• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

7. prosince 2016 
co bylo bezva, v minulým bytě byla malá koupelna, ale velký umyvadlo, takže sem prcka koupala v umyvadle, to bylo zlatý. tady je to umyvadlo tak malý a děcko tak velký, že to nejde.
6. zář 2012 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud se z tohohle vyvrbí // tak budu mít děti o rok :grinning:
6. zář 2012 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikissek28 to vypadá, že se vyvrbí .) :slight_smile:
6. zář 2012 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tarra27 takto bude ještě super záběr s dvěma prcky :slight_smile:
6. zář 2012 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikissek28 to jo....neboj, bude legrace :slight_smile: a plánovaně? jestli se můžu ptát...
6. zář 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tarra27 můžeš se ptát :slight_smile: a neplánovaně, a ještě k tomu přes HA :grinning:
6. zář 2012 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikissek28 neboj, to zvládneš a uvidíš, že pak budou mít mimi k sobě blízko....a vyhrajou si spolu...první rok bude náročný a pak už to pujde...
6. zář 2012 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tarra27 až na to, že chlap má už dvě velké děti (17,12) co žijou s náma :grinning: bude sranda ještě :slight_smile:
6. zář 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikissek28 už jsou velký....to bude pohoda......a tyhle si spolu alespon vyhrajou,m uvidíš :slight_smile:
6. zář 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tarra27 no uvidím :slight_smile:al jsem po císaři... :unamused: :frowning2: :grinning:
6. zář 2012 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikissek28 a proč se toho bojíš?? udělají ti císaře znova....já jsme taky po císaři a budeme mít po 14-15.mes druhé .)
6. zář 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tarra27 jeee kolik má ted mrně? tak to už jsem v klidu :slight_smile:
6. zář 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikissek28 v srpnu ji byl rok a termin bude přelom listopad říjen....ale možná dřív....taky jsme měla první císař....a doufám, že bude i druhý....nepatřím k tem matkám, které si dokazují, že porod zvládnou :slight_smile: jsem štastná za císaře...a pokud to zvládneme, tak si pořídíme ještě jedno .)
6. zář 2012 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tarra27 takto taky nebudeš mít zrovna lehké co?:slight_smile:
6. zář 2012 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikissek28 jsem přesvedčená, že pouze začátek bude těžší, než si zvykneme na jiný režim...pak už to pujde a na roce si vyhrajou....

