Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

mataharyy
4. dub 2013

Ahoj, tak jsem tu na skok 😎
Já jsem si tak nějak myslela, že až porodím, tak mě to čtvrté (alespoň na chvíli) přejde 😅 A ono houbelec, už dva dny dělám smutné oči a říkám že nutně budeme ještě jedno miminko určitě potřebovat... Ale manželovi se do toho nechce, jak tu někdo psal, jsem blíženec myslím spíš srdcem, než hlavou, ale manžel to má naopak. Při logické úvaze chápu proč čtvrté dítko nechce, ale ta logika u mě není moc častým jevem 😀

staninka77
4. dub 2013

Ahojky.
Taky někdy mám ten stejnej pocit že jednou chci dítě a po druhé ne že už mám na svuj klid taky právo,až kluci odrostou hlavně nejmenší klučík.A ve 40.už dítě jistě nechci.Chtěla bych čím dřív tím líp,ale bohužel mužskej nechce.
Co nadělůám nic.
Musím se už smířit z klukama. 😉
Ale je my jasné že my ke štěstí to 4.hodně chybí.

marton
4. dub 2013

@mataharyy ahojky,tak koukám,že už po porodu 🙂 .Jak je?Co malej?

mataharyy
4. dub 2013

@staninka77 Tak u nás je to dané dost tím, že manžel se bojí, že když se něco podělá (a že jsme klikaři 😀 ), tak že to neutáhneme finančně, což chápu, ale... 😢 No zas na druhou stranu kdo ví, třeba až za tři/čtyři roky doplatíme nějaké splátky, tak odpadne velká finanční zátěž a možná se na to taky bude dívat jináč 😵 😀

mataharyy
4. dub 2013

@marton jo už to máme zdárně za sebou 🙂 Mládě je zlaté, v noci spí, moc nepláče, bráchové jsou z něj hotoví, no on z nich asi taky 😀 😀 Ale jináč pohoda 😵 A je výborně, cítím se fajn, jen trochu unaveně, ale jináč paráda, nějak si nepřipadám tak, že jsem před týdnem rodila 😎

marton
4. dub 2013

@mataharyy moc gratuluji 🙂 .Kdybych něměla 4děti a věk,tak večer přemlouvám manžela.A tiše "závidím",že malý v noci spí.To ti naši raubíři ještě ani teď ne 😒 .

bahula
4. dub 2013

ahojte uviděla jsem tuto diskuzi, tak nakukuju 🙂
@mataharyy ty jsi blíženec a manžel je co? Můj je panna, já též blíženec 🙂 Čtvrté jsem si taky vymyslela já
Narodí se snad každou chvíli, po třech klucích to má být holka 🙂

staninka77
4. dub 2013

@mataharyy-Gratuluji k mimisku,kolik vazil a meril a vubec vim ze jsem se ptala na jmeno ale bohuzel pozapomela.Asi v tomhle mas pravdu jde z krz finance ze by to u neutahl,ale me ti to tak laka ze nekdy pozamenu na to se vladat a zkouset premlouvat.
Jinak taky jsem blizenec a muj chlap je vodnar.

staninka77
4. dub 2013

@bahula-A jak jsi to udelala ze manzel svolil k ctvrtemu,a je paradni ze to bude devce jiste se moc tesis bude to velka zmena... 😉 A vis jak se vam povedla,a jak mas stare kluky.Chtela bych taky vysnenou holku po trech klucich ale uz bohuzel nejde premluvit pritu.
Moji kluci jsou stari Marek bude mit za mesic 14.let,Jirka bude mit v srpnu 9.roku a nejmladsimu Simonovi bude v listopadu 4.roky.

bahula
4. dub 2013

@staninka77 to jsme na tom podobně, věk 11, 9 a v červnu 3. 😉 Mi bude 34.
Snad jen můžu říct, že sex byl 14DC a ovulace 17DC, tak jestli jsou opravdu ty holčičí spermie trvanlivější a počkají si déle 😀 Já v to ten cyklus ani nedoufala, tři dny mi přišlo dost. A podařilo se.
Já ho nějak zvlášť nepřemlouvala, netlačila, on jenom věděl, že bych ještě ráda jedno dítě, asi nad tím přemýšlel, pak se mě jednou ptal, jestli to myslím vážně .... no a pak si prostě jednou nedal pozor, aniž by mě upozornil. 😀 Já rok měřila BT, ovulace jsem věděla přesně.
Těšíme se všichni, manžel taky hodně, mu ten počet dětí nějak nevadí, ikdyž teda jsme rádi, že nějak vycházíme finančně, ale jde to. Holku budou všichni rozmazlovat. 🙂

