Čtvrté dítě, není to moc?

molly3
31. led 2007

Zdravim všechny maminky,
Jsem mamča tří dětí,sedmileté Natálky a dvouletých dvojčat. Hrozně moc toužím mít ještě jedno dítě a manžel taky neni proti. Jen mam strach, jestli už to neni přeci jen moc :O(
Byla bych moc ráda,kdyby napsala nějaká maminka čtyř dětí.
Mějte se krásně. Molly

staninka77
29. led 2013

@mataharyy-A ty čekáš miminko,kolik dětí vubec máš. 🙂
Jistě se to dá zvládnout i z optimismem,ale jen aby to zvlály překousnout lidi kolem nás a taky moje máti ale myslím si že to i ona zvládne zvládla překousnout Šimona zvládne i tohle i když zatím těhu taky nejsem. 🙂
Třeba se postupem času usoudíš kdy na to vlítnout a taky ta rekonvalescence je taky duležitá. 🙂

mataharyy
29. led 2013

@staninka77 Čekáme třetího kluka, termín mám v březnu, tak uvidíme 🙂 Na lidi okolo se vykašli, mě už teď někteří říkali že si tolik dětí pořizujeme jen kvůli přídavkům, na které stejně nemáme nárok kvůli přijmu, ale vysvětluj to primitivům 😀 A podle mého to máma překousne a když ne, je to od ní sobecké a ubohé (pardon). Vy jste dospělí, vy budete děti živit tak pokud si myslíte že to zvládnete, tak jich mějte třeba deset 🙂

staninka77
29. led 2013

@mataharyy-Tak to ti gratuluji ke kloučkovi. 🙂 A jaké máte jména vybrané a ti dva se jmenují jak. 😉
Tady je to v pohodě kde bydlím tu se nikdo na nic neptá všeci jsou zalezlí v baráku 🙂 .takže těch kamarádek tolik nemám,spíše dole v Blansku je to hruza.
Asi máš pravdu vubec se nezlobím napsala jsi pravdu že by moje máti sobecká.Jistě bude velmi ráda že třeba bude holka a to ona si nenechá jen tak pro sebe a bude mocinky štastná. 🙂

vojtisek2007
29. led 2013

holky mě spíš přijde náročnější takovýto okolo - ne jak ho uživím a ošatím,ale třeba změn auto - normální auto je pro 5,takže když mimi, tak větší 7mi místné auto....taky přemýšlím,kdyby náhodou čtvrtě bylo, jak doma s pokojem...teď nejstarší má svůj pokoj a dva malý jsou spolu - ale jak dlouho, že jo, co si budeme povídat,je to kluk a holka...takže za nějaký třeba 5-6let bude chtít být každý sám....a další pokoj navíc pro dalšího 4-5ti leťáka nemám a spoléhat se na to,že tu už nejstarší nebude je takový "sobecký..."???já spíš řeším takovýhle věci.....ale brala bych ho hned 🙂 🙂 🙂 🙂
a lidi si taky ťukali na čelo, když jsme čekali třetí, ještě tak brzy po druhým...ale to je mi fakt jedno, názor lidí neřeším,oni mě ani moje děti neživí, tak co,navíc jsem třeba nikdy nebyla doma s dětma na klasický mateřský,ale moje živnost jela pořád, ať jsem byla těhu nebo rodila nebo měla půl roční dítě, moje živnost zastavit nejde, a říct,tak nashle za tři roky, všechny klienty bych ztratila a to jsem nechtěla,chtěla jsem mít pořád tak nějak co dělat a i se třeba dětma doma a psem a prací mi zbývá dost času na sebe,manžela,na kadeřníka,sport a tohle ty maminy od jednoho dítěte absolutně nechápou, kolikrát jsem k takový kamarádce přišla odpo na kafe a ještě byla neučesaná a v pyžamu, že prostě nestíhá.... 😀 😀 😀
Kamarádka má teď čtvrtě,po třech klukách se jim povedla holka a tak si to užívá...už je jí 40,takže řekla, že je poslední a fakt jí závidím - v tom dobrým samozřejmě.....

mataharyy
29. led 2013

@staninka77 Bude se jmenovat Samael 😉 No tak tady se to taky bere jinak, přeci jen Praha je anonymní, ale když jsme byli na vesnici, to byl děs, běs... 😒

staninka77
29. led 2013

@mataharyy-Tady je to normální na i na vesnici se ve řeší. ☹
Tam se ví hned vše. 😒
Krásné jméno bude mít chlapeček.Už se těšíš že. 🙂

staninka77
29. led 2013

@vojtisek2007-Taky bych musela řešit auto i když Marek snámi pořádně nikam nejede je většinou doma zalezlej na počítači nic nedělá jenom tam sedí.Jezdí jenom Jiřík a Šimonek.
Taky nevím jak vyčešit situaci z barákem kam uložím děti.Marek má svuj pokoj Jiřík taky a Šimonek spí snámy jinak by šel za Jirkou do pokoje ale problém je v tom že Jiřík stává v 6.hod a Šimon o 9.hod takže každej jinak stává.
Dole spí moje máti když dojede a my máme taky svuj pokoj jak to těd vyřešit pokud kdy jednou budu těhu. 🙂
Lidi mě tak nějak nezajímají je jasné že se o to my staráme a né oni.
Tak to tvé kamarádce závidím že po třech klukách má taky vysněnou holku paráda. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mataharyy
29. led 2013

