Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

mataharyy
30. kvě 2013

@vojtisek2007 No tak to jsme na tom stejně výškově i váhově... Akorát já mám teď to co ty jsi měla na počátku 😅 Jak jsi změnila jídelníček? Mě na diety neužije, slovo dieta = předem odsouzeno k neúspěchu 😅 Já vím kde mám nedostatky, jako pravidelná strava, to je utopie a opět nedá se to svádět na nedostatek času skrz děti, když dětem to jídlo dávám, že... Ale nějak nevím co vařit, protože jak bych měla dělat pro sebe něco extra, tak to mi vydrží taky pár dní a pak to odpískám 🤐
@edeltraut No a co by řekl mě...? Já děvče z paneláku, to ani ta selka není výmluvou 😀

Jsem v pytli, místo výmluv, kdybych pracovala na změnách, tak jsem jak proutek 😅 😀

edeltraut
30. kvě 2013

@mataharyy
@vojtisek2007
Takže milé dámy, největší koule jsem tu já! Měřím (snad) něco málo přes 160cm a vážím 71kg. Hmotnostně výškový nepoměr 😀
Jinak já tady pořád studuju Mančingovou, ale nějak jsem se nedostala k praxi. Teorii hubnutí mám taky zmáknutou, jen ta praxe jaksi pokulhává 😀.

@mataharyy Neboj, on by si tě zpracoval... já jsem taky holka z města... 🙂. Pořád mu oponuju, že kdybych měla 50kg, tak do mě kráva strčí a mám zlámaný žebra, takhle to lehko ustojím 😀

marton
30. kvě 2013

@vojtisek2007 to si musím najít smlouvu a podívat se,zda to tam bylo uvedeno.Záleží kdo to sepisoval...jestli já,tak to tam nebude neb jsem do včera žila v tom,že topíme na plyn.Pokud manžel,tak to tam bude.My jedeme teď s oběma k pediatričce.Maty na kontrolu,Tobi trochu topí...37.8 ☹ .

mataharyy
30. kvě 2013

@marton Jé tak držím palce, já musela zítřejší prac. tréning odložit, neb děti taky nějak nemocní prostřední má rýmu jak hovado, včera měl celý den zvýšenou, dnes střídavě dobré, ale leze to na ty dva další 🤐 Takže nás čeká krásný víkend, do toho toto počasí a můžu se jít střelit 🤐

mataharyy
30. kvě 2013

@edeltraut Myslíš že těch osm centimetrů a cca deset kilo více, než máš ty ze mě dělá menší kuličku? 😀 😀

edeltraut
30. kvě 2013

@mataharyy 😀 já nevím, ale když je člověk vyšší, tak se ty kila nějak "rozprostřou" nebo co, to jen mrňousové jsou jak Míša kulička 😀
No a zase jsem se u kafíčka nacpala perníkem. Takhle by to tedy nešlo, pane Karfík! 😀

mataharyy
30. kvě 2013

@edeltraut No je fakt že mám "výhodu" velkých prsou, takže když se mi poštěstí (a to bývá velmi zřídka), tak seženu něco s dobrým střihem a pak to není tak hrozný, ale fakt zážitek je, kupovat si kalhoty, bokovky mít nemůžu a navíc je nesnáším, takže sehnat něco co mi padne, líbí se mi to a ještě se v tom cítím, to je jak hledat Atlantidu 🙄

edeltraut
30. kvě 2013

@mataharyy Tak to já nemám žádnou výhodu, já mám velký akorát břicho 😝. Kalhoty musí mít vysoký sed, jinak mám pneumatiku venku... a vhodný střih na tlustý, krátký nohy snad ani není 😀
Min. měsíc jsem si koupila krásný dlouhý šaty, když jsem se v nich předváděla doma, tak mi bylo řečeno, že si lidi budou myslet, že jsem zase těhotná - no co kdyby náhodou, tak už mám aspoň šaty 😝

mataharyy
30. kvě 2013

@edeltraut No to já bych taky mohla nosit těhotenské oblečení a nikdo by nenamítal 😅 🤐 😀 😀

marton
30. kvě 2013

@mataharyy tak jsme zpět od dr.,Maty už dobrý,Tobimu to začíná.Jupíí,další probdělé noci ☹ .Ale rozesmála jsi mě,že má malý rýmu jako hovado 😀 .
@edeltraut jo,jo taky nemám konfekční míry,a tudíž těžko sháním kalhoty.Bokovky mě zkracujou,což si nemůžu dovolit/162cm/,takže když na nějaké natrefím ,tak je svátek 🙂 .A dlouhé šaty miluju.No krátké totiž nemůžu mít,mé nožky to nedovolují 😉 .Ale jinak jsem celke ok 😀 .

