Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

ejuska79
28. kvě 2012

@tea333 tak to je o.k...moj ju nikdy neuspaval, ani jest jej nedaval ani ju neprebaloval...ja som na nich sama.. no vlastne sem tam zoberie malu von, ale nie dlhsie ako hodinu...tie reakcie pri prvom stretnuti su zvlastne, ninka si ma nevsimala, akoby sa bala, ze uz ju nechcem, ze mem maleho, vyliezala na stolicky a tak...druhy den pri odchode uz plakala..

andulka444
28. kvě 2012

Ahojky, chtěla bych vás o něco poprosit. Moc by mi pomohlo v rámci mé seminární práce, kdyby jste se koukly na tento dotazník.Zabere to jen 2 minutky.Týká se to krémů proti striím.
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?fo...

dlabinecka
28. kvě 2012

@tea333 My jsme zase měli problémy motorickým vývojem, měly jsme dost špatný porod a jako následek měla malá neurologické problémy 😝 To je furt něco...

l.e.o.n.t.y.n.k.a
30. kvě 2012

@misi.21 Taky jsem to hodně řešila. Máme rozdíl jen 16 měsíců. Bála jsem se odloučení, až budu v porodnici, ale Maty to přešel bez velkého breku. Je pravda, že jsme ho radši nebrali ani na návštěvu, prostě mě neviděl čtyři dny. Ale zvládnout se to dá, první týdny je to hukot a dnes je to docela i pohoda. Ještě si nedokážu přestavit, až budou na podzim oba jezdit na odrážedle. Ale i to se podá. Taky už jsem potkala holčinu co měla podobný rozdíl a už je měla oba "pojízdné", sice malá jezdí hooodně pomalu a velkej bráška je zase hooodně rychlej. Takže na dlouhý procházky to není.

skorepka
5. čer 2012

Ahoj holky a zensky, tak ja se k vam pridavam, uz pul roku debatujeme kdy druhe mimco, ted je male 10m, uz bych byvala chtela, ale musime pockat jak se vyvynou finance a ja chci zazit az se mala konecne rozbehne sama. sice uz chodi dlouho u nabytku, v posledni dobe stoji bez drzeni, ale chci si to plne uzit a pak od prvnich tydnu uzivat i druhe, abych sebe ani jeho/ji neochudila. Mala se nam povedla hned, kdyby to tak dopadlo i s druhym, bylo by tro super, bzel nikdy se nic nevi. Myslim ze vse jde zvladnout, nakonec, nic jineho nezbyva. 😀 Moc chci aby byli/y max 3 roky od sebe, ja mam segru o 7let mladsi a je to na kulo. Cele detstvi i pubertu jsme byly jedinacek - pac sme si nerozumnely. Proto uprednostnuju cim driv tim lip. No uvidime. 🙂

martinka.pida
5. čer 2012

@skorepka Nezlob se, ale proč si myslíš, že by sis děti dřív od sebe neužila? Já jsem teď v sedmém měsíci, moje malá má 14 měsíců a teprve teď začíná sama chodit. Ale vůbec mi nepřijde, že bych sebe nebo svoje děti, které od sebe budou 17 měsíců, o něco ochuzovala. Čím? Abych pravdu řekla, tak je to tvrzení, na které začínám být dost alergická 😀.
Jinak moc držím palce, ať se vám zadaří podle plánů 😉 .

skorepka
5. čer 2012

@martinka.pida ale joo uzila, ale kdyz uz to do ted neprislo, tak abych si uzivala uz prvni tydny - jsem /nejsem. 😉 Nemyslim to nijak blbe, tak me nekamenuj. Proste se chci jeste radovat z pokroku male a pak z prirustků dalsiho prcka. 😉 Sledovat to tyden po tydnu - na to se moc tesim

bubu98765432
5. čer 2012

Moja staršia dcéra má 2 roky a 6 mesiacov a mladšia má 1 rok a 3 mesiace takže su narodené po sebe. Tá mladšia by sa chcela aj hrať zo staršou ale staršia jej stále robí zle. obe sa chcú mojkať a tulkať sa a čo má jedna chce aj druhá. Ja na vašom mieste tak počkám. Od narodenia jej robila zle a to sme sa snažili obom sa venovať rovnako. Keby som bola na vašom mieste tak určite s tým ešte počkám.

zuzi0911
5. čer 2012

prva dcerka mala 18 masiacov,ked sa narodila druha. aj ked je to makacka,ale nemenila by som. starsia teraz mala 3 roky A mladsia ma 16 mesiacov,a su velke kamaratky starsia si ju neda aj ked mala jej robi zle a navyse ziarli co som skor cakala od tej starsej. najkrajsie je ked jedna pride k druhej a zacnu sa k sebe tulit, objimat.su si velmi blizke len dufam ze im to vydrzi

zdezli
5. čer 2012

Ja jsem za maly rozdil rada, i kdyz jsem ho puvodne neplanovala. Spatruji v nem spoustu vyhod!

