Dají se nacpat tři autosedačky do auta? Pokoje jsou 2

standa_2010
16. pro 2010

Ahoj, vytvářím tuto diskusi, protože bych chtěla poradit 🙂 Rádi bychom měli tři děti, ale řešíme problematiku s prostorem. Dají se nacpat tři autosedačky do auta? Máme dva dětské pokojíčky (manžel říká, že pokud dáme dvě spolu do pokoje, tak to třetí se bude cítit osamělé a odstrčené). Můžete mi poradit, jak jste toto řešili vy?
Děkuju moc

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
veruska007
17. pro 2010

Ahoj, taky chceme tři děti. Zatím jsme v 3+1, 56 m2. Pokud se nám podaří prodat, šli bychom do většího.
Jinak auto nevím, zatím máme Felicii kombi, dva kočárky naložíme a 1 větší autosedačka+2 vajíčka tam vlezou.

Jsem ze tří dětí, naši měli 3+1 cca 78 m2, všichni tři jsme obývali ten největší obývák, měli jsme 3 postele, každý skříň na oblečení, své poličky na učení, knížky, jeden psací stůl, jeden počítač. Nábytek jsme šoupali podle aktuální nálady. Byla jsem nejstarší, o 2 roky mladší sestra a o 7 let mladší brácha.

My bychom rádi měli 3+1 nebo 4+1, ale děti budou v největším pokoji všichni spolu, aby nežárlili. Zatím máme jen 21 měsíčního chlapečka, spává kvůli febrilním křečím s námi a do svého se bude stěhovat, až spolu s miminkem (nebo miminky, zatím nevíme), které čekáme - tak po půl roce od narození. Aby potom neměl v pokojíčku vetřelce. Četla jsem, že na sebe žárlí jen první dvě děti, potom už jsou taková "dětská smečka" a neřeší to. 😉

vlkousek
22. pro 2010

Ahoj,taky máme tři dětičky a 3+1. Zatím maličká spí s námi v malé postýlce a starší v pokojíčku, ale počítám, že bude chtít brzy za nima. 😉 Auto jsme kupovali už s touhou po třetím, tak jsme koupili dacii logan, kde je sedm míst. I za řidiče se ale tři sedačky veké vejdou, což myslím u octavie neee. ☹ Myslím, že dětem neuškodí se v pokojíčku uskromnit.

bumbum
1. říj 2012

@standa_2010 to auto jak který, záleží na druhu sedačky a typu auta. ale co se týče pokojů, budem teď řešit sice 2 děti ve 2 pokojích, jednu totálně nesamostatnou pětiletou a mimčo a po zkušenostech s velkýma holkama jsem se rozhodla, že nebudou mít každá svůj pokoj, ale společnou hernu a společnou ložnici. v tý ložničce budu teda zatím já s mimčem, ta pětiletá bude s taťkou v ložnici, ale hned jak mimi prospí noc, plánuju to prohodit, já zpátky do velký ložnice a holky spolu do tý dětský. mně přijde, že malý děti jsou radši v noci s někým a až jim to začne vadit, dá se to kdykoliv změnit. a je jedno, jestli 2 nebo 3, to jedno by bylo pěknej chudák...

kacci
13. srp 2013

Záleží, jaké máte auto...Máme Renault grand scénic a tři sedačky tam máme - kategorie 15-36 kg.
Původně byly vzadu dvě 9-18, uprostřed a nakraji, Mareček jezdil ve vajíčku na předním sedadle, pak se všichni přesunuli o kategorii výš (tzn. 2x 15-36 a 1x 9-18kg), to byla největší pohoda, co se týče upevnňování....Ale jde to.
Pokoje máme tři, kluci mají společnou koupelnu, holčička má svoji, ale je to cca 14 dnů, co jsme kluky sestěhovali dohromady (2 a 4 roky) - chtějí to tak. Sice si chodí stěžovat, se je ten druhý otravuje🙂), ale nakonec usnou. A nemusím lítat s každým zvlášť a ještě k holčičce (4). Hernu mají zvlášť v přízemí.
Jediný problém má manžel, protože pokoje byly dělané na míru a holt teď to není ťip ťop🙂

r.o.s.s.i.b
28. srp 2013

My máme fabie.A tři sedačky tam dáme v pohodě.Jedna sedačka 15-36kg v prostřed je podsedák ze sedačky a vajíčko 0-13kg 🙂

novynka
28. srp 2013

taky bych jednou ráda 3 děti, nad autem jsem sice ještě nepřemýšlela (i když doufám že do oktávky se tři autosedačky vejdou), ale co se týče pokojů, momentálně při rekonstrukci chalupy připravujeme jeden větší (15 m2) a jeden menší (12 m2) pokoj, s tím že nejdřív můžou být všechny tři děti u sebe ve velkým, pokud budou chtít, a pak se nejspíš rozdělí podle pohlaví ;) dva kluci, jedna holka, nebo naopak...

