Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

ameliejulliette
23. srp 2012

@zlilly Děkuju 🙂 Nechám se překvapit. Je fakt, že se šetřícím režimem jsem toho opravdu moc nepoklidila... a teď už jsem celá rozvrzaná... No těším se minimálně na ty zvětšené možnosti pohybu 😉

zlilly
23. srp 2012

@ameliejulliette nj máš to za pár. musí to být lahůdka v těch vedrech, co? já už sem ke konci akorát seděla s nohama ve škopku, víc se nedalo.

ameliejulliette
23. srp 2012

@zlilly Přežívám,... na zimu to bylo ale lepší 😀 Teď se spíš snažím po tom šetření se nabrat nějakou kondičku k porodu... Tak uvidíme. Však já vám sem hned poběžím plakat, až přijdeme domů 😀

pajusa
24. srp 2012

Ahoj všem,

prosím poradili byste mi prakticky, jaký kočárek jste využili v případě sourozenců s věkovým rozdílem cca rok a půl?

pajusa
24. srp 2012

@mishulka1987 gratuluji a rady si můžeme předávat za pochodu :D jsem na to stejně, na začátku jsem to řešila hodně...teď jsem to trošku vypustila z hlavy a až to přijde, tak to přijde...
jinak jak píšou holky, asi vypustit, co se dá...a ta flylady je dobrá, funguje to...jakžtakž...

strapco13
24. srp 2012

@pajusa ja mam 20 mesiacov medzi detmi..nekupobvala som surodenecky ale pridavne sedatko Buggy Pod ..maximalna spokojnost, mne maly uz vela chodil a nespaval v kociku, tak to vyuzivam..este teraz sa zvezie

pajusa
24. srp 2012

@strapco13 díky, ten pod jsem neznala, všimla jsem si ho až tady...malý mi teď začal chodit (má rok), tak je dost možné, že v roce a půl už to taky nebude potřebovat no...

strapco13
24. srp 2012

@pajusa a niekedy som dala maleho do kocika a nosila malu v satke, ci v nosici, no niekedy..ona je vela nosena 😵
cize u nas by bol dvojkocik uplne zbytocny

svatule
25. srp 2012

@jasekd děkuji za odpověď, taky vždy drhnu v ruce na zimu pořídím návlečky, ale někdo mi říkal, že i prali, tak to ještě zkusím vymyslet.
Co se úklidu týče, musím takřka vše dělat denně, nebo ob den, máme ještě doma 2 kocoury, takže vysát a vytřít je nutnost, nádobí myje myčka, pračka pere denně a nežehlím, neb nemám kdy 🙂
Holky, které jste kojily, já to od malé neznám, tu jsem měla od cca 3 měsíců na UM, budily se vám děti i v noci co 3 hodiny? Malý už spal hezky a teď začal, docela mě to zmáhá, nevím, zda se to zase upraví, nebo to zmizí až s příkrmy...Jdu od září na mini úvazek, tak jsem zvědavá, jak to budeme zvládat.

ivkaj
25. srp 2012

@pajusa ahoj, já mám prcky od sebe rok a půl. Mrňous začal chodit až později (v 16m) a tak sme pořídili Easy walker duo, je kupovaný jak používaný, ale zaítm spokojenost. Chci s ním vydržet přes zimu a na jaře zkusit skejtík ke kočárku.

To přídavné sedátko má jedna maminka v okolí a moc s ním spokojená nebyla, říkala, že jí to táhlo kočárek na stranu a nadřela se při vození. Já o něm chvilk uvažovala, ale na zimu se nebá nějak moc "zateplit", tak mě to přeslo.

