Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

aneta0707
30. pro 2012

@korcula no my mely toho espace, vyrabi se obyc kratkej a pak grand kde je pridanej kufr... ale delali to ve trojce, ted je nova verze, tak nevim jak to maj s kufrem. pak teda vim o chryzlerovi, nevim model, a ten ma i kufr. dneska uz to maj tak vymakany, ze se clovek az divi 🙂

korcula
31. pro 2012

@mataharyy jo, mi to ted řekl i dr, že pokud bychom uvažovali o čtvrtém, at si dáme chvíli pohov, že jsme mému tělu dali těma třema po sobě poměrně zabrat

mataharyy
31. pro 2012

@korcula Jáj, no akorát koukám že máš taky cca takovej rozestup jak u nás, tak si to dovedeš představit... Musím se dát dohromady, takže dřív jak za dva roky se opravdu snažit nebudeme, což mám čas lámat manžela a kdo ví co tou dobou bude, že 🙂

laloona
31. pro 2012

ahoj 🙂 my čekáme čtvrté a podle okolí se to čekalo dávno 😀 když vyskáčeme z auta, lidi koukají,ale smějí se,máme vtipné samolepky vzadu na skle a pak když vyskočím já z auta, se svým vzhledem na 18 let,tak nechápou už vůbec 😀 nás to ale baví 🙂

mataharyy
31. pro 2012

@laloona ano důležité je optimismus v duši 😀 😀

romcovaklarka
31. pro 2012

@aneta0707 @korcula Ahoj, my sice nemáme tolik dětí zatím 😀 ale zato máme Chrysler Grand voyager, je pro 7 a i když tam mám těch všech 7 míst, tak tam dám v pohodě kočárek a event. ještě nějaké věci a teoreticky v prostřední řadě jsou dvě sedačky, z nichž se dá jedna vyndat a dát tam místo ní nějaké věci 🙂 Máme ho předělanej na plyn a jsme moc spokojení.

edeltraut
5. led 2013

@korcula my máme 7místnou Hondu,ale když vyndam třetí řdu sedadel, tak jsem ráda, když tam nacpu kočár. Přemýšlíme nad VW Multivan nebo Transporter 🙂

veronicka89
5. led 2013

Jako to co už tu teď píše miriam je od věci. Ale podstata toho, že je v dnešní době težké mít více dětí si myslím že pravdivá je.

Dnešní doba =
hodně lidí nemá práci, hodně maminek tady píše jestli už jsou přídavky na účtě, z čeho soudím že jsou na ně odkázány, hodně lidí nemá své bydlení a platí vysoké nájmy, hodně lidí je zadlužených, hodně lidí nemá jistou práci a ano hodně žen ani nikdy nepracovalo a je už několik let doma a bere jen přídavky ptž má více dětí po sobě.
Dnešní doba je taky bohužel taková, že pokud starší dítě není v kolektivu dětí na stejné ,,vybavené,, úrovni jako většina může byt outsider, nebo dokonce šikanovaný.
Kroužky pro děti taky hodně stojí, škola, školka ... 🙂

Ale pokud každá máma ví že to doma zvládnou jak finančně, časově, fyzicky, psychicky tak nevidím důvod proč více dětí nemít 😉

staninka77
8. led 2013

Ahojky.Taky bych chtěla jít do 4.ale není my to přáno muj přítel a hlavně moje mamina ta my to vubec nedoporučuje jinak snámy skončila to ma tam to štve že mě takhle vyhrožuje. ☹
Mám tři kluky ráda bych chtěla hlku co mám proto dělat když nikdo nechce.Přítele bych ještě přemluvila mám ho trochu zmíklého ale pak si dá pozor a zase nic. 😒
Snad se jí dočkám nebo jeho.

helabella
8. led 2013

@korcula -- my auto neřešíme, neboť žádné nemáme a se zvyšujícím se počtem dětí si ho asi hned tak nepořídíme 😅 😀 A na reakce okolí se už těším, až poprvé vyjedu s kočárkem a třema dětma okolo 😀

