Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

3cacorky
26. bře 2013

@staninka77 -moje kamarádka má teď je jí 42. 🙂 to já taky řeším stáří a každý mi říka co blbnu,že jsem mladá,ono to je spíš o těch pocitech,když je hodně starostí tak si přijdu na 50 😖 ,no já jak jsem psala tak to neřeším,neříkám,že nebylo nic celý měsíc,ale byla by to véééélká náhoda 🙄 😒 ...taky čekám,že má do konce týdne dorazit,je fakt,že mě už bolí týden prsa,ale to už jsem měla a nic 😠 ,myslím,že to zas nehrozí.jo a ta zima už mě taky pěkně štve,to je pořád kupovat uhlí,už chci sluníčko,.Tak držím palce,mě se otěhotnět povedlo skoro pokaždé v létě asi se víc tulíme,když je teplo .-)

staninka77
29. bře 2013

@3cacorky-To je dobrá že dotoho šla tak pozdě neměla nějaké zdravotní problémy v těhu,musela jít i na odběr plodové vody nebo nešla.
Já nic neberu tak uvidíme třeba si Jirka dá časem říci a uvolní se a bude i to 4.dítě ale zatím je to ve hvězdách necháím to jen na něm. 🙂
Já už taky chci sluníčko vubec tohle počasí mě nebaví,a ještě k tomu dneska tu sněží brrr 😠
Víš není kam spíchat uvidíme obě zda mrška dorazí nebo né že.Mě teda skončila a jsem za to ráda. 🙂

vojtisek2007
29. bře 2013

ahoj dívky,ženy,matky 😀 😀 😀 taky te´d nějak nestíhám - daně 😝 😝 😝 , a do toho mi marodí opět Vojtík....j
já se nechci nějak předčasně radovat,ale měla jsem to dostat 25. 🙂 a zatím stále nic, při tom pracovním stresu jsem na to úplně zapoměla a vypustila jsem to....tak třeba???? a zatím ani pocitově mi nepřijde,že by mrcha měla dorazit....uvidíme

sluníčko chci taky, u nás do rána napadlo 12cm...ale teď je nad nulou,takže to taje a je venku břečka 😝 😝 😝

3cacorky
29. bře 2013

@staninka77 -jj už mě moc schází sluníčko,za 3 týdny nám jdou štěňátka do nových domovů už jsou všechna rezervovaná tak si pak trochu oddychnu,teď je to mazec,jinam jsem to ještě nedostala,tak mám pocit,že ta bolest prsou asi něco znamenala.Ale teď je to takový stres,že to moc nesleduji,tatínek chodí stále na další a další vyšetření a bojíme se ať to není rakovina střev,furt ho straší ☹není to dobré ☹ .Tak když si představím,že bych měla prcka,což je prima,ale teď tohle ani se nemůžu moc radovat...

3cacorky
29. bře 2013

@vojtisek2007 -Ahoj,tak to ti držím palečky,já zatím také nic,tak uvidíme jestli budeme mít něco pod stromečkem co?? 🙂 Hlavně ať vše dobře dopadne

vojtisek2007
29. bře 2013

@3cacorky no jo, já tomu moc nevěřím, vojtík je po umělku,E potom se povedla úplným zázrakem....tak s tím spíš nepočítám,cyklus mám hodně nepravidelnej,ale jak jsem zabrousila sem za váma,došlo mi, že už jsem to tak nějak měla mít...cca toho 25, vždycky mám zdržení tak 2-3 dny,ale to už mě pobolívají prsa apod....teď nic takového není, a už je to 5dnů po....tak to by byl fičák, teď jsem s tím tak nějak ani nepočítala 😀 😀 😀 😀 to by manža asi koukal 🙂

staninka77
29. bře 2013

@3cacorky-Moc ti budu držet palečky aby manžel nic neměl hlavně né tu rakovinu to mě mrzí že je stále jezdí po vyšetření.Třeba pod ten stromeček to miminko bude,moc ti to přeji. 😉
@vojtisek2007-Taky ti budu držet palečky aby se z toho vyklubal mimísek bylo by to príma holky že.
Taky kdybych otěhotněla tak to budu mít na vánoce dneska jsem to počítala ale pokud se ten muj rozhoupe. 🙂 a nebude se hlídat.
Holky hodnem do lékarny pro testíky zda tam nenajdete vysněné čárečky// 🙂

