Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

mataharyy
29. kvě 2013

Tak jsem právě dopekla lívance, hádejte kolik jich zůstane dětem k snídani... 🤐 Bratr s manželem tu sedí a krmí se jak kdyby celý život nejedli 😀 😀

marton
29. kvě 2013

@mataharyy to néé,to bys neměla ty brepto 😉
dobrou

marton
29. kvě 2013

@mataharyy ty seš dobrá,hoď nám jich pár domů.I když hádám,že nezbydou ani pro tvé dětičky,co?Dělala jsi klasické a mažete džemem?Já jsem totiž jednou udělala z pytliku vločkové a do nich jablka a byly super 🙂 .Kdybych neměla v plánu zítra guláš,tak je udělám.Ale v pátek měli palačinky,tak je nesmím rozmazlovat 🙂 .

mataharyy
29. kvě 2013

@marton No to bych měla, možná i více 😀

Lívance už jsou v čudu 😀 Jo klasické, minule jsem dělala jablkové 🙂

edeltraut
30. kvě 2013

@marton mě přijít takovej doplatek, tak mě klepne! Nevím, kde bych na něj vzala... zrušili bychom dovolenou a i tak by mi skoro polovina chyběla.... 😕 .
My jsme se zbavili starého mrazáku, vyměnili žárovky za úsporky, vypínáme všechno z režimu stand-by, peru a myčku pouštím co nejvíce na noc. Ale zase celé dny svítíme hadovi, agamám a rybičkám a ve chlévě je tak asi šest zářivek a občas zapomeneme zhasnout....obden šrotujeme obilí na 380, takže se letos taky trošku bojím,... ☹
V současnosti žádnou rezervu nemáme, všechno rveme do zvířat, takže by to opravdu odnesla dovolená.... a to bych fakt nechtěla. Loni byly taky jen děti a já už se strašně těším, až na pár dní vypadnem... 😉

marton
30. kvě 2013

@edeltraut taky mě v první chvíli napadlo zrušit dovču,jelikož nás je jak psů,tak by nám to krásně pokrylo.Ale nechám to na manželovi,se svým rodičákem to nevyřeším ☹ .Ale kdyby to byl jen nedoplatek...horší je,že se to bude muset řešit a to bude pecka.Taky svítíme rybičkám.Máme akvárko 600litrů,tak jede i filtr.Přijde mi,že se snažím zhasínat,nejstaršímu občas běží počítač celou noc ☹ .Musím to s ním odpol.pořešit,včera nebyla nálada,moc emocí 😠 .Nějak se to vše teď nahrnulo najednou ☹ .
@mataharyy hodily by se lívanečky 🙂 .makovka byla nic moc ☹ .

edeltraut
30. kvě 2013

@marton To věřím, u nás by to nebyly emoce - maminka by běsnila jako divá 😀. My jsme to začali řešit po prvním vyšším doplatku cca 8tis., je to blbý, když nejde "jen" omezit spotřebu.... No já jsem na nás letos taky zvědavá a s hrůzou čekám obálku 😀. Ještě má v plánu zvířatům zapojit "vodárnu" a napaječky, aby měly neomezený přístup k vodě, tak to nám taky asi spotřebu zvedne. Ještě, že zvířata pijou vodu "zadarmo", to bysme se taky nedoplatili.... Za vodu čekám doplatek jako vždy tak do tisícovky...ale ta elektrika mě trošku straší... 😠

marton
30. kvě 2013

@edeltraut manžel už zařídil projektanta na sobotu.Prý při tom co máme bychom měli mít poloviční náklady.Já jsem volala na PRE,zřejmě máme vysoký tarif,máme nárok na nižžší,poloviční.Líná huba... 😒 .
Teda když čtu co vše máte a děláte 😝 ,je vidět,že vás to baví.Vezmu k vám děti na exkurzi 😀 .Ještě prosím tě,jak zmiňuješ vodu,kolik máte zálohy?

