Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

anysek85
19. zář 2011

Tak jestli má někdo chuť se přidat : https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/mlade-ma... 🙂

jasekd
19. zář 2011

@anysek85 Ja zustanu tady. ja uz jsem stara 😀

mamusia
19. zář 2011

@jasekd Zoinka je bez plienok na den od 17tich na von od 18tich (to bol dost tazky boj,lebo si nevedela zvyknut na klbko,lebo ja som ju nedavala do klbka na nocnik,som ju vzdy len pridrzovala pod pazuchami)a od 19tich mesiacov na noc,ako boli tie horucavy,tak cikala malo a lahko sa ju odplienkovalo na noc.Hlasi slovickom "kaka" ale uz povie aj cikat,ale to nepouziva moc. Uz som skusala dietu na BKM,drzala som ju 2tt ale ziadna zmena,tak to to urcite nebude.S mm by sme aj boli radi,keby nieco nasli,lebo by sa to dalo uz nejak riesit,no na druhej strane,zas nech tam nic nie je......mozno ked zacne 4nozkovat,tak sa bude viac hybat a bude to lepsie uvidime 😒

anysek85
19. zář 2011

@jasekd 😀 aaaaaaaaaale prosímtě! Kolik Ti je? Jestli to není tajný. 😉

andreasek82
19. zář 2011

ahoj holky, my mame holcicky 2 roky a necely mesic od sebe, sabinku jsme minule pondeli dali prvni den do skolicky, libilo se ji tam, ani nezaplakala, hrala si, chtela by tam znovu, jenze kolem nas zacinaji byt vsichni nemocni, jak dospeli, tak i deti, ale nejen ryma a kasel, ale i napr. hnisava angina.. ☹ tak jsme to radeji s manzelem odlozili s tim, ze uvidime po tech chripkach.. jenze takova ta epidemie vypukne nekdy kolem rijna/listopadu nejspis, tak to vidim az po novem roce, ne-li na jare.. docela me to mrzi, ale co se da delat, bojim se, ze by mi sabinka domu prinesla nejakyho bacila a chytla to jeste ani ne dvoumesicni esterka.. co byste udelaly vy?

majatob
19. zář 2011

@andreasek82 ahoj, ja jsem davala loni deti do jeslicek, ucila jsem tam ve skolce, tak po dobu vyuky byli tam, dceri bylo pul roku, v podstate celou zimu byli nemocni a to chodili jen na jedno odpoledne v tydnu...takze pokud te nejak netizi to, ze je s tebou doma, netlacila bych na to a zkusila to az na jare 🙂

andreasek82
19. zář 2011

@majatob diky za odpoved, asi to tak udelame.. chtela jsem, aby sabinka byla v kolektivu mezi detma, ale zase ne za kazdou cenu, to je lepsi si vzdycky dat vedet s nejakou z kamaradek, jestli jsme vsichni zdravi a sejit se, nez ji davat do toho velkeho kolektivu, kde clovek nevi, jak jsou ty deti nachcipane.. vedela jsem, ze ta nachlazeni prijdou, byva to kazdy rok, ale ted se toho kolem nas najednou vyrojilo fakt dost, tak jsem si rikala, ze to asi nebude ted to prave orechove..

jasekd
19. zář 2011

@anysek85 31, cili pod 25 to neni... po skole jsem 7 let a karieru ted taky nebuduju 😀

lucka33
19. zář 2011

@jasekd no tak časom mi bude určite ľúto za bruškom, ale tým, že som sa ešte nestihla spamätať z jedného tehotenstva a vhupla hneď do druhého, tak si to už nedokážem tak užívať. Navyše Sabinka je ešte príliš malá, veľa sa jej musím venovať.
@andreasek82 aj ja mám Sabinku 😉

jasekd
19. zář 2011

@lucka33 Jasne, ja si to taky neuzivala ke konci. Martin mel rok a 3 tydny, kdyz se mala narodila... Byla jsem znicena az dost, ale kdyz si vezmu, ze to nejspis bylo naposled, je mi to trochu lito.

kukuca
20. zář 2011

Ahoj maminky, tak jsme se vrátili v pátek z porodnice. Máme Karin, 3450 g a 49cm.
Zatím je doma manžel,ale zítra jde do práce. Celkem zvládáme, akotrát navím jak vychytat, spaní po obědě a večer.Po obědě chodí starší 11:30 tak na 2 hoďky spát.Uspím ho v ložnici během 10-15 minut, ale nevím co s malou.Když nebude zrovna spát co s ní?Nebo čekat až usne a synovi to spaní různě posouvat?Asi mu to dost rozhodí režim..

