Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

jasekd
7. únor 2012

@eveluska ja vedela, ze ty me podporis 😀 Jde mi ciste o to dychani, jinak je nabalim a pohoda... Ja jak tu ctu ty ruzny komentare, jak by na dite v mrazu pomalu volaly socialku... tak clovek znejisti.

eveluska
7. únor 2012

@jasekd no ja taky, zrovna jsem na jeden takovej reagovala, kde maminka litovala deti venku... ale ty to teda nejak hrozne spatne nesly ..... ale eskymaci taky chodej ven 😀 ... teda popravde ja nad tim vubec nepremejslela, me by ani nenapadlo ven nejit 😅 ale ted dokonce nejak i ve zpravach rikali, at lidi deti ven vodi, ze kratky pobyt na mrazu otuzuje zdravi, hubi bacily apod. 😉

smardik
7. únor 2012

@jasekd my taky chodíme ven, sedět celou zimu doma trefí mě šlak a odvezou mě do blázince 😀 😀 😀 😀
chodíme dle počasí třeba jen na necelou hodku ale jo

lucka33
7. únor 2012

Ahojte, veeeeeľmi dávno som sa neozvala. Tak už máme aj my dvoch drobcov spolu 🙂 Celkom sa to dá zvládnuť, nie je to také hrozné, ako si všetci mysleli (samozrejme tí, ktorí majú väčší rozdiel medzi deťmi. Len jedna teta má rovnaký rozdiel ako ja a tá ma ukľudňovala, že je to v pohode). Ale manžel je doma, tak možno aj preto to mám ľahšie... Dcérka síce žiarli na mladšieho bráška, ťahá ma od neho a nechce ísť k nemu a samozrejme si častejšie pýta mlieko, lebo aj malý pije, od plienok sa nechce odučiť, lebo malý nosí plienky a chce sa nosiť na rukách, lebo aj malého nosíme 😀 No ale malý ju "žerie", ten sa na ňu usmieva, keby mohol, tak na ňu vyskočí 😀
My teraz von nechodíme, lebo Filipko je ešte moc maličký na -10 stupňové mrazy a Sabinka tiež dlho nevydrží, hneď sa pýta na ruky a dnu. Tak už straašne čakám, že sa už konečne oteplí a budeme môcť chodiť von a hlavne bude môcť Filipko spávať vonku, lebo tam sa mu spí najlepšie, vnútri je to o ničom, to je tak po chvíľkach 😝

zdezli
7. únor 2012

No my ted nebyli dva dny, protoze tu 1.mrzlo, 2.ficel vitr, 3. snezilo a uz jsem z toho na palici. Malemu je to jedno, ale dcerka se nudi. Zutra ma byt slunecno a -6, tak uz se tesim, ze odtud vypadneme 😅

romcatko
7. únor 2012

@jinjin já mám tedy holky od sebe 2 roky 2 měsíce a musím říct, že dvojkočátk mi hoodně pomohl. na léto jsme ho měli ještě v létě, když starší byli 3 a jeli jsme na celý den na výlet, tak tak holky usnuly obě. kamarádka má děti stejně jako já, že ho pořizovat nebude a týden po porodu jsem jí půjčovla svůj ( ještě jsem 2 dítě neměla) a rychle ho objednávala. ( já měla z bazaru ;) )) takže podle mě hodně záleží kma akolik choíš, jeslti občas spěcháš, jakmoc se dítě "seká"... ono to ujde, ale jde i o to, zda máš nervy jít dva kroky vpřed a dva vzad. nebo když prší, tak dítě, kočár, pláštěnku... usínající dítě, mimono.. nákup.. určitě je varianta i nosítko na maloška a kočá na větší... ale určitě přemýšlej nad těmi horšími variantami. ;)
za mě dvojkočár jednoznačně ano.

giraafje
8. únor 2012

@romcatko mě vychází rozdíl 22 měsíců a říkala jsem si, že ten 2-kočárek si určitě pořídím. Bude zima, jestli napadne sníh, tak pochybuju, že mi malý ujde 1 km ve sněhu a když pak budu třeba potřebovat s miminkem k doktorce, tak je naložím oba a pojedem. Naprosto souhlasím s tím, co píšeš.

