Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

eveluska
11. únor 2012

@zzuzca teeda, ty budes mit deti krasne po sobe 🙂 my uz ted taky rovnou planujeme treti, ale prave az tak ty 2-3roky po mladsim... ale uz ted je mi jasny, ze me chute urcite chytnou driv, tak se te pak budu ptat, jak je to u vas 🙂 Kolik presne je Jakubkovi? kolik mu bude, az bude treti mimco - myslim jako jak na tom bude s chozenim, ze prave i v tech 3letech hodne lidi pise, ze jeste vyuzije i kocar - prave na spani apod., tak jestli uz to pro nej bude v pohode uplne bez kocarku?

zzuzca
11. únor 2012

@eveluska 🙂 jakubko je silvestrovsky, takze ma presne 3 r, mesiac a 12 dni 😀 ked sa narodi mimi bude mat 3,5 r a matko 20 mes. od leta Kubi uz v kociku v podstate nie je, len obcas prilezitostne, ked som sa niekam ponahlala, cez leto jazdil na motorke, a potom uz aj na odrazacom kole (tie motorky to je hruza ked chces aby ti druhe babatko spalo!!). ale v zime ked sa narodil matko bol kocik na nezaplatenie 🙂 a aj tie obcasne prilezitosti, bez neho by som bola hotova, ako som pisala K. sa rozchodil az v 19.mes. ale kupodivu po tom 2. roku uz kocik velmi nepotreboval. Unho bol skor problem s udrziavanim smeru 😅 ako s tym ze by nechcel chodit. Takze ked uz mi dochadzali nervy, sup do kocika a sli sme v pohodicke 😉 A nespi v nom uz od roku a 3 mes. 😠 takze na spanie cez den sme museli byt vzdy doma 😒 alebo proste obcas nespal 🙂

jasekd
12. únor 2012

@eveluska Na inlajny k prehrade, s kocarem jedine tam. Jako bezdetni jsme jezdili i do Hodkovic, na Sous a do Zel. Brodu na Podspalov. Ven jsme sli, furt chodime. Dneska napriklad s bezkama na prehradu, m. si pridelal na kocar hulky a tim to ridil, takze na bezkach i s miminama, trochu atrakci jsme tam udelali 😀 Je tam na ledu "bar", takovy bunkr z ledu (udelany z vody zmrzle v kelimcich od piva, svarak se prodava), nebyli jste bruslit? Kterej Dr, ti to nabidl? Me teda rovnou objednali na cisare a co vim, ostatni zname taky, tak to by me zajimalo, kdo to tam rodi. Mne se uprimne do toho nechtelo, protoze prvni dite 3,7, hlava 35,5 a panev jen 16cm v poslednim rozmeru a slo to strasne blbe i normalne. No a Veny sice "jen" 3,6, ale hlava 36,5, tak mozna me rovnou objednali. Druhej porod ale sel v pohode nakonec, to tlaceni, byla jsem fakt rada, ze se otocila 😵 Kdyz tak to pisni na JBC porodnici, co je to za Dr., co kdybych to jeste potrebovala 😀

eveluska
12. únor 2012

@jasekd tak to zni supr 🙂 no my ted nic, ja uz mam pupek a samotny se mi nechce a m. je furt na baraku a hlavne on je na me v tehu desne opatrnej 😒 a kdyz uz, tak chce vzdycky dat malyho na hlidani, pze mu s nim vsecko prijde desna "anabaze" a ze by si ty bezky neuzil, malymu byla zima apod. 😒 ale ja malyho na tapkani nebo v kocarku ven taham 🙂 a ten dr. byl Mairich, ale tvaril se, ze neni jedinej, ze proste tam KP "normalne" rodi, pokud si to rodicka preje (cs ti vzdycky musi nabidnout jako "prvni volbu", to je podle nejakejch doporuceni cesky gyn.-por. spolecnosti nebo tak nejak....)

