Čtvrté miminko

mlsdlisaci
29. lis 2010

Přeji pěkný večer,den,chtěla bych si popovídat s maminkama co mají či čekají čtvrté dítko 🙂 nebo jsem tu sama? 😀

jakelina
5. srp 2012

@turcice můj manžel je OSVČ, tak tam je ten příjem pohyblivý, tak to ti ani neřeknu kolik. Navíc se to mění podle měsíců, dělá pronájmy programů a účetnictví, tak nejvíc je toho na jaře, když jsou přiznání. Já pracuji z domu i při mateřské, tak taky přispěji něčím do rodinného rozpočtu a občas upeču někomu nějaký dort, tak i tím si nějakou korunu přivydělám.

helabella
6. srp 2012

@turcice -- my teď máme kolem 34 000,-, zvedla jsem si totiž rychle rodičák, když jsem zjistila, že jsem těhu 😀 Za byt platíme kolem 9000,- (je v tom teda nájem, inkaso, pojistka). Hypotéku naštěstí žádnou nemáme. Když to takhle vidím, tak si říkám, jak to vlastně děláme, že ještě i ušetříme, holky chodí na kroužky, jíme normálně 😀 😀 😀 😀
Jo a auto nemáme 😀 Je to sice bez něho občas náročný, ale dá se to.
Na dovču jezdíme po Čechách s rodinou (na týden) a pak ještě sami na nějaký prodloužený víkend. A jinak na jednodenní výlety o víkendech.

turcice
6. srp 2012

@helabella no tak to máme asi podobně...až na to auto..to my máme a něco to taky sežere..no myslím si že čtvrté miminko se u nás také uživí 😉 ono horší je to pak když děti rostou....jsem tedy zvědavá zda budu mít za 10dní těhu test pozitivní 😀

helabella
6. srp 2012

@turcice -- tak to budu držet palce 🙂
Ty máš vlastně zkušenosti, kolik stojí starší děti 🙂 Já si pořád říkám, že to nějak půjde, navíc už budu v tu dobu v práci, tak budou zase dva příjmy. I když mi kamarádka říkala, že se čtyřma už se do práce asi moc nepodívám 😀 😀

turcice
6. srp 2012

@helabella no je pravda že tohle mi lidé také tvrdí 😒 no ale myslím že by se nějaký příjem našel... 🙂

jakelina
7. srp 2012

Holky čím starší tím dražší, ale zase si už sami něco přivydělají, nejstarší studuje VŠ, školné na rok 40 tisíc, koleje měsíčně 3 tisíce a cesta domů a zpět 500,- korun. Tak to je fakt síla, zlaté miminko, které spotřebuje pár plínek 😀 😀 😀

turcice
7. srp 2012

@jakelina ahojky no to je síla ta VŠ..no my nejstaršímu na studium šetříme...tak snad něco bude mít a bude muset taky přidat ruku k dílu..ješte se zeptám ty děláš doma..čím si přivyděláváš???učetnictví??Já si přivydělávám Zumbou ale to může být za rok jinak..no a na MMB prodejem..ráda bych ale ještě něco... 😉

jakelina
7. srp 2012

@turcice vystavuju faktury pro dvě firmy, večer dostanu podklady a do rána musím mít hotové. Manželovi pomáhám ještě s účtem.

turcice
7. srp 2012

@jakelina tak něco takového bych také potřebovala 😉 stejně nechápu proč si někteří lidé myslí že když má ženská víc jak děti že je blázen..dnes jsem na profilu psala otázku typu kdy nejdříve si udělat po ovulce těhu test a dvě maminy reagovaly na to že plánuji 4té děcko že smekají do této doby mít tolik dětí..neříkám..někdy jsem na nervy ale prostě v osudu mám ty špatné chlapy a ted když má opravdu super spolehlivého a zodpovědného bych chtěla mít miminko s ním.. a vychovat dítě v celé rodině

helabella
7. srp 2012

@jakelina -- teda to je síla s tou VŠ 😒

@turcice -- já pracuju pořád pro svýho zaměstnavatel, dělám účto a občas překlady. Sice to není až tak moc, ale každá koruna dobrá. A teď mi kamarádka dohodila další překlad, což je super. Je to krásně placený, ale už z toho rostu. Jak mi na začátku těhu bylo blbě, tak teď nestíhám 😅
Já začala s dětma pozdě (ve 32) a vždycky jsem plánovala 3. Ale od těch tří je to už jen krůček ke 4 😀 Moc se mi líbí velká rodina, tím spíš, když vidím, jaký jsou děti parťáci.Přijde mi, že každá doba měla něco a kdybych měla čekat s dětma na ideální čas, tak je nemám nikdy. 😉