jinjin
8. únor 2012

@romcatko Diky za nazor 😉 Ja vubec nevim zatim 🙂 Kazdej rika neco jineho. Tak to necham na posledni chvilku, vyberu dva tri favority a kdyz to bude aktualni (vozeni v kocare), koupim neco z druhe ruky tesne pred nebo po porodu.... ono je to u me jeste hodne cerstva informace, tak ji teprve zpracovavam a rozmyslim 🙂

zzuzca
8. únor 2012

@giraafje ja mam podobnu skusenost 😅 moji chlapci su od seba 22 mesiacov a naviac teraz cakame tretie mimi 🙂 a rodinu mame 500 km odtialto 😀 no, s dvoma to celkom uslo, ono clovek s odstupom casu to berie vsetko tak nejak lahsie, hlavne ze su zdravi 🙂 teraz je to celkom pohoda a deti sa uz spolu vyhraju (ale k tomu su aj denodenne boje). k tomu kociku, nekociku, my sme dvojkocik kupovali, starsi mi zacal chodit az v 1,5 r, vlastne 4 mesiace pred porodom. ale aj keby chodil skor, rozhodne do toho idem. ale jedine do znacky Phil&Teds 😉 skvely dvojkocik. No ovsem zaujimavejsie to bude teraz, ked sa nam narodi tretie babo, teraz budeme mat rozdiel 20 mes. a matko este nechodi, takze mam repete, 4 mesiace do porodu a natahujem sa s nim, pripadne s oboma 😅 moj gynekolog mi vravel, ze telo si na to nejak zvykne, ze sa tym nemam zatazovat a fakt to druhe tehot. bolo ok (dokonca viac ok ako prve). Inak ja som tiez z Kamyka 😉 ul. Rabynska 🙂

jancule79
8. únor 2012

@jinjin Tak já taky ještě přidám zkušenost pro lepší rozhodování. 🙂 Co se týče dvoukočáru, mám stejný názor jako @romcatko a @giraafje. Já sama mám mezi dětma 18 měsíců a bez dvoukočáru si to zezačátku vůbec nedovedu představit. Že by mi syn v 18ti měsících (ani ve 2 letech) šlapal někde celý odpoledne, tak to fakt ne. No a pak taky, že by mi šel spořádaně vedle kočáru, tak to by byla v té době sci-fi. 🙂) Skate jsem začala používat až když mu bylo 2,5 roku. Kolem 2 roku na něm ani nevydržel a pak byla zima, tuny sněhu a to na skate moc nebylo.
Samozejmě hrozně záleží na dítěti, každé je jiné. A pak taky na dalších skutečnostech - jak často bys ho používala, kde s dětma budeš chodit (je obrovský rozdíl trajdat s dětma třeba v pražském provozu nebo chodit na procházky někde na vesnici kde projede pár aut za den), jestli máš nějaké hlídání a nebo budeš muset obě děti pořád brát s sebou atd. Jinak jak psala @zzuzca, znám taky pár mamin, které měly mezi dětma cca 2 roky, dvoukočár nekupovaly a když se mimčo narodilo, tak zjistily, že se starším nikam nedojdou. Ani ne tak na vzdálenost, ale bylo nemožné se v rozumném čase někam dostat.
Takže já bych asi i při cca 2 letém rozdílu do dvoukočáru šla (klidně nějaké z bazárku, takový golfko-sporťák). Sicher je sicher. 🙂

giraafje
9. únor 2012

@zzuzca jééé, tak to je super, že taky bydlíš na Kamýku. Já bydlím spíš blíž k Libuši - směrem k té meteorolog. stanici. Chodíš někdy s dětičkama do MC Balónek (ul. Ke Kamýku)? Přihlásila jsem se tam s malým na cvičení i na 2. pololetí, ale nejsem si jistá, jestli to budu zvládat. Doufám, že měl Tvůj gynekolog pravdu, já se taky s malým tahám pořád. Po bytě už třeba ťapká, ale stejně je to pořád do židličky, na přebalovák, do postýlky, na kočárek, .... Však to znáš, haha.

jinjin
9. únor 2012

@jancule79 I Tobě díky 😉 Je super, že existuje ta možnost se poradit, jak to znají mamči z praxe 🙂 a díky za ochotu!

jancule79
9. únor 2012

@jinjin Není vůbec zač. Je fajn si vyslechnout pár zkušeností z praxe (od lidí s dětma zhruba stejného věkového rozdílu) a pak si z toho člověk udělá svůj obrázek. 🙂

zzuzca
9. únor 2012

@giraafje jj, do balonku som chodila so starsim aj s mladsim na cvicenie 🙂 ale uz nechodim, nejak mi to tam uz nesedi, viac mi to vyhovuje v KC Novodvorska. Teda u mna je priorita ale venovat sa starsiemu (co sa tyka zapojenia do kolektivu, socialna), kedze ho nevzali do skolky 😖 tak uz chodim len so starsim. Ale v Balonku je fajn herna, este tam mam 2 volne vstupy, musim zajst 🙂 Tak nedame tam niekedy stretko? No moj este ani netapka, prve kroky sice urobil 13.1. ale odvtedy nic.