mataharyy
31. kvě 2013

Ták a je to tu... Sam má rýmu jak trám 😢 Zbohem spánku, vítej terore... A to nečekaně starší chrápou, mohla jsem taky, ale to by bylo moc jednoduché... 😖

vojtisek2007
31. kvě 2013

@mataharyy
@edeltraut chvilku jsem držela tu dietu podle Mančingový - asi tak 14dnů....bylo to dobrý, chutnalo mi to, s tím problém nebyl spíš v tom, že jsem prostě pro sebe musela kuchtit zvláš´t...a to jsem fakt nedávala...takže jsem najela na více menších porcí denně (dřív jsem jedla blbě - ráno jsem snídala,pak celý den nic,jen v práci kafe,kafe,kafe a po 17té když jsem dorazila domu z práce a uvařila, tak jsem nepřetržitě žrala až do tý doby než jsem šla spát...a to jsem nebyla líná si o půlnoci upéct pizzu a celou ji sežrat...☹ ), přestala jsem jíst bílé pečivo, knedlíky, sladím polovinu (dříve 5kostek do šálku kávy) a přidala jsem spoustu zeleniny a ovoce - pořád mám v lednici udělanou mísu salátu - buď zeleninovýho nebo ovocnýho - ikdyž ten ovocnej moc nemusím a nevydrží mi tak dlouho, zeleninovej mám i 5 dní v lednici, ovocnej už mi druhej den moc nechutí, je to takový rozblemcaný a volezlý a sšedlý....takže ráno doma snídaně - 2 žitný chleby namazaný+šunka+sýr +zelenina+kafe, v práci mezi 9-10 svačina - tučný tvaroh nebo jogurt ve skle nebo zakysaný + velký tmavý rohlík, oběd normál polévka + druhý (ale ne knedle), pak kolem půl třetí třeba kefír nebo velkou porci zeleniny, po příjezdu domu mezi 17-18 večeře - buď zase polévka nebo chleba ,sušenej chleba, namazanej,šunka,zelenina, a pak ještě kolem tý půl devátý buďporce zeleniny nebo bílý jogurt....abych měla v oku ten denní příjem x denní výdej, tak jsem si zezačáku počítala na www.kalorickétabulky.cz - zadá se tam jídlo,ale i výdej - jako to cvičení apod....a vyplivne vám to, kolik KJ máte mt optimálně, hlídá to za den cukry a tuky a bílkoviny...hlavně příjem bílkovin je důležitej při hubnutí...takže v sobotu klidně snídám míchaný vajíčka ze 4 kusů, s kouskem anglický,ale bez pečiva 😀 zato s kopcem zeleniny....
jo kdyby měl někdo zájem o tu mančingovou dietu,mám to doma celý vytisklý...můžu poslat,já už ty receptíky z toho co mi chutnali mám...a klidně někdy snídám i bábovku nebo buchtu nebo koblih....jednou za týden/14dnů máš mít "prasecký den", aby tělo dostalo šok....a to mi jde 🙂
jinak co se velikosti týče vlezu v poho do konfekce, nemám problém i koupit džíny/cokoliv z netu, teď jsem dokonce začala nosit i krátké sukně - tedy kousek nad kolena, jinak miluju své dlouhé džínové šaty až ke kotníkům 😀 😀 😀 jen jak jsem zhubla,tak teď na mě visí a moc hezky to nevypadá, i hrudník se kamsi o pár cm vytratil, což bych nepotřebovala, už takhle po tom kojení zbyli takový vysušený placky...tak pushupka to jistí a nikde jinde už se zapla´t bůh neslíkám....

