Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

ajca123
16. zář 2011

@dzudka ahoj aj ja som si chcela kupit tento kocik ale ja nebudu mat az taky maly rozdiel mezi detickama a ja som si teraz kupila Quinny Zapp a ten je lahucky tak najstarsi bude vozit mladsieho ked niekam pojdeme a ja babo 🙂

Ale ked chces viac info o tomto kociku tak si ju tu najdes pod nazvom phill and teds.... Ja som na nej pocula vela plus ale je tiez dost drahy :(

anysek85
16. zář 2011

@lucmart My právě uvažovali, že tomu necháme volný průběh, ale zatím jsme se o tom fakt jen bavili a ejhle, nejspíš už byl prďola na cestě 😅 🙂.
@jasekd
No, já bohužel taky velice špatně reaguju na HA, zařekla jsem se, že už nikdy a v to tělísko (po děckách) jsem dost doufala 😖 ☹.
@majatob Haha, já si fakt už připadám jako ufon, většina kamarádek ještě ani nedostudovala a já zvládnu do šestadvaceti 2 děcka-no super 😀. Asi si založím skupinu dablmatky pod 25 😀, ať si najdu někoho s podobnými starostmi 🙂.

majatob
16. zář 2011

@anysek85 hahaha, to bych musela zalozit triplmatky pod 25 😀 😀 😀 a ty jeste studujes? nebo jak to mas? 🙂

dzudka
16. zář 2011

@krista a spokojna si bola s nim ktory z nich si mala lebo je ich viac .....

anysek85
16. zář 2011

@majatob Já už mám dostudováno, dělala jsem při práci jen doktorát - a vlastně stále dělám, ale kdoví co s tím teď bude... 😕. No ale nevadí, na tom doktorátu mi zas až tak nesejde.
Hele a jak jsi to dávala zdravotně, jestli se můžu zeptat? Já jsem první těhu měla v pohodičce, ale teď se docela bojím, protože, co si budem nalhávat, je to pro tělo dost zátéž...jak psala už myslím @jasekd.

Hele tak si založíme vícematky do 25 let 😀 a já budu jen doufat, že ze mě po tomhle těhu nebude kriplmatka 😀.

krista
16. zář 2011

@dzudka měla jsem Phil&Teds Classic - nejjednodušší, nejlevnější a spokojená jsem byla hodně, užila jsem ho asi půl roku, pak mi začla malá víc chodit (bylo jaro) a přešli jsme na golfky (s mladším) tak už nebyl potřeba, ale přes zimu to byl nepostradatelný pomocník 🙂

majatob
16. zář 2011

@anysek85 😀 😀 😀 😀 zaloz, docela by me zajimalo kolik holek by se k nam pridalo 🙂
no ja mela velky problemy v prvnim tehu, dvakrat hematom, hrozici potrat, hospitalizace a do toho dve skoly 😝 druhy bylo pohodovy a to treti jsem obcas mela pocit, ze se rozpadam a ke konci kdyz mi obcas nebylo dobre jsem byla rada, ze jsou decka hodny a muzu lezet na gauci 🙂 horsi ted po porodu, silene mi padaji vlasy, lamou se mi zuby 😝

jasekd
16. zář 2011

@anysek85
@majatob Mne taky vlasy padaji, ale mam pocit, ze uz se to lepsi 🙂 Jinak se cejtim OK, vahu mam taky puvodni, ale ta postava nic moc. Jinak to jde, jen jsem unavena. Na to, ze ted plne kojim a vstavam ted nekolikrat za noc (M. byl prevazne na UM a v noci spinkal), navic mam ty deti dve, necitim se nejak hur nez po prvnim porodu, ale pravda, ze po prvnim porodu to bylo narocne kvuli Martinovejm problemum, Vendy je daleko pohodovejsi miminko, i kdyz zdaleka tak hezky nespi. Ty tehotenstvi, prvni bylo s Utrogestanem v prvnim trim., jinak bez potizi, v praci.... Akorat nasli miminku vadu, tak to byl stres. Druhe bylo naprosto bez problemu, ale jak pise Maja, malem jsem se rozpadla 😀 Z hlediska doktorky naprosto v poradku, z hlediska meho dost horor, hlavne ke konci 😀 Ale ze by me to nejak ohrozovalo, jak mi vynadal jeden starsi Dr., to ne. Moje doktorka mela ze me srandu a radost, ze kdyz prvni neslo, druhe slo o to lip 😵