majatob
28. srp 2013

my máme Ford Mondeo, sedačky máme 15-36kg, 9-15kg a 9-36kg a vejdou se, sice natěsno, ale jo, s vajíčkem se taky vešly 🙂 ale až doslouží, chceme něco většího 7 místného 🙂
bydlíme ve 2+1, děti mají jeden společný pokoj 16m2 a budou se tak muset poskládat. Pokud by to prostě nešlo, tak dočasně necháme ložnici jako 2. dětský pokoj a my budem muset na gauč do kuchyně, ale to by bylo opravdu krajní řešení 🙂

samiemi
25. zář 2013

My máme Ford Transit-starou devítimístnou dodávku, děti máme 2, takže by se k nám vlezlo ještě dalších 5 dětí🙂, škoda nevyužitého prostoru... Smekám a držím palce všem, kdo má nebo plánuje 3 a více dětí (i 2 jsou fuška🙂 Jinak auta, do kterých se vlezou 3 dětské sedačky se řeší třeba tady: www .tipcars. com/magazin-vybirame-vuz-pro-tri-autosedacky-4221.html

marthu
25. črc 2014

@standa_2010 Máme 3 holky: 5let, 3 roky a 3 měsíce. Auto Ford C-max, vyzkoušené na Cybex Solution, Maxi Cosi Tobi a vajíčko se základnou (ale vejdou se i dvě Cybexky a Tobina). Pokojík jsme zatím neřešili, nejmladší je zatím s námi v ložnici. Ale naši známí, ač mají jen 2 děti - kluka a holku - mají 2 pokoje: v jednom děti spí a druhý je pro hraní a pro učení. Taky řešení! 😉

zmrzlina296
16. únor 2015

mam otazecku mam podsedak a dvakrat autosedacku. muzu jej pripoutat dozadu na sedacky? mam starsi kombi opel astra . krajni jsou tribodove pasy a prostredni jednobod. jak je pripoutat sedacky maji vlastni pasy jedna je 9-18kg a druha 18-36. podsedak dam na kraj a sedacku do prostred a na kraj.?

lucinek
19. únor 2015

@zmrzlina296 já bych dala podsedák do prostřed, protože sedačku nemůžeš poutat jen dvoubodovým pásem.
Otázkou je jestli výrobce auta dovoluje na prostředním sedadle převážet autosedačku. (podsedák se do toho taky počítá) my měli fabii a ani nevím zda to výrobce dovolil či ne my je tak vozili protože jsme nemělli na výběr 😉

barlin
25. únor 2015

My taky plánujem třetí. Pokojíky máme jen dva. Mám varintu, že bud budou mít jeden pokoj všichni na hraní a druhej na spaní a nebo možná ten nejmladší svůj. Věkově to nejmladší bude (když se ted zadaří) 7 let od nejstaršího, tak uvidíme. Zatím máme dva kluky a jsou od sebe 1,5 sice je jeden živější a druhý klidnější, ale i tak jsou furt spolu i když si lezou chvilkama na nervy, tak nevim. I když to třetí odstrkovat taky nechci, no nevim, ale ještě je čas 🙂 A auto do budoucna taky budem muset řešit, do našeho se určitě tři nevejdou 🙂) Jinak naplánovaný bych to zhruba měla 😀 ještě nějakýho sponzora by to chtělo a bylo by to ideální 😀

madrilena
25. únor 2015

@standa_2010 tři autosedačky se dají nacpat jen do nějakých aut; nedávno někde vyšel nějaký seznam, kam se vejdou pohodlně a kam na těsno a kam se vůbec dát nedají; děti bych dala všechny do jednoho pokoje, druhý může sloužit jako herna

monika678
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
janinek
16. bře 2015

Vy, co tam mate tri sedacky, je to s isofixem? My mame na krajich dva isofixy a doprostred uz dame max podsedak, i dospely se tam vmackne jen hubenour.

