Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

mataharyy
26. dub 2013

@vojtisek2007 To nevím, no uvidíme 😅

napolitano
26. dub 2013

@mataharyy Můžeš pracovat při mateřské,již ano a výdělek nemá vliv na MD.Na tu poštu jsem tak na....,že si ani nedovedeš představit,vžyť to bylo jen 1100,-,tak co řeším,to je přece jen kapesné 🙄 .Předváděčka dopadla skvěle,přímí prodej 400,- objednáno za 2000,- a kuchyň krémy na ruce s fakturou,no nejsem šikovná 😀 .Myslím,že se Slovenskem by neměl být problém,zkus písnout mail na firmu. 😉
Jsem placatá šišatá,uťapaná 😀

vojtisek2007
26. dub 2013

@napolitano no a jak to teda dopadlo ? vrátí ti to nějak ? to se nenech, reklamuj to..., tu kosmetiku jak děláš, jsem zjistila,že z ní používám pleťové masky a krémy na ruce 😀

mataharyy
26. dub 2013

@napolitano pošta je institut vrcholu blbosti 🙄 ááá @vojtisek2007 je další tvůj klient 😀

napolitano
26. dub 2013

@vojtisek2007 Nebyla na poště šéfová,naběhnu v pondělí,super,doufám že to kupuješ v akci za levno 🙂
@mataharyy To mi povdej,kde blb tam nebezpečno a u nás jsou na poště poze důležité dámy 😝 ,neberu to paušálně,některé pošťandy jsou v poho 😉 ,jako všude někdo ok někdo na zabití 😀

maudn
26. dub 2013

Ahoj holky, já jsem zběžně prošla Vaší diskuzi a musím říct nebo Vám dát za pravdu za velkopočetné rodiny:Já jsem jedináček a oba moji rodiče jsou jedináčci. Vždy tvrdili, že to bylo k vůli financím, ale nemyslím si, že to byla pravda (nyní mají příjem dvojnásobný jako naše rodina). Nikdy jsem nezažila ježdění na výlety a nějaké společné akce. Tím, že tedy nemám tety a strýce, sestřenice, bratrance (nepočítám jednoho nevlastního, se kterým jsem se nikdy nevídala), tak v podstatě jsem dost ochuzena o rodinné vztahy, zážitky a vůbec tu blízkost. S vrstevníky jsem špatně vycházela, protože jsem to prostě neuměla jako děcko, které vyrůstalo úplně samo. Můžu kriticky zhodnotit, že rodina s jedináčkem není ono a neni to JEN o pocitech rodičů,ale hlavně jejich ditěte. Chybí mi sdílení trápení a problémů v rodině. S rodiči mám sice pěkný, ale takový "studený" vztah. Možná to také sami neuměli.... Proto je mým snem mít 3 děti. Nyní čekám druhé (pokud to dobře dopadne, jsem opět na rizikovém). Musím říct, že dnešní společnost se chová k výcečetným rodina docela nepěkně. Když má někdo 3 děti, tak můžete často pozorovat pozvednuté obočí, koutky úst a nebo rovnou nějaký podivný komentář, jestli jste se nezbláznili a že asi máte hodně peněz. Vůbec mi vadí spojování dětí s penězi, samozřejmě, dva na pracáku nebo studující a 4 děti není ideálně. Ale osobně znám rodiny, které sice nemají výstřelky módy a nejdražší hračky, ale fungují opravdu jako rodina a to je k nezaplacení! Mrzí mě, že nemůžu vidět bratrance, sestřenice, pokecat s tetou a nebo strýcem. Zúčastnit se multigenerační oslavi a pořádně si to užít... prostě vždy je to jen já a moji dva rodiče... takové smutné no.. samozřejmě, když se nezadaří mít víc dětí, tak to jinak nejde a každý může být vděčný za to jedno. Když mi umřela babička, tak jsem se z toho zhroutila , ona byla mojím přibuzentvem v jednom a hlavně tu bolest, kterou můžete sdílet hlavně s příbuznými nebylo s kým, protože s tátou ten vztah je,ale ne takový, jak jsme řekla "chladný", nesdílíme emoce v pravém slova smyslu...
Tak tím jsem Vás chtěla pozdravit a popřát vašim velkým nebo plánovaným rodinám hodně zdravíčka a štěstíčka, víc není potřeba🙂)

