Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

mataharyy
28. dub 2013

@napolitano tak vidíš, těžko to feně můžeš zazlívat, vzpomeň si jak vypadáš ty a polituj jí 😀 😀

napolitano
28. dub 2013

@mataharyy Dobře polituju jí 😝 a vypadám hrozně 😀

vojtisek2007
29. dub 2013

zdravím všechny při pondělku.....
tak to se nám to počasí pěkně zkazilo, co ? ☹ u nás je zataženo, chvilkama sprchne, už včera nic moc...doufám, že aspoň večer bude volno na cvíču, že si dám do těla a nějak si pozdvihnu náladu, teď bych akorát tak spala. Eliška dnes zase jela se školkou na plavání a zítra máme poslední schůzku v PPP kde se konečně rozsekne ten Vojty odklad do školy.....ale už na 99% to vypadá, že to i můj chlap pochopil, hlavně po včerejší "scéně" - kdy jsem těsně před obědem Vojtu okřikla - lítal kolem stolu a pořád stahoval ubrus - 4x jsem ho upozornila ať to nedělá a nabídla alternativu co má dělat - připravit prostírání nebo příbory...apod...neposlechl,tak jsem na něj houkla už potom a milej V. se urazil, schoval pod postel kde vydržel do půl pátý odpoledne....no tak se chová zralý dítě...nejdradši bych mu jednu pleskla...žel bohu u něj by to mělo zřejmě katastrofický následky, je fakt nevyzrálej, ještě k tomu strašně paličatej a urážlivej - si myslím, že i za ten rok to v tý škole bude mít hodně těžký z jeho povahou....

mataharyy
29. dub 2013

Dobré ráno ve spolek 🙂
@vojtisek2007 No chudák to si taky vybral dobrou povahu 😅 Myslím že ten odklad mu určitě neuškodí a rok u takto starých dětí dokáže udělat div, tak bych se toho nebála 😉
Jináč zde také počasí na hov... už v sobotu bylo chladněji a navečer jsem parádně zmokla cestou domů, prostě super, no včera jsme měli jít na návštěvu, ale bylo tu jen šest stupňů a pod mrakem, co chvíli přeháňka, tak jsme zůstali v teple domova a dnes, škoda koukat ven 😖

marton
29. dub 2013

@vojtisek2007 Ahoj,no to je malej paličák ☹ .Do půl pátý?Co tam dělal 😲 .

@mataharyy jj,u nás na druhé straně Prahy taky počasí nic moc.A dle toho co hlásí,tak to tak vydrží min.do konce týdne ☹ .Včera jsem měla snahu koupit v Letňanech letní hadříky klukům a nic.Aspoň je ještě nebudou potřebovat 🙂 .
Co nejmenší piňdulín,jak prospívá?

mataharyy
29. dub 2013

@marton nejmenší, začíná být krásně vyčůraný, pořád by se jen nosil 😀 Ale užívám si to, na delší dobu mám smůlu 😅 Ale včera manžel prohlásil, že máme pěkné kluky, tak jsem oznámila, že proto budeme mít ještě jednoho, nebo dva... Tak prý časem, tak jsem říkala že časem ty dva, protože by to jináč byl jedináček 😀 Tak prý tedy jo, když půjdu taky do práce a utáhneme to finančně 😎 Je to hnusné, ale mám ho přečtenýho 😀 😀 Tak teď už jen doufat, že to finanční poradenství klapne a že si tím opravdu vydělám 🙂

vojtisek2007
29. dub 2013

@marton no leží pod postelí a je uraženej....podezírám ho,že si chvilku i schrupnul, protože se mu večer moc nechtělo 😀 ,ale má výdrž, jednou jsem jim ráno slíbila, že večer pustim na cd pohádku, pak jsme snad někam jeli, či co a vrátili jsme se pozdě, tak jsem řekla, že pohádka bude další den....no ne, do tří do rána seděl na posteli a čekal, až to pustim....pak jsem ji pustila a během 2 vteřin usnul...ale musela jsem to pustit, je to fakt zvlášní povaha...nebo každý normální dítě si k vám vleze do postele,když chce, Eliška taky občas v noci přijde....Vojta ne, ten přijde k posteli a kouká na mě a dokud mu neřeknu,že může ke mě do postele, tak stojí a kouká - ne vždycky mě to vzbudí hned - to že na mě někdo kouká - a tak třeba stojí u postele i hodinu, než mě to jeho koukání vzbudí a řeknu mu, že může ke mě.....

