Čtvrté miminko

mlsdlisaci
29. lis 2010

Přeji pěkný večer,den,chtěla bych si popovídat s maminkama co mají či čekají čtvrté dítko 🙂 nebo jsem tu sama? 😀

marton
2. led 2011

@mlsdlisaci Tak to držím pěstě.Ať je vše OK 🙂 .Ale je to lepší že jsi přes vánoce zůstala celá,ne?Aspoň jste byli pohromadě a mimčo ještě povyrostlo 😉 .Naše dvojčata se už blíží k 6ti kilům.Nato,že měl jeden 2160 a druhý 2520g,tak už to jsou cvalíci 😀 .Štědrovečerní večeři jeden prospal,tak se to dalo i zvládnout.Bála jsem se,aby nebyl chaos.Občas stejně větší bugr dělají ti starší.Napiš jak jsi dopadla.
dobrou

babara
3. led 2011

Ahoj holky, tak za 5-8 let bych k vam rada patrila 😀 😀 😀 uvidime. Budu vas cist, jak to zvladate a drzim palce at dobre!

kaliska
3. led 2011

@marton Ahojky v Novém roce 🙂 štědrovečerní večeře skoro super(připálila jsem polívku,když jsem si odskočila nakojit mimi 😀 ),malá ji celou prospala,zbytek dětiček paráda,očička zářila u stromečku 😵 dárky jsme letos nijak nepřeháněli,ale stačilo 😉

kaliska
3. led 2011

@babara 😀 😀 😀 máš naplánováno? 😀super,držím palečky,ať to vyjde dle tvých představ 😉

jasamin
3. led 2011

Ahoj holky. Taky vás občas čtu. Snad to nevadí. Chodím do diskuze třetí mimi na cestě a s postupem času i když mám třetí dítko ještě hodně malé, tak stále víc a víc přemýšlím nad tím jít do toho ještě počtvrté. Proto mě taky moc zajímá jak to zvládáte. A jak to řešíte s autem? Máte nějaké specální větší nebo nevozíte všechny dítka najednou? 🙂

babara
3. led 2011

@jasamin to by me taky zajimalo. Ja tak nerada ridim 😔
@kaliska no jeste se uvidi, jestli si to nerozmyslime s temi nasimi 2ma certy 😀 ale vzdycky jsem chtela velkou rodinu, 4 deti uz je redukce 😀 na druhou stranu ty moje 2 jsou tak uzasne, ze uz by mi ani nebylo lito, kdyby se to nepodarilo. Chtela jsem 3 za sebou anebo 2 a 2 s pauzou vetsi.
Cetla jsem, ze 4. u vas v planu nebylo, 3. ano?

babara
3. led 2011

@jasamin koukam, ze mas deticky, jak je mam v planu ja 😀 (akorat jsi zacala o 2 roky driv) pomuzou treba starsi s malinkym? Nebo je to narocny, kdyz zrovna zacinaj skolu?

jasamin
3. led 2011

@babara - no já právě vždycky chtěla 3 dítka, ale te´d začínám uvažovat, že bych tomu třetímu pořídila sourozence věkově blíž. Přece jen ti starší dva jsou od sebe pouhých 18 měsíců, takže skoro dvojčata 🙂 a drží při sobě. Sice Matymu se věnujou, pořád ho pusinkujou atd. Ale časem vlezou do puberty a malý bude sám, tak jsme si s manželem říkali, že bychom do toho šli ještě počtvrté? No uvidíme. Děti jsou v druhé a v první třídě, svým způsobem jsou už soběstační, ale není to ještě tak, že bych kolem nich neměla práci 😀 . Takže honička to je, ale já si to maximálně užívám. Já jsem ten typ pro velkou rodinu. Práce kolem dětí mě naplňuje. Nejsem karieristka, tak proč nemít děti a když můžu....No jo vždy´t ty máš dítka taky brzo po sobě. Myslím si, že máš lepší počkat až ti ti dva trošku povyrostou a pak do toho praštit znova, ať nejsi uhoněná hodně, to by jsi potom neměla čas si to užívat. Teda pokud máš v plánu ty 4 děti, tak lepší varianta je podle mě 2 a pak 2.