@svatule první prcek se budil v noci na jídlo celkem pravidelně asi do 4měsíců. Malá teď pro změnu spí skoro celou noc. Takže co dítě, to originál. Zkus vydržet, může jít třeba o růstový spurt nebo i to teplo mu nedělá dobře a víc se nají jak se ochladí.

claudie
25. srp 2012

@pajusa my máme děti od sebe 13 měsíců a nechtěli jsme investovat do sourozeneckého kočárku velké peníze, tak jsme pořídili jeden z levnějších. - Sourozenecký kočárek - ABC Design Tandem Plus. Stál něco kolem 5 tis. Dobře se s ním jezdí (žijeme na vesnici, takže drandil i po děravých cestičkách 😉 ), jednoduše se skládá a nezabere celý kufr v autě.....Nám prostě vyhovoval..... 🙂

svatule
25. srp 2012

@ivkaj já právě si říkám, zda to je ten spurt. Malou jsem plně kojila jen po 6ti nedělí, pak s dokrmem, tak to neznám. Určitě zkusím vydržet, co to půjde 🙂
@pajusa my koupili Jané powertwin, také používaný. Jsem max spokojená, je lehký, dobře se ovládá, skládá...taky jsme zvažovali, zda se oplatí, dcera chodí ráda a pěkně, ale bydlíme v centru Ostravy a když s nima jdu sama, je docela masakr ji uhlídat, tak jí většinou nechám sedět a pak vypustím, kde už nic nehrozí. Navíc, pokud potřebuji něco zařídit rychle, je to super. Když jde dcera jen s taťkou, nebo dědou, tak bez kočárku

tigrica182
25. srp 2012

ahojte - mozem sa k vam pridat??? mam 11 mesacny rozdiel medzi detami ... mam 15 mesacneho syna a 4 mesacnu dcerku .... my mame kociar takyto:
[URL=http://www.images.dogforum.sk/viewer.php?file=m...][IMG]http://www.images.dogforum.sk/files/mhg9n69zvkx...[/IMG][/URL]

ako riesite napr. ked starsiemu idu zubky a aby mladsieho surodenca nebudil??? davate nejake lieky??? nam sa steraz tlaci asi stolicka dost je bolestiva...

katren
25. srp 2012

@tigrica182 vitaj....prijimame stale 😉

My mame rozdiel 18mes. a teraz to bude 15mes. Kocik mame BabyJogger City Select.....teraz sme boli na dovolenke v Oscadnici a teda dali sme mu zabrat....vsetky tury s nami absolvoval.....nemyslela som, ze tolko vydrzi....ako terenak je super 😉

alenka600
25. srp 2012

@claudie
@svatule Baby a mohli by ste dat foto kocika aj ked je zlozeny? A kolko vazi? Mam z toho paniku....

Ja budem mat rozdiel 12, mozno 13 mesiacov, rozmyslala som ci kocik ano, alebo nie.....nechala som si to prejst hlavou a na prve mesiace nekupim kocik, lebo aj prve dieta som nosila vlastne celu zimu (prve 3mesiace) v satke. Takze starsia bude v kociku a mladsie dietatko v satke. Ale potom tak na leto by som uz asi nejaky kocik kupila, lebo - nieco vybavit, po meste a tak....no je to niekedy nevyhnutne ten kocik, ved aj teraz dceru niekedy musim dat do golfaca.....Existuju teda take surodenecke kociky aj "golface"? Neviem ci som sa vyjadrila spravne....jednoducho surodenecky by som kupila az taky, kedy uz budu obe deti sediet (mladsie aspon ako tak). Existuje taky? Ci tie surodenecke sa robia univerzalne len?

dadica
25. srp 2012
alenka600
25. srp 2012

@dadica super

stipec26
26. srp 2012

@pajusa
ahoj nahodou som si klikla tuto temu a uvidela tvoju otazku...
ak by sa ti pacil - ja rada predam nas surodenecky kocik
mam medzi prvymi detmi rozdiel 15mesiacov...
bohuzila mne sa na peg-perego co som mala nedal pridat ani stupienok, ani sedatko

https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/gsf1/pre...

...

stipec26
26. srp 2012

@alenka600

https://www.modrykonik.sk/bazar/kociky/gsf1/pre...

moznos sa ti bude pozdavat tento... tiez som mala malu cez zimu na sebe (manduca)a na jar sme kupili tento
sklada sa jednou rukou, a ma aj dobre ovladanie

stipec26
26. srp 2012

@lucka33 aj ja mam 15 mesiacov a je to super 🙂 ako ano, mala som svoje obdobia, ale je fakt, ze sa vyhraju sami, co predtym moj starsi potreboval stale moju pozornost... takze sa mozes tesit - uz bude fakt len a len lepsie 😉

claudie
26. srp 2012

@alenka600 mrkni sem, jsou tam fotky ve složeném stavu 😉

https://www.modrykonik.cz/bazar/kocarky/zthd/so...