carys
4. dub 2013

@trojlistek ahoj ne není to jednorázová záležitost,mnoho žen ho používá místo antikoncepce,je spolehlivý a dá se sehnat na internetu i v mnoha lékárnách.Stojí kolem 800 kč a každý si ho v kabelce splete s rtěnkou.K dvojčátkům blahopřeji taky jsem je vžy chtěla no už nemůžu mít děti,po posledním porodu sekcí jsem málem umřela - 6 dní na JIP takže mě těch pět kousků stačí. 😀

carys
4. dub 2013

@staninka77 moc děkuji jsi milá.

trojlistek
4. dub 2013

@carys ahoj, moc děkuju za info 🙂 ještě, že to tak dobře dopadlo, užívej si svých 5 skřítků a at se všem dobře daří 🙂

mataharyy
4. dub 2013

@bahula tak to gratuluji ke slečně 😉 Manžel je štír 🙂
@staninka77 koukám ty blíženci tedy blíženkyně 😀 to k těm více dětem nějak svádí 😎 😀

Mládě mělo 3450 g a 48 cm 🙂

mataharyy
4. dub 2013

@carys mě vy zajímalo, jak spolehlivé to je co by antikoncepce, na jednu stranu mě to láká, no na druhou převládá nedůvěra 😅

helabella
4. dub 2013

@mataharyy -- já myslela, že mě to přejde po čtvrtým porodu a nic 😅 😀 😀 Ale manžel se na rozdíl ode mě řídí rozumem, takže to pátý už nedáme. Teda plánovaně ne 😅 😀 😀

mataharyy
4. dub 2013

@helabella no tak já doufám, že alespoň to čtvrté... 😵 😀 Ale právě ten mužský rozum... 😀 😀 Pro mě je deprimující, že by tohle bylo poslední mláďátko 😢 a ve spojení s poporodní hormonální nevyrovnaností, už jsem to dnes dvakrát obrečela 😅 😎 A už zase natahuji... Mě asi přepíná 😀

helabella
4. dub 2013

@mataharyy -- já brečela při odchodu z porodnice, když jsme šli kolem dveří s nápisem Porodní sál, že už se tam nikdy nepodívám 😅 A teď mě dostává, jak malá pomaličku vyrůstá z oblečení, že už ho nikdy nikomu neoblíknu... 😒 Potřebovala bych nějaký anti-mateřský hormony 😀 😀

mataharyy
4. dub 2013

@helabella no to je přesně ono, děsím se toho až začnu likvidovat oblečení atp. 😒 už teď je mi z toho do breku 😖 No ne že bych ti to přála, ale těší mě, že nejsem jediná, už jsem si říkala že mi opravdu přeskakuje 😀 😀 šestinedělí je mrcha... 😀

staninka77
5. dub 2013

Ahojky,muj chlapík my stále opakuje prodej všechny věci kočárky co máš na pudě a budeš mít hned nějaké peníze,nebo my to prodá on sám ☹ .
Postýlky tam mám hned dvě mám se toho zbavit. ☹
A jak bych byla ráda i za čtvrtého kluka,vubec by mě nevadilo ani už nemrelo prostě je dáno.
Jo a taky ta máti stále dotoho mluví že by semnou rozvázala kontak že by už vživotě nedojela knám stále mě ti jako psychicky vyhrožuje. 😠
Mě bude v červnu už 36.roku a užý i tohoto věku se bojím že se něco stane.Chtěla jsem aby si měl Šimonek ským pohrát ale už je zase pozdě. 😒
Snad dotoho června nějak toho chlapa přemluvím. 🙂
HOLKY MOC VÁM DRŽÍM PALEČKY ABY JSTE JEŠTĚ JEDNOU MĚLI VYSNĚNÉ MIMINKO.
A jak psala @helabella-O tom porodním sále jsem taky bulela že už asi je to fakt naposledy že už se tam nikdy nepujdu ani podívat. 😢 Hodně ráda bych to chtěla ještě zažít. 🙂

carys
5. dub 2013

@mataharyy no když se s tím naučíš tak je to spolehlivý.Pro mě stoprocentně.A poslední tři děti mám díky tomuhle mikroskopu.Když jsem chtěla holku měla jsem ji,když kluka tak opravdu byl.Já jsem spokojená.

