Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

mataharyy
2. čer 2013

Tak kluci jeli stěhovat věci z dílny, pač další odplutí nářadí by bylo moc 🤐 Jak jste na tom vy, neplavete někde?

marton
2. čer 2013

@mataharyy ahoj,my tady na kopečku ne,ale dole v Praze je to mazec ☹ .Koukáme na internetu na místa kam chodíme krmit labutě a bruslit a vše je pod vodou.Kluci se asi ani zítra nedostanou do školy.Jezdí metrem ☹ .

mataharyy
2. čer 2013

Táta, brácha a manžel nakládají věci v dílně u Libeňáku, už víme že se tam nedostanou do metra, protože od palmovky po florenc jsou stanice zavřené a metro projíždí... Přestávají jezdit některé povrchové spoje, kvůli záchranným akcím, osobní doprava je na vážkách neb se každý bude pokoušet dostat co půjde pryč. No a s ohledem na to jak to probíhá počítám že do rána metro zavřou úplně a povrchová doprava bude dost omezená... Se střelím, kde se zjevíme tam povodně 🤐

vojtisek2007
2. čer 2013

@mataharyy no tak,to se tady hodí 😉

vojtisek2007
2. čer 2013

@marton
@mataharyy ☹ blbé zprávy...my jsme ťuk,ťuk,ťuk v poho, máme z trávníku rybník, toť vše...držte se holky

marton
2. čer 2013

@mataharyy loni v srpnu jsme ještě bydleli na Palmovce.Přímo u metra.Je to strašný pohled a to není nic proti roku 2002 ☹ .

mataharyy
2. čer 2013

@marton No tak to víš kde je na švábkách ten komplex (kousek od kauflandu, či co to tam je), no a tam má táta dílnu 😖 A při povodních v roce 2002 měl dílnu u čističky v troji, to sundavali pilu ze vzduchotechniky u stropu (3,5 metru) 😒 Takže teď prioritně vybírají co lze odvézt a prý to tam je jak v mraveništi, všichni stěhují co jde...

Akorát přemýšlím jak v háji to může reálně být, zda mám jít pro jistotu koupit nějakou kojeneckou vodu a Sunar, protože kdyby to mělo jít do kopru tak už neseženu nic, to bude vybrané i když nás se tu voda bezprostředně nedotkne...

edeltraut
2. čer 2013

My jsme taky na kopci, takže maximálně naplněný rybníček a trávník pod vodou...
Doufám, že už to horší nebude.... všem držím palce, aby to zvládli co možná nejlépe 😉

marton
2. čer 2013

@mataharyy jo,jo znám to tam.V prčicích je,že pořád leje a leje ☹ .Nakoupením kojeneckých vod nic nezkazíš,ale myslím,že to nebude potřeba.Říkají,že to nebude tak strašné jako 2002,ale věř jim 😠 .Nedovedu si představit,že by nám tekla voda po ulici,natož tak v domě.A ty následky...ach jo.

mataharyy
2. čer 2013

@marton No já mám v živé paměti co říkali v roce 2002 to bylo pořád, nebojte desetiletá, padesátiletá, stoletá a nakonec jak to dopadlo, nevěřím jim ani ň v té informovanosti, navíc oni sami vědí kulové, jsou zmatený a nedokážou říci co bude, vše se bude odvíjet od počasí a to zatím moc kloudné není, má pršet celou noc 🤐

mataharyy
2. čer 2013

Toto jsou fotky od nás (ze SR) z roku 2010... Já kam vlezu tam to dřív nebo později plave 🤐

marton
2. čer 2013

@mataharyy a pak jsou překvapeni 😠 .V zimě,že napadl sníh a na jaře,že jsou povodně.Na chvíli přestalo pršet a už zase leje.Tak už zůstaňte v Praze,povodně to omrzí a jsou tu letos naposledy 😀 .

mataharyy
2. čer 2013

@marton Já mám dojem, že mě už odevšud vyhodí, s touto povodňovou historií 😀 😀

marton
2. čer 2013

@mataharyy teda nevypadá to dobře ☹ .Když už jsme klukům vymysleli trasu do školy,tak primátor uzavřel školy.
Kamarádce z Libně jsem psala,kdyby něco ať dorazí.Ale doufám,že to nebude potřeba.Stačili jste ze švábek vše odvézt?

mataharyy
2. čer 2013

@marton Odvezli co šlo, velké stroje tam nechali, není to jak a kam dát... Takže uvidíme, kolem sedmé má voda kulminovat, tak jsem zvědavá co nás ještě čeká 😅 Ale myslím že to je zase horší než tvrdí, ostatně jako vždy 🤐

marton
2. čer 2013

@mataharyy asi jo,nevím jestli to fakt nejde odhadnout nebo jestli jsou to taková trdla 😠 .dobrou ať je to zíta lepší

mataharyy
2. čer 2013

@marton Jsou to trdla, ale na jejich obranu ne vše se dá odhadnout, blbé ovšem je, že moc dlouho čekají a pak není čas na řešení a jen se zbrkle lítá od čerta k ďáblu 🤐
No zítřejší dopoledne rozhodne, tak uvidíme, doufám že už to neodskáčou další lidi

napolitano
3. čer 2013

@mataharyy
@marton
@vojtisek
@edeltraut Ahoj holky,jak je?
Pro hafa jsme včera nebyli,majitelé uvízly na Moravě,jeli vlakem a koleje pod vodou.

