Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

jasekd
1. únor 2012

@smardik no jo, to jsou ty nase nestandardni deti 😝 😀 I kdyz Tomik je motoricky OK, ne? Doufam, ze valcite co nejlip a mate se dobre. My mame trapeni s Venynkou, ma nestandardni zdravotni problem 😝 Martin nam uz chodi, i kdyz opatrne, tak jsem stastna za to, ale na prochazku bez kocaru nebo aspon se skejtem to jeste dlouho nebude 😅 Nakonec nekdy je ten kocar nejpohodlnejsi reseni...

smardik
1. únor 2012

@jasekd no jo standardních dětí je hromada tak proč nebýt jiný 😀 😀 😀 ale zvyklá jsem si, Tomula je snad štastný a zbytek doženeme. Jo motoricky je OK ale rád se veze, chodíme i bez kočáru-akorát do obchodu a zpět jinak kočár tahám, je to tak pro mě jednodušší a hlavně bez nervů pro mě i pro kluky, at se povozí chlapeček můj malinký 🙂 🙂. co má Vendulka, já myslela že už jste si do vybrali u Martinka a u Vendulky je vše ok. no a Martinkovi k chození gratulujeme

jasekd
1. únor 2012

@smardik IP 😉

jinjin
1. únor 2012

Děkuju! Mno náš klučík nechtěl jezdit, ne že by řval, ale spíš aktivně vylézal a od nějakých 9měsíců, kdy chodil se mu to bohužel dařilo až moc. Teď má rok a 4měs a ujde tak půl kiláčku, ale světe div se, teď se jaksi zklidnil asi měsíc a povozí se rád... myslím, že by to šlo bez kočáru, že ujde, co potřebuju tu po městečku, ale nevím, jak s dvouletým bez kočíku třeba v obchodě 😕 Teď bych ho od prozkoumávání všech možných regálů nedostala ani náhodou, i z kočárů se mi natahuje po všem tak, že v užší uličce stěží projedu, abychom něco nezhodili 😅 Dvouletý dítko už trochu poslouchá? Asi jak které že?
Doufám, že to potřeba nebude a spíš se pohrne kočárek vozit než se vézt, už teď ho rád tlačí... ale kdo ví, ono se to tak mění 😨
Každopádně moc díky za všechny reakce!

giraafje
6. únor 2012

Ahoj všichni, já mám 14-měsíčního syna a teď to vypadá, že jsem znovu těhu (vynechaná menstruace, slabá čárka na TT). Na prvního jsme čekali 3 roky, bylo to takové vymodlené dítě, takže jsem antikoncepci nějak moc neřešila, protože jsem si říkala, že to nebude jenom tak. Teď jsem teda z toho pořádně zaskočená. Taky už nejsem nejmladší, tak jsem tak nějak počítala s tím, že budeme mít jenom jedno. Pokud teda donosím to druhé (snad to nejsou dvojčata!), tak se narodí, když bude malému 22 měsíců. Mám z toho ale dost obavy, všichni příbuzní jsou 300 km daleko. Má někdo podobnou zkušenost?

ivkaj
6. únor 2012

@giraafje to jsme na tom podobně. K mrňousovi nám museli pomoct až doktoři, takže nějakou antikoncepci jsme nějak neřešili. Mno a jestli všechno půjde tak jak má, tak mrňousovi bude 19měsíců, když se narodí druhé. Byl to pro mě šok, ale už jsem to nějak rozdýchala. Bude to fičák, ale když to zvládají maminky s dvojčátkama, tak to zvládneme taky 😵

beruska24.9.
6. únor 2012

@giraafje - 😀 😀 😀 prý nejsem nejmladší 😀 😀 😀
jsme na tom věkově stejně, první dítě ve 30ti, druhé ve 32 letech 😉
jsou i starší maminky...

