Čtvrté miminko

mlsdlisaci
29. lis 2010

Přeji pěkný večer,den,chtěla bych si popovídat s maminkama co mají či čekají čtvrté dítko 🙂 nebo jsem tu sama? 😀

marton
30. lis 2010

Ahoj,jasně že nejsi sama. 🙂 Já už 4 dětičky mám.Teda abych byla přesnější 4 kluky 😉 .16,11 let a dvojčátka 3 měsíce.Koukám,že vy na počtvrté čekáte k holčičkám kluka.Gratuluji 🙂 🙂

mapurka
30. lis 2010

Já ještě taky chci čtvrté dítko, ale až tak za rok, dva... 🙂

kaliska
30. lis 2010

Tak já se hlásím k těm,co čtvrté čekají 😉 u nás už každým dnem 😀

marton
30. lis 2010

@mapurka Jak to zvládáš tak malé dětičky?Všechna čest,ale je to super,co? 🙂

marton
30. lis 2010

@kaliska Tak držímě pěstě.Mimochodem máš krásné dětičky 🙂 .

kaliska
30. lis 2010

@marton Dík 🙂 jsou to malí ďáblíci 😀

mapurka
30. lis 2010

@marton co já, já to mám proti tobě ještě dobré, ale ty dvojčátka musí být záhul!

mapurka
30. lis 2010

@kaliska budeš rodit ve frýdku? já jsem tam také 3x rodila.. a super! 🙂

marton
30. lis 2010

@mapurka No,někdy to fakt záhul je 😝 .Ale jelikož jsou ti dva starší už soběstační,tak se motám jen kolem dvojčat.Jsou ale dny kdy opravdu nezvládnu nic navíc.Takže teď když spinkaj běžím taky.Aspoň na 3 hodinky 😀 .Dobrou všem

kaliska
1. pro 2010

@mapurka jj,ve Frýdku,taky jsem tam už třikrát rodila

mapurka
1. pro 2010

a jak jste holky prožívaly nebo prožíváte to 4. těhotenství? Já bych si ho právě chtěla vychutnat a užít si to těšení se na miminko. Třetí těhotenství byl pořád jenom stres, problém s hlídáním pro roční dcerku, takže každá návštěva u dr byla řekněme na obtíž. Nemluvě o nějaké cvičení nebo chvilce sama pro sebe. Navíc okolí už moje těhotenství bralo tak nějak automaticky a jako "trvalý stav" a nikdo se neobtěžoval mi s něčím pomoct nebo se aspoň zeptat, jestli něco nepotřebuju...

marton
1. pro 2010

@mapurka Dobré ráno 🙂 Moje poslední těhotenství/sice třetí/ taky nebylo žádná sláva.Chtěli jsme třetí miminko na rozmazlování a po první návštěvě u dr.nám oznámili že jsou tam dva 😀 .I když široko daleko v příbuzenstvu dvojčata nejsou,tak nás to ani moc nezaskočilo.Hned jsem šla na neschopenku a prozvracela 3 měsíce ☹ .No a když už tohle období přešlo,tak se s tím bříškem nedalo moc hýbat.Ale stálo to za to 🙂 .Všichni se o mě vzorně starali.A i když jsem už 3 měsíce nespala,tak když se oba začnou smát....

mapurka
1. pro 2010

@marton no jo, dvojnásobná radost....ale i starost 😉 . Já jsem taky vždycky chtěla dvojčátka 😀 , teda teď k těm mým třem lumpíkům už by stačil jeden bráška 😅

kaliska
1. pro 2010

@mapurka Neužila jsem si ani jedno 😖 U třetího jsem měla v plánu chodit cvičit,plavat a já nevím co všechno,protože dva starší byli ve škole a školce,tak jsem měla čas...ale makali jsme na rekonstrukci domečku,do toho pracovali,ani jeden víkend volno,pak jsem měla úraz v 6.měsíci a týden po mě manžel bouračku,nějak se přestalo dařit 🙄 Poslední měsíc jsem zůstala sama,manžel šel jezdit do světa,takže to bylo hrozně těžké.V tomhle těhu jsme stihli krásnou svatbičku,před měsícem se přestěhovat blíže k městu,aby mi v případě nejvyšší nouze mohl někdo přijít pomoct.Ale problémů je víc než dost,takže nějak jsem si to opět nestihla užít,navíc těhotenský stav fakt nesnáším,nejsem ve svém těle,ale jinak se člověk k miminku prostě nedobere 😀

mlsdlisaci
autor
1. pro 2010

Ahoj holky jsem ráda že se toto forum chytlo 😀 náš prcek je neplánovaný ale když to tak je tak jak jinak že??taky mám dvojky ale jako první a teď to jsou perfekní chůvy. a hlavně se těší na brášku všechny tři 😀

kaliska
1. pro 2010

@mlsdlisaci Nj,ty máš tři holčičky 😵 to musí být super,ty dvě starší chůvičky.naše holka je taky taková chůvička,pořád kolem malého lítá a pusinkuje ho,hlavně že se na dalšího bráchu vůbec netěšila 😕 Jsem zvědavá,jak to bude prožívat te´d se sestřičkou 😀 Ale mám hrůzu z nejmenšího,on je ještě takové mimino,myslím,že to pomese těžce,si ještě užijeme 😖

mapurka
1. pro 2010

já mám holky od sebe 18měsíců a žárlení v plné síle nastoupilo až teď. Jak byla Míša miminko,nevyžadovala tolik pozornosti jako teď, tak to bylo dobré. Teď začíná Míša chodit a Moni zrovna prochází obdobím vzdoru, tak to mám taky veselé. 😀

mapurka
1. pro 2010

@mlsdlisaci taky mám holčičku 2roky a 3měsíce - je to veselé období, že? 😀

marton
1. pro 2010

@mlsdlisaci Jak jsi zvládala dvojčátka?Pamatuješ si ještě kdy trochu polevil ten kolotoč kolem nich?