jasekd
12. únor 2012

@eveluska No prosim te, se mnou se nikdo nebavil o tom 😅 A fakt nevim o nikom, ze by tam KP chtel rodit, vsechny mely sekci. No ona Vendy mela tu obr hlavu a pupecnik kolem krku, tak jsem si rikala, ze jeste ze by sla sekci, na druhou stranu tlaceni slo dobre. Tak mozna kvuli tem mym parametrum mi to nenabidli, ale ty jsi urcite hubena taky? Pripada mi podle profilovky... Tak to jsem tedy rada, ze se mlada otocila, to by me mozna ta sekce mrzela, kdyz tohle slysim 😕 No nic, zbytecne ted resit, ale dobre propriste 🙂 No vykopat se s detmi je horor, ale vykopat se s jednim a tehotna mi prislo horsi, vsechno me zmahalo 😝 Malej byl nabalenej a pretazenej fusak az ke krku, a na led svitilo slunce, tak bylo i teplo, jen jsem se bala, aby mu neomrzly tvare, manzel pekne svistel. No jo, mne nejak nedoslo, zeuz jsi pokrocila tehotna, podle toho, jak pises v prof., ze behas, plaves, cvicis... Ale ja teda jako tehotna bych na brusle nevlezla, ani na zacatku, kvuli padu, s M. jsem mela zakazano na zacatku vsechny sporty. Akorat jsem si opatrne zahrala volejbal, ale spis takovou placanou. a s obema detma jsem byla parkrat na bazene a na bezkach, ale nic velkeho. Ted s detma jsem se na poradny bezky dostala jednou, hlidali nasi, a dnes jen na tu prehradu. Hlidani moc neni a kdyz uz, tak ho cerpame na ty nemocnicni vyjezdy 😝

eveluska
12. únor 2012

@jasekd to je jasny, my mame hlidani v pohode, tak je to nekdy prave lakavy az moc, i kdyz by bylo lepsi malyho vzit 🙂 jo ja bych se vubec nebala, ze by detem byla ve fusaku zima 😀 to spis muz, ale spis jde o tu lenost, ze si sport lip uzije bez kocaru 😉 a na brusle uz bych nesla, ale na bezky zlehoulinka tapitat jo, kdyby byl mekkej snih 🙂 a jinak uz jenom ty prochazky, plavani apod., u ceho se moc nepada 🙂 tenhle vikend se mi nejak pritizilo, skripla jsem si nejakej nerv v zadech a mam furt desne tvrdy bricho, tak me taky vsecko dost zmaha, snad se to zas zlepsi, pze mam jeste dost pred sebou 🙂 ale uz se fakt tesim, az budu mit "odlehceno" a budu sice pakovat dve deti, ale bez zateze 🙂
jo a s tim KP - ja fakt nevim, jak obecne, to jen ze mi to dr. nabizel a tohle rikal, ale o nikom dalsim, nebo jestli to delaji i jiny doktori nevim.... ale tak priste kdyby nahodou, tak urcite se na to muzes poptat 🙂 on rikal, ze porod KP je "jen na zadost rodicky", takze asi zalezi na dr., jestli ti o tom rekne, nebo ne, ale prat si to asi muzes vzdycky 🙂 a malej mel hlavicku 34,5 a jsem takova normalni, vylozene uzkou panev nemam 🙂 a ted ma prcek hlavicku furt tak o tyden/dva vetsi, asi to bude tak nastejno...

jasekd
12. únor 2012

@eveluska Ja prave mela pred prvnim porodem panev 16 cm (dolni norma je 18), ted uz to bylo jiste vic 😀 Myslim, ze minimalne jeste primar by to umet mel...

eveluska
12. únor 2012

@jasekd jj, urcite 🙂 ja ty rozmery vubec nevim, takze asi od oka "ok" 🙂 kor takhle v tehu si prijdu desne "rozjeta" 😒

jasekd
12. únor 2012

@eveluska koukala jsem na tvoje fotky zbezne, ty jsi krasne stihla 🙂 To ja nejsem zdaleka tak stihla, ale ten predozadni rozmer byl malej. Krasny fotky a krasnej pupek, to ja mela tak dvojnasobnej 😝 Ted podruhy vubec hruza.

eveluska
12. únor 2012

@jasekd jejej, dekuju 🙂

eveluska
12. únor 2012

@jasekd skoncil vlk, tak jdu na kute 🙂 dobrou.... treba nekdy na jare muzem na ty brusle vyrazit spolu 😉

jasekd
12. únor 2012

@eveluska Dobrou, klido, s tandemama budem pekna atrakce. To se priprav, ze lidi budou koukat, komentovat a ptat se te, jestli jste si to vyrobili nebo se to prodava 😀 Koukala jsem, ze uz mate vybrano, tak at slouzi.