carys
5. dub 2013

@staninka77 já měla Sofinku v 38 letech. 😉

mataharyy
5. dub 2013

@carys A když mi to ukáže daný vzor, tak mám ovulaci, nebo si mám dávat pozor, protože bude ovulace... Za předpokladu že spermie vydrží tři dny, tak to chce mít asi pravidelný cyklus, abych se na to mohla spoléhat, nebo je to jedno...? Tak si říkám že by mi to náramně vyhovovalo, jako druh antikoncepce, ale zase to musí být spolehlivé, protože se obávám že při selhání by mi asi manžel nevěřil, že to byla opravdu nehoda, zvláště když "otravuji" že chci ještě dítko 😵 😎

3cacorky
6. dub 2013

@mataharyy ahoj,tak to jsi jako já,blíženci jsou prostě přes srdíčko,než rozum,i když to rozumem vědí-srdíčko vyhraje 😉 jsem ráda,že nejsem sama

3cacorky
6. dub 2013

@bahula .tak koukám,že jsem tu rozjela diskuzi ala blíženci,a je nás tu hodně co chceme 4 a jsme v tomto znamení,tak to bude asi opravdu pravda 🙂to je pěkné já mám chlapa kozoroha 🙂 ,moc držím palečky ať vše u porodu vyjde dobře,a hlavně ,že se povedla ta holčička to je krásný zázrak 🙂

3cacorky
6. dub 2013

@staninka77 -ahoj taky jsem vše prodala,už jsem nepočítala,že bych měla zase zálusk na mimčo,tak jsem prodala kočárek,věcičky a postýlku,mám tu už jen pár věciček,které jsem si nechala,ale Verunce bylo před týdnem 6,tak stejně bych zas koupila polovinu věcí nových a když bych měla nááááhodou kluka,nemohla bych mu dávat růžovou,jako ty na holčičku modrou,tak když něco prodáš,alespoň si zas pak budeš moct koupit něco nového 🙂.Jinak proč je maminka tak rezolutní a vyhrožuje ti,to jako nechce vidět vnoučata??Ptala si se jí?Nějak to nechápu.No já bych tady asi byla taky za raritu se 4 kousky,mám tu dvě rodinky se 3,ale asi bych byla jediná se 4 dětmi 🙂.Taky je pravda,že když někam jedeme není nás málo 😉 když nám ještě přibude kočárek,tak to bude mela,ale zase je fakt,že ty starší dvě už moc s námi nejezdí,raději jsou u kamarádek.Nějak jsem se naučila uhlídat všechny,mám oči i na zádech 🙂a starší dcera je už velmi šikovná bude jí 13 a o Verunku se stará jak druhá máma,ale nikdy jsem jí do toho nenutila ať si dětství užije,tak když budeš mít miminko ještě za rok,tak to taky není dlouho,jsou starší maminky,jde o to jak se cítíš a třeba pak chlap taky povolí,když nebude pod tlakem 🙂

mataharyy
6. dub 2013

@3cacorky No myslím že by jsme mohli vypsat anketu, kolik blíženců má více dětí, jak to tak pozoruji, asi by jsme byli celkem překvapené 😀 Ale je to přesně jak píšeš, racionálně to chápu, ale citově... A teď je otázka zda bude ta citová strana vítězit i po pominutí hormonálních kotrmelců v šestinedělí, nebo pak převládne ta racionální... Většinou vyhrává totiž logika (u mě), ale jak jde o toto, mám obavu že logického myšlení pozbývám 😀 😀

Jináč já se slzami v očích taky fotím a prodávám veškeré věci co jsem měla poschovávané na holčičku a jak děti porostou, tak budu prodávat vše :-/ máme málo prostoru, není kde skladovat a myslím že v dohledné době se manžel stejně nenechá zlomit, věřím tomu že časem ano, vidím to na něm, že není úplně kategoricky proti (i když se tak snaží tvářit 😀 ), ale vím jistě že v dohledné době dvou/tří let to určitě nebude, tak je zbytečné mít doma skladiště 😢

3cacorky
6. dub 2013

@mataharyy to já jsem si říkala pořád taky a před rokem se zas splašil můj hormon a začala jsem koukat po kočárcích,je to semnou hrozné a chudák manžel 🙂,toho velmi obdivuji