Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

mataharyy
10. čer 2013

@napolitano Na rozjezdu za mě budeš mít určitě dvě stovky, možná více 😉

edeltraut
10. čer 2013

@mataharyy Zrovna koukáme na počasí, jestli jim to vyjde, tak od středy vyrážíme na seno 🙂. Po tom plaváku co tady dneska byl - a pak že na kopci nehrozí povodně.. ☹

mataharyy
10. čer 2013

@edeltraut Když jsme byli na Slovensku a byli u nás povodně, tak to po lidech (bezprostředně) u potůčku nejvíce slízli ty na kopci... Vyrazila tam voda kanálamem a rvalo to kusy asfaltu a vyplavovalo domy, prostě na kopci jim skrz dům projela "řeka" z kopců... 😅

edeltraut
10. čer 2013

@mataharyy Tady podobně ještě nad námi jsou pole a louky a ty vodu nepobírají.... takže silnice byla pěkná, teď máme tak na jeden pruh, krajnice už není.... místo zahrady rybník a před vchodem jsem měla potok...viz. fotky.
Nestihla jsem zavřít zvířata a to jsem netušila, že to horší nás teprve čeká... ☹

mataharyy
10. čer 2013

No přesně toto znám (viz foto co jsem už tuším dávala) pět minut a plavala celá vesnice 🙄

edeltraut
11. čer 2013

@mataharyy My jsme ještě docela krytý až na spodní zahradu, tam přetékala voda před podezdívku.... Manžel si po pár plavácích dal tu práci a kolem předzahrádky a z návsi udělal takový vyvýšený val... ale jinak ostatní sousedi dopadli hůř a jak jsi psala - čím výš jsou, tím horší to měli - schytali jako první tu vlnu z polí a luk. My jsme se děsili hlavně krup a co nám to udělalo za paseku na polích...ale (musím to zaťukat) to nevypadá tak zle...
Dneska odpoledne mažeme na louky - sena začínají, čili veget končí, teď začíná týden dřiny... 😝

vojtisek2007
11. čer 2013

zdravím , u nás teda nic, sprchlo trošku....i v NE navečer...ale fakt nic hroznýho, to jsem ani netušila, že to někde zase řádilo ☹ to jsou výkyvy, to je strašný. Tak ale už slibují hezky, tak doufám, mě ty deště totál zničili rajčata a okurky,co jsem měla venku...asi to shnilo...

Dnes máme ve školce slavnost předškoláků - budou pasováni na školáky + něčo k dětskýmu dni ještě, soutěže a skákací hrad a tak...tak doufám, že nebude lejt, už i tak je to na totálně promáčený zahradě 😖

napolitano
11. čer 2013

@marton
@mataharyy 😀 Ahojky a to v tom jsou pleny.léky,když marodí,výlety ze školy,školky,školka mě stojí 2tis.No nejsem já kouzelník 😀

napolitano
11. čer 2013

@vojtisek2007 Ahojky u nás teď hezky 😉 ,držím palec ať máte taky,když už budeš mít pasovaného 😀 předškoláka.

vojtisek2007
11. čer 2013

@napolitano díky za palec 🙂 , že se k tomu ještě vracím - 9tis a z toho i jako škola,školka...tak to je fakt vostrý....já myslela,že 9tis jako na jídlo nebo teda budiž + drogerie (ikdyž teda zrovna pletny je pálka jak bejk)....ale toto ? Já dávám za školku měsíčně 1600,- víc většinou ne,a to má Vojta bez školného, jako předškolák, Honza obědy ve škole těch 600 max - to je už 2200, ty 300 většinou ještě zaplatím v průběhu měsíce - divadlo,výlet,exkurze,občas bus/vlak apod... - zbylo by mi 6500,asi bych si to musela rozpočítat na týdny - 1625 na týden - no nevim,nevim, teda spíš vim, asi by jsme chcípli hlady a kde jsou třeba pleny pro malýho - to je tak ta 1.000 na měsíc ne ? nedejbože nějaký výdaj za léky, kredit do mobilu/paušál, pojistky,kapesný pro Bohunku ????? Bože chraň před takovýma chlapama 😠 😠 😠 😠 a tebe teda bezmezně obdivuju 🤐

