Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

jasekd
21. zář 2011

@majatob Tak to uz je ale o hlave, ne o bolesti 😀

majatob
21. zář 2011

@jasekd 😀 😀 😀

kukuca
25. zář 2011

Zdravím po ránu. U nás se projevily šestinedělní hormony. v plné síle.Včera jsem obrečela,že starší syn strávil odpoledne s babičkou(bydlí vedle) a vůbec se o mě nezajímal. Nechtěl jít se mnou s kočárkem, chytl se babi za ruku a šel. A tak to bude asi i dnes.Připadne mi,že jsem s ním strašně málo času, nemůžu s ním dělat to co dřív,odcizujem se ☹ Já vím že je to asi normální, ale napadají mě takový myšlenky, že jsme měli s druhým počkat.Ale Karinka si to nezaslouží, je moc hodná, pěkně spinká, papá, v podstatě jsem spokojená,ale štve mě že se starší upíná jinde.

eveluska
25. zář 2011

@kukuca davas babicce i kocarkovat, aby mel malej tebe nekdy jenom pro sebe? hormony v 6ti nedeli jsou previti, mne litostnilo snad uplne vsecko 😅

kukuca
25. zář 2011

@eveluska zatím nedávám, teda byly jsme venku teprve 2x. Ale nějak moc není zájem, oni chtějí spíš syna, se kterým se dá už komunikovat..Hm.

eveluska
25. zář 2011

@kukuca se jich neptej 😀 proste rekni, ze potrebujes jezdit s kocarkem a nazdar, snad to pochopi 🙂 nebo tatinek az prijde z prace, proste aspon chvilicku, aby te mel sam pro sebe 🙂 no jsem zvedava, jak to bude u nas.....

anysek85
25. zář 2011

@kukuca Dej kočárek dědečkovi! Ti jsou na kočárkování experti 🙂! a ještě se cítí strašně důležitě 🙂. A nebo tatínek, jak píše @eveluska - no ale záleží jestli vůbec máš tu možnost. Můj manžel dojede v šest - někdy i později a to už bude za chvíli na kočárkování moc velká tma a kosa 😖.

kukuca
25. zář 2011

Dobrej nápad, ale na to kočárkování u nás nebyl nikdo ani u syna.Je to zvláštní že?Ani manžel,toho jsem musela nutit a nebyl nadšenej, to radši koupal, dělal cokoliv jinýho.A tchánovci jsou sice jinak fajn,ale něco jim takhle ,,nařídit,, jim nedokážu.No snad se to nějak poddá.

zdezli
25. zář 2011

@kukuca to je fakt normalni, taky jsem to zazila. Dcerka se totalne upnula na moji mamku, ktera byla po porodu u nas vypomahat, me uplne ignorovala. Pak ale mamka odjela a vse se dalo do normalu. mela jsem ale uplne stejn epocity, myslela jsem, ze Natalku ztracim a denne jsem brecela. fakt se to srovna, az si na novou situaci vsichni uplne zvyknete 😉

dianka3
25. zář 2011

@zdezli ako to? troska nechapem, ako mala sa narodila tak si zvykla na tvoju mamu a brala ju ako svoju? ale sak vsetci hovoria ze malinke babetko citi kdo je jeho mama nie?

smardik
25. zář 2011

@dianka3 já souhlasím se zdezli je to normální, u nás se tak po porodu zas Tomášek upnul na tatínka a mě nechtěl, chodil s manželem i na WC, jak zůstal se mnou sám brečel. jak šel manžel do práce zas se to dalo do normálu a bylo to v pohodě, musel se srovnat s novou situací že mě už nemá jen pro sebe,nový brácha

dianka3
25. zář 2011

@smardik ano ale otec a matka su rodicia, ale stary rodicia ved to je zase ine caffe no nie? Tak pokial boli moji kluci mali, boli zvyknuty na mna a manzela, ale cim su starsi tak najstarsi kluk je tatov milacek.Presne ako ty vravis,ked aj moj muz ide na wc maly sa tak rozplace a caka ho pred dvarami kedy uz odtial vyde, a ked ide nebodaj prec, na aue alebo von, tak to sa az hadze o zem co tak strasne placem a potom mi vzdy pomoze len nejaka cokolada alebo lizatko.