martinka.pida
5. čer 2012

@skorepka Vůbec jsem tě neměla v plánu kamenovat 😀. Já jen, že tuhle "frázi" slyšim opravdu často a moc ji nechápu. Přijde mi to, jak když si dva nebo tři roky budeš užívat jedno mimčo, pak ho "odložíš" bokem, aby ses mohla věnovat a užívat si to druhé....

dagmarkaaa
5. čer 2012

ahoj holky, docela by me zajimalo, jestli mate deti v jednom pokoji nebo kazde ve svem, nebo jak se vam to osvedcilo? Pokud teda mate tu moznost mit 2 decaky.

lamina
5. čer 2012

moj ma 4 mesiace necele, bol predcasny (sekcia)a uz by som chcela dalsie.len co sa prolaktin znizi, nekojim, tbl na odstavenie mliecka snad zabrali.

majatob
5. čer 2012

@dagmarkaaa ja mam vsechny spolu od miminek a bez problemu 🙂

dagmarkaaa
5. čer 2012

@martinka.pida ja znam maminu co ma deti po 15m neplanovane a uz je te mladsi vic rok a pul a doted je z toho rozhozena ze tu starsi o neco ochudila a je ji lito ze se ji nemuze nebo nemohla tolik venovat.... tak je to asi individualni....
ja mam deti o 20 mesicu a jsem moc rada, chtela jsem do 2 let odstup, spis to beru jako obohaceni pro tu starsi (i kdyz svym zpusobem zarli doted 😅 ) a jeste vetsi parada je to pro mladsiho, kdyz vidim jak se rehta kdyz segra dela vylomeniny a ja z ni penim, tak mi to dava veselejsi pohled na vec.

jasekd
5. čer 2012

@dagmarkaaa my jsme v 1+1, takze vsichni vsude. Dokud jsem vstavala v noci s dcerou na kojeni, byl manzel a kluk v loznici a ja s dcerou v druhem pokoji. Ted jsem spali uz vsichni v loznici, my na zvysene posteli, pod nami ma pelisek syn a dcera je v postylce. Ted jsem ovsem zjistila, ze klukovi se podezrele krivi zuby, takze jsem mu nekompromisne sebrala dudlik a rve rve rve, vzbudi malou, ta jeci taky, takze ted je manzel u kluka, ja houpala holku a ta ted usina v predsini v korbe od hlubokeho kocarku 😅 Jeste ze mame fakt velkej kocar 😀 Ted je to fakt mazec 🙄 No, a uz zas rve 😠 😠 😠 resp. oba, manzel se rozhodl, ze opusti loznici...

jasekd
5. čer 2012

@martinka.pida ja jsem na to alergicka taky, ty deti si vzajemne mnohem vic daji nez jim to vezme... ale kdo nezazil, nepochopi. A ze problemu nemame malo,,,se zdravim deti myslim, takze starosti jsou, ale toho peknyho je taky hodne.

skorepka
5. čer 2012

@martinka.pida mas pravdu zní to blbě :D ale prostě na to druhé uz nebude tolik času jak je zvyklé. Ale čeká nás hlavně operace o které jsem nechela mluvit a prostě nechci byt tehulka a stresovat se jak to dopadne ažnaa ní mala půjde :( bude to stres,kor kdyz furt vidíš o operacích takovekch prcků a jak dopadají. A nehci to přenášet na plod. ☹

zuzi0911
5. čer 2012

@skorepka nemyslim si ze na druhe bude menej casu. ja som starsiu zapajala do vsetkeho aby sa necitila odstrcena hrat sa mozte ked malinke spi alebo staci ked budete na prechadzke. neboj sa prve neukretis o nic,ale za to das mu vela a to surodenca.mrzi ma ze momentalne mate problemy. mne prvu malu operovali ked mala 4 mesiace. aj ked ona mala herniu a neviem co ma tvoje dieta,ale je to neuveritelny strach a bezmocnost preto ti verim a chapem ze 2 dietatko momentalne neces. drzim palce aby vsetko dopadlo dobre