vojtisek2007
29. dub 2013

@mataharyy tak to u nás taková zima není, je asi 16stupňů....ale jinak hnus, nechala jsem si doma deštník...tak počítám,že největší slejvák bude kolem 13 až půjdu na poštu a pak po 15 až půjdu pro děti do školky...

a dneska ještě budeme vraždit kuřata - včera jich chlap dovezl 16, tak 6 jich dneska dáme do mrazáku a 10 budeme dokrmovat na potřebnou váhu pro 5ti členou rodinu - ty kilovky fakt nejsou nic pro nás 😀 😀 😀

marton
29. dub 2013

@mataharyy no vidíš,on si nakonec dá říct i po té čtyřicítce 😉 .Jó my to s těma chlapama umíme 😀 .
@vojtisek2007 to je ale fakt složitá povaha.Ale i o pro něj.Jenže kromě trpělivosti toho člověk moc nenadělá.Hlavně,že si manžel dal říct a souhlasí s odkladem,o jednu starost míň 🙂 .
Já se odpoledne řítím k doktorovi,neboť mě pořád bolí v krku a už je to i na mě dlouhý.Nejdříve jsem ztratila hlas,dva dny jsem nemohla ani zakřičet,jinak se všichni mohli potrhat smíchy a já bolestí a teď to přešlo v bolení v krku,V pátek jedu s mamčou na víkend do Marián.lázní,tak chci být fit.Poprvé dvě noci bez dětí.Co noci...více jak 5 hodin bez dětí ☹ 🙂 .

3cacorky
29. dub 2013

@mataharyy -je to hrozné ,pořád něco,už ať je vše ok,nejdřív se tam při dělení udělal ještě jeden váček bez prcka-tedy srdíčka,tak jsem občas zašpinila,to mě vylekalo,ale doktorka mi řekla,že to je z toho jinak mimčo je v pořádku a pěkně roste,teď tam mám ještě hematom ,tak že týden dobrý cítím se skvěle pak začnu den trochu špinit-no tak lehnu,pak zas dobrý,doufám,že čím bude prcek větší bude už klid,nemůžu takhle fungovat -teda manžel si pěkně oddych když zjistil,že je jen jedno,chodila jsem každý týden na ultrazvuky a doktorka mě pořád ujišťuje,že je miminko v pořádku,chudák maličký,fakt bude poslední 😢 ,tak mi holky držte palce,ještě pojedu do Prahy na genetiku,tak snad to zvládnem do šťastného konce 😉

mataharyy
29. dub 2013

@3cacorky držím všechny čtyři palce, ať už je dobře 😉

3cacorky
29. dub 2013

@maudn ahoj,jo,jo já to trochu znám,já jsem zas o sourozence přišla a bylo to hrozné,protože jsem zůstala sama,a chybí mi pořád,třeba,že se neskamarádili s manželem,nepozná neteře a já nemám neteře a synovce a švagrovou na pokec ,na vánoce na návštěvy ,společné dovolené,jen tiše závidím kamarádkám,které to to mají.Proto já chci velkou rodinu,ať je u nás pořád veselo ,máme hodně vnoučat a doufám,že budu moct být aktivní babička a pořádně si to užít,tak ti přeji ať to vše vyjde.U nás je také několik reptalů ,ať si říkají co chtějí,není mi to sice úplně jedno,ale zas si říkám,přeci mi nemůže někdo nakázat kolik budu mít dětí,nikdo mi nepomáhá,mimo manžela,mé děti neživí tak co furt každý má... 😖 😠 Jestli to není závist,že mi se máme pořád tak rádi 😀 😀

napolitano
29. dub 2013

Ahojky,tak tady taky fuj počas,byla jsem ve Varech,všechnu droboť sebou,zítra si jdu pro přihlášku do autoškoly,3 prťata v autobuse,hrůza,ještě jsem musela složit kočár,no výlet za všechny peníze
@vojtisek2007 Kačka umí něco podobného,něco chce,ale neřekne,jen stojí a kouká a čeká.Je fajn,že už to chlap nehrotí. 😉

vojtisek2007
29. dub 2013

@marton óóó tiše závidím jakékoliv chvíle bez dětí....i těch 5 hodin by stačilo,ale celej víkend, no to je k neuvěření...užij si to
@3cacorky tfuj,tfuj,tfuj....tak teď už to musí být lepší
@napolitano no nehrotí, asi pochopil, že nemá cenu jít proti mě - matce obranářce 😀 😀 😀