edeltraut
30. kvě 2013

@marton Já se v těch tarifech taky nevyznám, teď nám přišla nabídka na nějakou změnu, ale bojím se, abychom si nepohoršili, takže nic nepodepíšu 😀.
Na exkurzi klidně přijeďte - na to jsme zvyklý 😀. Občas sem dojdou i děti ze školy 😀.
Vodu pro nás platím 200 měsíčně a doplácíme kolem pětistovky. Ale neplatíme stočné, takže máme vodu o polovinu levnější. Pro zvířata, na zalévání a praní a WC mám vodu z bývalé obecní studny, čili zdarma 😀. Ještě, že to taťka takhle vymyslel 😀.

mataharyy
30. kvě 2013

@marton hele tohle ti podle mého špatný tarif nemůže natahat, takovou pálku... 😲 Spíš bych se tam trochu angažovala a otravovala, ono se jim (čím dál častěji) stává, že ti náhodou napočítají i to co není 🙄 Nebo by na vás musel být někdo napíchnutej 🤐

marton
30. kvě 2013

@mataharyy jo,jo i to mě napadlo.Ale poradili mi klasiku.Vypnout jističe a sledovat hodiny.Prý teď jedeme na sazbu za 4,60 a s bojlerem je nárok na za cca 2,40.V tuto chvíli to necháme na elektrikáři na sobotu.Třeba se to bude předělávat celé na plyn.Podstrčíme mu i tu fakturu,ať mrkne,ale manžel říká,že je to ok.
@edeltraut jo studna je dobrá věc.Na chatě z ní taky čerpáme na zahradu.Kolik že máte kusů dobytka?

edeltraut
30. kvě 2013

@marton 6ks hovězího, 7prasat a 9 koz +3 kůzlata. Pak 5 ovcí na pastvině. K tomu drůbež, králíky 😉.
To víš, to něco vypije 😀. Obden vozíme nádrž na tisíc litrů 🙂

vojtisek2007
30. kvě 2013

@marton tím, že by jste měli denní vysoký tarif i na ohřívaní vody v boileru - nemalého - tak by se to klidně na tyhle prachy vyšplhat mohlo -jednak ten tarif je drahej jak bejk a dohřívá ti 24hod denně - odebereš hrnec teplý vody a začne ta automaticky dohřívat, ten nízkej tarif - ten dostaneš, právě jen pokud máš boiler na elektriku a spíná to jenom v noci nějak - přesně nevím - u nás třeba od 22 do 6ti do rána a pak asi hodku nebo dvě po obědě - cca 13-15 - takže je to o polovinu levnější a nedohřívá to neustále...říká se tomu noční proud...jestli vám boiler jede na denní,tak to bych se nedivila takový pálce...každopádně bych nechala zkontrolovat i elektroměr - může být vadný - reklamujte to vyúčtování za to nic nedáte...ségra to má takhle udělaný na ten denní tarif,protože není schopná voudou trochu šetřit a když to měli jen na ten noční,tak byla v poledne bez teplý vody...platí zálohy kolem 4500,-Kč a doplácí vždy kolem 10-15tisíc....pohodlnost holt, když na to má ☹

marton
30. kvě 2013

@edeltraut tý brďo,to je mazec.To se nedivím,že k vám zaskočí i ze škol 🙂 .Tak až pojedeme vaším směrem,tak dám vědět...to víš pražské děti 😀 .I když ty naše mají jednu babičku na vesnici,ale krom toho že bydlí v bytovce,tak tam moc nejezdíme.
@vojtisek2007 bude to jak píšeš.Jen mě štve,že mi to nikdo necpal,když jsme přepisovali smlouvy 😠 .
Jak je na jihu?Tady něco mezi podzimem a zimou 😖 .