giraafje
9. únor 2012

@zzuzca S tou školkou je to teda dost na pytel. Takhle velké dítě už se prostě potřebuje socializovat, se toho taky děsím. Navíc Viky je narozený v prosinci, takže když bude mít v září 2013 2 a 3/4, tak mi nejspíš taky řeknou, že mi ho nevezmou. Já mám taky ještě 3 vstupy do herny do Balonku, tak zajdem. Já nemůžu akorát ve středu, to mám dopoledne to cvičení a odpoledne školu. Teď už taky začnu nejspíš chodit po všech těch vyšetřeních .... (do toho se mi teda vůůůůbec nechce). Co Ty? Kdy by Ti to vyhovovalo?

ameliejulliette
9. únor 2012

@smardik To chci taký, aby se takhle k sobě dětičky tulily 😀

Ahojte, tak koukám, že to s hlídáním spousta z vás nemá moc slavné, u nás taky žádná hitparáda, máme jen jednu babičku a ta bydlí 250 km ☹ a jeden dědeček je v invalidním důchodu a druhý... 250 km daleko 😀
Jsem zvědavá, jak budeme zvládat dva prcky, teda, určitě budeme, ale bude to dobrodružné... Nejvíc jsem zvědaváí na manžela, až bude hlídat celý den sám, když já budu mít školu 😀
Ale úplně ukrutně se těším! Těším se i na to obrovský břicho 😀

Prosím vás o zkušenosti s nošením - Benjaminek je zvyklý přes den usínat v Ergu a celkově se hodně nosit - dokdy jste v těhotenství nosily? Já minule radši nenosila vůbec a stejně to nedopadlo, tak teď jsem se na to vykašlala a nosím normálně, povolím si ho celkem nízko a tak nějak se mi kolem toho začínajícího břicha "obalí", ale nevím, dokdy je to ještě reálné...? Nebo později třeba na zádech a bederní pás zapnout pod břuch? Díky moc!
A ještě ke spaní, moc nevíme, malý byt... Aby se nebudili, tak asi odstěhujeme prvorozeného do pokojíčku, ale co řešíme, jestli bude v 1,5 roce spát v malé postýlce a pro mimino koupíme druhou, a nebo rovnou Beníka šoupneme na normální postel (budeme kupovat takovou tu šuplíkovou)... Jak to bylo u vás? Díky taky 🙂

zlilly
9. únor 2012

@ameliejulliette ja sem nosila jeste minuly tyden. pak sem prestala, ne kvuli brichu, ale kvuli zime. vlastne skoro celej prvni trimestr sem nosila na brise, po tom 14tt nebo tak nejak sem se naucila na zada. ale bacha! ergo mi skoro okamzite zacalo byt protivny, vratila sem se k satku. vazala sem dvojitej kriz, tam nejde nic pres bricho, pak na zada kapsu a jeste lepsi, dvojitej hammoc. dokonce sem si kvuli tomu koupila delsi satek. je to super, posadis si mimino vysoko, vys nez v ergu a uvazes tak, aby pres bricho nevedl zadnej popruh. ted v zime je ale dite na zadech naprd. spatne se kontroluje jestli ma cepici, rukavice, atd....

ameliejulliette
9. únor 2012

@zlilly Díky moc za tip! Asi zkusíme, no... ono to naše batole není sice z nejklidnějších, na šátek má pramálo trpělivosti, ale možná si bude muset zvyknout... 😅 Na záda ho v Ergu dám celkem v pohodě. Venku nosí jen manžel, když jdeme oba, já už jen doma... Díky, kouknu na ty úvazy, co píšeš.

majatob
9. únor 2012

@ameliejulliette ja jsem nosila v podstate cely tehotenstvi, akorat me z toho strasne bolely kycle, tak jen kdyz jsme chodili na cviceni kousek od baraku abych nemusela brat kocar, jinak jsem to musela resit jinak... ale parkrat se povedlo, ze T. uz byl taky nejakej utahanej a sla jsem vepredu pupek, vzadu dite a za krkem druhy 😀 😀 😀
a s tim spanim...Tobika jsme v 15 mesicich prestehovali do normalni postele, ale on v postylce nikdy nespal, spal se mnou v posteli, Bibca sla do miminkovske a kdyz se narodil Stepanek, tak jsme dovezli druhou miminkovskou a B. jsem ju otacela teprve nedavno aby si v noci mohla slizt, jinak courala v noci po byte a nedelalo o moc dobrotu, ted uz je v pohode 🙂 a ze by se budili, toho bych se nebala a resila to az kdyz by byl problem, me se budili vzdycky tak prvni tyden a pak si zvykli a spali tvrde jak predtim. A ve vlastnim pokojicku jsou od Bibcinyho pul roku a Stepanka jsem k nim davala jeste v sestinedeli a fakt bez problemu 😵 😵 😵

zlilly
9. únor 2012

jo a spani. udelali sme obrovskej pokrok. uspava tatinek!!!! hura! jinak porad spi u nasi postele na balkone, ja vedle a vedle tatinek. postupne planujeme prohodit me a tatinka a vymenit malej balkon za vetsi. koupili sme v ikee postylku 160x 70, tuhle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/S998... a ted cekame, az prijdou novy rosty k nasi posteli a pak pripojime jeho velkou postylku a malou na nejakou dobu schovame. tak su zvedava. ve vysledku to budou 4postele vedel sebe🙂 jinak to moc nejde, mame jen 2 pokoje okyvakokuchyn a loznici.