smardik
25. zář 2011

@dianka3 já si myslím že to je jedno, kdyby to byla babička tak se upne na ni, kdyby dědeček upne se na něj, prostě po tom porodu než se s novou situací sžil potřeboval někoho jiného

zdezli
25. zář 2011

@dianka3 ne ze by si myslela, ze je babicka maminka, to ne, ale proste se na ni upnula - porad ji volala, chodila za ni, nechala se od ni krmit, hrala si s ni, chodila ven atd. Ja tedy mela samozrejme zpocatku plne ruce prace miminka a venku byla hrozna vedra, ze jsem s malym ani ven jit nemohla, takze jsem byla za kazdou vypomoc vdecna, ale po 2 tydnech, co u nas moje mamka byla, jsem uz z toho byla na prasky, ze me dcerka ignoruje. Myslim si, ze mi proste davala za vinu to, ze je tu ted miminko. Ale jak rikam, vse se srovnalo, kdyz moje mamka odjela - ani po ni pak nijak netesknila, zase jsme si k sobe nasly cestu a je to jako driv.

zdezli
25. zář 2011

@dianka3 eh, jeste jednou jsem si poradne precetla tvuj prispevek - samozrejme jsem nemyslela, ze se dcerka narodila a zvykla si na mou mamku - mela jsem na mysli situaci, kterou ma ted kukuca. Ze po prichodu druheho ditete se starsi upina na jineho clena rodiny, i kdyz samozrejme vi, kdo je maminka a kdo tatinek

dianka3
25. zář 2011

@smardik jáááj, lebo moj Adrian sa neupne na hocikoho , napriklad ked je u nasich rodicov tak jeho laska je dedo-moj otec, moja mama an ne a zase mojho manzela otec, jeho nema moc rad, on ma rad,tatinka,dedu a mojich bratov, taky maznacik ich, ale zase ten mensi, je viacej bojazlivejsi a neni zvyknuty na nikoho iba na mna a manzela

dianka3
25. zář 2011

@zdezli Jááááj ja sem te zle pochopila, ja sem myslela ze ked bola mala jeste uplne miminko ze se upla na tvoji mamu, aha uz to chapem.No asi aj musela ziarlit 😖 deti moc ziarlia, no moje nie, iba co sa tyka hracek,ale zase moj najstarsi je od malicka tatinova laska, vzdy musi byt snim, vzdy a vsude, ked niekam odide je to hroza place a vystraja a stale uteka vonku co chce ist za nim

marfys
27. zář 2011

Ahojte maminky,chtěla jsem se zeptat na spinkání.Mám 8 měsíční holčičku a jsem v 22tt,přemýšlím jak je potom dávat spinkat Domča spinká celou noc ale má křehké spaní a až tam bude mimi tak se asi nevyspí.Jak jste to řešili vy?

eveluska
27. zář 2011

@marfys ahoj 🙂 ja jeste nemam zkusenost, ale mam to stejny, ze malej spi celou noc, ale jen kdyz spi sam, jinak se budi, takze ja planuju tak do toho 4m, ze bude mimco u nas v loznici a pak snad bude spat taky celou noc, nebo aspon skoro a boban uz bude vetsi, tak snad budou moct byt spolu a nebudou se budit.... uvidime 🙂

zdezli
27. zář 2011

@marfys no dcerka spi od 4 mesicu sama v pokoji celou noc. Synkovi jsou 3 mesice a ztim celou noc nespi. Mame ho v loznici. Ja osobne premyslim o tom premistit jeho postylku nejprve do pracovny a teprve az bude spat celou noc tak k dcerce. Nerada bych ji rusila a jeji hezke samostatne usinani a spani narusila...