staninka77
29. bře 2013

@3cacorky-Dej foto Štěnátek prosím a co je to za rasu. 🙂

vojtisek2007
29. bře 2013

@staninka77 díky, pro test nejdu...kdyžtak až příští týden, jestli ještě bude důvod, ve středu jede Vojtík na kontrolu...tady v naší "vesnické" lékárně ho koupit nemůžu,to by byl poprask 😀 😀 😀 nechci zatím čeřit vodu

vojtisek2007
29. bře 2013

@3cacorky taky držím tatínkovi pěstičky,ať mu všechno dobře dopadne.....nám tatka odešel loni v únoru ☹ ☹ ☹ ,bylo to nečekaný a strašný

trojlistek
30. bře 2013

Ahoj maminy, tak jsem dnes k vám zabrousila poprvé a poctivě si pročetla celou diskuzi, ted když děti spí - mám taky trojlístek - 8mi letého syna a 5ti letá dvojčátka holčičky (v jejich 6nedělí jsem jezdila honit stavaře, aby nám konečně dodělaly barák) a také moc toužím po 4 dětátku, cítila jsem to tak už když se mi narodily holčičky tak krátce po porodu, manžela lámu, nejdřív o tom nechtěl slyšet, ale potom jsem loni otěhotněla při antikoncepci a bohužel úrazem jsem skoro v 10.týdnu o miminko přišla (čekala jsem ho v rozdílu 3týdnů se svojí nej kamarádkou od vedle z baráku, tak mi to taky trošku asi pomohlo, že mi půjčila kočárek atd - její je to 3, ale stím, že ji druhé bohužel po 14 dnech po narození umřelo na srdíčko špatné, takže tenhle chlapeček byl vymodlený, ještě má starší dcerku), stalo se to dva dny před štědrým večerem, takže to byl nápor, zvládla jsem to s hodně díky manželově pochopení a ujištěním, že až budu moct, tak si tedy pořídíme miminko nové a líčil to tak barvitě (až budeš mít bříško nikdo se nebude moc přiblížit, aby tě neuhodil .... )dokonce to řekl dětem a ještě se jich ptal co by radši, jestli sestřičku nebo bratříčka a potom když přišel čas se do toho už manželovi moc nechtělo, dával si pozor. A za mnou každou chvíli chodí některé z dětí a ptá se maminko už máš to miminko v bříšku, kdy už bude? Je to dost náročný. Do toho jsem založila e-shopík, protože ráda holky už od narození oblékám stejně, ale v různých barvách a trh toho tolik nenabízel, tak si to sháním sama, ale rozjezd je veeelmi pomalý, do toho dělám bazar a ted jsem ještě začala pracovat na upravenou prac dobu, do toho máme dva velké psy, tedy měly jsme jednoho, ale naše čubina si před vánocema přivedla z procházky odrostlé štěně něm ovčáka a tak jsme ho nakonec adoptovali, no a minulý měsíc jsem zjistila, že jsem těhotná 🙂 asi z nějaké té kapky, protože si manžel furt dává pozor, jenže tenhle týden jsem o to malé přišla spontáně v 6.týdnu 😢 opět, manželovi to přišlo vhod, říkal, že to příroda tak chce a nemůže pochopit proč já chci 4dítko a říká, že jsem život podřídila touze a snaze o 4 dítě, protože mi ted není dobře, opět prožívám to co minulé vánoce s tím rozdílem zjištění, že to co mi manžel slíbil a barvitě líčil, že nemyslel vážně, prý aby mě z toho dostal, ja to beru jako ještě horší, když v takové situaci se lže, byly jsme ted skoro 3dny pohádaný až dnes konečně jsme si to vyříkaly jakž takž víceméně to zůstává opět někdy na náhodě, aspon jsem ho požádala, aby mi nikdy už nelhal, hlavně ne v téhle záležitosti, je to moc citlivé téma a moc to bolí, je mi 36 let a chci max do 38 - jsem po operaci páteře a všechny děti mám z toho důvodu porozené císařem (ale i ortopéd i gynekolog/porodník mi další dítko povolily bez obtíží, 5 by byl problém, ale 4 ne, ja bych stejně víc jak 4 nechtěla, aspon děti budou do páru). Manžel je taky tak do 20h v práci, ještě jezdí na služebky, takže jsem na vše sama, moje mamka ještě pracuje a tchýně je na druhém konci města a stará se o děti švagrové, takže o hlídání nemůže být moc řeč, děti taky ráno rozvážím autem do školy a do školky a odpo zase domů. Děti mají každý svůj pokojík (teda holky jsou ted v jednom velkém nad garáží, aby mohly být jako dvojky spolu, ale hádám tak za deset let rozházíme pokoje v baráku a potom můžou mít taky svůj pokojík) a jeden pokojík mi zůstává volný právě pro miminko, chci tam miminko a ne skladiště. Ted mám jen strach proč se to zase nezadařilo, věk, nebo snad naše kočka - chci se nechat vyšetřit na toxo - kamarádka kamarádky prý takhle potrácela, pak se nechala vyšetřit a přeléčit na toxoplazmozu a nyní má v pořádku děti, tak uvidím, protože hormony by měly být v rovnováze, už rok beru utrogestan ráno a večer a každý den listovku femibion, tak kde je problém?Doufám, že se toho 4dětátka dočkám, nemůžu ho vyklepat z hlavy ani ze srdíčka - manžel už mluvil i o psychologovi, to se nemyslím, že bych potřebovala, ale kdo ví? Holky omlouvám se moc, že jsem se tak rozepsala, ale potřebovala jsem se vypovídat někomu kdo má pochopení pro 4 děti, protože manžel taky zastává, že normální je dnes mít 2děti, já si myslím, že je rozdíl mít jedno nebo dvě, ale tři nebo čtyři už ne, co setýče stravy, co se týče kroužků, tak se zkrátka musí ušetřit dopředu a postupně odkládat korunky, jde to dělám to tak.
A auto mám zatím berlingo, ale na jaře chci přesídlit na sharana a potom později kdoví třeba na toho voygera, podle dětí, tak se mějte hezky at to všem vychází jak si přejete a děti vám dělají radost 🙂

