Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

ajca123
11. zář 2011

@hameeda je ty sa mas ty mas dve dievcatka a dvoch chlapcov 🙂
To ja cakam tretieho chlapca 🙂
Moj drahy robi iba chlapcov, aj z prveho ma chlapca tak ich bude mat 4roch
Ja tak tuzila mat uz konecne dievcatko, ale mozno prehovorim draheho a skusime este raz 🙂 ale az za par rockov 🙂

hameeda
11. zář 2011

@ajca123 : moja mamka stale hovorila ze radsej sto dievcat ako jedneho chlapca a teraz viem preco,,uplna pravda 😀

anysek85
13. zář 2011

@luciana43
@smardik
@jasekd

Ahoj holky, tak dávám vědět - jak jsem slíbila. Druhý test dnes po ránu opět pozitivní, tak už jsme s tím smíření 🙂. K Dr. jdu za týden, tak uvidíme, co uvidíme 😵. Těšíme se, že děcka si budou blízko, brzy si spolu i pohrají a snad navážou dobrý vztah. Začátek bude maso, ale to se zvládne, budu mít babičku k ruce (mamka bydlí kousek a zrovna jde do důchodu) a jednou týdně k nám bude chodit paní na úklid, manžel chodí do práce na sedm, tak bude aspoň na čas chodit ještě dřív, aby byl kolem 4 doma.

Takže to jsme zatím vymysleli jako opatření a těšíme se. 🙂

anysek85
13. zář 2011

Akorát by mě teda fakt zajímalo, jak jsme k tomuhle prďolkovi přišli, protože teda při plným kojení, bez MS a přes antikoncepci (kondom nebo Pharmatex) se mi to zdá fakt maso - a navíc tak brzy po porodu...
No, příroda je fakt mocná 😀.

jasekd
13. zář 2011

@anysek85 Ja tise gratuluju, at je vse OK, vymysleli jste to pekne. Pujde to, ja treba ani pomoc babicek nemam, jen obcas o vikendu si nekdo vezme M. Ja myslela, ze jste jednou nedavali pozor? 😕 Jako my. Protoze jinak teda priroda je fakt az moc mocna, ted pohoda, chteli jste druhe, ale co pak? 😀 Ja mam tu Mirenu a uz jsem jednou testovala, takove mam po te Vendulce nervy 😀 Nicmene negativ, uuuuf. Treti jedine az za tak 5-6 let a asi ani to ne.

dianka3
13. zář 2011

Ahojte maminy, ja cakam 3 dieta hned po sebe.Otehotnela som ked malemu boli 3 mesiace,vobec neviem ako to zvladnem lebo najmensi sa budi uz o pol 7 rano a bojim sa ze mi zobudi to malinke babo ktore sa ma narodit.Ako sa to da zvladnut?

dianka3
13. zář 2011

@ajca123 ahoj moja, no ja ti zavydim 🙂 ja moooc strasne tuzim mat tretieho chlapceka, ale nepodarilo sa a cakam dievca.Vies ja som zvyknuta na chlapcekov a s dievcatom som nepocitala, juuj kiez by to bol chlapcek.Ozaj nevymenime si to? 😀 😀 😀 inac v ktorom si tt?

ajca123
13. zář 2011

@dianka3 ja som v 24tt, vymena 🙂 ta by mi bodla lebo potom by som nemusela planovat 4 tehotenstvo 🙂
Neboj ked ju porodis a zbadas ju aka je kuzelna, uz ju nedas z ruk 🙂
Uvidis nebudes mi ju chciet dat 🙂

