Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

dianka3
13. zář 2011

@majatob dakujem snad ano a vydrzime to,v kazdom pripade sa ozvem 🙂 a dakujem ti velmi pekne, ale trapi ma este jedna vec som 31tt a mala je stale zadockom dole 😒 moze sa este otocit? lebo pri chlapcoch som taky problem nemala a obaja boli uz v 30tt dolehlavickami a cs nechcem ☹

dianka3
13. zář 2011

@anysek85 takze si zase tehotna? a maly ma len 2 mesiace? juuuuj a to sa podarilo na prvy sup? bolo to planovane alebo nie? 😅

jasekd
13. zář 2011

@dianka3 Prosim te, je to tvoje dite, tvoje rodina, tvoje tezka situace. Nikdo nema pravo te za to odsuzovat, vubec soudit tvoji situaci, kor kdyz ji sam nezazil. Neumim si ani vzdalene predstavit, cim prochazite, tak se nezlob, ze jsem to z tebe takhle nechtene vytahla, nemusela jsi psat, stacilo napsat, ze mas k tem obavam padny duvod. Tahle holcicka je ale uplne jine dite a urcite vam bude delat radost a se dvema brachama to bude stejnak spis kluk, ne? 😀

jasekd
13. zář 2011

@dianka3 Jeste k tvemu dotazu na KP, ja mela kluka KP do asi 34.tt, rikali mi, ze se neotoci, ze je velkej, a otocil. Holcicka byla 32.tt pekne hlavickou, no a na 36.tt prekvapko, KP 😠 Uz jsem mela termin na planovanou sekci, protoze u nas v porodnici se KP normalne nerodi... No a v 37.tt se otocila zpatky a rodila jsem normalne (teda vyvolavackou 9 dnu po terminu). Mela 3,6 kg a hlavicku 36,5, to bych nechtela rodit KP 😅 No a @majatob ma tusim jeste vtipnejsi historku 😀

happy8051
13. zář 2011

kocky, ja mam taku napoly technicku otazku 🙂 dcerka ma zajtra jedenast mesiacov, buduci mesiac by sme sa chceli posnazit o druhe dietatko. dcerku sme pocali na prvy sup, teraz neviem ako to pojde, lebo stale kojim. ale ide o to, ze ak by sa nam babatko podarilo hned, vychadza to tak, ze by som rodila ked bude mat dcerka rok a devat mesiacov. rozmyslam ako to urobim s kocikom. viem, ze su surodenecke kociky, ale videla som len sportove. existuje taky, ze jeden je uz sportovy a druhu cast tvori hlboka vanicka? dakujem

jasekd
13. zář 2011

@happy8051 Ja mam treba Jane powertwin, pouzitej z netu, mam to jako sportaky a v zadni casti mam vloznou tasku z jineho kocarku, ale dela se k tomu i korbicka, myslim, ze i kjinym kocarkum. jen nevim, jak je velika, ja ji neshanela, takhle jsem usetrila, stejne ta korbicka bude jen na chvili.

dianka3
13. zář 2011

@jasekd Dakujem ti moja 🙂 vies nie kazdy ma chape tak ako ty a to si na tebe velmi vazim a dakujem ti 🙂 si super mamina ze ma chapes,a vies asi pochopit ake to mam tazke,Tak prepac ze som tu nebola ale bola som ju zase krmit,nic tazke iba varene zemiaky som jej davala a zase!!!! zase sa dusila,och ja to uz nevydrzim som na nu sama ☹ a zase som rozklepana ako osika.Boze ja to uz nezvladam ,najviac sa bojim aky to ma vpliv na to babo co teraz cakam co myslis? ked sa tak prelaknem az do spiku kosti,lebo tu sa jedna o zivot,co myslis aky to ma vpliv na to babo? ked sa vravi ze babo citi to co jeho mamina ☹ bojim sa ze koli tomu porodim predcasne 😢

dianka3
13. zář 2011

@jasekd aha dakujeem si ma upokojila 🙂 no ale ja porodim zase predcasne uz teraz sa mi skracuje krcok ☹ zase 😠 nikdy sa mi este nepodarilo porodit v termine vzdy to bolo predcasne v 36tt a ja som si tak nikdy neuzila tehotenstvo ☹ kiez by sa mi to tentokrat podarilovelmi si to prajem

ajca123
14. zář 2011

@dianka3 Tak u nas v cele rodine bol vzdy prebytok zien a bolo malo chlapov... Ale vdaka me sa to teraz obraca 🙂
A ty mas termin v Novembru a uz aj meno si vybrala ?????