mlsdlisaci
autor
1. pro 2010

marton-dvojky byly super ajsou do teď 😀 v porodnici mi doporičily dělat vše za ráz od kojení po mazlení a veliká výhoda byla u všech tří že spaly od narození celou noc 😀
mapurka-jj to máš pravdu je s ní teď veliká sranda hlavně jak komolí slova třeba punčošky puninky 😀 ponožky pošnošky 😀 atd ale je dost samostatná což je moc dobře a jsme už bez plínek i na noc tak jsem ráda. Ale také jsem zvědavá jak zareaguje na brášku teď chodí pusinkovat bříško ale až tu bude tak nevím neví ona Síma je totíž vymodlená a tak trochu vyňuchňaná 😀

kaliska
2. pro 2010

@mlsdlisaci ono to zase bude jiné v tom,že teď to bude chlapeček,což bude pro holky taková novinka,ne? 😉 U nás mladá prohlásila,hlavně ať to není další brácha 🙄

mlsdlisaci
autor
2. pro 2010

kaliska-U nás zase padala hláška "HLAVNĚ AŤ TO NENÍ HOLKA" 😀 😀 😀 😀 ale já ti povím že vůbec nevím co já budu s tím našim kloučkem dělat 😀 myslím jak a co já to u holek mám už namakany ale teď to bude sranda.A jak ti je??Už se ti to blíži nějaké poslíci???

kaliska
3. pro 2010

@mlsdlisaci Poslíčky už mám skoro měsíc a docela brutální,ale jinak se nic nechystá 😢 je to nekonečné,myslím,že mě opět nemine vyvolávaný porod,ale stále doufám,že konečně se rozrodím sama od sebe😀
Neboj,u kluků je to v podstatě to samé,jako u holek,já už zase nevím,co dělat s holčičkou 😀 a nějak si neumím představit,že budu kojit holku 😕 nevím proč,ale přijde mi to divné...je jasné,že až se narodí,tak mi to nepřijde 😅 Nekojím teprv 3,5 měsíce,tak snad jsem to nezapomněla 😀 ,myslela jsem, že budu kojit tandem,ale bylo mi to už tak moc nepříjemné,že jsem musela násilím odstavit 😖

mlsdlisaci
autor
3. pro 2010

jj posličky taky znám ale začaly včera a to jsem je předtím nikdy nezažla u holek mi lupla voda a Símu mi taky vyvolávaly a když už mi hrozily opět císařem tak jsem se tak rozhodila že byla za dvě hodiny venku 😀 ale co mi každý radil byl sexík ale nám ti nějak nepomoh až hamilton od vrchní sestry a sice to nebylo nic moc ale pomohl hodně.Nebo jsem tu někde viděla forum o nápoji na urychlení porodu a to pomohlo mé kamarádce a né jen jedné.Jak se to u nás začne chystat tak do něj jdu 😀 ko mám až 20tého ale to ty už budeš mít za sebou uvidíš dej vědět a držím pěstičky 😀

kaliska
3. pro 2010

@mlsdlisaci nápoj jsem zkoušela,dobře mě to protáhlo,pak celý den bolesti co 5 minut a to bylo celé 😢 nic se nakonec nekonalo,asi ještě malá není připravená..Dneska mi na kontrole dr řekl,že sa příští týden na kontrole domluvíme na vyvolávačce,ať rodím tak jak jsem zvyklá 😀 nic nebude,snad porodím sama 😀

mlsdlisaci
autor
3. pro 2010

tak ho zkus ještě takhle dej nápoj teplou vanu a pak vytři byt či dům na kolenách přesně takhle to udělala ta kamarádka a do 6hod měla princeznu na světě.Ale víš jak se to říká princezna se šlechtí 😀 uvidíš něco se povede jen ta vyvolávačka no doufám že to zvládneš sama. já na ní byla jak jsem psala se Simčou a doufám že teď půjde Dominik sám už bych to nechtěla.Dávaly ti tabletku nebo rovnou kapačku?

kaliska
4. pro 2010

@mlsdlisaci Děkuju,čísýlko si hned uložím a pak dá vědět 😉
Kde nám zmizl bytek holek? 😕
Nápoj budu ještě zkoušet,ale až budu mít definitivně stanovený termín vyvolávačky 😖 mám strach,že by ještě nezabral a zrovna chuťovka to není 😝

mlsdlisaci
autor
4. pro 2010

ahojky, kam zmizly to neím snad nešly rodit 😀 počkej myslíš ty meruňky slivovici a ricinovej olej? to se dá nebo né??

mlsdlisaci
autor
5. pro 2010

no kdepak jste všechny? 😲

marton
5. pro 2010

Ahojky,koukám že probíráte jak nejlépe porodit 🙂 .Já mám takový pocit, že když to ještě nemá být,tak se může dělat cokoliv a je to na nic.U prvního kluka mi v termínu odtekla plodovka,ale až asi za 15hod. mi porod vyvolali.Druhého jsem přenášela o týden,zkoušeli jsme vše od mytí oken až po sexík a nakonec taky vyvolání ☹ .No a dvojčátka si v 36 týdnu řekla sama a hodinu po příjezdu do nemocnice byly císařem venku.
@kaliska ty už to máš ale fakt za pár 🙂 .