napolitano
11. čer 2013

@vojtisek2007 No prostě mám 9800,- na všechno 🙄 .Někdy je mi hodně ouvej.Není co obdivovat,teď mám spíš na sebe vztek,že to snáším tak dlouho,hlavně kvůli dětem mě to štve,já až tak moc nepotřebuji,kosmetiku si nekupuju,ke kadeřnici nechodím,do restaurace taky ne a vlastně něco pro sebe jsem si koupila naposledy před 3 roky 🙄 😀

vojtisek2007
11. čer 2013

@napolitano ty vole, bych ho nechala hlady

napolitano
11. čer 2013

@vojtisek2007 Taky o tom občas uvažuji 😀 Jo a je to "neandrtálec" 😀 ,nečte,divadlo,kino neexistuje a to mi docela chybí.Ale zase umí spravit téměř každé auto,má sílu jak bejk,odstěhuje sám pračku atd a je technicky a manuálně nadán.Abych ho taky pořád nekritisovala 😉 😀

vojtisek2007
11. čer 2013

@napolitano - můj chlap byl taky ten tip - do kina,divadla ? ani párem volů...fajn,chodila jsem sama nebo s kamarádem 😉 , a světe div se, začal chodit se mnou 😀 😀 😀 občas, stejně nejvíc chodím se ségrou a s nejstarším klukem - už ho vidím, jak se mnou jde nadšenej na Twilight ságu 😀 😀 😀 ještě klidně i několikrát po sobě....

napolitano
11. čer 2013

@vojtisek2007 😀 😀 😀 Jojo,ale zase mají jiné přednosti,jen si honem vzpomenout jaké. 😀 😀 😀

vojtisek2007
11. čer 2013

@napolitano no nevim, auto si dávám zpravit do servisu, protože, ne že by to neuměl ale nemá na to čas a když stěhujeme, podílím se stejně jako on - ať na pračce,ledničce nebo židli....takže tady žádnou chlapskou sílu a manuální zručnost nepociťuju...je truhlář - skříň v ložnici dodnes nemám, plovoucí podlahu mám od října loňského roku složenou v garáži, dětem jsem patrový postele musela loni koupit potom, co jsem ho cca rok prosila,jestli by jim je udělal, je fakt šikovnej a dělá hezký věci...jen jaksi je dělat domu nebo doma - na to není čas, o tom, že je zničenej kohoutek v koupelně u vany a funguje jen sprcha už skoro dva roky ani nemluvím....grrrrrrrrrrrrrrr

napolitano
11. čer 2013

@vojtisek2007 A jejky,taky to máš veselé 😅

vojtisek2007
11. čer 2013

@napolitano ale tak tohle mě tak netankuje.....já mu tu ostudu klidně udělám a pozvu jinýho truhláře, ať mi tu podlahu položí - stejně jako ty patrový postele pro děti....tři dny nepřišel domu - uraženej a že přijde,až ty postele dám pryč - říkám nedám - až ty si budeš o večeři říkat rok a já nic, tak se asi taky půjdeš navečeřet jinam, nebo ne ? ....neustoupila jsem a pochopil, že je mi to jedno,jestli tam je nebo ne...tak nakonec přišel - teď má čas do 20.srpna - na ty plovoucí podlahy do obýváku + kuchyně + nová kuchyň (kuchyňka - kousek 3m ) a pro Vojtu psací stůl do školy....nebude to ? fajn, řeknu někomu jinýmu, zase může potom někde tři dny trucovat 😀

vojtisek2007
11. čer 2013

@napolitano já se nějak tak snažím vzpomenout na nějaký ty přednosti - jak jsi psala, zatím marně... 😖 teda něco mě napadá - umí bezvadně organizovat čas druhejm - a samozřejmě aby to nejvíc vyhovovalo jemu...