eveluska
13. únor 2012

@jasekd diky 🙂

viteceksmaminkou
14. únor 2012

zatím skušenost nemám mám syna 18 měsíců a v květnu čekáme druhé tak jsem na sebe zvědavá jak to budu vše zvládat když syn je mamánek a nesnese když když jedeme k tetě a půjčím se bratranka malýho hrozně žarlí 😒

berryl
16. únor 2012

Ahoj holky jsem maminka dvou rošťáků, jsou od sebe o 14měsíců.První půlrok byl náročný, ten druhý půlrok o něco lepší.Teď už je to pohoda :o) mladší v lednu oslavil rok. Začínají si spolu hrát. Neměnila bych a jsem moc ráda, za tak malý věkový rozdil

berryl
16. únor 2012

holky klidně se přidejte se k nám na facebooku do skupiny děti brzo po sobě:https://www.facebook.com/groups/306333912758922/3063840...

ameliejulliette
23. únor 2012

Ahojte, prosím o radu, myslíte, že je reálná představa, že bych koupila jenom dvojčecí golfky s polohováním do lehu a vložnou taškou pro mimi? Případně nějaké tipy? Dostali jsme se do slepé uličky, kdy mě děsí, jak jsou tandemové kočárky, které by přicházely v úvahu, dlouhé, a manžela zas děsí, jak jsou ty dvojkočáry vedle sebe široké 😅 Tak jsem myslela na ty golfky a střídat to s monokočárem a nosítkem...
Já jsem trochu na nervy, je mi pořád blbě a potřebovala bych spát a Ben to prostě nechápe, řádi jak černá ruka, dneska vstal v půl šesté a od té doby nešel spát (normálně chodí aspoň dopoledne po těch třech hodinách od probuzení), já jsem to už i obrečela 😝 Hormony, fuj 😖 Ale jinak se od čtvrtečního ultrazvuku megatěším na naše nádherné mimi 😵

editah222
23. únor 2012

@ameliejulliette já bych se jen bála, že ty golfky nebudou řádně odpružené a mimčo tak bude skákat jak balon. Ale na druhou stranu v zahraničí jezdí mimina často v golfkách už od narození a taky žijí, tak nevim 🙂

Náš Ben (Bernard) dnes taky řádí. A o spaní nemůže být ani řec a to už v tuhle dopu normálně hodinu spinká. ☹

ameliejulliette
23. únor 2012

@editah222 Tak asi nějaké erupce na Slunci 😀 No, já nemám moc odpružený žádný kočár (to ještě nejlíp na tom jsou zrovna golfky od Cybexu 🙂 ), jezdíme jen do města, do přírody máme Ergo, takže toho bycvh se až tak nebála, ale díky za názor...

jasekd
23. únor 2012

@ameliejulliette No bude hur, uz jsem psala nekolikrat, ze tehotenstvi a jedno dite je horsi nez deti dve 😀 Koukam, ze jsi z Prahy, tam by to mozna slo. U nas ani omylem, snih, kopce, nekvalitni chodniky atd. A to spatny odpruzeni by mi taky vadilo, ale kdyz bude v pekne vystlane tasce... Dvojkocar jedine za sebou, asopn podle me! Jake jsi mela kandidaty? Powwertwin vypada jak autobus, ale ovladatelny lehce, lehky na vahu a vejde se leckde 😉 A taky jsem se ho nejdriv lekla 😀

ameliejulliette
23. únor 2012

@jasekd Já právě chtěla na menší dítě mít možnost vidět, a to má málokterý tandem z těch, co jsem viděla... Tak Peg Perego Duette a Jane Twin Two... Ale to už jsem vzdala, no teď jsem se upnula na tu možnost s golfkama, nevím, na jak dlouho 😀 Ale ještě je času! 😀 Děkuju za uklidnění, že nejsem jediná, kdo takhle v tom těhotenství šílí/šílel 😉

jasekd
23. únor 2012

@ameliejulliette ja treba golfky nemusim, ale je to kvuli tomu terenu u nas, podle me do Prahy to neni blbej napad 😉 A casu dost, uvidis, jak se ti Ben rozchodi atd.