svatule
27. srp 2012

Bohužel nemám fotky kočárku ve složeném stavu, jak ho budeme skládat, snad nezapomenu a vyfotíme.
Holky, co myslíte, můžu už malého dát do sporťáčku? Samo ne do sedu, malou jsem tak měla od 5 měsíců, náš malý je ale už v kočárku nevrlý, chce koukat a pokud neusne, ječí, dokud ho nemám na rukou, ale do šátku taky nechce...
Je už i dost velký, tak pořád uvažuju, ještě není zima, tak snad by to pomalu šlo.

alenka600
27. srp 2012

@svatule Ja som Juliu dala do sportaku ked mala asi 4,5m - neda sa mi dat uplne do lahu, tak do tej casti co je pod zadkom som poskladala dve deky a tym sa mi ta dolna cast vyrovnala s hornou castou a bola v uplnom lahu 😎

daasenka85
27. srp 2012

Ahoj holky!
asi už tu máte rozjetou diskuzi 😉 taky bych asi chtěla dvě děti po sobě, protože první nám nějak nejde (potřetí těhu, dítě snad už bude první) a chci předejít těmto problémům i u druhého a moc to neodkládat. akorát si nejsem jistá svými nervy 🙂 (je jasný, že u mě je vše hypotetické, když nevím ani, jaké je mít jedno dítě, jaké bude, atd.). a další problém mi přijde u pár kamarádek (nikoho se nechci dotknout, mohou to být výjimky!), že na druhorozené zpočátku prostě "není čas". protože starší si vyžaduje pořád hodně pozornosti, do školky ještě nechodí a mladší často jen tak sedí, popřípadě chodí a pozoruje, jak si rodiči hrají se starším. vím, že by to tak být nemělo a že je to asi extrém, pak je asi na obou rodičích, aby si domluvili, kdo se komu zrovna bude věnovat (i když mi je jasný, že to není jednoduchý), ale zrovna u známých mi bohužel přijde, že tam se věnují jen staršímu klukovi a holčička tím, že je chuděra hodná a uťáplá, tak nic :(

svatule
27. srp 2012

@daasenka85 tady spíš záleží na povaze dětí. U nás je to tak, že ze začátku jsem se víc věnovala malému-často se kojil, byl pokakaný. Teď je to tak půl na půl, protože se snažím dceru zapojovat-podat bodyčko, plenku, apod. Když syn spí, snažím se jí věnovat. Ale je jasné, že ne vždy to jde rozdělit "spravedlivě" nadruhou stranu, aspoň se děti lépe naučí kompromisu.

nevestickaaaa
27. srp 2012

ahojte dievčatá, otvorila som minulý týždeň podobnú tému, keďže som nenašla túto... Rada by som sa poradila s mamičkami, ktoré majú 2 detičky za 1 rok, hlavne o fyzickú stránku druhého tehotenstva. Nejedná sa žiaľ o môj problém, ale o kamarátku, ktorá ostala tehotná hneď po šestonedelí. Chceli 2 detičky krátko po sebe, no nevedela, že to príde až takto skoro, ale nechávali tomu voľný priebeh, lebo o prvé sa snažili takmer 2 roky. Veľmi sa tešila, keď zistila, že je zase tehu, ale keď prišla k lekárke, tak tá jej neskutočným spôsobom vynadala, že či má 15 rokov a nevie si dať pozor a že o to druhé dieťa určite príde, lebo maternica to isto neudrží takto skoro po pôrode a navyše pripraví svoje prvorodené o jej mliečko a podobné drísty.
Jej radosť nahradila neskutočná depresia, čo určite nepomôže ani jednému z detičiek. Veľmi sa teraz o bábo bojí, samozrejme som jej povedala, nech si okamžite od lekárky zoberie kartu a ide od nej preč, nemá v žiadnom prípade po nej ziapať a hovoriť jej takéto strašné veci. Chcela som ju preto iba utešiť, že všetko bude OK a malinké určite donosí a bude v poriadku. Prvé tehotenstvo u nej bolo bezproblémové, malinká je zdravá a krásna.