@vojtisek2007 Tak já třeba auto nějak neřeším, bydlíme v Praze, vše po ruce, dobré zasíťování MHD a navíc nemáme ani jeden řidičák 😀 S místem je to na pytel, protože teď jsme se přestěhovali z domu do bytu (2+kk) a je nás tu dost, ale zase výhoda je že děti máme malé a věčně tu nezůstaneme, tak hádám i toto se do budoucna (v průběhu dvou/tří let) vyřeší, protože pak starší půjde do školy bude potřeba více místa atp... Jináč je pravda, že čím více toho člověk má, tím lépe si umí organizovat čas a vše zvládá podstatně snáz než když jen sedí doma s dětmi, navíc jsou více motivovány a v akci... 🙂

mataharyy
29. led 2013

@staninka77 Jo moc, hlavně až budu mít po porodu a bude "klid" 😅

staninka77
29. led 2013

@mataharyy-Nedivím se že se už i těšíš,a bude klídek.A jenom se budeš mazlit z mrnouskem.
Kolik tvoji kluci vážily. 🙂

simour1
29. led 2013

Tak my to měli samozřejmě taky těžký s umístěním dětí v malém domečku.Pětileté jsem zbudovala menší pokojík,aby byla solo.Maličká je samozřejmě s náma v ložnici v postýlce a dva nejstarší mají svůj pokoj.Dcera má 19 let,letos bude maturovat.2 roky má přítele,u kterého tráví vekerý volný čas-mají více soukromí u něj.Už teď plánují společné bydlení hned jak Markét dodělá školu,což bude můj konec,protože jsem na děti strašně fixovaná a nemám klid,dokud je nemám denně ze koly u sebe doma. 🙂 Jinak my taky nebereme žádný přídavky,ani se o to léta nepokouším.Finančně to záhul asi bude jakmile začnu v březnu pobírat rodičák,ale snad to nějak zvládneme.Máme dost zvířectva a plánujem letos další,což je velká pomoc ohledně jídla.

staninka77
30. led 2013

@simour1-Takže i my to tak máme,a to máme 5 plus kk.Ale jistě by se to nějak vyřešilo,teda zvířátka máme ale spíše doma 2,pejsky a jednu kočku.A vy máte i prasátka a slepice,tak to máte moc dobré že ušetříte za jídlo.
Alespon máš velkou rodinu a vždy se kvám budou rádi vracet.I Markét bude vědět že je stále doma,taky nevím jak to přežiji jak kluci odrostou a nebudou snámy.

simour1
30. led 2013

Jj,je to tak.Snažím se s tím nějak postupně smířit,ale bude to pro mě těžký.No ale nedá se nic dělat,prošli si tímhle všichni. 🙂

staninka77
30. led 2013

@simour1-Je to tak a ještě k tomu je to holka,ale máš ještě tři děti astebou zustanou dost dlouho. 🙂
Jistě si stím projdeme i my. 🙂 Jak kluci budou velicí.

mataharyy
30. led 2013

@simour1 No ono snažit se o přídavky je stejně nereálné, protože na ně jen málo kdo dosáhne, proto mě fakt baví, když mi někdo řekne že máme děti jen kvůli dávkám 😀
@staninka77 Kluci vážili různě první 2,76 a druhý 3,5 🙂

staninka77
30. led 2013

@mataharyy-To měli krásné váhy. 🙂
Kvuly dávkám si to jistě nepořizujeme děti,stejně po 9.msících spadneš dolu na 3800,- co to je nic 😒 .
Ale za to zdraví se nedá ničím vynahradit než abychom všeci byli na tom světě zdraví. 🙂

vojtisek2007
1. únor 2013

@mataharyy tak to závidím, že máte všechno v dosahu MHD....já do práce jezdím,děti vozím do školky a školy...bez auta bych se nehla...teda možná hla,ale bylo by to teda sakra náročný, bus mi jede ráno jeden v 7.00 do "města" což by bylo úplně v poho,dělám od osmi, a zpátky mi jede bus ve tři - nestíhám,do tří dělám, nebo vlak v pět a to je zase už pozdě....navíc odpo vozím děti na kroužky občas a já jezdím cvičit a ještě jezdím se starat o jednu starou paní do vedlejší vesnice....