napolitano
26. dub 2013

@maudn Ahojky,držím palec ať vše dobře dopadne a splníš si sen 🙂

vojtisek2007
26. dub 2013

@mataharyy
@napolitano vozí to k nám do obchodu jedna pani, co vozí kosmetiku QUIZZ - nebo tak nějak + tohleto - máme tam i makeupy....takže bych řekla, že paní si jako zástupkyně jiný kosmeti.firmy k tomu prodává i na sebe 😀 😀 😀
u nás jsou pošťačky v pohodě ty co jsou v terénu, co nosí poštu, ty za přepážkou jsou dámy všech dam,rypáky nahoru,důležitý....
@maudn moc na vás myslím a posílám spoustu síly a energie,aby jste to zvládli 😀 jste šikulové,máte se rádi, Sašík je šikula statečnej,nejstatečnější a další mimi taky budou, neboj....

napolitano
26. dub 2013

@vojtisek2007 S pošťačkama je to u nás stejné,ty co mají rajóny,tak jsou ok a za přepážkou,jsou holt důležité 😠
Paní hraje malá domů 😀

vojtisek2007
26. dub 2013

@napolitano - asi jo 😀,ale je fakt,že ty pleť.masky jsou bezkonkureční,jsem s nima moc spokojená -jsou to takový pytlíčky, po dvou spojený - buď růžový nebo zelený obal název nevím, jestli dávám za to dvojbalení 8,-Kč tak říkám moc....
já dneska celý odpo zahradničila - připravila jsem záhony, vysela salát,ředkvičky, nějak mi pomrznul libeček,tak jsem pro jistotu zakoupila dva novy a dosela jsem kudrnatou petržel, protože jí po zimě taky moc nezůstalo ☹. Pak jsme s dětma k večeři opekli buřtíky a zmordovaný jsme po sedmý dorazli domu, vydrhla jsem je, umouňěný,od písku,mastný a šly bez debat hajat 😀 já jsem taky tak nějak utahaná,ale příjemně 🙂, uvařila jsem si kafčo,sednu chvilku na balkon, dam si cigaretku 🙂 vydesinfikuju se a jdu do hajan, chlapa mám celý víkend v práci, tak musím vymyslet nějakej program.... Co ty máš chlapa doma ?

napolitano
26. dub 2013

@vojtisek2007 Zatím doma není,dorazí až zítra 😵 ,to jste měli mooc hezký den,až ti závidím. 😉 ,já lítala po Varech,po x letech jsem si vzala podpatky-aúúúú 😀 ,holky zůstaly u babičky a užily si sluníčko a teď už taky chrupou. 🙂

mataharyy
26. dub 2013

@vojtisek2007
@napolitano paní ví, že kdo se málo otáčí málo má 😀 😀

vojtisek2007
27. dub 2013

@napolitano
@mataharyy když je k tomu příležitost - já to mám podobně - jsem zaměstnaná v advokátní kanceláři - jsem účetní - šéfové mají dvě s.r.očka - jedno jsou hračky,druhý pidi-síť s potravinama - dělám účto těm s.r.očkům + jim - jako fyz.osobám + už jsem se naučila i polovinu právničiny, připravuju smlouvy,návrhy,žaloby apod,jsem v kanclu, beru telefony,hlídám,vařím kafe,lítám na poštu.....a k tomu dělám jako osvč na živnost účetnictví - takže spoustu toho svýho si udělám prostě v pracovní době 😀 😀 😀 proč nezkloubit příjemný s užitečným.....

tak víkend na krku a nápad na program žádnej....teda kromě toho, že bych potřebovala uklidit a vyžehlit - což asi děti neocení

napolitano
27. dub 2013

@vojtisek2007 Brouk Pytlík práce všeho druhu 😀 😀 ,koukám,že už vím kam,až budu potřebovat udělat daně. 😉 .No s tím víkendem taky nevím,ještě mě bolí nohy od včera 😀 😀 ,ale na úklid bych potřebovala brigádníky,nemáš zájem? 😀