jancule79
23. únor 2012

@ameliejulliette Ahoj, já myslím, že pokud bys ty golfky měla na příležitostné popojíždění a ne někde v terénu, tak by to vcelku šlo. Ale je fakt, že třeba na pražský dlažbě v centru se mi lépe jezdí se sporťákem s nafukovacíma kolama než s golfkama.
Já bych se u těch golfek trochu bála těch malých koleček. Prože když pak jedeš třeba s ročním a 2,5 letým dítětem (to jsem na dlouhý prochajdy dvoukočár ještě sem tam brala), je to docela váha - malý cca 13 kg, velký cca 16 kg + nějaký ty sarapatičky a vezeš 30 kg jen to fikne. Taky bych brala v úvahu, jestli počítáš, že by Ti mimčo v golfkách spalo, protože třeba v zimě je do některých golfek problém dát fusak. A ty dvojgolfky asi budou užší než ty monogolfky (beru teda klasický golfky vedle sebe).
Jinak k té šířce dvoukočáru, já měla EasyWalker Duo (super, naprostá spokojenost). Hlavně byl široký 76 cm, takže v pohodě prošel standardníma 80 cm dveřma. Prakticky nikde jsem s jeho šířkou problém neměla. Takový ty klasický široký dvoukočáry bych taky nekoupila, člověk nikde neprojde a to je pak k prdu.
Tak držím palce, ať je Ti líp. Mě naštěstí v těhu špatně nebylo, ale v 1. trimestru bych mohla spát i za chůze. Do toho jsme dělali kompletní rekonstrukci domu a k tomu ještě roční raubíř, takže to jsem si o odpočinku mohla nechat jen zdát (trochu jsem si alespoň vydechla po obědě, kdy malý spal).

ameliejulliette
23. únor 2012

@jancule79 Děkuju moc, no, s tou hmotností si to popravdě nedovedu ještě moc představit 😅 A aby se tam vešel fusak, na to jsem samozřejmě myslela, první dítko je drobné, a druhé nemá po kom být o moc větší, tak v tomhle ok, ale jak píšeš, některý golfky to mají natěsno... Achjo, já fakt nevím, ten kočárek, to bude ještě běh na dlouho trať... No, já právě se tak těším na ten jeho dpolední spánek, jak na smilování, a dneska prostě nebyl, tak mě to úplně rozhodilo 😔 Ale už dobrý, poklidila jsem pořádně, tak aspoň k něčemu to bylo 😀

ivkaj
23. únor 2012

@ameliejulliette vydrž! Mě naštěstí špatně nebylo, zato jsem byla hrozně unavená a na polední spánek se těšila jak na vysvobození. Taky jsem občas únavou už brečela nad nespícím dítkem. Ale tak před týdnem se to zlomilo a po obědě se natáhnu už jen ze zvyku a stačí mi 20min.
Kočár reším, neřeším. Líbil by se mi EasyWalker Duo (dá se právě použít i jako sourozenecký), ale i bazarový se prodává za nehorázné ceny. Druhý vychvalovaný Jane Powwertwin jsem neviděla naživo, ale na bazarech se dá pořídit za celkem rozumné ceny.