edeltraut
3. čer 2013

Tady pořád leje... jak je u vás? Koukám na zprávy a žasnu, rozčiluju se.... zdá se mi, že pánové to těžce podhodnotili 😠 ... co čekali blbci, když dva týdny leje a pak měly přijít takové srážky?!? 😕
No jo, aby neudělali nějaké opatření zbytečně a nestálo to náhodou peníze!!! 😠
Chudáci lidi.. ☹

My dneska máme rodičák, poslední letos a poslední s Eliščinou učitelkou - hurááá - babizna, nejradši bych jí poslala do háje 😀, ale ještě musím tři týdny vydržet 😀

marton
3. čer 2013

@napolitano ahoj,popravdě nic moc ☹ .Leje a leje.Nám nic bezprostředně nehrozí a velká část známých je z Libně a Holešovic.Kamarád má vodu před domem v Praze a v chatě na Sázavě.Kluci zůstali doma.Nebyla malá smutná,že ještě není pejsek?
@edeltraut jo,jo leje ☹ ..Tak se s paní učitelkou hezky rozluč 🙂 .V jajé třídě je Eliška,že střídá učitelku?Nebo to už dnes nemá žádný řád?

edeltraut
3. čer 2013

@marton Tady ve škole je střídání ve třetí třídě, pak dostanou na dva roky a pak myslím, že buď až do devítky nebo se po dvou letech prostřídají... Já jsem měla novou třídní co dva roky... takže to asi záleží na škole.
Příští rok dostanou perfektní učitelku, už se na ní těšíme a jako bonus jí budou mít i na jazyk!!! Jupí 😀. Místo, aby jim cizí jazyk představili a ukázali, že to je zábava, tak Ela už teď němčinu nenávidí.... 😖 . Doufám, že když budou mít jiný přístup, že Ela zjistí,že umět cizí jazyk je vlastně fajn a zábava... 😉
No tak se asi s Adélkou oblečeme, zabalíme do pláštěnek a jdeme za zvířátkáma.... vůbec se mi tam nechce... potřebuju nastlat kachnám a slepicím a v tom dešti se mi tam moc operovat nechce... ale už to odkládám celý víkend... 😅

napolitano
3. čer 2013

@marton No byla,ptala se jestli se nedá ta voda z kolejí odnést 🙂 .Bohužel to neumím ☹ Aspoň kluci měli radost,že nemusí do školy?To bylo řečí,jaká opatření se po povodních 02 udělá,že se to již nebude opakovat a co a hovno 😠

@edeltraut To hezky vydrž 3 týdny a buď hodná i potom,jelikož ji chytne i Adélka 😀

edeltraut
3. čer 2013

@napolitano Přes mojí mrtvolu!!!! Adéla sice na ní vychází, takže buď naklušu na říďu, nebo dostane odklad nebo půjde dřív, ale tu Ježibabu tedy mít nebude. To byl očistec pro mně i pro Elišku.... takže nikdy více... 😠

napolitano
3. čer 2013

@edeltraut 😀 Jsem tě nechtěla rozlítit 😨 😀

edeltraut
3. čer 2013

@napolitano 😀 To ty ne 😀, to ta čarodějnice - už tři roky 😀

napolitano
3. čer 2013

@edeltraut Je aspoň šance že půjde do důchodu,nebo je to mladší ročník? 😀

edeltraut
3. čer 2013

@napolitano Každý rok hrozí, že odejde, ale drží se tu babice - nikde jinde jí nechtějí - takový člověk nemá ve školství co dělat, natož na prvním stupni. Já si myslím, že jí může být kolem padesátky...takže tu ještě pár let strašit bude... 😝

marton
3. čer 2013

@edeltraut co matka neudělá,aby ochránila dítko ,i do školy ji pošle o rok dřív 😀 .
@napolitano jo,kluci byli rádi,Fíla byl minulý týden v Německu a jelikož nebyla celá třída,tak má co dohánět a nejstarší tam potřebuje jak sůl 😠 .Kdyby se dala odnést voda z kolejí,to bys mazala hned s kýblem,jen aby byla malá spokojená,co?

edeltraut
3. čer 2013

@marton Jen o kousek - Adélka je 4.9. 😀 a to by měla skvělou učitelku - tu co měl Ládík. Takových také není mnoho, ta to má v krvi - její maminka byla učitelka ve školce a tak vůbec pro to mají cit. To člověk na svém místě! 🙂 Takže bych to klidně riskla 😀 - tedy s ohledem na Adélčin vývoj - nebudu nic lámat přes koleno 🙂

marton
3. čer 2013

@edeltraut jak to teď vůbec je?Někde jsem četla,že dítě může jít do školy před 6tým rokem,ale musí ho dosáhnout do konce kalendářního roku.Kluci jsou 19.8. a to bývávalo zvykem dávat dětem odklady.Jasně,záleží na vyzrálosti.