luciana43
27. zář 2011

@marfys Ahoj, tak já můžu říct ze zkušenosti, že ač našeho synka vzbudilo jen to, že jsem se šla třeba podívat jestli je přikrytý, tak když mu pak sestřička řvala v pokoji, vůbec ho to nevzbudilo... spal jak zabitý

ojo
28. zář 2011

Ahoj holky, jdu jen pozdravit staré známé 🙂

@smardik trochu jsem dočetla, jsem ráda, že Tomíkovi se ve školce líbí a má to tam v pohodě 🙂

smardik
28. zář 2011

@ojo ahoj tebe jsem tu už dlouho nezahlídla, jak se máte 🙂, Tomík chodí do jeslí, ne do školky ale jinak se mu líbí tak jsem moc ráda, příští týden jde zase a snad si tam najde kamarády

ojo
28. zář 2011

@smardik jo do jeslí 🙂 super, že se dětí nestraní a najde si kamarády 🙂 my se máme moc fain, kluci jsou moc hodní...po Radimovo půl roce teda byla pár měsíců krize, Radimovi lezli zuby, byl uřvanejší, já nervoznější, štěkala jsem skoro na všechny kolem sebe..i na děti...no ale to zabrali bachovky a od té doby jsme v pohodě 🙂 zvládám i pracovat doma, účtovat, pojišťovat...mamka se nabídla s hlídáním, takže vypadnu mezi lidi, hned je svět veselejší, už jsem zase začla plést...teď je to opravdu fain 🙂 ...už jen čekám, až Radim začne chodit a bude to nej 😀
pořád spíme všichni 4 v ložnici, neni prostor a vyhovuje 🙂 kluci se navzájem nebudí, naučili se na sebe, i spolu usínají už dobrý 3-4 měsíce 🙂

nedavno jsme oslavili Radimův rok, strašně to uteklo 😅 ale přiznám se, že jsem moc ráda, že je to období za mnou 😀

jasekd
29. zář 2011

@kukuca U nas to bylo jako pres kopirak, vydrz! Muj syn mel v dobe narozeni male rok, takze dobry, ale cca podvou mesicich des a uplne odmitani me osoby, uz je to lepsi, ale mamanek to tedy neni (nikdy nebyl ), zato miluje tatinka. V jeho pritomnosti se i vic rozcapuje, zlobi atd, proste se pred nim predvadi... Jo a u nas taky babicky a spol chteji syna, ze je s nim sranda, to male miminko nikoho moc nebere. Navic ji ted kojim maximalne po dvou hodinach, spis casteji, takze jsem se od ni jeste nevzdalila, jen jednou na hodinku do prace. Zitra jdu zas do prace a sestricka z prace bude venku vozit oba, snad to prezije (sestricka, ne deti) 😀
@zdezli
@smardik Koukam, ze je to vsude podobne.
@eveluska Martinek spal od 3 mesicu cca do 7 celou noc, pak byly nejake krize, i ted mame, ale celkove to s nim jde, zato Vendy ma pres 5 mesicu a uz teda spala lip, zato ted vstava i po hodine a neumim si predstavit, ze by spali v jednom pokoji 😅 Uz jsem z nich na budku, ona vstava nejdyl po dvou hodincha a do toho jeci malej, jasne, ze vzdycky do te mezery, kdy usnu, sice jeho ma na povel manzel v noci, ale v malem byte je slyset vsechno, a nekdy jim musim i pomoct, kdyz ma velkej amok. My se asi jen tak nesestehujem. Martinek byl brzy na UM, V. je kojena plne, tak je to asi tim... Vendy je daleko vetsi maman.
@ojo Ahoj po dlouhe dobe, no nestras, ze po pul roce to bude horsi 😀 V. ma 5 mesicu ted a zatim to jde, az na ty jeji noci. Ale az zacne lozit, to bude jina, zatim se udrzi na fleku cca 1 metr ctverecny, sice umi valet sudy, ale moc to nedela, jen jednou treba, a dost.