@marton tak jak je kulíškům ? lepší ? u nás Vojta ráno mi tvrdil,že nemůže do školky, že ho děsně bolí v krčku,ale teplotu neměl ani v tom krku jsem nic neviděla, tak spíš myslím,že už se mu nechtělo...ikdyž se dost divím, že už dlouououho jsme nemarodili
@tak ´tuk,ťuk aby to byla jen ta rýma....a nezvrhlo se to a nepřeneslo na další...

marton
31. kvě 2013

@vojtisek2007 ahoj,Tobi v noci topil,tak jsem mu šoupla panadol a uvidím přes den.Počasí je na nemoci jak dělané,tak ještě že je víkend,kdyby malému nebylo dobře,tak si poležíte.Jistě bude zase krásné počasí.

napolitano
31. kvě 2013

@vojtisek2007 Ahojky,obdivuji každého kdo se dokáže v jídle změnit 😨 ,já jsem hrozná 😅 ,večer řádím jak černá ruka a sežrala bych co vidím,i co nevidím 😀 .Jsi dobrá 😉

@mataharyy Žádný spánek 😀 ,už jsem taky vzhůru od šesti 😝 a šla jsem do pelechu o půlnoci. 🙄 😀 .Doufám,že rýma brzy zmizí 🙂

napolitano
31. kvě 2013

@marton To je mi líto,že marodíte. ☹ My zatím ok,ale za cenu,že 3 dny už nebyli venku. 😅

edeltraut
31. kvě 2013

@vojtisek2007 Tak "prasecký" den, to by mi taky šlo. Jen s tou dietou to pokulhává 😀. Nejsem schopná se donutit pravidelně a zdravě jíst... ☹.
Sladím taky dost a včera jsem udělala plech perníku, a od čtyř do osmi byl sežraný, takže asi tak o zdravé výživě 😀.
Přitom jsem schopná si upéct pečivo, udělat čerstvé sýry atd.... vypěstuju taky všechno, ale jsem zkrátka huba zmlsaná a líná jak to prase 😀.
DOufám, že budu mít v létě hodně pohybu a půjde i bez úpravy jídelníčku 🙂

mataharyy
31. kvě 2013

@napolitano Já usnula těžce po půlnoci a stále se nějaké dítě budilo 😔 No takže jsem teď na půl hodiny vytuhla s dětmi u pohádky a po probuzení jsem KO, nabíhá mi bolest krku, tak jsem fakt happy, tohle počasí je na hovno a to i bez pardonu 😠 😠 Jsem si říkala OK, přestěhovali jsme se z vesnice do Prahy, tak je pochopitelné že to zimní nechutné Pražské počasí zapříčinilo u jináč málo nemocných dětí tří měsíční koloběh chorob, ale tak jsme se těšila na léto, jak bude teplo, budou hodně venku... A ono co... Když si vezmu že takto má být příští týden a dle informací co jsem se dočetla, tak léto už bylo, ten týden v březnu... Je mi fakt na provaz 🤐
@vojtisek2007 No právě já dietu taky nedám skrz to oddělené vaření... Tak asi spíš budu muset začít pravidelně jíst a hýbat se, snad to pomůže 😅

vojtisek2007
31. kvě 2013

@edeltraut pro začátek jsem vyměnila bílý cukr za třtinový a ten postupně ubírám....,a když mám chuť na sladké, tak radši dopo...když večer, jdu si zakouřit - vím,že to není řešení...netloustne se potom
@mataharyy no to vaření jsem taky nedávala, takže jsem to upravila podle svýho "selskýho" rozumu a šlo to i bez pohybu těch prvních 10kg fakt snadno...teď už nehubnu na kila, to už asi 3měsíce mi váha stojí,ale jdou dolu pomaloučku cm z objemu - to asi tím cvičením, fakt se snažím 2x týdně dostat na alpinning
@marton chudáci malý, tak ať je vám brzy líp....s V nevím, co bude, každopádně venku jsme nebyli tuším od pondělí - se školkou samozejmě chodí,ale to je 3/4 hoďky před obědem a zase ten črstvej vzduch potřebujou....tak uvidíme...
@edeltraut tak nemusíš jíst úplně zdravě, stačí míň a častěji a nesežrat v sedm večer svíčkovou s 10ti knedlama a zazdít to půl plechem buchty...fakt to jde ukočírovat a přitom se nedrásat

edeltraut
31. kvě 2013

@vojtisek2007 Třeba se taky čase přemůžu 🙂. Zatím jsem začala snídat 🙂 a nežeru večer, ale váha se nehýbe 🙂.