A večer staší usne v 8 a jak tam dojdus malou, vždycky ho vzbudí. Ona moc nebrečí, ale tak nějak mrčí, pobrekává,ale ono ho to stejně vzbudí.V noci vstávám 2x, přebaluju vedle v koupelně a jak přijdu do ložnice, malá ho zas vzbudí, protože už kňourá hlady.Nevím jak to sladit. ☹

Jen ještě, máme2+1 tak s nějakýma přesunama do jiných pokojů to nehrozí.DÍKY a omlouvám se za román.

irriss
20. zář 2011

@kukuca
Hodne stesticka a zdravicka... 🙂 🙂 🙂 (chybi tu smajlik s kytickou ☹ )

Kdyz ma maly rezim a ty si za nim stojis, zrejme bys mu ho nemela menit...ale kdyz ho uspavas, zrejme se mu jeho rezim "nelibi"..jinak by usnul sam (podle meho) 😉

Myslim si, ze tech 10-15min. mala Karinka vydrzi i sama treba v kocarku, on to v tomto veku jeste nebude nijak velky plac 😉 ..Pokud tedy Karinka nepotrebuje ze zdrav. duvodu neustaly dozor ☹ (to byl nas pripad)

p.s. Ja jsem odbourala vsechny rezimy, ale to by bylo nadlouho...a zacala jsem prave narozenim dvojcat, kdyz me prostredni dcerce byly 3....Prizpusobilo se vse samo, protoze mne nestresovaly hodiny jak na krmeni, tak na spani..a musim rict, ze fungujem uz cela leta.... 🙂

majatob
20. zář 2011

@kukuca gratuluju k princezne 😵
ja jsem to delala se dvema tak, ze jsem uspavala T. a B. jsem mela pricuclou na prsu 😀 ve dvou letech pak prestal po o. spat, tak bylo po starostech 😀 a ted mam B. naucenou, ze po obede usina sama, takze dam do postylky a odchazim, to je uplne idealni 🙂 no a v noci....oni si zvyknou, moji se budili vzdycky tak prvni tyden, dva a pak si zvykli 🙂 jo a v noci jsem prebalovala na posteli abych nikam nemusela a do lampicky si koupila slabouckou modrou zarovku, tak bylo to svetlo hooodne tlumeny 🙂

briketa
20. zář 2011

@kukuca mne sa osvedcilo ucit deti spat vsade v beznom prostredi za bezneho hluku a cez den spat v kociari. cez den som aj tak osemdesiat percent vonku a tak sa sa stali "odolni" a vyspia sa mi hocikde a hocikedy.

kukuca
20. zář 2011

Díky moc!
Přebalování na posteli jsem zkoušela a malá mi hned první noc a malá mi ohodila postel míchanýma vajíčkama prostěradlo 😀 A co nepřebalovat?Jen kdyby se moc pokakala..NEvím jsetli jsem moc pomalá,ale než ji stačím přebalit, tak bbrečí jak je natěšená na to mlíčko a že zaručeně malýho bude budit pořád.

@irriss no uspávání po obědě spočívá jen v tom, že malýmu dám mlíko ve flašce, on se ke mě přitulí a jak ho dopije tak spí.Ale potřebuje mě u sebe.Zvykl si tak a celkově je hodně mazlivej a s někým rád.Samotnýho už ho nenaučím a nechce se mi to měnit, je tak spokojenej.Tak uvidím no..

majatob
20. zář 2011

@kukuca tak nech malou proste chvili samotnou, vsak s ni nemusis byt porad a tech par minut vydrzi 🙂 kazdopadne bych prizpusobovala rezim mensiho starsimu, ne naopak 🙂 s tim prebalovanim....ja jsem prebalovala tak prvni tyden v noci a pak uz jsem se na to vykvakla, ale deti nebyly moc kakaci, v tom bych je nenechala 😀

kukuca
20. zář 2011

@majatob díky, vyzkouším 🙂
Snad nám vydrží to zlatý miminko.První byl dooost náročnej, prdíky, koliky, reflux.Řval v jednom kuse, tak si toho teď strašně vážím že to ostatní jde tak pěkně.