zdezli
6. únor 2012

@giraafje Ja mam deti s rozdilem 19 mesicu a nemam tu prazadne pribuzne - jedna pulka rodiny je 500km, druha 400km daleko, a zatim ziju 😉 Mam tedy nastesti relativne bezproblemove deti - spi uz oba celou noc, hezky jedi, jsou vetsinou dobre naladeni, tak nemam si duvod stezovat. Ale honicka to samozrejme je vetsi nez s jednim. Hlavne ty prvni 3 mesice, pak uz z vas bude urcite nove sehrany tym 😉 😵

dagmarkaaa
6. únor 2012

@giraafje ahoj, my máme děti od sebe 20 měsíců a obě rodiny daleko, jedny 200km a druhé 1000km tak jsem na děcany sama, navíc jsme se teď přestěhovali do zahraničí tak tu zatím nikoho neznám, jazyk taky zatím moc neumím tak popravdě, je to fakt záhul, hlavně poslední týdny už jsem na nervy... Teď je mladšímu půlroku, začíná se plazit a sahat ségře na hračky tak je doma řevu... Starší se chce pořád chovat, hlavně když kojím nebo řve ten mladší tak má najednou potřebu maminky.
Právě teď si říkám že dvojčata by bylo míň práce, alespoň mají podobné potřeby, teď třeba musím vařit každému zvlášť, mají jiné spánkové návyky mladší se v noci 5x budí a ráno by spal, ta starší už od 7 od rána řádí jak torpédo...
Ale zvládnout se to samozřejmě dá 🙂 a donedávna to bylo celkem v pohodě i u nás, dokud to miminko pořád spalo až teď je to nějaké krizové, doufám že přechodně.
Ad sourozenecký kočár, my máme protože jsme bydleli v centru města ale pokud by byl rozdíl mezi dětma 2 roky tak bych už nepořizovala, jen ať se to starší naučí capkat...

zlilly
6. únor 2012

@giraafje tak gratuluju🙂 my budeme mít děti po 21m, tak se těším. fakt je, že my sme si to tak přáli., ale že to pujde takhle snadno, to sme nečekali, manžel nechtěl první týden těm testům vůbec věřit 😀
@ivkaj kamoška má děti po 19m a zvládá. tak zvládnem taky 🙂

karusta
6. únor 2012

Přidám jen příklad další situace. Dceři bylo 24 měsíců, když se narodili kluci-dvojčata... Dnes je klukům pět měsíců a zatím je to super. Kojím, už i dávám příkrmy, do toho po odpolednách učím cizí děti AJ, ČJ, flétnu...(pohlídá manžel)...vše se dá zvládat... hlídání od babičky moc často není. Poslední dobou lepší-ale max. jednou týdně. Je to jen o dobré organizaci práce... a je fakt, že mám opravdu hodné děti 😀

jasekd
6. únor 2012

@giraafje Mne je 31,5. Deti mam po roce a jeste ziju 😉 Uprimne, co me na detech nici, neni jejich maly vekovy rozdil, ale jejich zdravi, kdyby to bylo v poradku, jsem naprosto OK. Hlidani mam minimalni. Deti v noci spi jak kdy, ale minimalne jeden z nich rve. Pres den celkem hodny, ale perou se o hracky, jeden druhymu skodi... Takze krik i pres den, ale nevidim takovy rozdil v tom mit jedno nebo dve, clovek je zkusenejsi a vic nad veci.

romcatko
7. únor 2012

tak jsem po delší době nakoukla. Mám děti 26 měsíců od sebe... jo, žiju. na první jsme taky čekali 3 roky, nakonce bez umělaka, ale málem.. a druhá přišla nečeka neě a neplánovaně...no, dá se to přežít. Asi tady nechceš slyšet, že manželství na rozpad děti uřvané amtka málem v blázinci, což?
Pokud bych tomohla vzít zpět, nikdy bych toho takto nešla. U nás je malá hodně uřvané, ted už i vzteklá.a tak. Pomoc taky žádná. babička slibovala, ale objecí se max. jednou za měsíc na 2 hodiny. takže je to jako nic.