@mataharyy Děsný počasí, taky nadávám. Posledního května a já už stopila plný kotouč břízy, abychom tu s Adélkou nemrzly... Včera jsme ani nebyly venku, celý den tu lilo. Dneska se budu muset přemoct, navléct pláštěnky a aspoň na hodinku se musíme jít vyvětrat...😝

mataharyy
31. kvě 2013

@edeltraut No u nás se taky topí, už nám topit přestali, ale zase začali, alespoň že jsou inteligentní 😅 A naše jediné větrání je otevření oken, lije tu jak z konve, je zima a fakt ven nejdeme, i když už jsme dlouho nebyli 😝 😅

napolitano
31. kvě 2013

@mataharyy Jo to počas je pěkně z..... omlouvám se za slovník,ale to už se fakt nedá 😠 😠 .
Asi Vás naprdnu,že mám 171cm a 64kg?Ale břicho by po 4. porodu potřebovalo cvičit,nejsou lidi 😀 😀

napolitano
31. kvě 2013

@edeltraut Taky topím,kamna jedou na plno,akorát už nemám úplně suchý dřevo,tak mě čeká čištění,fuj. 🙄

vojtisek2007
31. kvě 2013

@napolitano na kila se třeba jednou taky dostanem,ale ty cm už asi nedoženeme 😝 😝 😝 , já bych chtěla kousíček, pác cm, třeba 5...

edeltraut
31. kvě 2013

@mataharyy
@napolitano My jsme zvyklí topit ještě v červnu, ale jen "zavlažit" na noc... takhle naplno to je tedy mazec... 😠 .
Ven chodíme denně, jen včera jsem se nějak nedonutila, takže dneska musíme, asi jí vyvětrám až půjdu krmit a jedu zase pro chleba, tak než ho vyložím, to budem mít tak na dvě hoďky a to jí musí stačit 😀. Jen starší děti už moc nedonutím.... no co... 😝

@vojtisek2007 já bych chtěla ubrat cm hlavně na břiše, vždyť mám v pase víc než moje těhotná ségra!!! 😕

napolitano
31. kvě 2013

@vojtisek2007 No vidíš a já měla problémy s klukama,menší než já se mnou nechtěly chodit a teď si raději neberu podpadky,jinak koukám na svého z vrchu 😅 😀 😀 .Ono je to hubnutí i o psychice,klobouk dolů,děti,práce a ještě hubneš a cvičíš. 😕

napolitano
31. kvě 2013

Prďme na kila,hlavně že jsme zdravé,v rámci možností 🙂

napolitano
31. kvě 2013

@edeltraut Já nedonutím sebe,jak já tohle počasí nesnáším 😠 .Předloni to bylo taky na prd,přestali jsme topit v červnu a přesně posledního srpna jsme opět začali,asi se to bude opakovat,tedy jestli to nebude horší ☹ 😠

vojtisek2007
31. kvě 2013

@napolitano cvičení mě chytlo, jinak bych to nedala...ale občas se mi táááák nechce, když je toho v práci moc, do toho odpo děti, uvařit,domácnost a do sedmi do nich nasoukat večeři (kterou předtím musím stihnout uvařit, když si to nerozpočítám tak, že mi zbyde z předešlého dne a ne vždy se tak to podaří,ale snažím se ) , vykoupat je, abych mohla v sedm vypadnou a pak hodinu a půl dřít jak kůň.... 😎 ale ten pocit potom, ten fakt stojí za to.

vojtisek2007
31. kvě 2013

@edeltraut
@napolitano my už teda jenom večer zavlažujeme, ale jsme v bytovce...tak stačí, a když zatopí pod náma a vedle nás 😀 😀 😀 nemá to chybu....nejhorší bylo, když se v zimě pod náma lidi rozvedli,on se odstěhoval a ona je celý týden pryč v práci a přestali topit....to fakt bylo žůžo ☹ ☹ ☹

napolitano
31. kvě 2013

@vojtisek2007 Ježíši trysko myš 😀 😀 😀 ,bych umřela,po celém dni ještě cvičit.Chlap večer hlídá? 😕
To věřím,když je zima od nohou,brrrr.