kapinkarosy
15. únor 2013

Taky se hlásím ke 4 dětičkám, i když to čtvrté vykoukne až za 14 dní :o) Máme doma dvě holky 14 a 12 let - chůvičky a hošánka 6 let, ten se teď chystá do školy :o) Ale už se taky těší na miminko - Elišku - každý den ve školce letí jako první dát pusinku Elišce (takže dostanu pusu na pupík) a maminka musí počkat až na tu druhou :o) Jinak jsem moc ráda, za velkou rodinu, možná se nám i podaří koupit dům na hypotéku a pak už nám nebude nic chybět :o) Mějte se krásně a všem přeju hodně štěstíčka a zdravých dětiček :o)

sejna
2. dub 2013

@kaliska Ahoj taky bych si přála čtvrté dítko.Ale manžel už nějak moc né.Můžu se zeptat jaký měli mají nazor vaši mužíci na více dětí 🙂 🙂 🙂

edeltraut
2. dub 2013

@sejna Já bych do čtvrtého klidně šla, ale manžel moje nadšení zatím nesdílí. Samozřejmě "kdyby se přihodilo", tak by byl rád, ale zatím nee... Uvidíme, když byly starší děti malinké, tak taky třetí nechtěl a jen co šly do školky, tak začal mluvit o třetím, že nám ty dětičky nějak moc rychle vyrostly atd... no odolávala jsem 6 let 😉 a teď bych šla do dalšího klidně hned 😉

kaliali
2. dub 2013

@sejna 😀 my se teda s manželem shodli na čtyřech (on je ze čtyř sourozenců) no nakonec jsme se po narození čtvrté rozhodli,že jdem hned do pátého 😀

kocicinka
2. dub 2013

Ahoj, chtěla bych se zeptat zdejších přispěvatelek na jednu věc. Taky bych chtěla velkou rodinu. Ale, zajímalo by mě toto. Probírají se zde hlavně finance a takové ty "vnější" záležitosti, okolnosti. My peníze máme, máme i veliký byt, s celkem 5 pokoji, příští rok bychom se do něj měli stěhovat( zatím to odkládám, protože je to 4. patro bez výtahu). Babičku s velkým barákem a zahradou na venkově, který časem zdědím. Hypo ani jiné půjčky nemáme, jsme oba VŠ, nikdy jsme neměli nouzi o práci a bydlíme v centru Prahy, kde práce je a bez dojíždění. Spíš mě zajímá, jestli se vy, vícečetné maminky stíháte dětem plně venovat- každému zvlášť, né, jako tlupě. Nemyslím tím, takovou tu "základní údržbu", jako vaření, praní, v rychlosti udělané úkoly, atd. Víte co tím myslím? 😅 Prostě takové to věnování každému zvlášť.
Chtěla bych taky hodně dětí, jak jsem psala, okolnosti tomu nebrání, ale ne za tu cenu, že bych se třeba věnovala jednomu a další dítě ( děti) někde řvalo. Chtěla bych, aby každé moje dítě bylo vymazlené a dostalo se mu stejné péče a pozornosti, jako tomu prvnímu, když byl jako jedináček. Je toto vůbec možné?

orchidis
2. dub 2013

@kocicinka Upřímně, já myslím, že asi není. Tohle taky hodně řeším, ale čekáme teprve druhé.

V mém okolí se teď vyrojilo neskutečné množství třetích a čtvrtých dětí, rodiny se rozrůstají, jakoby ty řeči o krizi a nedostatku byly z jiného světa, tak na ty rodinky koukám, trochu pozoruju, protože mě to zajímá a fascinuje.

