Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

ollski
18. led 2010

Ahojte,
Kristi, dakujeme moc za gratulaciu 🙂 🙂 🙂 ja tiez verim, ze casom sa to vsetko utrasie 🙂, este su malicki
my sme mali vcera sialeny vecer, a to som si myslela, ze si chvilu oddychnem pri TV a zehlicke, hehe... kubino zaspal po 11, simi az so mnou o pol 12, ale pak uz spinkali krasne, aspon daco

Jitus, tiez si myslim, zeby to malo byt ok, ja som mavala taketo "bolesti" pri simi, a ani som netusila, ze som tehu....trubka som stale cakala, myslela som ze meskaju koli stresu so statnic 😀
ak by si sa mala starchovat a trapit, tak radsej skoc ku Dr. isto ti nenada a budes si ista.

Verusky, myslim, ze u vas to bude naozaj super...a postupom casu este lepsie. mam kamosky-sestry, tiez s rozdielom 11 mes, a boli starsne zohrate, vo vsetkom si rozumeli aj rozumeju, ulne ukazkovy, velmi pekny vztah maju.

no my ideme zrusit vianocny stromcek, ked uz mame doma taku velku kocku 🙂 ...chce pomahat 😎

lennyna
18. led 2010

Ahoj holky 🙂
Simi vše nej k narozeninkám! 🙂
U nás taky hrůzná noc, malé lezou poslední stoličky a dávají ji zabrat, tak skoro celou proskučela a prochovala se u mě, dokonce poprvé si plákla ve školce, ale ne dlouho, tak nevím jestli komedie nebo ji to prdelku mojí trápí. Jinak začíná být chovací apořád maminko mamko pochovej atd., tak nevím jestli je to projev žárlení, nebo to patří k věku a musí si tím projít, uvidíme, každopádně je těžký nedělat ze sebe otroka a naopak ji zase moc neodstrkovat, tak holt musí dát člověk na intuici 😉
malej závislák beze změny, včera šel spinkat zase až ve 22h, duracelek náš 😀

dagina
18. led 2010

Ahojky, je tady některá mamina, která musela s druhým prckem delší dobu ležet v porodnici??? Jak se to dá "přežít", když je doma již jedno dítko?? Já ležela s první, mudr. říkal, že je velká pravděpodobnost, že se to bude opakovat, ale nemusí, samozř., nedovedu si představit že by to tak mělo být ☹ . Těhu sice ještě nejsem, ale už neberu HA, snažit se vyloženě nebudeme (první máme stejně po IVF)... . Jen tak sonduji 😅 .
A jaké to vůbec je, mít malé dítě a k tomu druhé ...??? Masakr??? Nebo se to dá zvládnout celkem v pohodě, přesto, že není jiná pomoc od rodiny?

ojo
18. led 2010

ahojky 🙂

Jitu, mě taky občas píchá v podbřišku 😉 ale nic strašnýho...

teda jsem na tu KO jdu až příští pondělí...přijde mi to, že se to strašně vleče, už bych to chtěla mít potvrzené (vyvrácené) od dr. 😅 😀 a v sobotu jsem to teda nevydržela a řekla mamce, že asi budem zas o jednoho víc 😅
a reakce?? "ježíšmajrá" 😀 ale smála se a byla v pohodě 🙂 tak jsem jí nakázala, ať to ještě nikomu neříká, dokaď to nebude černé na bílém 🙂

ollski, gratulujem Simi k 3 roku 😵 už budeš dávat malou do školky?? u nás tady na vsi berou normoš od 3 let 🙂