jasekd
13. zář 2011

@anysek85 V podstate jedine negativum vidim v tom , ze mi druhe tehotenstvi dalo neuveritelne zabrat, u obou mi bylo spatne 6 mesicu, u M. jsem furt pracovala a u V. mela porad martina, jeste vlastne miminko s nekterymi jeho problemy. Ale ted bych skutecne nemenila 😵 Jaj, skoro ti zavidim 😀 Jo a fyzicky uz jsem snad uplne fit, po druhem porodu jsem se dala do kupy rychle 🙂 Jako na nejaky vrcholny sportovni vykony to jeste neni, ale funguju dobre, ale ke konci 2.tehot. jsem fakt myslela, ze pujdu ne na MD, ale do inv. duchodu 😠
@dianka3 Ja mam chlapecka a neumela jsem si predstavit mit holku, ale je to uplne automaticky 🙂 I kdyz by bylo praktictejsi mit dva kluky nebo dve holky, mozna i pro deti lepsi, tak jsme spokojeny, manzel ma ssvoji malinkou holcicku, po ktere touzil, ja chlapecka, vsak je to jedno. Jinak deti ti najedou na urcity rezim, zapadnou do rodiny, vsak uz to mas vyzkousene prece, mam dve malinke deti taky rychle po sobe. My fungujem v 1+1 bez balkonu uplne v pohode, mala mi ted spi v predsini v kocarku, aby mela trochu klid, malej tu obedva a jeci, a ona spinka jak panenka 🙂 Ale budes mit honicku, teda, 3 za sebou 🙂

jasekd
13. zář 2011

@smardik Tak hlasim , ze nas M. uz ji taky uplne sam, teda kdyz mu to chutna, jinak s tim akorat praseci 😀 Reknu ti, to je uleva a zas vetsi pohoda, dnes jsme jedli kazdej svoje jidlo, spolu, a V. uz spinka... Zacina se mi to libit. Jeste aby chodit zacal, ale to bude jeste na dlouho 😔 V patek nas ceka vys. ledvin a jeste chce neurolog odbery na kreatinkinazu, zda prece jen nejsou postizene svaly, pry jen pro jistotu, pry je urcite zdravej 😅 Snad ma pravdu, ani nepremejslim, na jake nemoci myslel, kdyz psal tu zadanku 😔

majatob
13. zář 2011

@dianka3 ahoj ja mam taky tri hned po sobe a zvladnout se to da 😵 😵 😵 neprijde mi to jako velka zmena oproti dvema 🙂

anysek85
13. zář 2011

@jasekd Díky, uvidíme, co řekne Dr. 😵. Já už jsem se s tím pomalu srovnala manžel je taky rád, akorát teda fakt nevíme, kdy a kde jsme k tomu druhýmu prďolkovi přišli... 😕 😅. Je fakt, že se sexem jsme začali už 3 týdny po porodu, ale vždy s kondomem nebo Pharmatexem. Tak jsme to teda dělali i před Tomáškem a taky ho máme 😀, ale to jsme mysleli, že jsme udělali uživatelskou chybu při použití Pharmatexu (mýdlo, pozdní aplikace 😅 😀, atd). Teď jsme neriskovali...

No uvidíme... průser akorát je, že jsem se po roce měla vrátit na polovičák do práce (chytla jsem hned po škole lukrativní dobrej job a celkem jsem si "sedla" s ředitelem. To teda asi padá... 😅 ☹ a rozdělanej doktorát minimálně na pár let taky.

Ale po tomhle teda jdu do tělíska a hotovo 😀.
Třeba je to nakonec jen nějaká chyba testu nebo rozhozený hormony - no ale smrdí mi kafe (mně závislákovi číslo 1!!! 😀 )a mám zase děsnou chuť na krvavej stejk - takže tipuju dalšího kluka 😀.

dianka3
13. zář 2011

@majatob no a ako to bolo s tym spanim? nebudili ti jeden druheho navzajom? a ked si si ty pospala? :D

dianka3
13. zář 2011

@ajca123 Vies ja som vyrastala medzi chalanmi mam dvoch bratov a 66 bratrancov cize ziadna baba.A chalani su lepsi babay sa mi zdaju volake rozmaznane a navyse kazdy caka a velmi honde sa rodi dievcat nez chlapcov ,vies ja by som chcela futbalovu 11 😀 😀 😀 moj muz hrava futbal a chce aby aj nasi chalani hrali.A inac ja som sa snazila aby to bol chlapek ako si to urobila ty? 🙂 tu babu by som ti hned supla 🙂 mne sa pacia viacej maly chlapcekovia nez baby 😝