smardik
7. únor 2012

@giraafje mám kluky od sebe 15měsíců a dá se to a rozhodovat se znovu jdu do toho, nebo spíš klidně i do menšího rozdílu, kluci jsou úžasná dvojka a mají se moc rádi. ale fakt je, že mám babičku a dědu kousek a pomáhají mi

to je fotka ze včerejška, oni se fakt milují

11natalka
7. únor 2012

Ahoj ja mam medz detmi rok a tri mesiace.Manžel robi v zahraniči a svokrovcov už nemame.Moja mamina je daleko od nas,tak večšinou som na nich sama. Ked boli mali bolo to dost tažke,bez pomoci uplne sama na nich.Ale teraz je to už super chodia už do školky,mala v sektebri do školy.Pohraju sa,pomahaju si.Samozrejme bez hadok to neide,ale som rada že ich mam. 🙂 🙂

majatob
7. únor 2012

@giraafje myslim, ze je nas tu takovych spousta 🙂 ja mam deti o 22 mesicu a pak jeste jedno po roce. Nejakou pomoc mam az ted od zari, protoze jsme se prestehovali bliz k moji rodine, ale nemam z toho dobrej pocit, takze mi babicky hlidaji akorat jednou za 14 dni kdyz su ve skole a nejstarsi ve skolce. A prijde mi to teda uplne v pohode, stiham tak nejak vsechno co chcu a deti se maji rady. Ze zacatku nejstarsi hodne zarlil, ale cas spravil aj to a ted jsou velci partaci... 🙂 takze za me se to zvladnout da docela v klidku 😵

giraafje
7. únor 2012

Ahoj holky, moc děkuji za všechny vaše odpovědi. Manžel mi taky říká, že určitě nejsem jediná, kdo má děti po 22 měsících, ten se těší, malý bude mít kamaráda/kamarádku, .... Ten 14-měsíční začíná ťapkat, ale pořád ho stejně zvedám a někam přendávám - do postýlky, jídelní židličky, na přebalovák, ... Tak mám trochu obavy, abych to nepotratila nebo jak bude břicho větší, tak to taky bude ještě větší záhul. U toho prvního už jsem měla ke konci problémy a ve 34.tt jsem musela na týden do nemocnice - a to jsem celé těhotenství jenom seděla v kanclu, žádná námaha.

tunylyk
7. únor 2012

@giraafje moja drzim palecky 😉 nemusis sa nicoho obavat 😉 kuk mi do pasu,ked som sa ja nezblaznila,tak nikto 😀 moje zlaticka stasticka 😉

majatob
7. únor 2012

@giraafje z vlastni zkusenosti muzu napsat, ze kazdy tehotenstvi je jiny...s prvnim jsem lezela v porodnici pro hrozici potrat a cely tehotenstvi byly porad nejaky problemy...o druhe jsem malem ani nevedela, zadny problemy, pohodicka...u tretiho jsem krvacela a byla celkove hodne vycerpana 🙂 proste co kus, to original 😀 nestresuj se tim dopredu, vazne nevis jak to bude probihat a kazit si dny nejakyma myslenkama co by kdyby nema cenu 🙂
@tunylyk koukam, ze mame podobny rozdily mezi detma, akorat ja mam prvni dva roky a pak rok 🙂

eveluska
7. únor 2012

@majatob proc nemas dobry pocit dat deti hlidat k vasim?

majatob
7. únor 2012

@eveluska musim je davat k babickam a ty uz maji 75 a 80 let , sice jsou obe v dobre kondici a zdravotni problemy zadny vaznejsi nemaji, ale prece jen uz z toho mam trochu strach...no neda se nic delat, jak jsem psala, obcas mi je hlidaji kdyz musim do skoly a zvladaji to v pohode. Mamu uz nemam a tata ma dost svych starosti s brachou, se kterym ted brutalne mlati puberta, takze ten hlidal zatim jen jednou, nechci ho zatezovat jeste timhle... no a tchani bydli dost daleko... 🙂

eveluska
7. únor 2012

@majatob aha, tak to je jasny, mame babicky podobne stary a tem bych hlidat nedala (ale mam jinou alternativu), takze to chapu... s maminkou me to mrzi 😔