kaliska
3. led 2011

@babara U nás byly v plánu jak 3. tak 4. 🙂 Mlsdlisaci má čtvrté přes antiko 😉

@jasamin si myslím,že je to ideální,když jsou vždycky dvě k sobě blízko,to byste měli pomalu začít na čtvrtém pracovat 😀 teda nevím,jak dlouho ti trvá,než otěhotníš,pokud je to hned,tak to máš super

jasamin
3. led 2011

@kaliska - jak u kterého, ale te´d jak jsme si řekli, že budem pracovat na třetím, tak to vyšlo hned napoprvé. takže vcelku šok. Nečekala jsem to, ale byla jsem hrozně ráda. To čekání každý měsíc je ubíjející, ale to asi známe všechny, ne?

kaliska
3. led 2011

@jasamin já měla všechny až po cca roce snažení,takže u čtvrtého jsme do toho šli když měl malý dva měsíce,jj to je pak pakárna 🙄 napoprvé je akorát nejstarší,čekala jsem naivně,že to tak bude pokaždé,když pak 14 měsíců nic,tak jsem z toho byla docela špatná 😅

jasamin
3. led 2011

@kaliska - no to jo. Já poprvé čekala přes rok. To bylo hrozné. Podruhé asi 8 měsíců a te¨d vlastně vůbec. Je to fajn, když jsou skoro stejně staří. Jen aby to nebyly třeba dvojčata 😀. A do páteho už nepůjdete?

kaliska
3. led 2011

@jasamin 😀 páté užasi ne 😀 ještě v těhu jsem tvrdila,že už nikdy,ale už týden po porodu jsem se manžela ptala,kdy jdem do pátého 😅 prý už neeeeeeeee 😀 se ještě uvidí 😉

jasamin
3. led 2011

@kaliska 😀 😀 😀 Jo jo - já na porodním sále taky říkala už ne 🙂 A vidíš to, hned mě to přešlo. Ale ty jsi vcelku mladá maminka na to, že máš už 4 dítka.

kaliska
3. led 2011

@jasamin kdo brzo začíná,brzo končí 😅 takže já už asi skončila 😖 mám splněno 😉 jsem odjakživa tvrdila,že chci čtyři děti a být mladá mamča.... myslím,že další už by u nás v rodině nikdo nerozdýchal,už tak jsem rarita,u manžela ne,ten je sám ze čtyř a je to u nich normální 😀 teď už si počkám na vnoučátka a do té doby se budu konečně věnovat práci 😉

jasamin
3. led 2011

@kaliska - tak já už jsem exot s těma třema a to ještě nikdo neví (krom manžela 😀 ), že přemýšlím o čtvrtém 🙂 . Akorát mi pak ještě prosím písni, jak to řešíte s tím autem. Mám brouka v hlavě 🙂

babara
3. led 2011

Tak u nas prvni bylo neplanovane nebo spis vysledek jedineho zavahani 😀 😀 😀 a na malou jsem cekala jen asi 3 mesice.
Jinak ja jsem byla jedinacek s neprilis dobrym vztahem k rodicum a manzel je ze 6 deti (3 a 3), a jeho rodinu celou zboznuju. Myslim, ze je to super mit hodne sourozencu i s ruznymi vek. rozdily. Pokud ty 2 deti budu mit, zas bych je mela rada tak 1,5-2,5 roku po sobe, presne at maj k sobe partaka, jako u vas @jasamin

kaliska
3. led 2011

@jasamin my teď auto zrovna řešíme 😒 měli jsme 7mi místní,ale odešlo do věčných lovišť teď jsme jeli dvěma 😀 ale naštěstí není moc kam jezdit takhle přes zimu,nákupy řešíme,když je nejstarší ve škole nebo když jsou u babičky,dá se to,zatím...ale až bude hezky,tak se bude jezdit mnohem víc,do té doby musíme zase sehnat vícemístný vůz,manžel jezdí busem,tak asi bus 😀

