Čtyři a více dětí - dá se to zvládnout?

anysek85
22. únor 2012

Zakládám tuto skupin čistě ze zájmu o Vaše názory a zkušenosti. Máme v plánu mít trochu větší rodinku - 3-4 děti. Energie a láska by byla, teď je otázka, co to ostatní 🙂. Máte ve svém okolí nějaké opravdu vícečetné rodiny? Jak zvládají? Stíhají se dětem věnovat? Zvládají finančně? Nebo plánuje to někdo podobně? Co si o opravdu velikých rodinách (třeba 5 a více dětí) myslíte? Vždycky mě to téma tak trochu fascinovalo. Měla jsem kamarádku ze 7 dětí a jejich rodinný život byl opravdu hodně odlišný od toho mainstreamového. Ani nedokážu vystihnout čím...

Předem díky za každý názor 🙂.

kaliali
7. říj 2015

@loafeer bohužel život je o penězích ať chceme nebo ne. Neznám žádnou šťastnou rodinu, kde by se radovali z toho, že týden před vyplatou nemají ani na rohlíky. Rozumní lidé počítají, aby se nehroutuli z pokažené pračky nebo větších nutných oprav na autě. Může to působit chladně a materialisticky, ale je to o konkrétních potřebách a náročnosti rodiny, nejde to zevšeobecnit. Nebo je také varianta ,, však ono nějak bude ". Láska je krásná věc, ale nenasytí....

ludva
7. říj 2015

@shine2015 Ale tak to přeci mají i děti z neúplných rodin....

ludva
7. říj 2015

@kaliali Přesně tak. Láska nikoho nezasytí a počítat se prostě musí 🙂
Hodně je taky důležité, aby byl na děti čas, čas si s nimi popovídat, ale aby i rodiče měli trošku čas na sebe.

kecalka2
27. říj 2015

Jo holky ono není tak umění mít kupu dětí jako to je pořádně uživit,věnovat se jim aby z nich vyrostli slušní lidé,dát jim možnost kroužků,výletů...Já sama pocházím z velké rodiny a jako dítě jsem dost strádala.Vždycky jsem říkala že maximálně dvě děti víc ne.Po narození mého prvorozeného mám ale pořád myšlenky mít i ty děti tři.Snad mě to přejde doba je dnes zlá.Je plná zlých dětí které se posmívají těm chudým co nemají tablety,drahé mobily a hračky.Do druhého určitě půjdem ale to třetí už budu muset promyslet hoodně s rozumem.Snad rozum zvítězí nad touhou mít více dětí :D

orchidis
27. říj 2015

@kecalka2 Jak s tebou na jednu stranu hrozně souhlasím, tak na druhou stranu musím říct, že nejsmutnější na tom tvém příspěvku je, že z tebe rodiče vychovali negativistického člověka. Tak už to zkrátka nerozebírej, doufej, že rozum zvítězí, více dětí si nepořizuj 🙂. Nevím, proč to neustále řešíš 😉.

millaa
14. lis 2015

Dobrý den,Holky mám doma užasné 4 děti 3kluky a malou princeznu skoro dvouletou a ve čtvrtek jsem zjistila že jsem těhu toto je neplanované a přiznávám děsim se jestli si miminko nechat .Vím že je rozhodnutí jen a jen na mě ale ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

millaa
14. lis 2015

Ještě doplnim nejstaršímu je 15 ,11,7 a malá 2

hapovab
14. lis 2015

@millaa nezlobte se ale ja tak nejak nechapu jak muze byt tehu neplanovane.Budto beru antikoncepci a kdyz ne tak musim pocitat s tim ze muzu otehotnet.

millaa
14. lis 2015

No když vam nedoporučí antikoncepci prostě se to stalo ...stalo se už ....ano počítat mužete ale chranili jsme kondomem.... ale asi chybička nic meně kondomem se chranim věčinu sveho sexualniho života a až ted to ..

verusky
14. lis 2015

@millaa no urcite to bude narocne, ale pokud nejsou vazne duvody, miminko bych si nechala a radovala se 🙂
ja ted cekam ctvrte a v dome mam jeste dva syny od pritele, ktery je ma v peci (19 a 15let), tudiz je nas osm, potazmo plus jeste pritelkyne toho starsiho, takze devet. chlap je osvc, dre jak kun, ale ho prace naplnuje a bavi, takze by drel, i kdyby tolik deti nebylo... no a deti jsou dar, obrovsky dar a rozhodne je vitejme...

millaa
14. lis 2015

Verusky mocc vam děkuji zatim jsem to řekla dvoum nejbližším kamaradkam podpořili mě ....myslím si že naše děti nestradaj kluci maj kroužek velkej rad na nějakej ten koncert jeho vzoru hiphopu . Jen se přiznám že mě děsí okoli :( i když by mi měly být šuma fuk ...