@simour1 taky chováme a pěstujeme co se dá...🙂,kuřata,králíky,prasátka..zeleninu, fakt to hodně pomůže, třeba maso už jsem nekoupila x let, na ryby chodí manžel a kluk,takže jediný co kupujeme je hovězí,ale taky ne v krámě,ale od souseda,když zabíjí, tak si vždycky koupíme třeba 20kg...a je to.

mataharyy
1. únor 2013

@vojtisek2007 Jo naprosto tě chápu, když jsme bydleli na Slovensku, tak to byl jeden autobus ráno tam, druhý zpět a okolo nic, navíc ještě jsi se s kočárkem nedostala do autobusu, no masakr, takže si to dovedu živě představit, kdyby jsme tam zůstávali, tak bych si dělala letos řidičák a auto by se pořizovalo, protože se třemi dětmi by to opravdu tam nešlo, ale Praha má v tomto obrovskou výhodu, tady je do jisté míry nevýhoda auto, pač zaparkovat, to je něco 😀

simour1
1. únor 2013

@vojtisek2007 No my letos teda krom slepic a králíků i husy,kačeny,kuřata,prase.Máme i hodně zvěřiny v mrazáku,zrovna min. týden nám řezník u nás porcoval celý prase.A stejně jak píšeš i my si bereme od známé domácí hovězí ve velkém množství.Kuřata zase od druhé známé máme.je to fakt super výhoda.Dost často se mi stane,že jdu na nákup opravdu vyloženě jen pro pečivo-rohlíky,chleba si peču každej den čerstvej. 🙂

mataharyy
1. únor 2013

@vojtisek2007
@simour1 jaj toto vám normálně závidím, ne že bych byla přímo pěstitelský typ, ale minimálně slepice bych pořídila 😅 A ta možnost domácího, kdyby tu někdo byl tak jásám, ale tu je jen bio maso a to tedy otázka jak moc je to bio a hlavně ta cena to je jiná pálka 🙄

jetynka
3. únor 2013

@vojtisek2007 Ty první věty ( větší auto, ošacení a pokojík ), moje slova☹ kvůli tomu bohužel do čtvrtého miminka nejdu, snad někdy později 🙂 a navíc nalomené zdraví by asi miminku moc neprospělo :-/

3cacorky
3. únor 2013

já bych do 4 miminka šla,ale už nám to nějak nejde,auto 7 místné máme,pokojíčků taky dost,holky mají každá svůj a ještě se sem jedno vejde,ale nějak se nedaří a to nemáme žádné zdrav.problémy..:-(
Snad se to povede do května mám narozky a měla bych krásný dárek 😉

zaziinka
4. únor 2013

náhodou, doma jsme měli dvě děti a další dvě jsou tu ani nevím jak 😉 auto 7místné máme, pokojíčky taky a jak jsme spokojení, já můžu jen doporučit 😉

3cacorky
5. únor 2013

@zaziinka a ještě se Vám povedl na počtvrté kluk 😉 ,tak to je krásné

zaziinka
5. únor 2013

@3cacorky no manželovi když to řekla dr na utz, tak se málem vyvalil na židličce, nevěřil, počítal s Lucinkou 😀

staninka77
5. únor 2013

@zaziinkatam to ti gratuluji k ke ctvrtemu chlapeckovi je to uplne jine kdyz jsou tri holky,ja to mam opak ale chbi my holcicka snad se nam podari,doufejme. 😉
Uzivej si krasneho klucika a jiste i holcicek.

3cacorky
7. únor 2013

@zaziinka -jj no my tu Lucinku máme 😉 ,uvidíme jestli se ještě zadaří třeba kluk,ale já jsem nějak už zvyklá na ty holčičky,tak spíš Zuzanka 😉 😉

staninka77
24. bře 2013

Ahojky,děvčata kde jste že tu neplkáte.Docela my to chybí stále koukám zda tu jste a nikde nikdo.
@3cacorky-Snažíte se to 4.miminko. 🙂

3cacorky
24. bře 2013

@staninka77 -Ahoj,taky jsem tu dlouho nebyla,měla jsem docela fofr,vozila jsem tatínka po nemocnicích,bylo mu nějak špatně nemohl dýchat a doktoři mu zjistili,že má méně než polovinu červených krvinek,než má být,což jsem ani nevěděla,že to je na dýchání(tak dostal transfuze),ještě má nějaký problém s chlopní,že mu pracuje na 2/3,nebo co,no děs,do toho starost o děti,manžel stále pryč,ještě se nám narodila štěňátka Labradora-tak mám dalších 5 miminek na víc 🙂 🙂 ,jinak nějak moc nestíhám řešit snažení,už ani nedělám ovu testy stejně se to nepovedlo i když jsem měla vrchol ovulace 😠 😖 ,tak uvidíme jestli to přijde nebo né,ale umíš si představit,že při takovém vypětí není už večer moc nálada na tulení-tak to nechávám osudu,za dva měsíce mi bude 35-tak snad jako dárek k narozeninám 🙂..Co u Vás???

staninka77
26. bře 2013

@3cacorky-No ja v patek dostala menzes a uz jsem si myslela ze to vyslo a bohuzel ne.Mam to hodne silme takhle jsem to silne nemela minulej mesic jsem je mela hodne moc slabe.
Rada bych mela jeste jedno ale chlap nechce povolit furt se drti z moji mati.
To se ti nedivim ze stale nekde litas a zhanis.Snad uz to bude lepsi.A taky aby bylo uz teplo tahleczima je fakt dlouha.
Budu srzet palecky aby sse vam to povedlo nni kam spichat.Me bude v cervnu 36.a uz se bojim ze jaem na dite stara uvidime necham tpmu volnej prubeh.