Taky jste si všimly, že se teď hrozně vyrojily rodinky, co se pořizují 3. i 4. dítko? Bavily jsme se o tom teď se spolužačkami z VŠ (každá z jiného koutku republiky, z rozdílně velkých měst) a shodly jsme se na tom všechny 😕 🙂 😵.

kaliali
2. dub 2013

@kocicinka samozřejmě,že je možné se věnovatr každému individuálně.Nejsou narození všichni najednou,takže jsou rozdílného věku,každý je vlastní osobnost,má jiné kroužky a zájmy 🙂 a nepotřebují abych jim půl dne stála za zadkem,taky chcou mít svůj klid 😀 kdo chce nebo potřebuje tak za mnou přijde,občas se vetřu já 😀

sejna
3. dub 2013

@kaliali a můžu se zeptat bydlení máte velký myslím jestli má každý svůj pokoj 🙂

ludva
3. dub 2013

😉 @kocicinka Já mám sice jen 3 kousky a daleko od sebe (15, 12 a 3 roky) , ale myslím, že to jde 😉
Taky mám všechny vymazlené 🙂 Babičky hlídací nemáme, vozím je všechny na kroužky. Samozřejmě, že je to občas hukot 😀 Uvidíme až se zapojím do pracovního procesu, ale zatím mám svědomí čisté 😉

@kaliali Naprostý souhlas 😀

kaliali
3. dub 2013

@sejna kluci mají pokoj společný,holky každá svůj,i když nejmladší ho ještě moc nevyužívá 🙂

helabella
3. dub 2013

@kocicinka -- my si na čtvrté dítě teprve zvykáme, ale už ze zkušenosti se třema můžu říct, že to jde věnovat se každýmu zvlášť 🙂 Každé naše dítě je jiné a potřebuje něco jiného. Miluju každé z nich stejně co do množství, ale jinak co do způsobu. A taky jinak reaguju na jejich potřeby. Např. prvorozená je nadšená, když si s ní čtu, druhorozená potřebuje ve zvýšené míře fyzický kontakt, syn zase miluje blbnutí. Ale je fakt, že na to člověk musí myslet, jinak by se fakt klidně mohl nechat zavalit úklidem, horou prádla, atd. Takže děláme i věci samostatně s každým z dětí -- jdeme na zmrzku, plavat, atd.

kocicinka
3. dub 2013

@helabella děkuji, hm, mě se o tom, že bych šla já samostatně se starším synem na zmrzku akorát může tak zdát. Mladšího nechat doma samotného nemůžu a o víkendech jdeme celá rodina.
Mě se práve docela stýská po časech, kdy jsme si byli se starším jenom jeden pro druhého, chodili plavat, atd.... ted to nejde zopakovat... vše se musí přizpůsobovat miminu, řídit se podle kojení, přebalování, jídla.... no jo, no, už je to tak. Jonáškovi se vždy uleví, když dám mimino spát a můžeme se věnovat jen sobě....kor ted, co si začal stoupat, musím být fakt ve střehu. Asi před hodinou jsem s Jonáškem něco dělala a mezitím se miminu sesmekly nohy a žuchnul hlavou a dlažbu☹ přijde mi, že ho musím jen hlídat a nemůžu se věnovat Jonáškovi.

helabella
3. dub 2013

@kocicinka -- malý je teď bohužel v tom náročným věku, kdy je člověk musí pořád hlídat, co 😒 U nás teď už musí přizpůsobovat miminko než naopak 😅
My o víkendu taky podnikáme všechno jako rodina, ale dcery chodí na různý kroužky, takže to jsou právě ty chvíle, kdy se dá po cestě domů dojít na zmrzku, atd. Ostatní děti hlídá doma manžel. Ty společný víkendy jsou moc fajn, chci podnikat akce jako celá rodina, ale čím dál víc si uvědomuju, že je právě potřeba to někdy změnit a být s dětmi i jednotlivě...třeba jen na pár hodin.

skytule
30. kvě 2013

Ahoj holky...chodíte sem ještě někdo...?! 🙂 Mohla bych se přidat...? Mám tři dětičky 6 tiletého chlapečka, 3 letou holčičku a 10ti měsíční princeznu a šíleně velkou touhu po miminku....A. neberu tak doufám že by se mohla stát nějaká náhoda....ale nevím teda...manžel si dává pozot a sex moc často nemáme... 🙂 samozdřejmě se teda dost obávám financí..manžel vydělává tak normálně,takže žádníboháči nejsme,ale dětičky maj všeho dost..řekla bych i přebytek... 🙂 příští rok už i prostřední půjde do školky takže to bude taky citelnější...

jakelina
30. kvě 2013

@skytule tak manžela přemluv, pokud to zvládáte finančně a máte se rádi, tak proč ne 😀 😀

skytule
30. kvě 2013

A NEMÁTE NĚJAKÝ TYP JAK HO ŠIKOVNĚ PŘEMLUVIT...?! 😉 TEĎ FINANČNĚ ZVLÁDÁME ALE BOJÍM SE ABY JSME ZVLÁDALI POTOM... ☹