Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

vojtisek2007
12. dub 2013

@mataharyy tak to jsi mlaďounká, to stihnete ještě pár kousků 😀 😀 😀

a k magické 16ce se taky přidávám,jsme spolu 17let,ani se tomu nechce věřit a v září máme 15 let od svatby

@numerenka ahoj, také tě vítám 🙂, já největší rozdíl tak nějak pocítila mezi 1 a 2, pak už ne a občas hlídám i ségry děti dvě, tak jich mám pět a paráda...

@3cacorky tak to mi musíme nosit po každém marození do školky papír o "neinfekčnosti" a že může dítko do kolektivu....

jinak včera jsem si připadala,jak kdyby těch dětí bylo fakt deset...vařila jsem čočku k večeři,celý to balení -tak nevím jestli je to kilo ?? - ale sežrali mi to skoro všechno, kilo špekáčků k tomu opečených...zůstala mi miniporce dnes do práce k obědu....ale je fakt, že u nás na večeři byl i děda...já pak jela cvičit, po půl devátý jsem šla dávat spát děti a usnula jsem u čtení pohádek....zbudil mě chlap po půlnoci,když přijel z noční - prej : já tě nechci budit,ale nevadí ti,že spíš v riflích a s Elis v posteli,to se asi trochu mačkáte, ne a nemáš tu ani deku,já tě nechápu,proč to děláš.... 😀 😀 😀 ??? on si fakt myslel,že jsem tam šla spát asi schválně.....a čekal asi nějakou inteligentní odpověď...ach jo

edeltraut
12. dub 2013

@marton Já si taky myslím, že jsme spokojený hlavně díky tomu, že jsme tehdy ani jeden nevěděli co od druhého čekat a člověk byl "mladej, blbej a tvárnej" 😀, takže dneska se perfektně známe a nemáme jeden na druhého přehnaný nároky 😀 - to je bič mnoha vztahů 😉.
Manžel chtěl třetí už v době, kdy byla Eliška přijatá do školky (šla od 2,5) no a já jsem chtěla do práce a studovat ... na školu jsem se nedostala (nevím co jsem si myslela - 600 uchazečů, brali 80 a já měla střední školu úplně z jiného oboru 😀 ), tak jsem nastoupila do práce, ta mě neskutečně bavila a o třetím jsem nechtěla ještě v létě 2010 ani slyšet. Pak ale porodila ségra a švagrová a mně asi začaly bít biologické hodiny nebo co... 😀, další rok jsme si udělali 10-ti leté bezva výročí na horách a tam jsme začali o miminku mluvit, že tak za rok... no za další dva měsíce jsem otěhotněla 😀, takže do roka od výročí jsme Adélku měli 😀. Čtvrté není ani v plánu, ale ani zatím není uzavřeno (já a i okolí si myslí, že se do toho čtvrtého nakonec stejně pustíme 😀 ). Tady je to se školkou pohoda - mnohem horší je to s prací. Kdybych se neměla kam vrátit, tak by ani Adélka nebyla - nenašla bych práci....Tady je to katastrofa. 😠

numerenka
12. dub 2013

@edeltraut : Ahojky, ty bys také chtěla čtyři děti?

mataharyy
12. dub 2013

@edeltraut @marton @vojtisek2007 No já jsem manželovi říkala že měl šanci si mě vychovat (od šestnácti jsme spolu bydleli), takže jestli se mu na mě něco nelíbí, tak má smůlu a měl mě převychovat, dokud to šlo, že teď už jsem velká holka 😀 😀 Je fakt že vlivem toho čím jsme si proskákali jsme celkem dobré manželství, vím že se nerozvedeme z finančních důvodů, vím že ne kvůli malichernosti, také vím že i kdyby náhodou, tak se dokážeme jako lidi domluvit i když jsme na sebe hodně nasr... 😎 A asi na to má velký vliv i to že vlastně já nic jiného neznám a v určitém ohledu jsme měli šanci spolu dospět... Hlavně ač nám každý prorokoval jak se rozejdeme, když jsme po 4,5 roku místo toho oznamovali že se bereme, tak hodně lidí nějak nechápalo 😀 a teď jich nechápe ještě více 😎