majatob
7. únor 2012

@eveluska to nic, uz je to skoro 9 let..
je, koukam, zes byla behat tady v tom mraze? taky bych vyrazila, ale trochu se bojim 😅

eveluska
7. únor 2012

@majatob byla jsem na behatku 🙂 ale zitra bych to zkusila i ven, pokud nebude fucet, vitr je blbej ... ja se moc tesim na jare na brusle 🙂

majatob
7. únor 2012

@eveluska jo taaak, taky jsem kdysi jeste bezdetna chodila 😵 😵 😵 na brusle se taky tesim, ikdyz nevim jestli tady je vubec kam vyrazit, jeste jsem to nezkoumala 😝

jasekd
7. únor 2012

@eveluska at juniora nevyklepes 😀 U nas obe deti nemocne, spis jen ryma, kasel, obcas zvysena teplota, nic vazneho, ale Martinek se teda pekne lituje a vnoci rval v kuse 4 hodiny, takze jsem usnula asi ve 3,30 😝 Jeci a nic nechce, ani chovat, ani piti, ani pomazlit, ani si hrat, ani spat, ani lezet, ani sedet, na vsechno NEEEEE, pak uz jsem se asopn domluvili, ze si budem povidat, ve 2 rano, a pak ze si lehne a usnul. Na brusle jsem se taky tesila, ale Veny mi v kocaru na bruslich furt rvala, ale ted budou starsi, tak to treba pujde 🙂 Min. vikend jsem se utrhli na bezky, nasi pohlidali asi na dve hodky, vyjeli jsme skibusem na Hrabetice a pres Maxov a pod Bramberk domu, na prehrade se uzasne brusli i na lyzich, ja ledni brusle moc nemusim, ani to neumim poradne, a na lyzich to svisti 😵 Potkali jsme nase, tak manzel povozil deti v kocare s lyzema na nohach, ale to uz je trochu obtiznejsi nez brusle 😀

eveluska
7. únor 2012

@jasekd teeeda, to jste meli uzasnej program 😵 😵 tam je to krasny 🙂 no a Martinek ... co bys chtela od chlapa s rymickou? 😀

jasekd
7. únor 2012

@eveluska Vid 🙂 Nakonec mi ani ty mrazy tolik nevadi, protoze tento vikend by se hlidani nenaslo, chodis ted s malym ven? Kdyz neni smog? My byli ve stredu na nefrologii, to jsme museli, a rano bylo -17, dala jsem pres boudu plinku, V. dobry, a M. si trochu stezoval, ze to pali. Pak jsem nebyli, nebo jen na chvilku tesne pred obedem a vcera odpoledne, bylo asi -10, no a pak ta silena noc, nevim, zda z toho. Zitra jsem doml. s kamoskou a nevim...Doma mi pekne hrabe! Ptam se tebe, rpotoze vim, ze ty nejsi nejak uzkostna matka, co nejde, jakmile teplomer klesne pod nulu, to bysme se v nasich koncinach nedostali nikam 😅 Za chvili se pririti manzel a ja jdu po dvou letech ke kadernici 🙂

eveluska
7. únor 2012

@jasekd chodime 🙂 i jak byly ty dvacitky, tak jsme aspon na chvilicku s pesoskou sli... ale fakt na chvili, zadny hodinovy courani nekde.... mne i prislo, ze jak byl sice silenej mraz, ale slunicko a nefoukalo, tak ze bylo lip nez kdyz je na nule a fici nebo prsi se snehem 🙂 Oblikam asi tak jako sebe (ale na nohy oteplovaky, ja ne), namazu poradne tvaricky, kulicha, rukavicky a jde se 🙂

eveluska
7. únor 2012

@jasekd kadernici zavidim, to si uzij 🙂 a s kamaradkou bych sla, vem si do kocarku deku, nejakej teplej cajik a neco sladkyho pro deti na zahrati a pujde to v pohode 🙂 ... my byli napr. v tech fakt nejvetsich mrazech jednou i v zoo, to teda s kocarkem, malej byl ve fusaku, teply piti mel a byli jsme venku skoro 2h a byl uplne spokojenej 🙂 ... svitilo teda slunicko