romcatko
10. únor 2012

@ameliejulliette S nošením neporadím, nosila jsem jen cca do roka, takže jkao těhotná už ne.
a co se týká postýlky. My tedy pořizovali druhou malou. sice je to investice navíc, lae koupili jsme starší přes MMB... a u nás se to vyplatilo. dcera dostala velkou postýlku až ve 3 letech k narozeninám.. jako "velká".. pro mě větší klid, že jsem jí večer uložila do postýlky a ona mi odtud nezdrhala. Mě prostě přišlo, že ve 2 letech to pro ni bylo lepší. měla tm i svůj mantinel na který byla zvyklá, mimočo dostalo ten druhý co jsme meli jako náhradní...
Máme taky malý byt, ale ona spala v pokojíčku sma cca od 3/4 roku... tedy, ona v ložnici a nás odstěhovla doobýváku 😀 tkaž s tím problém nebyl.
shrnuto. koupena druhá malá postýlka. 😉 vyplatilo se m pro klid. ... ted má svojí velkou a občas přicestuje za námi do postle :D

zdezli
10. únor 2012

@ameliejulliette my mame dve detske postylky - Natalie se mi zdala v roce pul na velkou postel mala. Az ted ve 2 letech a 2 mesicich jsme ji vytahli 2 sprusle, na velkou postel ji chceme naucit do leta, to chceme jet na dovcu a nechcem porizovat druhou cestovni postylku...

giraafje
10. únor 2012

Ahoj holky, no, my taky řešíme malý byt (máme 2+kk). Zatím spáváme všichni 3 v ložnici, ale jak bude druhé tak nevím nevím. Mě se ale teď teda vůbec nechce shánět větší byt, řešit výměnu, stěhování, atd. Jsem ráda, že jsem ráda, takže taky asi koupíme druhou malou postýlku a snad to nějak přežijem. Jsem ráda, že je vás tady tolik, co řešíte to samé co já.

tunylyk
10. únor 2012

@giraafje nemam moc cas prispievat,som v jednom kolotoci 😉 ,my nemame ani o chlp vacsi bytik a aj tak sme stastni 😉 spinkame tiez v jednej izbe,mame pre starsich chlapcov poschodove postele,sikovne urobene ponad nase manzelske,pod jednou z nich vznikol priestor,kam na vojdu 2postielky a momentalne spinkame tak hocijak 😀 mm na poschodovej posteli,starsi v postielke,mladsi so mnou na posteli a babo ako jedine vo svojej postielke 😀

ameliejulliette
10. únor 2012

@majatob Děkuju 🙂 No "spal tvrdě jak předtím", to u nás bychom nikdy neřekli, takže ho přece jen radši odlifrujeme, jsme rádi, když spí aspoň tak na jedno oko 😀 S postýlkou fakt ještě nevím, no... On Beník spí taky s náma, v postýlce je nedlouho a jen začátek noci, pak už nechce... ale na velké posteli spí prostě celkově líp... Ta představa, jak neseš všecky tři děti, je šílená 😀 Zábavná teda 😉
@romcatko @zdezli Taky moc díky. Ještě to bude veliké přemýšlení...

kocula
10. únor 2012

@zzuzca Ahoj,já taky čekám třetí.To se mi narodí až bude mladší dcerce 17 měsíců.Nedovedu si to představit. Shodou okolností bydlím taky na Kamýku.Tak se třebas někdypotkáme🙂

jasekd
10. únor 2012

@zlilly
@giraafje My mame taky obyvakokuchyn a malou moznici, celkem 40 m, bez balkonu...

zlilly
10. únor 2012

@jasekd jejej tak to se ted uplne stydim napsat, ze my mame asi 70m a balkon. a v tom je i takova pul mistnost, pracovna-satna-kramarna, takze v pokojich samotnych uz nemusime mit moc uloznych prostor.

zlilly
10. únor 2012

offtopic. pripadam si jako totalni debil. behem asi 5min se nekde v kuchyni ztratila lahvicka na piti a nikde ji nemuzu najit.

eveluska
11. únor 2012

@jasekd tak jak nakonec, sly jste s kamaradkou? a jak jsi psala s tema bruslema, kam v jbc chodis? kolem prehrady? a zajimavy s tim KP, mne se malej otocil az ted nekdy a uz mi dr. nabizel, ze rodi i KP, ze s tim maji dobry zkusenosti.... tak asi jak ktery doktor v jablonci....