Jináč pár, no já bych tak za ty čtyři/pět let brala ty dvojčata 😵 😀 😀

marton
12. dub 2013

@edeltraut 🙂 .Tak tady je to se školkama hrůza ☹ .A nikoho nezajímá,že mám od 19ti let jednu práci,že mi drží místo,že dvě děti do soukromé je mazec... 😠 .Koukám jakou máš nepříjemnou zprávu pod fotkou.To je hrůza a ještě se to dozvědět z novin ☹ .

marton
12. dub 2013

@numerenka já nemůžu moc posoudit jaký je rozdíl mít 3 nebo 4 děti.Když se dvojčata narodila,byli starší kluci už větší a samostatní 🙂 .Jste nemocní?,píšeš že manžel hlídá.

marton
12. dub 2013

@mataharyy no tak na ty dvojčata už víš jak,tak to až přijde čas dáš 😉.Podle toho co jsi kdy psala,tak jste si asi pěkně s manželem užili.Skok ze slovenské vesničky do Prahy 😝 .

mataharyy
12. dub 2013

@marton My to měli oboustranně, nejdříve z Prahy na Slovensko, tam jsme byli pět let, koupili jsme dům, bylo to fajn (i když mentalitu většiny lidí kolem jsem nesnášela a oni mě nesnášeli za to že jsme z Prahy 😀 ), no a v létě najednou manžel zůstal bez práce a protože to tam šlo dole vodou s prací, tak jsme během pár dní zabalili a hop zpět do Prahy, dům jsme prodali a na krku máme už "jen" dva úvěry, tak snad se z toho brzy vykřešeme, seženeme kloudné bydlení, finančně a hlavně pracovně se to ustálí a pak klidně i trojčata 😀 😀

3cacorky
12. dub 2013

@marton v úterý půjdu nejspíše k doktorce

3cacorky
12. dub 2013

@vojtisek2007 -jj tak to máme teď taky,ale zase chodit tam kvůli každému zakašlání,to bude mazec.
Jinak máš úplně pravdu v tom jídle to je asi nejhorší,já poslední dobou říkám,že naše děti jsou jako kobylky 🙂,taky už budu muset dělat dvojité porce jako těstoviny dva sáčky ..no čočku nejí každá,tak něco zbude 😉 ,začínám rozjíždět domácí chov,slepice už mám,asi to na léto budou kachny a ještě nakonec snad pořídím pašíka do chlívku 😉 😉 ,a to máme holky,u kluků to snad musí být ještě víc,vím,že kamarádka pekla třeba 5 šišek štrůdlu atd..nás děti asi sežerou 🙂

3cacorky
12. dub 2013

@vojtisek2007 -taky budeme mít v prosinci výročí 15 🙂,nějak to letí

marton
12. dub 2013

@mataharyy jo,vzpomínám si,že jsi mi onehdy psala,že jste v Praze už žili?Nebo odsud pocházíte?Na pražáky se dost často mimopražští koukají skrz prsty.Je fakt,že někteří si za to můžou samy 😉 .

marton
12. dub 2013

@3cacorky teda ty máš výdrž 🙂 .To je snad už měsíc co jsi psla,že možná... 😉 .

mataharyy
12. dub 2013

@marton Já jsem původem více méně z prahy, manžel je slovák 😉 On šel do prahy makat, našel si mě, pak jsme byli v Praze, potom jsme se vydali na Slovensko, no a zase zpět... Jsme jak Hobit, aneb cesta tam a zase zpátky 😀 😀

marton
12. dub 2013

@mataharyy manžel šel do Prahy a našel poklad,co 🙂 .
Pěkně si užijte víkend.Jedeme na chatu.

mataharyy
12. dub 2013

@marton Jak jináč 😀 Jé tak si užijte chatu 😵 😵

helabella
12. dub 2013

My budeme mít za měsíc 8 let od svatby a jsme spolu 10 let. Akorát u nás je ten mladší manžel - o 6 let 😀

@numerenka -- ahojky 🙂 U nás to zatím rozdíl moc není, jen to MHD už nějak hůř zvládám 😅 😀 😀

edeltraut
12. dub 2013

@numerenka Zatím o tom jen mluvíme, co by kdyby.... Ale myslím si, že náš počet ještě není konečný 😀

edeltraut
12. dub 2013

@marton tady ani soukromé školky nejsou, ale státní má velkou kapacitu, takže v pohodě přijímají všechny.
Ohledně bratrance...jo, takhle je to moc smutný a novináři si ještě smlsli... ☹. No už snad bude klid, pohřeb se snad podaří utajit.. ☹.