jancule79
23. únor 2012

@ameliejulliette Tak to jo, jestli je klučík spíš drobnější, tak to je v pohodě. My to máme právě opačně - manžel i já jsme docela vysocí a oba kluci taky. Když jsem vybírala normální monogolfky, tak některé byly tak úzké, že by v nich byl syn ve 2 letech jako skrčenec, natož ještě s fusakem. 🙂
Pak když jsou ty děti větší, tak člověk veze už nějaký náklad (mladší teda měl v roce 11 kg, to jsem si tam to kilčo přihodila, řekněme oblečený 12 kg. 🙂 . Právě z toho důvodu bych se bála u golfek těch malých koleček. Ale asi je to i tím, že jsem zvyklá z toho EasyWalkeru, který měl velká nafukovací kola.
Já jsem taky tenkrát koukala na ty dvoukočáry se sedačkama za sebou, ale právě jak jsou kluci velcí, resp. starší byl velký a bylo jasné, že mladší taky žádný prcek nebude, tak jsem se trochu bála toho prostoru na zadní sedačce. Pak mi taky trochu vadilo, že u některých nešlo přední sedadlo sklopit do lehu.
Jelikož bydlíš v Praze, tak bych asi taky brala u výběru kočáru v úvahu to, jestli s ním budeš cestovat MHD. Já právě jezdím pořád autem, takže mi nevadily sedačky vedle sebe. Vím, že kolikrát maminky, co cestují MHD, volily spíš kočár se sedačkama za sebou nebo Phil & Teds. Nebo pak taky brát v úvahu, zda kočár budeš někde tahat do schodů, kolik je na něj v bytě (v rodinném domku jsem tohle právě ani neřešila) místa apod.

jancule79
23. únor 2012

@ivkaj Ahoj, já měla na kluky taky EasyWalker Duo - maximální spokojenost!!!. Tenkrát jsem ho vychytala na MMB od jedné paní - mírně jetý, ještě v záruce, takže super koupě. Byla to hrozná náhoda. Před těma 2 lety, když jsem ho kupovala, tak se tam jeté EW objevovaly opravdu sporadicky. Nevím, jak je tomu teď.

pejtho
24. únor 2012

Ahoj holky, moc jsem nedočítala, co jste kdo psali.
Jsem maminka 7měsíční dcery a dnes jsem objevila na testu //. Další mimi jsme plánovali až za rok, ale nějak nám s manželem "ujelo" 🙂 a tak se zřejmě v listopadu dočkáme dalšího přírustku 🙂 Věkový rozdíl by tedy byl nějakých 16měsíců. Máte některá děti takto brzy po sobě?
Mám z toho trošku strach. Ani né tak z péče-mám šikovného a obětavého manžela a ochotné babičky a dcerka je teď v 7mi měsících docela pohodářka.
Ale spíš mi to teď přijde takové nefér vůči naší malé-jako kdybych jí měla ochudit o tu naší pozornost. Jsem z toho taková skleslá, i když na druhou stranu se na druhé mimi těším, i když to nebylo plánované 🙂
Tak se to ve mě tak pere-je to dneska takový šok, tak pořádně nevím co s tím 🙂 Dceru ještě kojím a nechci jí to upírat kvůli těhotenství, na druhou stranu-při prvním těhu mi bylo první 3měsíce tak šíleně zle, že si nedokážu představit, jak to zvládnu, když to bude to samé...☹

jasekd
24. únor 2012

@pejtho zvladnes, budes muset, ja otehotnela, kdyz bylo prvnimu decku 3,5 mesice 😅 Bohuzel zle mi bylo poprvy i podruhy, bylo to narocny, blila jsem 5 mesicu nekolikrat denne. Ja z soku 1 den probrecela a tyden to vydejchavala, az ho uvidis na UZ, vsechno tohle prejde. Ja mam manzela, co celkem pomaha, babicky temer vubec, vsichni pracuji. Ty reci, jak to ublizuje starsimu decku, naprosto neberu! Detem ublizuje valka, hlad, tyrani, citovej chlad od rodicu, nevsimavost, hadky v rodine blabla bla, ne ze maji sourozence. Moje deti jsou o rok a kdyz je vidim, jak se spolu perou, jak se mazli nebo se spolecne smejou, dala jsem jim naopak to nejlepsi! Vzdyt mala dostane zivou hracku! 😀 Bude plakat, bude se vztekat, bude zarlit, ale to by delala, i kdyby byly o dva, tri roky, a muj si zvykl rychle, ted obcas bojuji, obcas se milujou a je to fajn, pro me narocne, pro ne fajn.

misaskul
24. únor 2012

@pejtho Určitě to zvládneš! My máme zatím jedno mimčo pětiměsíční, ale v létě bysme se chtěli začít snažit o druhé miminko, chtěla bych děti tak dva roky od sebe, ale když to bude míň tak se zlobit nebudu. 🙂 Bude také záležet na přírodě. Určitě bych neměla obavy, že první dítě nějak "ošidím" na úkor toho mladšího.
Hodně štěstí.