verusky
14. lis 2015

@millaa resily jsme reakce okoli v diskuzi Snazime se o ctvrte. okoli nam opravdu muze byt sumak. ja teda za sebe muzu rict, ze s prichodem ctvrteho miminka do briska jsem byla velice vycerpana a partner nejak neslysel volani o pomoc, takze pak doslo k nejake vetsi krizi mezi nama a memu docasnemu odchodu. a partnerova rodina, se kterou vsechno detailne a nehezky rozebiral, se na me diva jako ze jsem si chlapa chtela ctvrtym pojistit (jaka blbost, kdyz mame treti???!!!) a nikdy se me nezeptali, jak se citim nebo tak. proste delaji, jakoby to tehotenstvi nebylo nebo bylo pritezi. A JA SE NA NE ZVYSOKA...!!! az budou opevovat narozene miminko, tak si budu myslet sve... kdyz neumeli udelat pekne podminky jeho mamince, kdyz bylo v brisku.
takze na okoli kasli a s manzelem se teste, ze k vam drobecek chtel zavitat 🙂 drzim palce 🙂

millaa
14. lis 2015

Versky jste neuvěřitelné zlatičko a já Vám tímto velice moc děkuji opravdu a upřimně ....už ji říkam Marketko sic jsem ještě stale nervozní ale prostě už tam je a Kluci už jsou velký nejstarší pujde na školu dovětšího města a bue domu jezdit na vikendy ...BOŽÍNKU JÁ JSEM BLÁZEN 😀

verusky
14. lis 2015

@millaa
ja Ti tykam, taky tykej. parada- uz se radujes 🙂 tak to ma byt, miminko bude spokojene a stastne 🙂 no, jo, neplanovane to bude urcite princezna, tak marketka 🙂 a kluci poznaji opacne pohlavi, takze nenahraditelna zivotni zkusenost. vsechno je, jak ma byt! at jste zdravi 🙂 🙂 🙂

millaa
14. lis 2015

no budou dvě nejmladší je dcera vymodlena ... Tahle opravdu planovana nebyla ale už se klube a je pravda nikdy jsem nebyla zastance potratu ....Mám okolo sebe lidičky co by měly radi aspon jedno miminko a neni jm přáno Tak uvidime zda to bude holčička bo klučík ale rvni letnáček všechny děti mam v zimě 🙂

verusky
14. lis 2015

@millaa je, to jsem nepostrehla, ze uz dcerka je 🙂 tak to je uplne jedno. co prislo, to prislo, letnacek je fajn, mam dva 🙂 tes se 🙂

millaa
14. lis 2015

no už všech jsem věděla co to bude a ted si to nenecham říct ani náhodou 😀

marketa11112
14. lis 2015

@millaa krasne jmeno.... i moje 🙂)

millaa
14. lis 2015

Prostě to přišlo zhury Marketka jen když to bude klučík je to v režii muže 😀 😀 😀

martulle
15. lis 2015

@millaa moc gratuluju k miminku a z reakcí okolí si nic nedělej a ani na to nemysli....já ted nosím pod srdcem 6dítko...a každý at si říká co chce...a jak se cítíš?@verusky a ty taky...ty to už máš za pár...jak je?

verusky
15. lis 2015

@martulle ja mam jeste cas, ale mimi je dost dole, tak je to obcas dost neprijemne... ale bude hur 🙂 jak se nosilo patatko ke konci? ja to mam takove posunute dole, doktorka rekla, ze co chci u ctvrteho. a necvicim na panevni dno a rodila jsem loni v srpnu, tak asi toto vse dohromady a je to povolene. po porodu budu na sebe muset byt prisna a poctive cvicit 🙂
gratuluju k sestatku 🙂 🙂 🙂
ja uz koncim (vsak mame s partnerem dohromady a v jednom dome deti sest), ale kdyby casem prislo necekane pate, pokud nebude padny duvod, urcite ho uvitam 🙂 ale myslim, ze neprijde... tak uzivam i toho narocneho s pocitem, ze naposled 🙂

martulle
15. lis 2015

@verusky tak pátátko sem odnosila uplně suprově.to jsme ještě přistavovali pokojíky a dělali elektriku a já měla uplně šílený zahnizdovací syndrom 🙂 🙂 a tak nebyl problém tahat kolečka s pískem,filcovat zdi,natírat židle,omítat... 🙂 malý byl pořád nahoře a pak jsem měla vyvolávací porod,jako ostatně další dva..za to ted...nemužu pořádně ani chodit,šíleně mě boliju sedací kosti a kolikrát mám co dělat,abych si stupla z postele.když chodím,tak v poho,ale jak si sednu a nebo lehnu,konec...no ale co...musím to zvládnut a vydržet...jaké jsi měla porody?jjj taky cítím,že to mám dole nějaké povolené a tak sem tam aj cvičím a snažím se to posilovat..