majatob
16. zář 2011

@jasekd me padaji porad hodne, tak snad nebudu plesata 😀 😀 😀 o postave mi ani nemluv, bricho mam vytahany az hruza, ale nejak jsem si odvykla nosit kalhoty a pod satama nebo sukni se to prece jen tak hezcejc rozlozi nez kdyz se nasoukam do gati a tece vsechno pres ne 😀 😀 😀

lucka33
16. zář 2011

@dzudka aj ja som nad týmto kočíkom uvažovala a aj som už skoro kúpila. ja budem mať ešte menší rozdiel - len 15 mes., ale nakoniec som sa rozhodla pre buggypod. Dcérka mi už teraz moc v kočíku neobsedí a keď začne chodiť sama, tak ju tam asi dlho neudržím, tak potrebujem len niečo vyslovene na oddych, keď už nebude vládať chodiť...Aj keď pri jej množstve energie 😅 No uvidím. Hlboký mám taký starší, športový chcem kúpiť Zopa Fusion a potom uvidím, či bude vôbec treba ten buggypod, ak áno, tak ho jednoducho objednám z netu. Ja chodím veľa autom, takže nejaké extra dlhé prechádzky absolvovať nebudeme...

lucka33
16. zář 2011

@majatob dobrá finta s tou sukňou 😉 Tuším si vezmem príklad 😀 Som zvedavá, ako ja budem vyzerať po pôrode 😝

dzudka
16. zář 2011

@lucka33 no ja urcite chcem ten phill teds ....lebo potrebujem aby sa zmestilo do vytahu...aj do dverí aj do mhd kedze cestujem mhd.
no aj moj maly uz beha ale este aj pada aj stvornozky ide po zemi ked ho zaujme kamen...tiez moc neusedi v kociku len ked ide za stalej jazdy ale ja potrebujem aby bol priputany a bezpecne sedel ked sa budeme premiestnovat aj po dceru starsiu do skolky ....takze som rozhodnuta a ved potom sa da pouzit ako jednokocik ked odrastie tento prcek ...

lucka33
17. zář 2011

@dzudka jááj tak to je iné, keď chodíš mhd... To potrebuješ mať obidvoch "uviazaných"... Ja keď pôjdem s nimi von, tak len pred dom, to malej bude stačiť na vybehanie sa, keď tak pôjdeme sa trochu prejsť a keď nebude vládať, tak šup do buggypodu a ideme. Inak chodím všade autom, či už k doktorke, k našim, na nákup... Takže mne sa to zdalo príliš drahé riešenie, aby som ho používala len čo ja viem polroka. Viac ju určite v kočíku neudržím 😀

dianka3
17. zář 2011

@ajca123 ja niesom uspesna ani v jednom,takze som zvedava do kedy budeme na plienkach,ja by som mala ist tiez k zubarovi ale nemam kedy ,a hlavne nie ked som na rizikovom.
A ohladom toho mena si sa pytala mna? ak ano tak ti poviem pravdu ze nemam ani sajnu 😖 😖 vobec netusim ake jej dam meno,neviem

dianka3
17. zář 2011

@jasekd Ano ,to teda casu nemam ☹ som len 31 tt a uz sa mi skracuje krcok a tvrdnutie bruska mam coraz castej ☹ a nemam kedy lezat v postely musim chodit na nakupi,varit a prat, proste vsetko co zena robi ☹ som z toho na nervy.No je to tazke a na vsetko som sama ☹ vobec neviem co bude dalej,vsetko je plne miesta nie je co s nou len urobim? nezvladnem to ,zdrave deti by som zvladla ale aj postihnute,je toho namna dost,je to moj koniec