majatob
14. zář 2011

@dianka3 jj @jasekd ma pravdu, ja mam velmi "vtipnou" historku o KP 😠 Tobias se tocil, ze byl kazdej tyden jinak, jednou hlavou, jednou zadkem, jindy si hovel napric...definitivne se otocil hlavickou dolu ve 38.tt. Bibca byla KP snad celou dobu,doktorka to neresila, protoze vedela, ze T. byl taky akrobat, jeste kdyz mi praskla voda a prohlidl me doktor v porodnici byla zadkem, ale ne uplne, takze radsi jeste na ultrazvuk a ze se rozhodne jestli pujde normalne KP nebo cisarem...dosla jsem ai 10metru na ultrazvuk a hledime s doktorem oba jak puci, protoze se behem te cesty otocila uplne vzorne hlavou! a asi za 7 hodin byla na svete 😀

majatob
14. zář 2011

@happy8051 ahoj ja mam taky Jane powertwin a do nej jsem mela pro mimi vloznou tasku, puvodne jsem taky chtela aby mel korbicku,ale nakonec jsme ji nekupovali. pokud chces za sebou tak tak to ma ABC design zoom nebo Peg Perego duette sw,od tech me hodne lidi zrazovalo, ze se s nima nejezdi moc dobre.na jane je nejaka korba taky, ale myslim, ze je mensi. nebo pak vedle sebe, taky si ted nevzpomenu na nazev, pohledam a poslu ti odkaz 🙂
ZOOM http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=554495
duette http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=897318
jane http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=1698819
city select http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=2173755
easywalker vedle sebe http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=490320
ted koukam co jich je 😀
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=490320
http://www.dvojcatka.cz/detail.php?zbozi=2658317

adelka89
14. zář 2011

@happy8051 my mame baby jogger city select je sice drazsi ale uzasny, kdyz jdeme jen pred barak na pisek jen Vercu do hluboke korby a sportovni nechame doma a kdyz jdeme na nakup tak beru obe dve. Je hodne variabilni a skladny. http://www.baby-line.cz/8-kocarky.html?idProduk...

dianka3
14. zář 2011

@ajca123 jaj no u nas zase naopak. ano mam termin v novembri ale to bude skor,pretoze sa mi skracuje krcok a vobec budem rada ked ho donosim do 36tt ☹ a meno este nemam,vobec netusim

dianka3
14. zář 2011

@majatob nooo tak to sa divim 🙂 tvoje deti su spekulanti ale nakoniec vedia co maju robit 😀

ajca123
14. zář 2011

@dianka3 ale ked som kukala tvoje fotky, ty si dost mladucka 🙂
Ja na zacatku novembra mam 31r...
Dnes som zhukla na velkeho lebo po dome vie robit iba curbes a uz ma to nebavi vsetko upratovat a boli ma pusa lebo mi bol vytrhnuty zub.
A malo som spala.. Filipa ucim aby sa vykakal do nocnika.. Cikat vie ale kakat nie a nie...

lucka33
14. zář 2011

@happy8051 ja budem mať rozdiel 1r. a 3m. a rozhodla som sa kúpiť športový, do kt. dám fusakotašku a ku kočíku kúpim len buggypod pre staršiu dcérku. Ona mi v kočíku už nespáva a myslím, že na prevoz to bude stačiť, aj tak všade chodíme autom..

anysek85
14. zář 2011

@jasekd
No právě...mně se to zdá fakt až moc podezřelý... 😕. Jistý je, že jsme s manželem hodně chytlaví, ale teda měsíc až dva po porodu při plným kojení a přes kondom/Pharmatex...? 😕
Každopádně bych ani tomu testu nevěřila, ale to kafe a chuť na nedopečený maso mě děsí, to je u mě fakt spolehlivý 😀 .

majatob
14. zář 2011

@anysek85 kdy jdes na potvrzeni k doktorce? 🙂

anysek85
14. zář 2011

@majatob Já chtěla co nejdřív, ale má volno až 29.9. 😝, no ale tak snad už aspoň zase bude něco vidět. 😵
Ptala jsem se kamarádky medičky, jestli ten test nemůže bejt falešně pozitivní od něčeho jinýho (jako nějaký poporodní změny), ale nic ji nenapadlo. Tak uvidíme 🙂.