luciana43
20. zář 2011

@kukuca Gratuluji k holčičce 🙂 a přeji především zdraví ....
U nás to fungovalo se spaním v poledne tak, že buď malá byla v postýlce když starší usínal a když se jí tam náhodou samotný nelíbilo, lehla sem si s oběma do postele, Naty byla spokojena, že není sama, jen ležela a koukala a někdy taky usnula. Večer to v 6-ti nedělí bylo horší, to chodila spát až v deset a Domča najednou nechtěl usínat sám, takže sem si sedla k němu na postel, chovala malou a povídala mu pohádku, naštěstí po šestinedělí Naty pak už usínala sama kolem sedmé v postýlce.
V noci sem přebalovala taky jen tak ten první týden, pokud nebyla pokakaná - vzbudila se, nakojily sme a šup, někdy už i spící, zas do postýlky, vše proběhlo hezky potichoučku 😉

lumimi
20. zář 2011

zdravím dámy, musim sa pochválit uspechom pri uspávaní malého, začal mi pekne zaspávat sám cez den, stačí dat jeho dečku dudlik a môžem odíst, on sa tam este chvilku v postielke hrajká ale potom zalomí úplne sám. len večer musim ležať pri nom,ale to sa snad tiez upraví a ked nie tak večer to nebude taký problem, manžel je vždy doma, pohrá sa aspon s malou zatial.
ale mame taký problem, stále nevieme meno, poradte čo sa podla vás hodí k ondrejovi?

henulienka
20. zář 2011

@kukuca ja to robím so spaním tak, že dcérka zaspáva sama od narodenia v postieľke - tak aj naobed, aj večer, vždy ju uložím samu, ona pekne zaspinká. A krpatý naobed spinká v obývačke v lehátku ( má ho úplne na ležato) alebo v kočíku. No a večer tiež zaspí v obývačke, potom ho preložím do postieľky a spíme až do rána.

Prvý mesiac sme aj my mali problém s tým, že malý zobudil dcérku v noci, keď mrnkotal, ale už si asi zvykla a aj on už spinká skoro každú noc až do rána.

Prebaľovať neprebaľujem v noci - našťastie už nepapajú v noci, takže vydržia až do rána, neprecikajú sa.

Dá sa to zladiť, len si treba nájsť vlastný systém 😵

elgereta
20. zář 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jak to máte vy, kde spíte? Naší Moni bude rok a 8 meěsícu, až se narodí druhý mimi a my přemýšlíme, jak to nejlépe vymyslet. Máme 2+1 a do ložnice se všichni nevejdeme, přemýšlíme, že s manžou budeme spát v obýváku a z ložnice uděláme dětský pokoj. co myslíte, není moc brzy, aby Moni pak šla do "normální" ale menší postele? Mimi bude asi do 6ti nedělí s náma v obýváku a pak v dětským pokojiku, ale bojím se, aby se Moni necítila odstrčená...

majatob
20. zář 2011

@elgereta ahoj, my mame sice 3+1, ale mame to udelany tak, ze deti spi spolu v jednom pokoji, ten maji jen jako loznici a v nasi "loznici" je udelana herna, my spime v obyvaku na gauci 😀 😀 😀 jinak jsme to udelali tak, ze druha spala se mnou v posteli a jeste behem sestinedeli jsme je presoupli spolu do pokojicku... asi bych ju nenechavala samotnou, pokud na to neni zvykla a nebo bych to tak udelala hned aby mela cas si zvyknout a nespojovala si to s miminkem 🙂 jo a syn spal ve "velke" posteli (mame prodlouzitelnou) od 15 mesicu a bez problemu, ze zacatku jsem mu davala na zem jeste jednu matraci kdyby nahodou spadl 🙂

luciana43
20. zář 2011

@elgereta Ahojky, tak náš syn taky spal od 15 měsíců v dětské posteli se zábranou. Jinak pokud chceš nechávat spinkat malou samotnou v pokojíku asi by bylo lepší ji na to pomalu zvykat, jak už psala majatob aby si to pak nespojovala s miminkem a nežárlila. My teda než dostavíme, bydlíme zatím ve velkém 1+1 takže musíme spát všichni pohromadě 🙂