sarriku
30. bře 2013

Já jsem dokonce z pěti dětí a je to super! Tolik svateb, tolikrát teta, tolik vnoučat...tolik radosti🙂

carys
1. dub 2013

@miriam.a to že neznáš nikoho než romy a sociálně slabé s více dětmi to ještě neznamená že je pravidlem,že víc dětí mají jen oni.Já mám dětí pět.Všechny jsou milované,všem se věnuji,nejmladší od nejstarší je 20 let rozdíl věkem,přídavky jsem nikdy nebrala takže neužírám nikomu kdo by na mě měl vydělávat,nehledě na to že až ty budeš matkou,tak jak si sama psala,budou zase na tebe platit jiní.Co ale vím stoprocentně tak ty nevlastníš asi desetinu toho co mám já,moje dospělé dcery jsou natolik finančně zajištěné,že ty by sis na to nenašetřila za celý život.Řeknu už jen jedno.Jsi hloupá husa která pomlouvá to čemu nerozumí a na co nikdy mít nebude. 😝

3cacorky
1. dub 2013

@staninka77 je to labrador retriever 🙂 dvě černá a 3 smetanová 🙂

3cacorky
1. dub 2013

@staninka77 -manžel né naštěstí,tatínek-můj tatínek ☹ ,jinak děkuji

3cacorky
1. dub 2013

@sarriku to se máš já jsem o bratra přišla ve 14 a jsem moc sama,proto asi chci tak velkou rodinku 😒 myslím,že to nemůže okolí pochopit proč chci víc dětí,já bych hned brala pár sourozenců,musí to být super na vánoce na akce a taky bych brala hodně neteří a synovců 🙂

3cacorky
1. dub 2013

@vojtisek2007 -no tak to je mi moc líto,ani si nějak neumím představit ,že bychom dědečka neměli a já tatínka je mu teprve 56,to je ještě moc málo.
Jinak jak si dopadla s testíkem 🙂??

vojtisek2007
2. dub 2013

@3cacorky no bylo to nečekaný, neříkám, že nebyl nemocný,ale tak nějak normálně...před vánoci byl v nemocnici,pak ho pustili, dobrý, po vánocích znovu, nějak se mu nesnášeli léky co užíval,tak mu z toho otékaly nohy,měl teploty apod...,opravdu nic vážnýho a pak jen ráno zavolali,že v noci zemřel ☹ ☹ ☹ ☹ ,ten přístup nemocnice a všechno kolem toho,špatně se mi na to vzpomíná...,bylo mu 64 let. Tak držím pěstičky,ať vám všechno dobře dopadne !!!! MUSÍ !!!

jo testík nic, dnes jsem to dostala 😝 😝 😝,už jsem pomalu vyhlížela kočárek 😀 😀 😀 a co ty ?