jasekd
17. zář 2011

@dianka3 No ani nevim, co ti na to napsat, vsechno stejne marne, kdyz je na to clovek sam 😔 Doufam, ze tahle holcicka vydrzi co nejdyl a co nejvic vam to trapeni vynahradi. Ja mam dnes pocit, ze me odvezou do blazince, a to mam jen dve deti a zdrave. No zdrave, v patek jsme byli v nemocnici s M.na opakovanem vysetreni po roce, a je to spatne. Nalez je porad stejne spatny, ani o kousek se to nezlepsilo 😔 Navic vyvadel tak, ze ho museli oblbnout Dormicem, aby byl vubec osetritelny. Ted cekame na nefrologii a urologii, jak se k tomu Praha postavi a zda ho odoperuji, cekalo se kvuli veku a jakesi, i kdyz male, nadeji, ze se to treba zlepsi. Takze taky nemam nejlepsi den dneska, ale kdyz si ctu o tobe, tak si nemam nac stezovat 😕

dianka3
17. zář 2011

@jasekd Ano to tazke aj ja aj ty aj hodne inych, normalne sa zamyslam nad tym ci nepride nejaka katastrofa lebo to co sa tu deje je len take ticho pred burkov.Ja vobec netusim kedy ma to chiti dnes v noci som sa zobudila na prudke bolesti brucha pockala som ,preslo to po pol hodinke ale sa to len stupnuje, muz je teraz mimo a keby nedajboze skoncim v nemocke co s detmi? 😢 kiez by sofia bola uz v dsske a ostali by mi len ty dvaja tak by som ich dala mojej mame za ten cas co budem v nemocke ale bohuzial je tu aj ona, a o nu samu je neuveritelna tazka starostlivost, boze stale mi tvrdne brucho a ja mam strach vetsi nez zo smrti ☹
A ty co zazivas musis mat hrozne ☹ chudatko maly, nic sa mu nelepsi a vam ostava len cakat na psychiku je to zabijak

jasekd
17. zář 2011

@dianka3 A nemohl by ti nekdo dojednat, pediatr nebo gyn., treba hospitalizaci male? Protoze i kdybys nakrasne hlidani mela, kamosku, babicky...Tak tohle nikdo nemuze zvladnout, takove dite, kdyz nevi, jak na to, kor kdyz se dusi atd. Proste hospitalizace spis ze socialnich duvodu, aspon na dobu, nez budes z porodnice... Manzel je nekde na sluzebce? Vim, ze se potrebujes vypovidat, ale zavri kompa a jestli ti dva uz spinkaji, bez si odpocinout, tezko radit neco jineho, ale na tu Sofi se zkus poptat, zda by ji nekde nevzali, ze by sis, az to na tebe prijde, zavolala sanitku a ta ji vezme sebou, a ty dva mladsi dat mame. Mama jeste pracuje? Jestli by nemohla byt u tebe a trochu ti pomoct... U nas pracuji vsichni, takze mam smulu, ale ja to nemam tak tezke, a s tim jsme pocitali, ze budem bez pomoci. S tim Martinkem, ono si clovek zvykne, jeho to nejak neboli atd, jen bere ty leky, ale ted jsem se k te kontrole upinala, doktori byli dost optimisticti, tak jsem doufala, jsem zklamana hodne, ale jsou horsi veci, jednou od toho bude mit pokoj 🙂

dianka3
17. zář 2011

@jasekd Neviem a to sa da? hospitalizovat dieta zo soc. dovodov? o tom som este nepocula 😒 a kde by ju hospitalizovali?ved sade je plno ☹ a statu je jedno co bude s tebou abo s detmi,u vas sa to da? u nas asi nie,nikdy som o tom nepocula 😒 manzel neni na sluzobke ale ma problemy sam zo sebou a nedokazal by sa o ne postarat , tak uz som v koncoch ☹ A ako to teraz vyzera? ste doma alebo v nemocke? takze bude operacia? lebo lieky do konca zivota to nie je dobre ☹