martinka.pida
6. čer 2012

@dagmarkaaa Já zatím můžu říct jen teoreticky...Máme dva dětské pokoje pro prcky. Jeden plánuji jako dětskou ložnici a druhý jako společnou hernu pro oba. Až budou starší a budou chtít, tak by měli každý vlastní pokoj.
@jasekd
dagmarkaaa
A s tím věkovým rozdílem je to samozřejmě individuální, ale ve většině případů si myslím, že dětem víc dáš, než vezmeš. Chtěla bych starší zapojit do všeho, co bude možné, aby mi pomáhala s péči o miminko, měla to jako hru a ne povinnost. Miminka (zatím 😀) miluje. Když je u nás na návštěvě kamarádka s mimčem, tak k němu pořád chodí, hladí ho, dává mu svého dudlíka...Zatím to vypadá dobře 😀. Jak to bude v praxi, netuším 😀.
@jasekd To jso docela bojový podmínky 😲 😅. Ale jak vidím, i to se dá zvládnout 🙂.
@skorepka To je mi líto, že musí Verunka na operaci. Pak bych s druhým mimčem určitě nepospíchala. Moc vám držím palce, ať to dopadne na jedničku 🙂.

jasekd
6. čer 2012

@martinka.pida My se snad budem brzo stehovat, ale da se to 🙂 Clovek se nauci improvizovat a ani my ani deti nijak netrpime.
@skorepka taky drzim palce na operaci! Ja zila cele druhe tehotnestvi ve stresu ze synovych problemu, zda bude/nebude operace... Nebyla, bude az ted za mesic. A to jsem jeste nevedela, co nas ceka s holkou. S tou odjizdim smer Motol pozitri 😝 Je toho trochu moc. Nastesti decka jsou celkem v pohode a jeste si nic neuvedomujou a jak si spolu hraji (tak 10 min za den 😀 ), to je nadhera. Ale kdyz se na to necitis a zatim nechces, proc to lamat. Tady na tech strankach ti vetsina holek napise, ze se to da, protoze bud chtely nebo musely a clovek se natrenuje a fakt to neni takova hruza, ale ve vasem pripade bych si odbyla "v klidu" tu operaci a pak snad s cistou hlavou na dalsi miminko. Ja v dobe, kdy se zaclo resit, zda operovat, uz byla tehotna, jinak bych taky pockala.

martinka.pida
6. čer 2012

@jasekd Ono to hlavně jít musí, když to jinak nejde 🙂. My naštěstí prostoru máme dost, až mě to občas štve. Hlavně, když uklízím 😀. Vy to máte taky doma asi pěkně veselé, s těma nemocema...to mě mrzí.

zdezli
6. čer 2012

@dagmarkaaa nase deti spi spolu v pokojicku od synovych asi 8 mesicu ( s treba jednonocnimi prestavkami, kdyz ma jeden z nich rymu, nebo malemu rostou zoubky, to jde pak Misa do loznice) - bez problemu. Jdou spat ve 20':30 a ted jeste chrni, v noci k nim nemusim 😵

skorepka
6. čer 2012

@martinka.pida dekuju. Zatim jsem v klidu ale az to bude za dverma budu se bat, hlavne anestezie ☹

skorepka
6. čer 2012

@jasekd dekuju, ja jsem chtela dalsi uz v jejich 4. mesicich, ikdyz byla jeste uplakane miminko, ale z tohodle duvodu chci pockat. Dekuju za podporu 🙂

majatob
6. čer 2012

@skorepka na jakou jde mala operaci? ☹ nas nejstarsi byl kvuli triselne kyle, puvodne jsem mela jit s nim do nemocnice ja (ve 38.tt), ale chytl anginu a posunul se mu termin kdyz uz byla mala 14 dni na svete...ale nervy to teda byly, ikdyz byl v nemocnici jen 3 dny ☹

skorepka
6. čer 2012

@majatob ja to nechci rozebirat, promin. ☹

majatob
6. čer 2012

@skorepka v pohode, ja se omlouvam, ze jsem byla zvedava 🙂

ritusuk
6. čer 2012

Tak ja mam 9m. dvojcata a som opat tehotna 🙂 Svet sa nezrutil, stale sa toci, tesime sa na mimi, len sme sa dohodli, ze to bude na isty cas finalny clen rodiny 🙂

mia258
10. čer 2012

Som blbá? ☹
Občas ma pochytí strach, že to nebudem zvládať s dvoma. Dcéra je dosť aktívna, stále na nej musíme mať oči, aby si niečo nespravila, potrebuje chodiť čo najviac von, do kolektívov. Chce bicyklovať, plávať, chodíme na dlhé prechádzky a občas mi napadne čo bude robiť, keď budem mať maličké bábo, ktoré nebude môcť prvé dni chodiť von, nebudem ho brať do väčších kolektívov. Čo ak bude mať napr. koliky a nebudem sa môcť tak venovať staršej...
Niekedy si poviem, že to zvládnem ako každá ďalšia žena a niekedy mám pocit, že to kvôli mne celé krachne, že to sama nezvládnem. Aj vy ste mali také pocity? 😒