carys
2. dub 2013

@staninka77 promin´ že se do toho pletu,snad poradím i já.Když chceš holčičku,musí být styk dva dny před ovulací.Tu už stopro poznáš sama - čirý hlen který se táhne.Holky mám tři a dva kluky a ty když jsem chtěla - a taky to vyšlo,tak v den ovulace.Taky jsem používala mikroskop ve tvaru rtěnky - nasliníš sklíčko a pokud se po zaschnutí objeví takové větvičky jako od smrčku,tak je plodné období,pokud tam jsou tečky a jen občas čárka,jedná se o neplodné období.Přeji hodně štěstí při snažení o holčičku a držím palečky.

sarriku
2. dub 2013

@3cacorky To máš pravdu🙂 Odchod nás dětí z rodiny bere mamka úplně přirozeně a nechává se náma rozmazlovat.🙂
Ale zase říkala, že nejhorší bylo to, že jsme byli pořád nemocní☹ Taky vši byly problém v tolika lidech a peníze🙂
Mamka byla šikovná a všechno nám ředila, tak se u nás vařilo. Prostě je to super, zrovna teď o víkendu bylo u nás hodně lidí a to prostě nejseš nikdy sama. Pořád se s někým můžeš bavit, škorpit, handrkovat, smát se, u večeře si povídat. bezva parta.

trojlistek
2. dub 2013

@carys ahoj, mužu se zeptat, kde seda sehnat ten mikroskop ve tvaru rtenky a případně kolik stojí? To je jednorázová záležitost anebo na více použití?Jinak krásný - 3holky a dva kluci 🙂 já mám dvě holky - dvojčátka a kluka (ode mě je ten dlouhý příběh na téhle stránce, potřebovala jsem se vypovídat, asi to nikdo nečetl, ale mě to pomohlo, můžu jít zase dál, samu mě to překvapilo) a ted bych ráda ještě dorovnala na jednoho klučíka, tak snad se zadaří, manželovi se moc nechce, tak ho lámu, ale i přesto se už dvakrát zadařilo, bohužel neúspěšně, tak doufám, že to vyjde do třetice a kdyby kluk, bylo by to super (takže klučinu v den ovulace?) , ale hlavně, abych se miminko podařilo ve zdraví jsem ho donosila a miminko samé bylo zdravé, měj se hezky a at se daří

3cacorky
3. dub 2013

@trojlistek -ahoj četla jsem tvůj článek,trochu to mám podobné,ale manžel je skvělej ,já si vymyslím ještě jednoho prcka a i když se mu už do toho moc nechce,kvůli mě se nechá občas ukecat,moc ho obdivuji je to asi velký důkaz,jak mě má rád,to bych mu asi přála taky toho kluka,i když holky zbožňuje,nikdy jsem neměla problém ,že by nekoupal,nepřebalil,nenakrmil i pleny mi občas vyžehlil,když jsem byla hotová 🙂,on je víc praktický a tak přemýšlí dopředu,jestli budeme mít na jídlo a školu atd..Já jsem blíženec a když se pro něco nadchnu tak to chci 😖 a asi vidím vše víc optimisticky 🙂 .Jen se také bojím,aby bylo mimčo v pořádku zdravé atd..Je i těžké,když si vaše okolí klepe na hlavu .když máte víc dětí než dvě,různé negat.reakce atd...každý si myslí,že kdo má víc dětí je sociál,nebo něco podobného,já mám kamarádku ta má zatím 3 děti ,oba jsou ing,on učí na vysoké,tak bych je neřadila do sociálních.Nějak nechápu ty reakce.

3cacorky
3. dub 2013

@carys -ahoj tak mě to nevyšlo -stále jen holčičky 🙂,asi bych musela změnit chlapa,manželova maminka je ze 6 holek,pak už to dědeček asi vzdal 🙂

3cacorky
3. dub 2013

@vojtisek2007 -no zatím nic,vůbec bych to nečekala,protože jsem to úplně přestala řešit a s manželem jsme to zvládli jen asi dvakrát v měsíci,byl pořád nějaký stres ☹ .Jen jsem měla minule chuť na brambůrky s okurkami tak to mě dostalo,asi to fakt bude 😉 nějak tomu,ale pořád nevěřím,když 7 měsíců nic a to jsem i měřila

staninka77
3. dub 2013

@carys-To je ten problem ze vubec nevim kdy mam ovu nebo ne.Mam tri syny a ta holka my hodne chybi jedine bych si musela merit BT ale to se my nejak nechce,a muj pritel dalsi dite nechce tak nevim jak ho ktmu premluvit.
Jsem rada ze poradis vubec se do niceho nepletes a strasne dekuji za dalsi radu.