ollski
18. led 2010

Ahojky, diki ojo aj lennyna!! 🙂
do skolky este uvidme kedy, najneskor od septembra, musim sa tam ist popytat, teraz niekedy by mali mat zapisy, tak snad ju zoberu, aj ked som doma este s kubinkom...lebo ona sa celkom tesi, aspon zatial 😎
lennyna, tvoja mala chodi uz do skolky?? asi jej je trosku luto, ze nema maminku len pre seba...uvidis, co bude dalej, mozno to bola len jednorazovka
dagi, ja som so simi lezala cca. mesiac a pol. od 31tt do 37tt, nastastie, ze isli vianoce, bo by som tam tvrdla do porodu...mala som skrateny krcok maternice a tvrdlo mi brusko. stale sa mi vyhrazali kratkym a rychlym porodom, zevraj koli tomu, aby som predcasne neporodila som lezala dolu hlavou 😝 , no a malu som makoniec 3 dni prenasala 😀 , aj to mi vyvolavali porod, malo plodovej vody...v TP som musela nacupkat do porodnice, aby som to naaahodou nezmeskala, taki boli starostlivi 😠 a cakala a cakala...
velmi som sa bala, ze to bude aj pri 2.tehu, ale nic!! bolo uplne ine ako prve. byvalo mi zle, ale inak nic, malicko som pribrala, oproti tomu 1...ale este 2 dni pred TP, som zase musela nastupit...aby naaaahodou, no kubonko si to natiahol len o den, tak bez simi som bola cca. tyzden, vlastne relax 🙂
neviem aku komplikaciu si mala ty?? ale dopredu sa neboj 😉, ja som sa triasla pred kazdou kontrolou 😝

jituskak
19. led 2010

ojo, já to taky řekla mamce. jsme zvědavá, jak budou reagovat ostatní. táta zas bude mít žeči, přoč jsme nebrala antikoncepci a tak. on je v tomhle hroznej 😀

lennyna
19. led 2010

Ahoj tak chudák to moje bobulka, já ji podezírala s fňukání a ona má zánět obou oušek ☹ no a když mi to říkala, že jí bolí ouško, tak jsem jí říkala že je to k zoubkům, nemá to se mnou lehký, ještě že je taková pohodářka 😉 zatím jsme dostali antibiotický kapička do nosánku i oušek a v pátek kontrola

verusky
19. led 2010

lenny,to ji ta ouska nepichali??

lennyna
19. led 2010

Ne říkali, že tím že řekla včas se to snad podaří rozehnat 😉

lennyna
24. led 2010

Ahoj holky, jak se máte??? Je tu nějak mrtvo 😉 hezkou neděli 🙂

ollski
24. led 2010

ahoj, tiez som kukala, ze toho maju asi vsetky maminky moooc.
lenny, Mala je uz v poriadku??? dufam ze ano....
tu je strasne zima, my sme mali same oslavy velkej slecny, tak som nestihala 😎
mam dobru spravu 😀 drobci sa pekne spolu hraju!! uz par dni ich to drzi 😉 tak sa z toho tesim
krasnu slnecnu mrazivu nedelu 🙂 brrrrrrrr

lennyna
24. led 2010

Ahoj Ollski,
malá je už snad dobrá, ještě jí trápí ty stoličky a v noci kašle, ale snad máme nejhorší za sebou 😉
Tak to je fajn, že si prdelíni hrajou u nás už se to sem tam taky povede, tak se těším, že to bude čím dál lepší 😉
hezký večer všem 🙂

jituskak
25. led 2010

ahojky, zdravím ze sibiře 😀 přijeli jsme ze cvíča. chodíme na vojtovku už měsíc a teda žádný pokroky. takže od zítra cvičíme i doma 😢 jak se máte? co dětičky? mě trápí zuby, včera jsme byla u zubařky a chtěla mi dělat rentgen, tak jsme to musela říct dalším lidem, kteří se znají s manželovou rodinou, tak snad to nevyzradí. zítra jdu na UTZ, tak si říkám, že by mohlo být vidět třeba i srdíčko a dostala bych průkajdu🙂 ale ještě to říkat nebudeme.

lennyna
25. led 2010

Jituskak tak držíme palečky a dej vědět 🙂
Proč cvičíte se Šimim Vojtovku?

jituskak
25. led 2010

no, on vůbec ještě neleze. ani se nesnaží. jenom se dokáže překulit na bříško a tam vydrží tak 5 min.

lennyna
25. led 2010

Však ono se to podá, zkus dávat malého na nějaký stůl na bříško, odkud pěkně vidí, masíruj mu zádíčka a broukej, třeba si to oblíbí 🙂 taky bych se nebála, ať u toho vidí na televizi, to se jim pak líbí všechno 🙂

ojo
26. led 2010

ahojky 🙂

tak já včera byla na kontrole a skvrna odpovídá začátku 7tt a ťukalo už srdíčko 🙂 na další KO jdu 3.3. a dr. udělá i cytošku, páč po porodu mi ji nestlihli udělat 😅

jitu a to se nesnaží dostat ani třeba za hračkama?? na Tomáše teda platil telefon nebo ovladač 😀