vojtisek2007
30. kvě 2013

@marton no a to vám nechali ten vysoký tarif, když jste podepisovali smlouvu a uvedli jste,že máte boiler na ele, tak vám měli dát / nebo aspoň nabídnou ten nízkej tarfi....šmejdi... a na jihu je něco mezi zimnou - a dobou ledovou....od úterý chodím zase v podzimním kabátu, kozačky, dětem rvu do školky pod tepláky punčochy....rajčata nerostou, saláty taky ne, dobrou polovinu ředkviček sazřala asi myš nebo něco nevím co....se posrat z tohoto....v sobotu jedeme s Eli na kontrolní gastro a alergo a vzhledem k tomu, že už má zase občas i vyrážku počítám, že výsledky budou na hovno a budeme začínat znovu na přísné dietě - teď už občas mohla něco...začla trochu tolerovat tvrdý sýr a zakysané výrobky...a jak to neuhlídám ve školce, tak se teď zhoršuje....ach jo....

edeltraut
30. kvě 2013

@marton 🙂 to se zastavte, připravím vám něco na zub z kozího mléka 😉 a pro děti buchtu 😀. I když mám jednu holčičku někde od Prahy, kam posílám tři druhy sýrů 🙂.

vojtisek2007
30. kvě 2013

@edeltraut ty jo ty děláš i sýry ???

vojtisek2007
30. kvě 2013

jo a asi jsem fakt vadná,ale včera jsme s dětma koukali na autoboty (či jak se to jmenuje....) - ne kreslený, ten film a já u toho bulela jak blázen....puboš se zase ze mě málem počůral smíchy....když mě to přišlo smutný ten konec....dneska máme v plánu druhej díl...

edeltraut
30. kvě 2013

@vojtisek2007 Pokouším se. Mám jeden co mi už jde a pak zkouším pokus-omyl 😀. Se pochlubím - bere si ode mně i starosta 🤐 😅 . Dělám jen čerstvé, na takové ty zrající a těžší jsem si ještě netroufla. Teď mám v plánu tvaroh - prý je lepší než z kravského mléka a jogurty, tak uvidíme jaká jsem kuchta buchta 😀

vojtisek2007
30. kvě 2013

@edeltraut tak to tě obdivuju....můj chlap by taky doma nejradši kravku - já bych mu jí dojila - on by pil to mléko - ze zbytku bych vyráběla máslo a tvaroh a bůh ví co ještě...ještě že nemáme u bytovky prostor a u baráku - je to taková ta zástavba mezi panelákama - to mít nemůžeme, takže máme akorát na zahradě v chlívě tři pašíky 🙂. A pro mlíko chodíme k sousedům

edeltraut
30. kvě 2013

@vojtisek2007 😀 na kravské mléko si taky min. rok počkám. Jalovičky připuštěné, tak uvidíme 🙂. Ale teď jsem viděla v telce, že jdou i ovce dojit strojně, tož si pohrávám s myšlenkou mít tak 4-6 ovcí na mléko 😀. Ale to už mě asi Hausík pošle do háje 😀. Takhle musíme pořád přistavovat a dost nám to ruinuje rodinný rozpočet... Takže to případně za hooodně dlouho 😀. Na kravské mléko se už těším, to bude zkoušení, máslíčko, tvaroh, jogurty... 😀. To víš, když zkazím z kozího, tak musím čekat než zase nastřádám, takhle budu mít mlíka,že nebudu vědět co s ním 😀.

kabatko
30. kvě 2013

ahoj jak se dari? zase jen na skok a mizim. Jsem chtela jit s klukama do zoo, ale venku cely den prsi a tak jsme doma. odpol. mam v planu navstevu sousedky.
A zitra jdu hrad do skolky pohadku o pejskovi a kocicce. Beru s sebou 2 pesany a kocicku budu mit od deti hracku z novin(vyroba babicky)
@vojtisek2007 tak snad to bude dobre, drzim palce.