jasekd
13. zář 2011

@dianka3 no ja uz jsem ti svuj nazor psala, pak ji nedas za nic na svete 😉 Vzdyt je to prece jdno, co cekas, hlavne kdyz bude zdrava proboha 😅
@anysek85 Ja jsem na nervy i s tim teliskem 😀 Jinak nevim, zda bych si ho dala znova, jako ted uz pohoda, zadne krvaceni ani spineni, MS nemam a nevim, zda kvuli kojeni nebo telisku, ale prece jen ty hormony... Myslela jsem , ze to ma vic lokalni ucinek, ale prece jen ma i celkovy a na me nalade je tobohuzel dost poznat, po porodu jsem byla vic v pohode nez ted, a zaclo to v podstate s tim teliskem. Ja takhke reagovala na HA a tohle jsme myslela, ze bude lepsi 😝

smardik
13. zář 2011

@jasekd to je super 🙂 Honzík taky jí sám - lžičkou hezky a už má zájem i o vidličku tak to zkouší, jeden den byl taky v jeslích - jen teda na svačinu a chválili ho že jí daleko líp a rychleji než i 3leté děti co tam mají tak mě to potěšilo, jen Tom pořád nic ☹ nemá zájem, potřebu nebo já nevím, jak ho nenakrmím bude hlady raději ☹

jasekd
13. zář 2011

@smardik Proto ti to pisu, jsem si rikala, jak je Honzik sikovnej, a Martin se ted v tomhle hrozne zlepsil 🙂 S Tomaskem to mate slozity ☹ To byl H. ve stejnych jeslich jako Tomik?

smardik
13. zář 2011

@jasekd jojo byl v těch samých co Tom, potřebovala jsem si něco vyřídit bez dětí, hlídání co jsem měla domluvené selhalo takže jsem tam nechala na 2 hodiny i Honzulu a v pohodě, oba si hráli a drželi se sebe, Honzík hezky papal, dokonce jak jsem ho brala už pryč brečel a chtěl zpátky a jak jsme pak přišli pro Toma hned běžel do třídy, asi se mu tam líbilo 🙂. no s Tomíkem uvidíme už v pátek nás čeká vyšetření u psycholožky a pak snad budeme vědět na čem jsme

majatob
13. zář 2011

@dianka3 vzdycky jen tak tyden po narozeni a pak uz si zvykli a nebudili se 🙂 jsou spolu od mala ve vlastnim pokojicku (Bibce bylo asi 6 tydnu kdyz jsme je tam prestehovali a Stepana jsem jim tam dala po 2 tydnech) a pokud jim nerostou zuby nebo neco tak spi vsichni celou noc 🙂 ja si na nevyspani vetsinou fakt stezovat nemuzu 😵

jasekd
13. zář 2011

@smardik Tak si budeme tento patek navzajem drzet palce 😉
@majatob To mas super 🙂 A opet nova fotka, ty se s tema 3 jeste nudis, co? 😀

majatob
13. zář 2011

@jasekd aaaale, Martin si ze me delal srandu, ze na te co jsem mela vypadam jak kdybych mela plesku, tak mi to nedalo a zmenila jsem ju 😀 😀 😀

dianka3
13. zář 2011

@jasekd ano viem,ale mam taky jeden svoj dovod preco sa toho bojim,napisem ti ho do ip oki? A vies ja mam rizikove tehu, oba som porodila predcasne v 36tt a teraz som v 31 tt a uz sa mi skracuje krcok cize to vyzera na dalsi predcasny porod no hadam do 36tt vydrzim