napolitano
12. dub 2013

@marton Prima tak mi vás berem ale holky jsou ještě malý,a nejstarší je kozoroh 😀

marton
13. dub 2013

@edeltraut To se máte se školkou 🙂 .O novinářích mi něco povídej,jsou to občas hyeny,aby prodali ty svoje bulváry 😒 .

marton
13. dub 2013

@napolitano 😉 .Jaká je holčina jako kozoroh?

napolitano
14. dub 2013

@marton Paličatá, umanutá,uzavřená,hodná,starostlivá,vzteklá 😀 😀 😀 Ale nevím co je puberta a co znamení 😀

napolitano
14. dub 2013

@marton Kluci mají moc hezká jména a jaký to je mít dům plný mužských?

marton
14. dub 2013

@napolitano Jo,jo to jsou ti kozorozi 🙂 .Nevím jak u holek,ale u kluků je to docela složité znamení.A jak píšeš,když se do toho přidá puberta a geny....tak jeden neví 😉 .Syn je taky umanutý,ale spíš když něco chce tak si k tomu dojde.Pravda vybírá si hodně složité cesty.Od mala jsem si myslela,že je extovert,vždy byl středem pozornosti.Teď vím,že je citlivý introvert s extovertním chováním.Neuráží se a když tak je za pár minut happy.To naopak mladší beránek je pohodář,ale když se naprdne,tak se dokáže tvářit uraženě docela dlouho.No a jaké je to mít dům plný testosteronu?Jelikož nemám srovnání,tak mi to přijde normální.Kluci jsou na mámy docela vázaní,nevím jestli je to pravidlo,ale ti naši starší mě poměrně opečovávají.Na druhou stranu bych je někdy všechny vystřelila na Mars 😝 .Jsou docela bordeláři,věci udělají občas až když jim je připomenu 😒 .
Vy jste si tu sérii holčiček nabourali 🙂 .Holky jsou fajn,ale možná byl manžel za kluka rád,viď?Můj manžel u druhého chtěl holčičku,ale u nás v rodině se fakt vyrábí jen kluci 🙂 .

napolitano
14. dub 2013

@marton No asi byl rád 😒 ,když na něm nic nepoznáš,koukám,že jsou si ti kozorozi podobní bez ohledu na pohlaví 😕 ,mám doma ještě vodnáře,pannu a štíra,Káťa je jak já vodnář a to je introvert jak hrom,Verča je panna jako muž a to je mazec,když není po jejím je zle,to jsou scény jak hrom 😝 ,no a maličkej je ještě moc malý na soudy,zatím je to můj závisláček.

marton
14. dub 2013

@napolitano štíra a vodnáře neznám,ale panna jsem si myslela,že docela jde...ženy jsou dost puntičkářky to znám od své sestry.V čem vidíš ten mazec?Ono každé znamení má plus a mínus.Prckové jsou lvíčata 😉 .Důležitější je ale prý ascendent a to u mě sedí.Jsem beran s váhama,a ty váhy na mě asi sedí víc.
Dneska jsme byli s klukama na matějské.Byli tak nadšení 🙂 .Sice se jim nechtělo domů,ale ještě nejsou ve věku,že by se vztekali,takže to bylo fajn.Jak vy jste prožili víkend?

trojlistek
14. dub 2013

@3cacorky ahoj, jsem vodnářka a mám tři skřítky a chci ještě jedno čtvrté, manžel je taky vodnář, beru to srdíčkem i rozumem, manžel asi jen rozumem tak se uvidí, ukáže čas 🙂

vojtisek2007
15. dub 2013

já mám oba kluky vodnáře,ale první je vodnář s ascendentem v raku - a sedí přesně
druhý je vodnář s accendentem v kozorohu - a taky sedí - jsou úplně ale úplně jiný a hoka je rak s acendentem v panně a já jsem blíženec s ascendetem v panně a přijde mi,že je úplně,ale úplně stejná jako já 😀 😀 😀

a jinak byl teda krásnej ukázkovej víkend, šťourala jsem se na zahrádce, vypraný prádlo viselo venku.....nádhera, v neděli jsem stihla i dvě hoďky na brusle.....už aby to tak zůstalo

vojtisek2007
15. dub 2013

jo a jinak Vojta šel od 2.února poprvé do školky.....celou tu doby mi promarodil, tak jsem zvědavá,kdy ho to zase skolí 😠 😠 😠 ,ta jeho nemocnost už je příšerná, a absolutně netušíme co s ním