a jj, když dítka vidí na televizi, tak se jim líbí všechno 😀 😀 😀 Tomáš se hodně otáčel i za televizí 😉

luci21
26. led 2010

Ahojte baby, idem k vám po zúfalú radu pretože už nevládzem dalej.
Mám dcérku 22 mesiacov a pred tromi týždnami sa nám narodila druhá. Staršia hrozne žiarli ale to by sa dalo vydržať cez den ale mne ide o noci. Navzájom jedna druhú budia, vyriešili sme to tak že staršia spávala dole so svokrou ale teraz akoby uderilo a ani za svet tam nechce byť, len za mnou a za mnou. Tak je to tak že v noci o 1:30 príde ku nám hore a potom už nevie zaspať a do 5:00 sa navzájom s mladšou budia a potom sme všetci nevyspatý. S manželom nemože spávať ten nie je doma chodí na týždnovky a samú v izbe som ju skúšala nechcať ale je to to isté že v noci za mnou príde potom, ona nie je vobec naučená sama ani zaspávať nikdy sa mi nechcela nechať uspať sama, a v noci stále kontroluje či je niekto pri nej. Baby prosím pomožte mi, ja mám hroznú depresiu už z toho stále len plačem 😔

kaleilah
26. led 2010

luci to je mi moc líto, dokážu si představit ten stre a vyčerpání. jako jediná možnost mi přijde aby spala starší s tebou vposteli. nenapsala jsi jak a kde spí Tamarka, jestli v postýlůce nebo u vás.

ollski
26. led 2010

Luci, taketo ziarlenie sme my nezazili...prvy mesiac som ja s malym spavala v obyvke a manz s dcerkou v spalni...prva spolocna noc bola totiz nieco ako u vas, tak som sa stahovala...no simonka si rychlo na kubinov plac zvykla, on je totiz taky nervo, place casto este aj teraz...
potom siel manz do prace, tiez chodi na tyzdnovky...ja ani neviem ako to slo...asi som spavala s nimi v spalni!?, strasne hekticke obdobie to bolo...myslim, ze Tanicka si potrebuje zvyknut a mat pocit, ze neni "odstrkovana".
my sme nosili tiez casto starsiu ku rodicom a ona potom zacala vymyslat, hoci tam chodila rada, ist na nakup s oboma je des 😝 ale casom preslo aj to. a som rada, ze tam chodi aj na noc 😎
drzim vsetky palce, nech sa to ryyyyyyyyyyyyyychlo zlepsi, skuste novu hracku ;) akoze aj ona ma babo, o kt. sa musi starat....
ojo, tak parada 🙂 caka ta krasne obdobie!! v dobrom zavidim.
drzkajte sa tehulky aj maminky, ja padam von, simi zobrali nasi, tak si idem uzit kocikovanie s "jedinacikom" , lebo ma tu uz ide ....ach jaj, nervozna som dnes akosi 😒

luci21
26. led 2010

Dakujem baby, ja ešte dnes vyskúšam ju nechať so svokrou spať a ked to nevýjde tak ju nechám spať u nás hádam si zvykne časom 😒

kaleiah: Tamarka spí na jednej strane postele pri mne a staršiu som dala zas na druhú stranu 😖

ojo
26. led 2010

Luci a to se nebojíš, že ti Tam spadne z postele?? 😲 😲 já jsem na toto posera, nikdy jsem Tomáše k nám nedala....a nezkoušela si třeba sundat z postýlky jednu stranu šprušlí a tou otevřenou stranou ji přirazit k posteli? 😉

katkaza
26. led 2010

ahojte
luci viem ťa pochopiť,my sme zažili niečo podobné...prvé noci boli strašné,lebo vrieskali obaja 😖 lepší liek ako čas nepoznám,jednoducho si na seba musia zvyknúť...
my sme spali najskôr spolu,keď sa nedalo vydržať,tak manžel so staršou v obyvke na gauči a potom sa to postupne zlepšovalo a po pár dňoch už všetci spolu.malý vrieska celé noci a staršia sa nebudí...proste si zvykla.
ja by som ju na tvojom mieste nedávala ku svokre,lebo to môže chápať ako odstrčenie,radšej nech si postupne zvykajú...ja viem že je to ťažké,ale zachvíľku sa to tak zlepší,že nebudú vedieť spinkať bez seba 😉

luci21
26. led 2010

ojo: Nie nebojím lebo my to máme tak že máme manželskú postel a ku nej tesne vedla má staršia dcérka svoju tak sme akoby trojpostel.