marton
11. čer 2013

@napolitano
@vojtisek2007 holky,honem vyšťourejte proč jste si ty vaše chlapy nabrnkly 😀 .Něco tam z toho muselo zůstat.

marton
11. čer 2013

@napolitano proč ti ten tvůj"živitel" nedává víc? Nemá nebo má velkou spotřebu pro sebe?Sakra 4 děti,tak šupky dupky jiné zaměstnání nebo dvě práce 😠 .
@vojtisek2007 to tak bývá...kovářovic kobyla 🙂 .Švagrová čekala na kuchyň rok,zatímco manžel makal u jiných.
Z jiného soudku.Nám už zítra přijdou kopat rozvody a dávat nový kotel na plyn.Abychom už neměli tak pěkný nedoplatek za elektriku.Dovedla bych si představit jiné věci za ty prachy ☹ .

mataharyy
11. čer 2013

@napolitano
@vojtisek2007 Tak to já mám doma poklad unikátusu, bo co 😅 Můj muž je zedník, velmi šikovný a doma když je čas a možnost dělá vše, když pominu zednické práce, tak teď dělal botník, protože už ho s... přeskakovat miliardy bot (nutno podotknout že bratr i táta jsou truhláři, také velmi šikovný, ale botník dělá zedník 😀 ), taky opravoval dveře a tak... Je fakt že když jsem si koupila před pár lety postel, tak mi všichni (bratři, manžel i táta), oznámili že když nemám klíč, že to nepůjde složit, takže jsem patro o rozměru 140x200 montovala já, dlouhá jak uřízlé kecky 😎 a smontovala jsem to lžičkou na kafe 😀 (hned dvakrát, protože po stěhování mi zase bylo řečeno že bez klíče ani ránu 😝 ), no ale jináč si v tomto ohledu fakt nemohu stěžovat...

Ale je fakt že když jsem ještě bydlela doma, tak ač doma truhlář, tak kuchyň jsme dva roky měli udělanou tak, že na přepravkách byla položená kuchyňská deska... Takže něco o kovářovo kobyle... 😀 😀

mataharyy
11. čer 2013

@marton Koukej na to pozitivně, co ušetříte do příštího doplatku investuješ do jiných, pěknějších věcí 😉 🙂

mataharyy
11. čer 2013

@napolitano Jináč pokud je v tom takto vše, to bych nedala... Jako na jídlo máme min. 6000,- když jsme používali jednorázové pleny tak to bylo cca 600,- měsíčně + vlhčené ubrousky 150,- to máme kolem 7000,- minimálně (když tam zahrnu kosmetiku pro děti), nemluvím o dopravě, drogérii, nečekaných výdajích... Bych ho poslala do prdele a když mi to má stačit pro mě a děti, tak bych to užívala striktně jen pro mě a děti ať si chodí spásat louky 😝 Ve své podstatě mi z toho vychází že ti dává dva tisíce měsíčně, ne? Plus rodičák a je to nějakých 9800,- 😲 Můj manžel mi dává vesměs celou výplatu, s penězi hospodařím více méně já a jediné co si bere je na jídlo do práce (pokud nemá z domu) a cigarety, jináč nic 😅

jetynka
11. čer 2013

@edeltraut tak to je síla ta voda, my máme něco podobného na zahradě a v poli taky a žádná sláva ☹

marton
11. čer 2013

@mataharyy 🙂 .Máš pravdu.Jen mě štve,že ti co nám dům prodali,byli flinkové.Věděli jsme,že třeba právě to topení není úplně ok,ale jak oni to splácali.Co oni,dělali jim to odborníci.Přestavba domu je přišla na několik milionů 😠 .
Já si taky nemůžu stěžovat.Manžel sice nepracuje rukama,ale jako kluk z vesnice umí skoro vše.Od zahrady po kapající kohoutek.Postele a kuchyň ne 😀 .Ale zase i doma pořád pracuje.Bez mobilu a počítače ho neznám.A taky je cholerik 😠 .Jenže to mě,jako flegmatika zas tak nerozhází 😀 .