verusky
15. lis 2015

@martulle jee, ty jsi nekde okres hodonin (nareci), ja jsem z kyjova, ale ted u pritele u znojma.
no ja to taky to tehu nesla hur i driv, ne jen ted ke konci.
zahnizdovaci syndrom byl dobry, to jsi sikula. tak uz sis to odbyla a ted bud v klidu a nic nedelej 🙂
porody dva v kyjove, prvni jakoby fajn, ale sok pro telo, druhy totalne traumaticky, zasahy lekare, male jsem tlacenim zlomila pazni kost, tak mela tri tydny sadru a ja myslela, ze dalsi uz snad nebude.
treti porod s pripravou (vedela jsem, ze nejdulezitejsi je psychika), cetla jsem, zajimala se, epino na chvili (pak radsi vzdat). aleve znojme se porodilo pekne a bez nastrihu, jen trosku natrzena a malou jsem mela dlouho na sobe, nez ji vazili a tak dal, moc pekne. a na boku (druhy na koze byl desny, jinak druhy vyvolavany a to byl mazec oproti prvnimu a tretimu). a porodni asistentka byla uzasna.
valim na vlak, jsem u rodicu (vracov) a ceka me trihodinova cesta zpet 🙂

millaa
16. lis 2015

Holky nejhorší byl pro mě první porod,druhej cisař,třetí celkem ok bez šiti ,ale mala Lucka to byl frmol :DDužasnej rychlej porod tak uvidime u pátáčka 🙂

martulle
16. lis 2015

@verusky jaká byla cesta dom?tak to máme trošku společného 🙂 muj tatka pochází z vracova a moje dcerka bydlí u znojma,včera jsem ju večer vezla na bus,byla po dluhé době doma a bylo to moc fajn... 🙂
ale beruška maličká,sotva vyšla na svět už měla sádru...a jak jsi rodila na boku?já znám jenom na koze..a jak píšeš,je to hodně o psychice no a aj o personálu.. @millaa jak jsi měla rychlý porod?to já vubec neznám takové věci 🙂 petříka jsem rodila 3dny 🙂

millaa
16. lis 2015

rodila jsem posledni dcerku cestou na sal dr si nestihl ani zavazat zástěru a měl ji v ruce ...prej gratuluji k dcerce kéž byy bylo vic takových porodu :D

verusky
17. lis 2015

@millaa tak uz sis konecne dala do poradku profil 🙂
@martulle a Ty jsi odkud? to uz mas velkou dceru 🙂
na boku porod- porodni asistentka rekla, at se ji do boku opru spodni nohou (delalo mi to potize, abych ji nerozhnetla nebo nekopla a ona byla bezva, tak vzdycky: to nereste (byla rodacka ze straznice 🙂). tu druhou jsem si mela drzet sama pod stehnem. nakonec to dopadlo tak, ze jsem se tocila a vlastne hlavou byla oprena do pritele, ktery me tak nejak mel v naruci a pod tu nohu zvedlou me drzel on. to uz si vubec nepamatuju, to mi rikal sam, posledni moje vedoma faze je, ze jsem ho chtela kousnout do ruky a zastavila se, ze bych mu ji, chudakovi, rozkousla 🙂
bylo to super, kdyz pominu tu bolest, kdy nevim, co sama se sebou, ale pak to mimiso na brise a uleva, ze uz je to za nama 🙂 (skoda je, ze me vzdycky siji, to siti nesu blbe, uz chci mit pokoj).
toz tak 🙂

verusky
17. lis 2015

nevymazane pod- pritel mi drzel tu zvedlou nohu a tak nejak celou me objimal (pro nej to byl treti porod, prvni se mnou a asi byl rad, ze me mel v naruci, ze byl potrebny, on se rad citi potrebny a uzitecny 🙂).

verusky
17. lis 2015

@millaa jo a stejne je krasne, jak jsi to pate uz prijala, takto ma vypadat spravna zena matka 🙂 🙂 🙂

millaa
18. lis 2015

Verusky no jo drobilinek muj fazolečka malučká 🙂 jsem z městečka Štětí je to cca 20km od Litoměřic .Dnes jsem koukala na krátky film z porodnice Vinohrady a to co tam nacvičovali s maminkama ouuu až mi tekly spzy :( takhle jsem rodila před 15 lety sestra mi hopsala po břiše a pak mě 2hodiny šil no hnus :(