@mataharyy Ja jsem taky prcek, taky potrebuji neco ze sirky dat na vysku. ale asi bych pak byla jak zirafa, pokud by se dali dat prebytecne cm ze sirky na vysku 🙂

edeltraut
30. kvě 2013

@kabatko
@mataharyy holky já říkám, že jsem asy(i)metrická - asi metr na výšku, asi metr na šířku a asi metrák 😀

mataharyy
30. kvě 2013

@edeltraut jj, to říká moje máma taky, ale u ní je to 100% realita, tuším můj bratr pravil, že jí je lepší přeskočit, než obejít 😅 😀 😀

edeltraut
30. kvě 2013

@mataharyy To od něj není vůbec pěkný. Mě zase manžel říká, že je mně lepší šatit než živit. Kdysi to bylo obráceně 😀.
A taky mám hodně silnou mamku, takže s Eliškou uzavřel sázku, že až jí bude 18, tak bude maminka vypadat jako babička... jsou šmejdi, ti chlapi 😠

mataharyy
30. kvě 2013

@edeltraut No to mě právě děsí, že budu vypadat jak máma (až na to že mám k dobru cca 10 cm do výšky) 😒 😒

edeltraut
30. kvě 2013

@mataharyy Tak to já k dobru nemám ani cenťák... ☹, zato už se pěkně přibližuju váhou... ☹. Budu muset se sebou něco dělat.... Zrovna jsem vzpomínala a když jsem s mužem začala chodit, tak jsem vážila 47!!! kg, to jsem se mu zdála moc hubená, tak jsme chodili každý den do cukrárničky a během roku jsem měla 59, to se mi zdálo moc, tak jsem zhubla a váhu si až do prvního těhu držela mezi 53-55kg a dneska mám 71!!! Hrůza. Co bych dala za to, abych se dostala pod 60!
Manža mi tedy říká - méně žrát, více dělat.... 😀

mataharyy
30. kvě 2013

@edeltraut No právě já tou váhou taky začínám šlapat máti na paty a je mi z toho na nic... Když jsem s manželem začala chodit, tak jsem měla nějakých 55 kg a už tehdy jsem tedy nepatřila mezi hubeňoury, ale když se na sebe podívám teď a na fotky tehdy, tak je mi do breku kam jsem to dopracovala a tedy tři těhotenství nejsou omluvou, ale výmluvou v mém případě 😅 😖

edeltraut
30. kvě 2013

@mataharyy máme to úplně stejně. Já jsem se pořád vymlouvala, že to mám po dětech, pak manža našel fotky z dovolené, kde Elišce byly asi dva roky a sklapla jsem. Tam jsem ještě byla holka relativně hubená, takže u mně byla katastrofa práce. V sedm jsem sedla na zadek, odvezli mě na oběd - hezky hranolky, smažáček apod..... v půl čtvrtý dom. Uvařit zase se najíst... no a bylo to.... do toho Adélka a dalších 6kg navíc a je ze mně "paní máma".
Manža říká: "víš, selka má být pořádná, ale metrák fakt mít nemusíš... " 😀

vojtisek2007
30. kvě 2013

@mataharyy
@edeltraut děvčata, mám 72kg - po úspěšných 13kg zhubnutých od října loňského roku....měla jsem 85kg 😝 😝 😝 a to byl teprve hnus....chci 65, vím, že víc to nepůjde, ale i teď těch 72 mi nepřijde zas až tak hrozný - měřím 168cm, obleču v poho velikost 40 - stačilo změnit jídelníček a začít se trochu hejbat....jídelníček držím pořád - už jsem si zvykla a nejni to vůbec hrozný a na cvíčo se dostanu 2x týdně, jinak když mám čas a chuť tak cvičím doma Jill,ale to teď už jenom výjmečně.... Taky vzpomínám na mých krásných 55 kg, půl roku po porodu honzíka jsem se vdávala - a do svatebních šatů se teď prostě nevlezu - to je moje meta,až mi budou svatební šaty, končím a jenom udržuju