Haha, ale teda těším se na ty reakce okolí, jestli budeme mít dítě deset-jedenáct měsíců po prvním 😅 😎.

majatob
14. zář 2011

@anysek85 jee, ted koukam, ze jsme podobne stary 🙂 no, prvni budou vsichni remcat a pak si zvyknou 😀 u nas to tak bylo taky 😀 😀 😀

henulienka
14. zář 2011

@happy8051 ja mám tento, tú zadnú časť mám sklopenú až do ľahu a v nej vloženú vaničku pre krpatého
http://www.triangel.sk/obrazok/original/682522.jpg

@ajca123 ja som z toho upratovania už tiež na nervy.... všade máme kocky, loptičky.. a najnovšie objavila krpatá čaro šuflíkov, tak sa mi na zemi miešajú varechy s ponožkami .... 😝

radka35
14. zář 2011

dopororučuji kočárek pro dojčataHOCO TWIN SPACER,v něm může být jedna vložná taška úplně samostatně ,nebo s malým fusakem a druhé dítě na sporťáku a je dost teplý.Já ho měla použitý a na dojetí těch pár měsíců přes zimu byl ideální.TEd´nám leží doma ačeká na výměnu zadní osy.Ale už ho budou mít holky na hraní.Dobře taky prošel všemi dveřmi a do auta se snadno složil.

jasekd
14. zář 2011

@dianka3 Pravda ze ty nemas tolik casu asi, ale snad se jeste otoci, drzim palce. Ty nervy s holcickou, to je hrozny 😔 Ona ma asi nejak ochable ty svaly, ze, ze blbe polyka? Ale s miminkem v brise se nenervuj, stejne se musis o starsi starat. Ja tedy nemela az takove nervy jako ty, ze bych zachranovala a starala se o tezce postizene dite, ale muj prvni chlapecek ma vadu ledvin odhalenou uz v tehotenstvi, takze jsem se dost nervovala s timhle, chodila jsem do prace (jsem Dr., takze taky celkem stres), a kdyz jsem byla tehotna s dcerou, tak se zas furt resil martinuv zdr.stav, cili taky ne uplne pohoda, a oba jsou OK a hodny 🙂 Ale ty M. potize nejsou ani zdaleka tak vazne jako tve dcerky, on je "normalni" dite, akorat ma proste nejakou vadu a urcite omezeni, ale nema bolesti atd, takze tohle si predstavit neumim, ale myslim, ze dite v brisku vydrzi dost 😉

anysek85
14. zář 2011

@majatob Jůůůůůůůůůůů, teď jsem pořádně mrkla k tobě do pasu a koukám, že ty už máš 3 drobečky!!! 😵 😵 😵
a teda fakt krásný děti, ty se vám povedly 😵. No, máš recht, okolí si bude ťukat na čelo a pak si zvyknou, co jinýho jim taky zbyde, že? 😀

majatob
14. zář 2011

@anysek85 jee, dekuju 😵

lucmart
15. zář 2011

@anysek85 vzpomínám si, před dvěma roky jsme měli třídní sraz a vykládal spolužák, že jeho žena otěhotněla hned po šestinedělí. všichni jsme teda vyvalily oči, ale když začal vykládat, jak je to krásný, rozplýval se nad fotkama, které nám přinesl, a jak jsou jejich holčičky velké kamarádky - ta mladší je moc šikovná, rychle se snaží dohnat tu starší, tak jsme dojetím skoro plakaly. Prý jen přežít počáteční šok, pak těhotenství, důležité je mít občas pomoc, hlavně od partnera, vždyť v životě je tolik věcí, které chtěl člověk jinak.

dianka3
16. zář 2011

@ajca123 to dobre poznam ked bolia zuby a deti robia bordel a ty ani nestihas upratovat to co oni rozhadzu.Aj moj Adino je taky,matik nastastie este nie kedze nevie chodit ale to uz nepotrva dlho 😀 a budem kompletne hotova.
A moj Adrianko ma 2 roky aj 3 mesiace a tiez nie a nie na nocnik,tak stalem mame plienky

ajca123
16. zář 2011

@dianka3 ja zacinam byt uspesna ohladne nocniku s Filipkom 🙂 ale kakat nie a nie, ved dolezite je ze uz cika a nebudu spechat.
Vcera som bola u zubara a mam vonku dalsi spodnu sestku... Ale tento zub ked mi vyberal tak to vobec nebolelo lebo ten zub bol uz mrtvy...
Ale zasa jest kase a mixovane polievky :( ja uz by som rada aj masko 🙂
Asi aj preto som stale hladna lebo uz od pondelka som nemala masko :(

To som zvedava ake meno vyberete pre malu princeznu 🙂 ja som mala tieto mena keby to tretie bola babulka Nicoll, Nina, Simonka- ale v rozhodovani bolo na prvom mieste Nicoll

dzudka
16. zář 2011

MA niektora z vas kocik znacky Phill and Teds?
budeme mat rozdiel 17mes.

krista
16. zář 2011

@dzudka já jsem ho měla pro věkový rozdíl 18měs. 🙂