kaktusik007
30. zář 2011

@smardik
@jasekd ahojte dievcence, hodila som sem kuk 😉
jasekd, ako to zvladas? 😉 nam uz teda 1m2 fakt ze nestaci...
@kukuca aj nas starsi je taky tatinkovsky typ, sobota nedela je to same tata a tato alen za nim beha, avsak ak pride tyzden a som s nim ja tak je to opat moj synacik... aj ked teda teraz ja som taka ta nezodpovedna matka - nemozem s detmi ostat sama (zdravotne problemy) - tak sa upnul na moju mamu takze ked je ta u nas, je to same baba, baba... a ta ma problem ist na zachod.... isto, bolo to pre mna tazke, ze ked sa v noci budi nekrici mama ale tata, na druhu stranu, teraz vdaka mojmu zdraviu budem minimalne pol roka fakt neschopna sa o nich oboch starat, takze je to aj o tom ze som rada ze je na nich upnuty a nie len na mne.....
@eveluska maly velky spi sam v detskej izbicke, maly mensi spi s nami v spalni....
@jasekd k tym nociam - Kamil priserne vrieska v noci, ze je hladny, ale fakt tak desne, ze az.... to Ondrej nerobil, ten plakal tan sposobnejsie 😀

klarra
30. zář 2011

Ahoj holky, ráda si pročítám vaše příspěvky, páč mě čeká podobný osud🙂 Mám holčičku ( 17 měsíců) a za 2 měsíce se nám má narodit další mimčo. Chtěla jsem se vás zeptat, jak jste zvládali/reagovali na ty strašně "moudré" a otravné poznámky okolí, jako "to se teda máš na co těšit...jak to budeš zvládat se dvěma dětma...ty už čekáš druhý, tak brzo? apod...." Fakt už mi to leze na nervy, říkám si, vždyť mi můžou být ostatní ukradení, ale přece jen jsem díky těm kecům nejistá a mám strach, že to fakt bude mazec a peklo. Jak takové rejpaly a netaktní lidi odpálkovat?

artepf
30. zář 2011

@klarra ahoj, mám teda sice děti od sebe přesně o dva roky, ale taky jsem se setkala s reakcí od ostatních, že to bude "mazec", až se narodí druhé a že se máme na co těšit, navíc starší Kubík je hodně akční a neposedný... Odpovídala jsem v tom smyslu, že to uteče a pak si spolu (doufám) budou hrát, navíc nebudu muset mezi těhotenstvími na krátký čas do práce, dám si do kupy kondičku a taky budeme moct podnikat aktivity, které budou bavit oba, než vymýšlet něco, co by zabavilo obě děti s třeba pětiletým rozdílem 😎 -

artepf
30. zář 2011

@klarra jo a taky jsem chtěla dodat, že to teda vůbec není tak hrozný, jak jsem i podle těch reakcí čekala - možná právě proto, že jsem se psychicky připravovala na to, jak to zvládnu a ono to docela jde 😉 .

hameeda
30. zář 2011

@klarra : u nas mi to nikto nepovedal v mojej pritomnosti ha ha ha sa ma boja,,,neboj sa je to uplne v pohode,,moji chlapci teraz uz su uplne super, spolu sa zahraju, ten mladsi rychlo zacal chodit lebo chcel utekat za braskom,nie je to take hrozne ako ludia hovoria, ale chce to dobry rozvrh aby si deti zvykli a hlavne najst si cas aj na strsie dieta,,u nas sme neriesili ziadne problemi ziarlivost alebo tak, prave naopak oni su ako dvojcata, jeden bez druheho ani na krok, starsi to este berie tak ako ked tu bol bracek stale, nepamata si na cas kedy tu bol sam