katka: Aj teta mi vraví že nerobím dobre ked spí so svokrou ja viem ale dnes som ju ešte dala tam hajať, pekne zaspala teraz, ja sa potrebujem dnes ešte vyspať, uvidím či príde v noci za mnou s plačom ak áno od zajtra ich musím naučiť spolu spať, ako vás tak čítam tak myslím že sa to aj bude nejako dať. Ona si musí zvyknúť raz sa jej to dúfam podarí. Dnes bola celý den taká dobučká, tak som sa tešila, mladšia mi väčšinu dna prespí ešte tak vtedy sa naplno venujem staršej. Mne cez den nevadí ked aj staršia vystrája, len aby sa v noci vyspala lebo potom je to des.

katkaza
26. led 2010

luci ja viem,že je to des...teraz to nevyspatie....ale uvidíš,že to prejde.ak sa dá,skôr popros svokru,či by ti ju nemohla zobrať cez deň a ty si zatiaľ na chvíľku pospi a oddýchni,aby si bola na noc vyspatá 🙂
ja som predtým zaspávala postojačky,ale posledné dni nám to vychádza,že okolo obeda spia naraz,tak ja pri nich a neporiadok doma rišim potom 🙂

keiko
26. led 2010

Luci...uplne s Tebou súcitim u nás je to podobne, len moj starší drobec si už zvykol na plač -jedovanie mladšej bambulky, ale ked náhodou starší čo i len zašuchoce bambulka je hore...a nevyspatá som len ja 😀
U nás spí starši v svojej postielke, ktorá je pritisnutá z jednej strany manželskej postele- okolo 24.00 sa budí a dávam si ho k sebe a bambulka je z druhej strany so mnou na manželskej a nebojím sa ju tam mať nakolko je na druhej strane postele pritisknutá postielka- no komicky to u nás vyzerá a manžel spí v obyvke...

lennyna
26. led 2010

Ahoj holky 🙂
Luci - že pláčeš je normální, můžou za to hormony, ty ke všemu tomu přidávají, takže se pláči nebraň, já neměla žádné velké problémy a bulela jsem jak želva celé 6ti nědělí 🙂
To že malá žárlí je asi naprosto normální a jak píší holky, je to teď těžké věřit ale vše chce čas. Já bych naopak spaní se svokrou nezavrhovala, záleží jaký mají vztah. Kdyby bylo zle, tak bych zkusila spát se starší v jejím pokojíčku a dobíhat kojit mimi a dát ho zase do postýlky, však se to časem srovná, až bude mimi spinkat dobře, dáš je obě do pokojíčku, hlavně teď pamatuj, že Tamarka Tě narozdíl od Taťánky opravdu tolik nepotřebuje hlavně dej Tamarce najevo jak moc je důležitá a zkus se jí věnovat více než před tím a zapojit (při přebalování, povídání apod.).
Neboj všechno se srovná a bude to fajn!!!!! 🙂

jituskak
27. led 2010

ahojky holky, tak to mám potvrzené od dr. jsme v 6tt, za 14 dní na kontrolu, už bude prej srdíčko a dostanu průkajdu. no, pořád se z toho snažím vzpamatpvat. moc mě trápí, že nemám takový pocity, jako když jsme zjistila že jsem těhu se šimonkem. bojím se, jak to budeme zvládat. ale manžel, tej je štastnej jak blecha. asi ještě neví, co ho čeká🙂

ojo
27. led 2010

jitu, tak gratuluji 🙂 já se taky bojím, jak to budem zvládat 😅 😕 kort, jestli nás budou trápit ty noce, co tady popisujou holky 😒

no koukala jsem ještě na ty kočárky a možná si vyberu ten Jane twin two 🙂 asi teda jen kvůli váze, nijak zvlášť se mi nelíbí, i ty barevný kombinace jsou hrozný 😝 jen teda se musím poptat, jestli tam lze dát to vložný lůžko, zatím jsem viděla jen, že se nacvakává zvlášť korba 😕 já tady vložný lůžko mám, co používám do Patrona, tak bych ho mohla využít 🙂

lennyna
27. led 2010

Juti gratulace!!! Neboj zvládnout se to dá 🙂