mataharyy
11. čer 2013

@marton Kapající kohoutky, ha tak ty kapou u tety a prarodičů, bo oba tamní muži jsou instalatéři 😀 😀
Tak můj drahý choť chce mít doma spíše klid a mír (což je s dětmi celkem utopie 😀 ), ale když je potřeba, tak udělá více méně cokoliv, i elektriku v mezích normy 🙂 Ale tím neříkám že nejsou věci, které mu x krát připomenu a pak si je jdu udělat sama, až když se s tím mořím dvě hodiny pošle mě do pryč a udělá to, pač se na mě nemůže dívat 😀 Nebo se na mě vykašle a náramně se baví... 😎

Jináč k odborníkům se nevyjadřuji, bohužel má zkušenost je taková že čím větší "odborník" tím větší dřevo... A zvláště ti co se tlučou do prsou a práci si nechají dost přeplatit, tací jsou fakt experti ☹

vojtisek2007
11. čer 2013

@mataharyy
@napolitano
@marton
tak my platíme vše napůl - hypo,nájem,elektriku,vodu,plyn,na jídlo, na děti (oblečení+školné+pojistky+kapesný),internet....co komu zbyde z toho si každej platí sám svůj paušál telefon,benzín + pojistku na auto, zbytek si každý vrazí do svých koníčků,cigaret,pivek a posezení s kamarády,dárky apod nebo si šetří 😀

jo kovářova kobyla - já už si umím doma téměř vše udělat sama - od výměny plynové bomby u sporáku po píchlý kolo u auta, spravila jsem si i pračku, nemám problém si udělat nářezák na skříň, nechat nařeza a ohranit a doma sama smontovat....on je můj chlap strašně šikovnej, fakt jo,ale má dvě práce - a odpo doma už se mu většinou nechce....někdy ho donutím o víkendu něco podělat...ale radši oddáchne (což chápu, dělá obě práce fyzicky) nebo teda vezme někam děti...ale když se mi po obědě vyvalí na gauč, čumí na telku - jakože relax a během 10ti minut chrápe a pak vstane někdy v pět a to jenom proto,že už dost hudrám....já se prakticky nezastavím ani doma, taky čumím po obědě na tu telku,ale u toho aspoň žehlím, nebo něco...jediný kdy chci mít fakt klid je PO-ČT od 20.00 ca hoďku když jsou Přátelé - ty fakt miluju a koukám s kafem a tak...když teda nejsem na cvičení...

mataharyy
11. čer 2013

@vojtisek2007 Jo to já si taky udělám co potřebuji, když nevím jak, jedu pokus omyl a ono to jednou klapne. V tomto problémy fakt doma nemáme 🙂
My máme společné peníze, ale já umím obsluhovat servis 24 😀 😀 Takže manžel dodá peníze, já zaplatím co je třeba, nakoupím a většinou už nic nezůstane 🙄 Ale když prachy jsou neřešíme co kdo platí nebo neplatí. Takhle jsme to měli nastavené více méně od prvního dne, kdy jsme se sestěhovali, takže to funguje už bez mála deset let 🙂 Proto já vím, že jestli se kvůli něčemu nepohádáme, tak to jsou prachy 😀 😀

vojtisek2007
11. čer 2013

@mataharyy přesně proto se nepohádáme ani my - máme jasně nastaveno kolik kdo dává - a protože dáváme stejně - je to jasný....už to taky funguje skoro 12 let....já jsem ten typ,že potřebuju jistotu - vím co kdy a kolik se má zaplatit a tak to musí být, manže je flek, dát mu do ruky složenku a prachy, tak za 10 minut neví, že má něco platit - takže dá svojí půlku já přihodím svojí, uhradím a je to ....když se pak kupuje dětem něco navíc - nebo třba zimní boty a bundy tak se dohodneme, že každej dámenapř. 1500 - a zato se jim to koupí...tečka, když zbyde, dostanou jako bonus třeba každej triko, nebo když zbyde málo, koupí se pro ně mlsky...nebo se zajede do bazénu apod....