jasekd
17. zář 2011

@dianka3 No ja nevim, ale vsak LDNky jsou plne starych lidi i proto, ze se o ne nema kdo starat. Ty s ni urcite chodis po ruznych doktorech, pediatr, neurolog a ja nevim, co jeste, ti doktori znaji tvou situaci a vedi, ze o takovehle dite neni lehke se postarat, ze i kdybys mela nekoho ochotneho, ze to proste neumi, ja tedy nevim, jak ji krmis, zda normalne, nebo sondou, zda ji aplikujes nejake leky atd, ale pece o takove dite, to uz je osetrovatelska prace, na kterou si kazdy netroufne a i ty ses to musela naucit. Ted nemyslim, ze by se ti podarilo ji umistit nekam do ustavu, kdyz pises, ze je zatim plno. Myslim hospitalizaci na normalnim oddeleni v nemocnici po dobu tveho pobytu v porodnici. Vsak jak to mate naplanovane? Nechci se ptat, zda je manzel mimo zdravotne nebo mate nejakou krizi, do toho mi nic neni, ale tohel budes muset resit i kdybys porodila az v terminu, ja bych se na to hned v pondeli doktora zeptala, jak se tohle resi. Pokud jich mate vic, vyber toho, ke kteremu mas nejvetsi duveru nebo je nejvyssi sarze, a zkus to. No a prinejhorsim, kdyz s itu sanitku zavolas, a bude doma nezaopatrene dite, tak ti ji sebou vzit musi...

jasekd
17. zář 2011

@dianka3 Operace nevim, teprve pujdem do poradny, tohle bylo jen vysetreni, aby to na poradne uz meli, ale vypada to tak, kdyz se to za rok vubec nezlepsilo. Je normalne doma, bylo to jen na jednodenni hospitalizaci a byl tam s muzem, ja kojim malou kazde dve hodiny ted, tak by to bylo slozite.

dianka3
17. zář 2011

@jasekd No teraz z nou uz nechodim nikam,uz len koli detom a mojmu stavu,krmim ju normalne ale aj to ma niekedy problem ked nezuje a len hlce a potom sa dusi,nikedy proste zabudne hryz a potom sa dusi lebo jej bud kus masa alebo zemiaka,alebo parku,hoccoho uviazne v krku a preto sa dusi.Ale poviem ti ked som ju porodila v tom 24tt tak domov som si ju priniesla uz ako 9 mesacne dieta s vahou normalneho dietata 2500g ale bola este stale na kysliku cize mala som ju doma s dychacim pristrojom a vies si predstavit co sa stalo ked nam vypli prud a ona zostala bez kyslika? hroza ihned sa musela volat zachranka alebo hasici s nahradnou elektrinou to bolo hrozne,vtedy mi takisto nikdo nepomohol ,kazdy sa bal a tak som nato zostala sama s muzom, a vtedy som mala este len19 rokov a co som si uz vytrpela,no vtedy to bola lahsie .lebo cim dalej tym je starostlivost o nu vetsia.
No a manzelovi sa pred 6 rokmi stal uraz ked ho postrelili a asi 2 minuty bol bez kyslia no a po rokoch mu ostali nasledky ze niekedy ma dni,obdobie ked ma krizi,depresie a nemoze spavat az bluzni.Je to nasledok toho ze mozog ostal bez kyslika. Tak preto tvrdim ze je mimo vies? No co ti poviem cely zivot mame trapenia a je to stale horsie, neviem si predstavit co bude dalej. Mozno u vas v cechach je take nieco,ale ked som sa bola pytat aj v decaku ci by mi za tym cas vzali tak nie,ze keby mi ju vzali tak uz nadobro a setko by slo na sud a to je zdlhave ☹

jasekd
17. zář 2011

@dianka3 ☹ Tak to uz nevim, co poradit, ale musi mit aspon pediatra, zkus to pres nej. Teda zivot se s vama nemazli.