mlsdlisaci
autor
3. led 2011

ahoj baby tak koukám opět jedeme 😀 jsem ráda že je nás tu tolik ahlavně i ti co zatím plánují 😉 tak těm držím pěstičky.Já zatím v celku ale uvidíme co nám dá tento týden 😲 jinak příští ko 10.1 a pak užcísař prý mě mudrc nenechá trápit.Hodný to muž 😉
@babara já mám 8letá dvojčátka holky a 2,5roku také slečnu a teď čekáme chlapečka který nebyl absolutně v plánu.Otěhotněla jsem přes tělísko 😲 😲 😲 a zjistily jsme to až skoro v půlce těhu 😲 😲 😲 😲 😲 ale jinak pododa 😀 😀 😀
@kaliska a ty jsi se ani nepochlubila že jste měly smaženou polévku 😀 😀 😀 😀 asik se něco děje ale může to být potom hamiltonovi uvidíme 😎 drž pořádně pěsti!!!!!! 😲 😲 😲 😲

babara
3. led 2011

@mlsdlisaci a jake telisko jsi mela? Ja si brzy necham zavest a nevim, jestli mi nebude stacit to nehormonalni ci pujdu do Mireny...
Jinak moc drzim palce, at je porod ok

mlsdlisaci
autor
3. led 2011

@babara MIRENU 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale mudrc mi to vysvětlil takto v době početí jsme byly s manželem v termálech dětičky nechaly u babičky a jely relaxovat a ty termály někdy způsobí skrytý zánět dělohy a minerva přestane dávat hormon a bylo vymalováno 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ze začátku to byl šok jak kráva ale teď už se nemůžeme dočkat 😉 😉 😉

babara
3. led 2011

@mlsdlisaci jakoze pri zanetu to nefunguje? Husty. Ale je to hezky, budete mit Dominika, uz brzicko. Muj synovec je taky Dominik ;) hezke jmeno

mlsdlisaci
autor
3. led 2011

@babara no taky jsem koukala jak tele na nový vrata 😀 a když připočtu že dvojky byly hned po IVF se Simčou jsem byla již stimulovaná na další a teď takto 😀 😀 😀 😀

kaliska
3. led 2011

@mlsdlisaci hele babo,já ti držím pěsti už tolik dní a ty to pořád brzdíš 😝 😀 😀 😀
a tělísko jsem teda zavrhla,i když jsem nad ním hooodně uvažovala,takových případů je poslední dobou nějak moc 🙄

babara
3. led 2011

@mlsdlisaci to je teda dobry 😅

babara
3. led 2011

@kaliska no ted ho risknu, ale az budu mit ty 4 deti, to teda nevim co za antikoncepci. Snad vymyslej neco poradnyho do ty doby 😀 Jak to teda holky chcete resit? Prej telisko plus tabletky plus kondom/pharmatex je spolehlivy 😀 😀 😀

kaliska
3. led 2011

@babara jediná spolehlivá - nejspolehlivější snad celibát 😀 😀 😀 zatím netuším,jsme zvědavá co mi doporučí dr,zatím jsem měla vždycky jen tabletky a ty už nechci 😅 hlavně něco,na co nebudu muset každý den myslet,to by nás bylo zase brzy o jednoho víc 😀

jasamin
4. led 2011

Ahoj holky.
@mlsdlisaci - držím pěstičky ať to všechno dobře dopadne. Pokud možno ať se to obejde bez císaře. Pfuj pfuj pfuj pro štěstí. Každopádně se nám pravidelně ohlašuj 😀 .

mlsdlisaci
autor
5. led 2011

@jasamin tak se hlásím že stále nic 😀 dnes super den nic mě nebolí nic mi není prostě úplná pohodička 😀 až to sama nechápu ani žáha mě nepálila 😲 😲 😲
@kaliska Ali a co ty HA tyčinky do podpaží?Už jsem o tom přemýšlela 😎

kaliska
8. led 2011

Hlásím.....Dominiček se narodil včera 😵