@veronicka89 -- my teda na přídavky na děti nedosáhneme (a to má manžel průměrný plat), ale samozřejmě beru mateřskou a kdybych byla doma úplně bez příjmu, tak bychom utáhli možná tak jedno dítě. Ale zase beru děti trošku jako investici do budoucnosti, když už na nás nezbydou důchody 😉 😀 😀 😀 😀

mataharyy
15. led 2013

@staninka77 No tak to kolik dětí budete mít je prvořadě na tobě a příteli/manželovi, ne? Pokud vás tvoje máma neživí, tak do toho nemá co mluvit 😝 My čekáme taky třetího kluka, tak bych taky ještě jeden pokus chtěla, ale je mi jedno zda by to byl čtvrtý kluk, nebo holka, jen mi tak přijde že ty čtyři děti by byli fajn a tak akorát 😵 Jenže manžel už vyhlásil stop stav, ale kdo ví co přinese čas, ono stejně bych do toho nešla tak rychle jako teď, takže času dost 🙂
@helabella Včera jsem akorát četla článek ohledně důchodů, kde bylo napsáno že krom spoření je také dobré mít hojný počet dobře vychovaných dětí 😀 😀 Takže hrr do toho 😎 😀

3cacorky
19. led 2013

@staninka77 -ahoj,taky bych si dala říct ještě jedno 🙂,🙂,no manžel je nalomený tak na půl,mě zas moje maminka překvapila,že by byla celkem ráda ,když bych ještě jedno měla,je jasný,že má starost abych na to měla ...přeci jenom 4 děti to je náročné ,tatínka máme celý den do večera pryč,někdy i víkend,musím tedy vše řešit já,doktora,zubaře,škola-úkoly , školka...vše kolem domácnosti atd..atd..,ale já mám stejně pořád ještě pocit,že mám dost lásky pro jedno 🙂 🙂 😉

monikabie
19. led 2013

Pro mne už by bylo i třetí moc🙂))

3cacorky
19. led 2013

@staninka77 staninko 77 a od kdy se snažíte?My tomu necháváme od srpna volný průběh,ale zatím pořád nic,ostatní děti jsem měla celkem brzo,ale je fakt,že my se sejdeme v ložnici minimálně ☹,což je asi ten problém 😠 😖 .
A koukám,že to máme naopak my 3 holky 😉 .Nějak si nedovedu představit,že babička nebude chtít vidět svoje vnoučátka,i když manželovi rodiče ,taky vůbec nemají zájem o naše děti ,vůbec je skoro neznají,hlavně tu nejmladší ,ale zas než špatná babička,tak to raději žádná. ☹

3cacorky
19. led 2013

@monikabie -je jasný,že každý to cítí jinak ,já jsem přišla o bratra ,zůstala jsem sama bez sourozence a to mě asi taky ovlivnilo ,moc mě mrzí,že rodiče ještě alespoň jedno díte neměli ☹,ale to nikdo nemůže vědět -tak jsem ráda,že jsme velká rodinka 🙂

nessik
19. led 2013

Holky, já vám tak moc závidím v dobrém. Chtěla jsem vždycky aspoň 3 děti, mám 2 a teď jsem čerstvě po revizi ☹ Mám pocit takové hnusné beznaděje, že už to nepůjde, je mi 35, což asi taky není ideální. Lituju, že jsem si ty děti nepořídila dřív, ale nebyl chlap a bydlení....