jasekd
13. zář 2011

@dianka3 Jestli chces, rada si to prectu 😉 Ja poprvy moc chtela holku, i manzel, a priznam se, ze hned na UZ jsme trochu zklamani citili, az mi z toho pak bylo smutno, ze jsem mela takove myslenky, kor kdyz mi pak rekli, ze miminko neni uplne stopro zdrave 😔 To bych si nafackovala... Kazdopadne drzim palce, at vydrzite co nejdyl pohromade 😉

dianka3
13. zář 2011

@majatob tak to gratulujem k takym poslusnym detickam 🙂 no moj Adrianko ma 2 roky a spava mi do 9 cca 9,30 ale Matej sa budi uz o 7 rano a niekedy aj skor a ked zacne plakat abo kricat Adrianka stale zobudi a ten hned place bo je nevyspaty achh 😅 aj ja by som si dopriala viac toho spanku aspon teraz ked som tehu a kym este nemusim kazde 3 hodiny krmit

jasekd
13. zář 2011

@dianka3 Mne deti vstavaji v 6-7 hodin nejdyl, plus kojim cca ve 4 malou a starsi ma ted blbe spani a v noci casto place. Takze kralovstvi za spanek. Ona V. je hodne miminko, ale v kombinaci se starsim je to stejne nekdy narocne... Ale jsou deti, co prorvou noci, takze si naprosto nestezuju 🙂

dianka3
13. zář 2011

@jasekd no nemozem ti napisat ip lebo niesom registrovana na cz koniku.tak ti to v skratke tu napisem oki? totizto mne sa prva narodila dcera ale moooooc brzo v 24 tt ☹ mal to byt potrat ale kedze po narodeni zila tak ju museli zachranit a aj ked prezila je postihnuta 😔 ma dmo a vsetko co k tomu patri.nechcem to tu pisat ak ma chapes no a to len koli tomu je postihnuta ze sa narodila tak velmi velmi predcasne, No a jej to aj vydno v tvari ze je taka no a ja sa moc bojim ze sa bude na nu podobat a zase si toto cele prezijem,vies moji chlapci su si velmi podobny ale po mne nemaju nic,obaja su cely manzel.Mam strach

majatob
13. zář 2011

@dianka3 u nas se ted vstava v 6,30, nekdy i driv 🙂 ale je fakt, ze kdyz se vzbudi, tak neplacou a nekrici, Tobik si jde hrat do herny, Bibca si brouka a dopika se dokud pro ni neprijdu a Stepana si vemu do postele, drzim mu mliko a jsme spokojeni oba 😀 a maji hodne podobnej rezim, takze neni problem, ze by jeden vstal v 6 a druhej v 9 😀 a jak to delas vecer? chodi spat stejne? 😕

jasekd
13. zář 2011

@dianka3 Tak to jsem nemohla vedet, promin, nechtela jsem se te dotknout 😔 Hodne stesti preju tobe i holcicce 😉

majatob
13. zář 2011

@dianka3 drzim palce, vsechno dobre dopadne!

dianka3
13. zář 2011

@jasekd ne,ne neomlouvej se, prosimta to vobec nie. skor pre mna je to blbe ze o nej nechcem vypravat ale nechcem aby sa ma kazdy vypitoval ze preco a co sa stalo,radsej mam v passe len chlapcov,pretoze to bolo skutocne tehu a cely porod a sofiu musime dat zial do dss, kedze starostlivost o nu je nad moje sily a nedokazem to ani fyzicky ani psychicky je toho dost,ma 4 a pol roka a je totalne mimo,nerozprava,nechodi,nosi plienky,a musim ju krmit lebo casto sa stava ze nechce prezut a pak sa zacne dusit a vtedy musim rychle konat a zachranovat,vyberat jej z ust aby sa nezadusila a to su soky premna 😔 bojim sa ze sa mi raz zadusi,ani pit sama nevie,lebo pri tom nevie dchat a ked si sama vezme flasu tak sa zacne zase dusit az jej voda z nosa vyteka a zase musim len ja zachranovat a to da na psychiku moc zabrat a zvlast ked som tehotna ☹ preto ju chceme umiestnit do dss, Dufam ze sa preto nehnevas 😒