u nás čtvrtě zatím v nedohlednu, MS dorazila, te´d pro změnu o týden dřív....se poseru,fakt

napolitano
29. dub 2013

@vojtisek2007 No vždyť si s nima převážně ty,takže 🙄 asi víš co a jak.Ono to čvrté přijde,jen co se to bude nejméně hodit 😀 .No jestli chceš na... 😀 ,příští týden od úterý odložím děti až do soboty,tedy kromě prcka,budu bydlet v pelíšku a zajdu si ke kamarádce. 😅

vojtisek2007
29. dub 2013

@napolitano teď se mi to hodí úplně nejmíň 😀 😀 😀 tak šup sem s ním....chtěla bych tak do roka nastupovat na mateřskou.....bude se vracet kolegyně-šéfová, tak aby jsme se zase na pár let prohodily...já budu mít týdenní klid bez dětí až v létě, to se asi nedočkám...

napolitano
29. dub 2013

@vojtisek2007 Dočkáš se dočkáš,bude obojí,léto i mimčo 😉 .Mám výhodu,prckové mohou být u našich celé prázdiny,pokud chtějí a oni chtějí i kdyby nechtěli. 😀 😀 😀 (Jasan že né celé,ale zaplať pánbůh za to)

vojtisek2007
29. dub 2013

@napolitano tak to máte dobrý....já už se teď děsím, až Vojta bude v první, tak co s ním o prázdninách - teď když má školka zavřeno 4 týdny, tak se to dá udělat...ale celý dva měsíce...navíc budou doma dva - takže jak stádo blech...rodiče z manželovi strany nefungujou, já už rodiče nemám....jenom ty adoptivní a ty mají svoje vlastní děti a vnoučeta.....je to složitý

napolitano
29. dub 2013

@vojtisek2007 Koukám,že nás bude víc,myslíš že by snesli třeba pár dní u nás?Plný barák dětí mi neva 😉,můžeš se taky přidat 😀

vojtisek2007
29. dub 2013

@napolitano určitě by to snesli, kor když tam máš takový parťáky 😀 😀 😀 jojojo a já chci taky

vojtisek2007
29. dub 2013

ono by se to právě krásně vyřešilo za rok v tom cca červnu odchodem pěkně na neschopenku nebo mateřskou 🙂- jsem si tak jako naplánovala 😀 😀 😀 no uvidiíme

napolitano
29. dub 2013

@vojtisek2007 Tak to holky budem muset nějak domluvit,mataharyy taky,tak uděláme dámskou jízdu. 😉 ,když bude hezky,tak je bazén,trampoška,stan a ohýnek a buřty 😝

napolitano
29. dub 2013

@mataharyy A vůbec,kde jseš? 😀

vojtisek2007
29. dub 2013

@napolitano to už můžeme potom se všema těma dětma konkurovat hrdě mateřské školce 😀 😀 😀

vojtisek2007
29. dub 2013

mataharyy už asi dře jak ďas na ty další dva přírůstky 🙂

napolitano
29. dub 2013

@vojtisek2007 No jasan,ať mají lidi co řešit a my se jim budem smát 😎.Aby se nestrhala 😀 😀

vojtisek2007
29. dub 2013

@napolitano to budu muset ještě taky popohnat chlapa s tím naším barákem, nechci se stěhovat s miminem....už jsem se 2x stěhovala těhotná, a 1x s malýma dětma....a to už fakt NE !!!! to jediný mě tak nějak v tom dalším mimi tak jako brzdí, že vím, že se ještě 1x musíme stěhovat. a pak ať se klidně zadaří ty dvojky

napolitano
29. dub 2013

@vojtisek2007 Hele já to samé 2x stěhování těhotná,těsně před slehnutím,co nové stěhování to nové dítě,už se nestěhuji 😀 😀 😀

napolitano
29. dub 2013

Mohl by někdo mému miminku vysvětlit,že na zuby má ještě ,podle tabulek čas, tak ať mu přestanou růst,dole 2 a jedou z hora 🙄

vojtisek2007
29. dub 2013

@napolitano kecám 2x těhotná a 2x s malejma dětma....od tý doby co máme byt, tak se k dodělávání baráku nikdo moc nehrne...tak asi do toho obřího paláce půjdeme na důchod sami 🙂 nebo ho necháme některýmu dítěti...mě už se ani stěhovat nechce