trojlistek
3. dub 2013

@3cacorky ahoj, já ty reakce taky nechápu, myslím si, že je to zažitý a přímo zažraný z minulosti (hezky je to ukázané ve filmu kamenák - naběhne ro rodina na přepážka z 15ti dětma a jde si pro přídavky) a že normální je mít děti dvě, to už se stejně ted vymykám 🙂 z normálu. No já mám právě taky toho praktika, sice moc nepomáhá, protože jezdí domů v 8 večer, takže vše táhnu já a ted jsem ještě otevřela eshop s dětským oblečením a ještě začala pracovat jako fakturantka(pro jeho firmu 🙂 )jak jsem nikdy nechtěla tak jsem se nechala ukecat, tak doufám, že i on se nechá ukecat na toho čtvrtého skřítka, jen doufám, že to stihnu, ještě dokud jsou děti relativně malé a partáka na hraní by měl tady kamarádky syna-ted je mu půl roku, tak snad to vyjde, později už bych nechtěla, protože potom by byl sám a do pěti si já netroufám kvůli zdraví - jsem po operaci páteře a dvou císarech a takhle by ještě měli každý svůj pokojík při pěti by už museli být některé dohromady, taky ti přeju, aby ti to vyšlo, nám oběma hodně štěstí 🙂 měj se hezky

trojlistek
3. dub 2013

@3cacorky čtu dobře vyšlo ti miminko? tak to moc gratuluju, bud na sebe a to malé opatrná 😀

trojlistek
3. dub 2013

@3cacorky říká se, že po 7mi letech se mění krev, kamarádce to tak vyšlo - po dvou holkách po 8mi letech kluk, no, ale spolehni se na to 🙂 anebo si zkus pro zábavu udělat kyvadlo jehlou mezi prsty a uvidíš jestli máš plánované samé holčičky nebo i kluka, mě to vychází a potvrdila mi to i kartářka - toho klučinu tam mám a manžel taky jenom nevím kdy a potvrdila mi to i kartářka 🙂 jehla ti ukáže kolik a jaké pohlaví splodíš za život, počítá to i potr, schválně dej vědět jak jsi dopadla

3cacorky
4. dub 2013

@trojlistek -ahoj,taky mám e-shop s dětským oblečením,nějak mi to samo vyšlo,když pořád něco potřebujeme na sebe,brala jsem věci pro holky a zbytek prodávala,manžel jezdí domů taky tak včera až na 9,někdy i v půlnoci,tak mám taky vše na starosti,on moc nechtěl,že jsem na vše sama a on nemá čas mi pomoct,což je pravda,už takhle je toho dost,děti domeček,zvířata atd..atd..My se pak ani moc nesejdeme v ložnici,což je velký problém když na to chlapa potřebuješ 🙂,🙂,kolikrát usne na gauči ☹ ,já mám první dvě po sobě tu třetí trochu déle a užila jsem si jí jako jedináčka 🙂,pro mě je dobré když už malá bude ve školce a vyhraje si s dětmi ,pak zas odpoledne se jim věnuji já,dopoledne je čas na mimčo úklid atd..ze začátku to je také samé ježdění po doktorech a tahat ještě malou,to je záhul,kamarádka má všechny tři hned po sobě a chudák je pěkně utahaná,ale zas má obě babičky hlídací tak jsou ty starší pořád u babičky,což já nechci,mě se stýská po dvou dnech ,když jsou pryč 🙂je tu pak moc ticho.
Miminko ještě potvrzené nemám,nebyla jsem ani u doktorky,pořád čekám,že to dostanu,teď se pořád starám o těch našich 5 psích miminek ,tak to zatím neřeším.Taky se mi to nezdá pravděpodobné,když jsem manžela dohnala jen 2x za měsíc 🙂 🙂předtím 7 měsíců nic i když jsem měřila a dělala ovu testy 😒.Uvidíme já to nerada říkám hned na začátku,pak se něco stane a....no znáš to.Tak já moc držím palečky -u nás musel taky tatínek dozrát . 😀

3cacorky
4. dub 2013

@trojlistek -jé a stou jehlou mi to dělali ,vyšel kluk a byla to Verunka 🙂