vojtisek2007
27. dub 2013

@napolitano jojo klidně se na mě obrať, zájem by byl- uklízení je moje vášeň,ráda vidím ty výsledky.....asi nějaká z práce, protože tam 100 zaúčtovanejch faktur fakt vidim jenom já..... 😀 😀 😀 😀 tohle ocení všichni,aspoň že nemusim vařit, zbyla nám ještě to rajsko-frankturtská omáčka 😉 . Já fakt teď dopo asi budu uklízet - donutím i děti uklidit pokojík a odpo pojedeme na kola...zítra po o se chystám poprvé po zimě na brusle

marton
27. dub 2013

@vojtisek2007 vůbec se nehrň do zdravotnictví.Máš pěknou práci 🙂 .Já jsem po gymplu dělala na zahr.obchodu a utekla jsem,nebavilo mě sedět v kanclu.Teď i když mě fakt zdrav.baví,tak bych se i vrátila a papírovala.Ale už jsem jaksi starší ročník,malé děti,bez paxe.. ☹ .

napolitano
27. dub 2013

@vojtisek2007 No mě čeká udělat oběd-francouzký brambory a nějaká polívča 😀 ,a pak ten úklid,to já k smrti nerad a teď běžím nakoupit 😉

vojtisek2007
27. dub 2013

@marton já vím, že je to práce naprosto v pohodě - dělám od 8 do 15, aktuálně mám do práce 4km, pár kroků školka,škola,lékárna,3 obchody....ale mě to v tom kanclu tak nějak nenaplňuje.... 😢

@napolitano polívku taky musím vysochat

napolitano
27. dub 2013

@vojtisek2007 Už vím,koupila jsem točeňák a budou mít buřtguláš 😀 ,budou mít co ujídat celý den,hladovci. 🙂

vojtisek2007
27. dub 2013

@napolitano já už mám hotovej vývar s nudlema, tu rajskou a uklizeno 🙂hurááááá

napolitano
27. dub 2013

@vojtisek2007 nějaká rychlá,musím ještě vytřít a zapéct brambory 😉

vojtisek2007
27. dub 2013

@napolitano no tak ukllízím 4+1...takže nic velkýho 🙂, hoďka to spraví i s utřeným prachem a zalitýma kytkama

mataharyy
28. dub 2013

@napolitano Co hafani, jsou OK?

@vojtisek2007 já uklízím 2+1 a tedy že bych byla tak rychlá, to fakt ne... A protože tento víkend jsem i líná, tak chodíme po návštěvách 😀 😀

napolitano
28. dub 2013

@mataharyy Ahojky,vypadá to,že jsou OK.Ale já jsem KO 😀 😀 😀
@vojtisek2007 Hm tak to jsi dobrá,mě to fakt vůbec nebaví 🙄

mataharyy
28. dub 2013

@napolitano Nic si z toho nedělej, mě to taky nebaví, já celkem ráda peču, když je čas, ale vaření z duše nesnáším a úklid = nutné zlo 🙄 😀

napolitano
28. dub 2013

@mataharyy Jj,taky ráda peču,někdy i vařím,ale úklid je za trest 😠 .Tak už mám zpět i borderku,odešla vykoupáná,vyčesaná,načančaná a vrátilo se zacuchané,smradlavé prase. 🙄 😀

mataharyy
28. dub 2013

@napolitano no co se divíš, jak ty vypadáš po náruživé noci, taky nejsi načesaná a voňavá... Jestli jo, tak dostanu depku 😀 😀

vojtisek2007
28. dub 2013

@mataharyy
@napolitano
uklízím denně - pes + děti doma je fakt paráda - takže vysát a vytřít celej byt 1x denně je tak nějak nutnost (20minut)....o víkendu nebo v pátek k tomu utřu prach a umeju koupelnu a záchod 🙂...takže žádná hrůza, už jsem si tak nějak zvykla a nevadí mi to...

mataharyy
28. dub 2013

@vojtisek2007 jo tak je fakt že když děti spí, tak to mám taky rychle, ale že bych se do toho hrnula, to zas ne, beru to opravdu jako nutné zlo 😅
@napolitano víš co jsem se tě chtěla zeptat, ty tu kosmetiku prodáváš na živnost?

napolitano
28. dub 2013

@vojtisek2007 jj ale stejně to dělám nerada
@mataharyy to víš vypadám jak modelka 😀 😀 ,po těch maratónech,co předvádí Karel,jsem úplně mrtvá 🙄
nejedu na živnost,se zatím nevyplatí