daasenka85
27. srp 2012

@svatule jasný, určitě to není jednoduché... jéé, ale koukám, že jsou děti o necelý rok a půl! to máte můj obdiv, musí to být fuška.. ale co jsem zatím vypozorovala (opět nechci zevšeobecňovat, jen ze zkušeností z okolí), že je lepší mít děti do dvou let po sobě (pro ty děti, pro rodiče je to jistě náročné) nebo pak až třeba 4,5 plus. že tříleťáčci to nesou nejhůř. ale zase - záleží na povaze prvního (vlastně i druhého 😉) děťátka a na přístupu rodičů..

zlilly
27. srp 2012

@nevestickaaaa lékařka je necitlivá kráva, takhle rozrušovat těhotnou! stát se sice může, to jo, ale to se může vždycky. kamaradku uklidni, všechno bude v pohodě. Některý holky tady mají děti hodně rychle po sobě, tak se třeba ozvou, já mám kamaráda a on a jeho sestra jsou od sebe 11m a to je jim 30. a tuhle mi kamoška vyprávěla o paní, která taky otěhotněla těsně po šestinedělí a dokonce čekala dvojčata. a taky to dobře dopadlo, dvojčata se narodila pravda v 7m, ale všichni zdraví. takže se to dá. pokud jde o kojení v těhotenství, tak to se dá taky, na specializovanych kojících stránkách bude jistě nekdo vědět víc. Tak hlavně at kamarádka dobře jí, hodně pije, spí co to dá a ať jí ostatní hodně pomáhají. určitě bude všechno v pořádku 😉

jasekd
27. srp 2012

@nevestickaaaa Ja mam deti od sebe presne 1 rok a 3 tydny, druhe jsem 10 dnu prenasela, mohly byt jeste min. Otehotnela jsem neplanovane cca ve 3 mesicich maleho, chteli jsme druhe cca s odstupem 2 let a prvni neslo, tak jsme to neresili. Strach jsem mela, ale moje Dr. se zasmala, rekla, ze je to krasny, kor kdyz to poprvy nebylo hladky, pak videla muj rozpacitej ksicht a trochu vyjela, ze to snad nechci dat pryc!? Ne, rozhodne ne, tak se uklidnila a ja taky 🙂
Tehotenstvi: 1. s Utrogestanem (problemy s otehotnenim), silne nevolnosti, jinak bez problemu, pracovala jsem jako lekarka az do MD.
2. uplne bez problemu ve smyslu udrzeni apod, ale opet sileny nevolnosti, paleni zahy o hodne driv nez poprvy, krecovy zily bohuzel hlavne kolem posev. vchodu, coz teda pekelne bolelo, obrovsky bricho a k tomu starost o nechodici mimino, ktery jezdilo vecne po doktorech, byla jsem znicena, vyrizena... bez babicek, na vse sama, jen vecer pomohl manzel, a dite se me stejne drzelo jako kliste 😀 Porod vyvolavany 10 dnu po TP. Zadny problem. Holka ma bohuzel vrozenou vadu neznameho puvodu, ale urcite ne proto, ze bych ji mela tak brzo (kluk ma zas jinou vadu, to si nevyberes) a je to vesely dite.
Druhe tehotenstvi me fyzicky rozlozilo, ale z hlediska decka bylo uplne OK 🙂 Souhlas, doktorka je krava, mozna to byla jen prvotni reakce, kazdej ma nekdy blbej den, ale kdyby tak pokracovala, jdu jinam. Mne vynadal jeden starej doktor (delam na stejny poliklinice) kam jsem dala rozum, ze jsem zas tehotna! Ze je to riziko... Byla jsem uz v 7. mesici, kdyz mi tohle rekl, tak nevim, co jsem jako s tim mela delat?! Jako riziko bych to brala po sekci, ale i takove holky tu jsou, po normalnim tehotenstvi a porodu mi to prijde OK, nebo rozhodne ne takove riziko, abych sla na potrat 😝 Doktori, kam chodim (ordinace se tremi doktory, aspon jednou jsme byla u kazdyho) s tim nemeli problem ani jeden (doktorky 55 a 30 let a cca 40lety doktor), ten, co mi vynadal, ma asi 70.