lucka33
20. zář 2011

Ahojte 🙂

Vidím, že riešite spanie a ako to celé zladiť, no nás to ešte len čaká o také 2 mesiace, ale naša malá spí už sama vo svojej izbičke, so zaspávaním problémy nemáme (chvalabohu, klop klop klop), takže tomu som strašne prestrašne rada, že ju len dám do postieľky a odídem, ona zaspí buď hneď alebo o chvíľu. Takže keď ju uložím spinkať, môžem sa venovať bábätku. @elgereta Ale tiež by som nemenila režim staršej, ale prispôsobila mladšieho, predsa len, ten sa prispôsobí skôr, ako také väčšie dieťa... A ak môžem poradiť, tiež radšej dať staršieho do druhej izby skôr, ako sa narodí mladšie, nebude sa potom cítiť odstrčené bábom...

svatule
21. zář 2011

Ahoj holky, tak to vypadá, že se k vám taky přidám 🙂 Včera mi dr potvrdila těhotenství, malá bude mít 17 měsíců, když se narodí prcek. Malá je zlatá, je hodná, hezky spinká, jsem s ní odpočatá, dokonce chodím i do práce-částečně, pár hodin týdně a sem tam celý víkend. Doufám, že to zvládneme. Akorát mě včera dr vystrašila, protože jsem rodila císařem a prý to je moc brzy...nevím, každý lékař říká jinak, v porodnici mi řekli, že půl roku stačí. Tak snad to bude ok. Jinak mezi maminky pod 25 už taky nepatřím, je mi 32 🙂

zdezli
21. zář 2011

Holky, kdyz uz jsme u toho spani - jakym zpusobem jste provedli akt prestehovani mladsiho ke starsimu do pokojicku? Misa zatim spi s nami v loznici, ale zvazuji uz prestehovani k Natalie. Problem vidim v tom, ze Misa usina zpravidla pozdeji nez ona, jeste nespi celou noc a navic ho Naty nadale vice mene ignoruje. Myslite, ze mame jeste pockat? Nebo jak to udelat, aby ho tam nevnimala jako vetrelce?

jasekd
21. zář 2011

@kukuca Nedocitam, ale moc gratuluju. My bydlime 4 v 1+1 40 metru bez balkonu. Manzel spi s malym v mensim pokojim, nasi loznici, a ja spim ve velkem pokoji, mam na zemi matraci a mala tam ma postylku. Pres den po obede malej spi ve sve posteli v loznici a dcera v predsini v kocarku, ma tam vetsi klid, sero... Oba byli zvykli spat v neklidu, ted uz starsi vyzaduje klid, zavru ho do pokoje, chvili drzkuje a usne. Kdyz mala place a odmita spat, mam ji v lehatku, kouka na me a pak treba usne nebo si hrajem. Vecer to delam tak, ze malej v loznici, mala v kocarku a na noc ji spici prenasim do postylky. Dat je oba dohromady nechci, malej spi dyl nez ona a v noci nekolikrat svtavam s malou. Az se nevejde do kocarku a bude chtit vetsi klid, nevim, ale ziju pritomnosti, ono si to vzdycky nejak ustele 😀 Male mimi zadny rezim nema, ridime se starsim, ale to neznamena, ze v 8 je striktne v posteli, bud se to stiha nebo ne. Nekdy mala usne driv nez on, nekdy s nama strasi do 22 hodin, jak to vyjde.

jasekd
21. zář 2011

@zdezli Viz nize, pokojicek nemaji a do loznice nesestehovavam, takhle uz jsem z nich chodici mrtvola a kdyby se jeste budili navzajem, chcipnu z nich 😀 Jak to bude dal, sama nevim...

majatob
21. zář 2011

@zdezli u nas to probehlo v pohode, ale stehovala jsem je spolu, do te doby spali oba s nama v loznici a T. jeste na B. nezarlil, to prislo az pozdej 😅 a Stepana vzali v pohode, ale s tim nemeli problem ani jeden...
nevim, mozna bych jeste pockala? 😅

happy8051
21. zář 2011

@svatule ahoj, ja este nie som druhykrat tehu, ale v tomto cykle sa chceme uz posnazit o druhe babo 🙂 dufame, ze sa nam podaeri na prvy krat ako Nataly 🙂 vy ste planovali?