frufrunka
16. bře 2015

@janinek Záleží na autě... Mám příruční popojížděcí Hyundai i30 - ten starší model a tam s nervama nacpu jen ty tři sedačky, zapínání na pásy je o cviku, jsem jediná, kdo to zvládá bez sprostých slov a celkem rychle... 🙂 Isofixy nepřipadají v úvahu ani u jedné sedačky, i kdybych na něj dala jen jednu jedinou, tak by nemohla být tak moc na kraji a další dvě by se už nevešly. Pak máme rodinné - Ford S-Max a tam není problém, má tři úplně samostatná sedadla, takže o místo není nouze a dají se tam dát i 3 isofixy.

chita
16. bře 2015

Ad pokojíček vidím to u sousedů. Zatím jsou všichni 3 v jednom a v tom druhém pokoji je pracovní stůl na úkoly a herna. Až nejstarší slečna povyroste, půjde do svého pokoje a kluci zůstanou spolu. Děti jsou 8,6 a 3 roky. A v autě mají 100% 3 sedačky a problém nemají. Ale záleží na typu auta a typu sedaček.

janinek
16. bře 2015

@frufrunka My tam tri take dali prave bez zakladen, ale ted tam treti bez zakladny nedam a nemohu nikoho svezt, tak me to stve.

morgaine
16. bře 2015

Ahoj.Je spousta aut kam se dají dát tři sedačky vedle sebe.Také máme tři děti,tedy zatím,za chvíli bude čtvrté.Máme Volkswagen Sharan,prostorné a spolehlivé auto,doporučuji.
Jinak vím že dnes je běžné že rodiče dětem chystají pokojíčky ještě když jsou teprve v bříšku...že má dnes opravdu většina dětí plně vybavený pokoj s moderním nábytkem a vlastní tv....já toto nechápu,také jsme byli tři sourozenci a vyrostli jsme v jednom pokoji.Byla to dobrá škola!! Nyní naše vlastní děti spí také v jedné místnosti..Nevidím v tom problém.Ale ať to má samozřejmě každý jak libo. 🙂

jusinka
16. bře 2015

Máme Renault Espace IV a dvě autosedačky s Isofixem a jedno vajíčko bez přibude za pár týdnů.. V pohodě se vejdou vedle sebe (což nejde všude, musí být vzadu plnohodnotné tři sedačky). Taky jsme byli nuceni hledat větší 😀, až tohle splnilo všechno, co jsme chtěli (hlavně je na LPG 😀).
Jina pokojíčky budou dva, takže 2 kluci spolu a holka sama, ale i s jedním se určitě dá přežít. Všechno je o prioritách a o tom, jak jsou děti vychované, vedené.. 😉

barbarkaaa
16. bře 2015

Mám picaso a tři se vejdou. bydlíme ve 2+1 a bude nás tu 5. Šanci vytvořit detem samostatný pokojík bude až když našetřime na rohový gauč na dlouhodobé spaní, což je tak 30 000 takže to hend tak nebude. Vzadu prostě spíme a v obýváku žijem. Dva pokojíky jsou v pohodě, z jednoho bych udělala spací a z druhého hrací, nebo časem podlepohlaví nebo potřeb mít klid na učení.

terezapetrova
17. bře 2015

@barbarkaaa ahoj, mužu se Te zeptat na ten gauč? Mas nějaky konkretni typ? Zaujalo me to, také to možná budeme muset z určitých důvodu řešit 🙂

barbarkaaa
18. bře 2015

@terezapetrova nemám konkrétní typ, hledala jsem před 3 a půl lety, když jsme se stehovali a přebudovávali byt kde pžes 50let bydlel děda. A jelikož potřebuju rohovej, tak jsem vykoumala ceny tak od 28 000. Sem se křesla prostě nevejsou, pak bychom se tady nehnuli. Tak jsme tehdy dala přednost kuchyni, ta měla být časem, ale otočila jsem to s tím, že se buduje lépe s jedním vetšim díítětem, než se dvěma. A gauč je vyměnený pak raz dva..až na něj bude. Ted prostě mení, takže v ložnici spíme všichni a v obýváku žijem.
až bude jednou na gauč, udělá se místo ložnice pokojík dětem

terezapetrova
22. bře 2015

@barbarkaaa děkuji moc za info, hezky večer 🙂