staninka77
19. led 2013

@3cacorky-Taky mám chlapíka jen nalomeného ale nějak ho ale nemohu přemluvit. ☹ ,a vubec nevím jak na něj.
A za to meje mamině by to hodně vadilo 😒 kdybych otěhotněla a přestala by semnou navždy komunikovat je to sní šílené nevím jak na ní a na chlapíka jinak se tomu vubec nebráním hodně ráda bych to čtvrté měla už je my jedno co to bude hlavně že bude mimísek zdravej.
Jsem z toho hodně smutná ☹ ..
Taky jsem na tebe koukala že to máme obráceně mohly bychom si poradit jak na to co ty na to 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

staninka77
19. led 2013

@nessik-Taky my je 35.let a v červnu už 36.let.Chtěla bych to stihnout do toho června otěhotnět. 🙂
Pak už mě zase vychází kluk. 😉

nessik
19. led 2013

@staninka77 Mně je jedno, co by to bylo, jen kdyby nějaké miminko ještě bylo, ach jo, je mi tak smutno.
Do června je času dost a jestli jsi otěhotněla vždycky brzo, tak to půjde. Ještě toho chlapa nalomit. Tak držím pěsti 😉

staninka77
19. led 2013

@nessik-Díky moc snad se my ho donutí pořádně zlomit.
Tobě držíme taky pelčky aby jsi i ty brzo otěhotněl,a už tě nepotkalo to co jsi musela ted prožít,kdy se ti to stalo kdy jsi byla na revizi,snad se brzo zadaří a už ti bude líp a nebudeš se trápit. 🙂

nessik
19. led 2013

@staninka77 na revizi jsem byla začátkem ledna ☹ No a teď smutním a čekám, až dojde první menstruace, pak ještě jedna a zkusíme to znova.
Určitě ho zlomíš 😉 I když je pravda, že já sama ani nevím, jak bych manžela přesvědčovala. U těch chlapů je to horší, nemají ty naše mateřské touhy....

bumbum
19. led 2013

vtipná diskuze! 😉
jinak, holky, co vám je kolem pětatřiceti, fakt jste už děsný stařenky starý na to mít děti, jen co je pravda! ale radši na to nespoléhejte, nebo dopadnete jak já, jsem všude četla, jak se plodnost po čtyřicítce prudce snižuje a bum, máme pátou 😀

monikabie
19. led 2013

@3cacorky Tak jasně že ano. Já to nemyslela nijak zle🙂 Já už mám 2 a to mi stačí🙂 a jedináčka bych taky nechtěla.

monikabie
19. led 2013

@nessik podívej není řečeno že se to ještě nepovede. já měla 2 dítě ve 37.

marton
19. led 2013

@staninka77
@nessik holky nejste tak staré 🙂 .Vím o čem mluvím 😉 .

nessik
19. led 2013

@monikabie já doufám, že se ještě povede 🙂 , říkám si, že když to šlo, tak to snad půjde zase. Ale trochu strach mám, kvůli té revizi....

@bumbum pane jo, Ty musíš být plodná 🙂 , tak třeba ještě do šestice 😉

nessik
19. led 2013

@marton třeba stihnu ještě to čtvrté, i když nevím, jestli by nás už manžel nevystěhoval 😀
Já si uvědomuju, že bych měla být vděčná za ty dvě dítka, co mám, ale někdo by mi už navždycky chyběl, kdyby to už nešlo, tak snad se ještě dočkám a vše bude ok.

marton
19. led 2013

@nessik taky jsme měli v plánu jen 3.Můj limit byl do 38.Ale byla jsem tak zmagořená,že kdyby se to nepovedlo asi bychom zkoušeli i přes 🙂 .A když se Vám to povedlo teď,proč ne za pár měsíců znova 😉 .
Držím pěstě 🙂 .

bumbum
19. led 2013

@nessik kdepak, přestat se má v nejlepším a pět kousků mi bohatě stačí 😀

mapurka
19. led 2013

Zdravím vespolek, ve mě se to pořád pere, já bych tak brala ještě miminko, ale manžel bohužel také není na mé straně. Jsem vyloženě domácí typ - kvočna 😀. Nikam mě to netáhne a starat se o děti mě naprosto naplňuje. Za pár dní mi končí rodičovská dovolená, ☹ Takže bohužel budu muset své pudy a touhy odložit nebo na ně dokonce zapomenout, ale nevím, zda se mi to podaří ☹

@nessik
@staninka77 holky, držím pěsti, třeba se taky časem přidám 😉