dianka3
17. zář 2011

@jasekd moj pediater je v tomto smere mimo ani mi nevedela poradit kde vsade sa mam obratit setko som si musela ybavovat sama,ale podla mna mi nikto uz nepomoze a nie tak rychlo ako by som to ja potrebovala.tak to ostava len na mne a ja neviem ako dalej.Minuly rok ked som v 33tt skoncila v nemocke ostala doma a starala sa o nu moja svokra ale to bolo strasne,totalne z nej udelala lenivca rozmaznaneho a naucila ju prezierat sa k prasknutiu 😠 z coho ma teraz nasledok zvetseneho zaludka a dokazala by zjest tolko co 20 rocny kluk. Vies ona nevie kolko ma dost a bude jest dovtedy kym sa nepogrca a tak ju aj krmila svokra, a mimochodom svokra je hotova pýcccca , ona mna nenavidi a ani ja ju a stale mi robi zle minule vravela ze ma dostane do basy koli soffi lebo je postihnuta a chuda. a preto ja jej uz sofiu nikdy nedam je to hotovy satan 😠 a ma pritom 67 rokov a je cula viac nez ja a stale mi robi len zle a nadava mi

dianka3
17. zář 2011

@jasekd No a ta operacia by malemu pomohla? ci este musite cakat? nezlepsi sa to este samo?

ameliejulliette
18. zář 2011

Ahoj holky, jdu si k vám o radu, jestli nevíte o kočárku, ve kterém se dají děti nouzově střídat - miminko a o rok a 3 měsíce starší sourozenec 😉 (Zatím nemám potvrzené od doktora, tak nemám těhotenství v pasu.) - čili asi nějaký sporťák, u kterého jde sedačka po i proti směru, ale jde až úplně do lehu. Chci mladší dítě spíš nosit, ale občas, když ho budu potřebovat někam odložit, tak bych ho nerada odkládala do X-Landera 😝 😀 Díky moc!

lucka33
18. zář 2011

@ameliejulliette celkom nerozumiem, čo máš na mysli, ale ak som to správne pochopila, tak potom napr. chicco http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa...
Ja budem mať tiež rozdiel medzi deťmi 1r. a 3 mes. a chcem kúpiť tiež len športový a poprípade k tomu buggypod. Ja mám vyhliadnutý tento http://shop.aladdin-kociky.sk/index.php?main_pa... Sedačka je len v smere jazdy, ale mne to nevadí, aj tak bude bábo zababušené, tak by som naňho priamo nevidela ani v hlbokom kočíku. Ja v tom problém nevidím, že je sedačka len v jednom smere.

ameliejulliette
18. zář 2011

@lucka33 Jo, něco takového... No mně celkem vadí, že na Beníka nevidím, resp. nemám možnost s ním mít oční kontakt, jen přes to okýnko ve stříšce... Děkuju každopádně za tipy.

danfal
18. zář 2011

@dianka3 U nás to funguje následovně, existují stacionáře, jteré berou postižené děti klidně i na celý týden, ale všechno se tam doplácí. Pokud máš takto postižené dítě, měla bys na ni brát nějaké opatrovné a potom bys to z toho mohla platit. Nebo je druhá možnost, že se svého dítěte úplně vzdáš a ono bude mít státem olacenou ústavní péči. To, co jsem teď napsala je hrozné a možná si budeš myslet, že nevím o čem píšeš, ale pokud se podíváš na tyto stránky www.anetkakracalikova.cz, uvidíš, že moc dobře vím, co je péče o postižené dítě.
Jinak možná rada, za kterou mě tady ukamenujete, ale tak mne napadlo, jestli by dianka3 neměla přemýšlet o antikoncepci, přecejenom čtyři děti, jsou čtyři děti. A evidentně z toho zrovna nadšená není.

jasekd
18. zář 2011

@dianka3 No asi nezlepsi, kdyz to je stejne jako pred rokem... Operace by pomohla, ale zatim byl na ni moc malej. Ted cekame, co nam na konzultaci reknou...