neuměla jsem si představit jedno a zvládli jsme to v pohode.....tak předpokládám, že půjdou i dvě :slight_smile:
6. zář 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikissek28 navíc ono to tak rychle uteče....za chvíli budou spolu behat a hrát si na písku a bude pohoda....
6. zář 2012 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikissek28 držím pěsti, aby vše bylo ok, ono to vždy nějak dopadne, u nás bylo 2.plánovaně, těhotenství v pohodě, začátky krušné, ted už to je lepší a dokonce už i chodím do práce :slight_smile:
S tím císařem uvidíš, mě u druhého pořád čekali na spontánní porod, rodila jsem přitom necelých 17.měsíců po sekci a malý měl srdeční vadu a nakonec mi stejně sekci naplánovali a jsem za to ráda...
a všechny to s dětma zvládneme :wink:
6. zář 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikissek28 ted jsem byla nahoře pro vecicky, že je vyperu, byt jsou vypraný....a tak jsem je rozdelala a jsou tak krásný...a jak voní - no ani je prát nebudu :slight_smile: aje mi neuvěřitelný, že mi holčička už tak vyrostla....
6. zář 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@svatule :slight_smile: no já si zas říkám, že dřív to bylo běžné a maminy to zvládaly...moje prababička měla dokonce dvojčata a rok na to další dvojčata :grinning: a celkem 8dětí a taky gto zvládla :slight_smile: a já se segrou jsme o rok a 18dní :slight_smile: tak třeba i moje děti budou takhle:slight_smile:
6. zář 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikissek28 to víš že jo...a nebyly jednorázové pleny, automatky, myčky na nádobí a polotovary......
6. zář 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
6. zář 2012 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikissek28 jj, zvládne se vše, je pravda, že dříve ženy měly děti a domácnost jako prioritu :slight_smile:
ale sama za sebe musím říct, že vidím ty výhody toho, že jsou děti po sobě, každý den je poznat, za pár let ještě budu vzpomínat, jdadk byli malí :wink:
6. zář 2012 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Teda , jak vsechny rikate, ze zacatky hrozny a pak uz je dobre, tak u nas naopak. Kdyz se narodila holka, tak pominu - li ty uplny zacatky, treba prvni 3 tydny, tak jsem se vezla na vlne euforie a byla hrda, jak to sama vsechno zvladam, mela jsem zdravy bezproblemovy dite, coz se mi poprvy uplne nepovedlo, vsechno bylo super... Zvladala jsem i to, ze malej jeste nechodil, vsude lezl po 4, musela jsem ho vsude vynaset, to jeste ani sam nestal, ze se holka budi v noci i po hodine, ze jsem na ne sama, po vsech doktorech vlacim oba dva, ze mi nikdo nehlida... A je to cim dal horsi :sweat_smile: Asi jsem unavena z tech jejich problemu, ze se zjistilo, ze holka neni tak uplne zdrava, leto bylo ve znameni operaci a jezdeni po doktorech... Pritom deti samy jsou v pohode, ale zas uhlidat je je narocny, holka je vztekla jak pes... Ja docela vzpominam na to , kdyz byla to sladky miminko, bylo to lehci, nebo spis mozna uz dojizdim na vypary a potrebuju natankovat, nevim...
@nikissek28 tak gratuluju :slight_smile: I kdyz me tyhle zpravy spis desi, protoze ja si ted nemuzu dovolit mit dalsi dite, a jak nekde ctu, ze nekdo otehotnel pres antiko... polejva me studenej pot, dite bych si kazdopadne nechala, v koutku duse i touzim casem po tretim, ale ted proste ne. Ja mam Mirenu a musim jen doufat, ze je apson spolehliva, protoze jinak z ni az tak nadsena nejsem :sweat_smile:
6. zář 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svatule Kde pracujes a kdo ti hlida? Ja chodila obcas s Martinem a tehotna, ale co jsou na svete oba dva, jdu tam jednou za mesic udelat vyuctovani pro pojistovny (jsem Dr.), vyjimecne s necim pomoct, ale pravidelne ne, protoze malou nikdo nepohlida, jednak pracuji a jednak ona beze me rve, jak pavian, klidne hodinu i vice v kuse, a to jsem treba jen ve vedlejsi mistnosti. Ne ze bych nepotrebovala penize a i kvuli praxi by se pomaly navrat uz hodil, ale nejde to :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kdyz byla malinka, tak sice nervala kvuli tomuhle, ale zase jsem hodne casto kojila a pacienti prece jen nejsou nejaky mail, spis nebo zprava, co muzu odlozit a dodelat za pul hodiny, az nakojim. A neda se pracovat z domova :grinning:
6. zář 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jasekd já pracuju v lékárně-jsem lékárnice, takže taky zdravotnický obor :slight_smile: u nás je výhoda, že manžel je od letoška osvč a tak, když je potřeba, upraví si směny a práci, abych šla do práce já, nebo třeba s malým k dr a podobně, což je super... chodím občas i víkendy, tak 2 dny do měsíce, taky se to dá, sice zatím kojím, ale odstříkávám a krmí manžel, s dcerou jsem to dělala taky tak, teď mě čeká první sobota 15.9. jsem na to zvědavá, ale děti jsou jakžtakž hodné. U mě jde taky hlavně o praxi, abych z toho kolotoče nevypadla, pořád se něco mění-úhrady, pojišťovny, však to sama znáš...no a peníze jsou taky potřeba, je to bonus navíc...
Bohužel taky nemáme zatím hlídací prarodiče, taťka jde do důchodu za rok a trochu tajně doufám, že pak malého občas pohlídá, musím v jeho 2 letech nastoupit na plný úvazek, bude v jeslích, ale někdy by bodlo mít ho u dědy...
Jinak si myslím, že ty spíš jedeš na doraz, prostě jak není vše úplně zdravotně ok, je to nápor na nervy a pak se prostě člověk sekne, aspoň u mě to tak je. Já měla takhle slušnou krizi v zimě, když už jsme věděli, co nás čeká, že mimčo půjde po porodu na operaci, že budu mimo domov, taky se to nasbíralo a bouchlo to ve mě...teď, klepu, jsem zatím v pohodě, určitě zase nějaká krize dojde, ale doufám, že to zase ustojíme :slight_smile:
6. zář 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@svatule Verim, ze to muselo byt sileny :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak farmacii jsem chtela delat puvodne, ale pak jsem se lekla, ze je to moc chemicky obor, sice jsem z chemie maturovala, ale nemam na ni bunky, neco jsem se naucila, to jo, ale na pochopeni je pro me treba fyzika lehci, zakony chemie moc nechapu :grinning: Taky mam RD na dva roky... Odstrikavat mi neslo, nikdy, a manzel dela oficialne od 7 do 4, vraci se domu mezi 17 a 19 hod, kazdy den, tak ten prostor tam moc neni.
6. zář 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj,snad neva že sem lezu,mám taky děti brzy po sobě,holky necelých 14 měsíců od sebe a musím říct že jsem to čekala horšííí :grinning: i když je to někdy šílené,je to i moc moc kouzelné
6. zář 2012 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd mě chemie vždy bavila, ale na VŠ jsem se jí dost prokousávala, nakonec jsem to zvládla :slight_smile: Mě teď u syna až šokuje, jak je s ním kojení v klidu, s dcerou to neznám, to jsem se protrápila 3 měsíce a pak byla na UM, ale každé má svoje výhody i nevýhody. No právě, že manžel to měl dříve taky tak, teď je to super, sice pak třeba dojde domů až večer, ale já se dostanu do práce, nejsme už vázáni na ostatní, co udělá a kdy je jeho "problém" A kde dáš malou? Taky do jeslí? Já se toho trochu děsím, ale zase si říkám, my taky chodili a žijem :grinning:
6. zář 2012 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino jeee, to je super že jsi napsala...mě to taky čeká cca 14měs....a okolí na nás kouká jak na blázny, že nemáme děti po 3letech,....my to tak chtěli a jen slyším, to bude hrůza, no počkej až až až....a paradoxně mají deti daleko od sebe...tak nechápu, kde berou zkušenosti....

a jak jsi to od začátku zvládala??
6. zář 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saminomimino ahoj :slight_smile:
@svatule no...moje mama si mysli, ze je pohlida, pujde do duchodu, do zari oba a pak aspon M. do skpolky a Vendy u ni. Podle me to nepujde, neda to, a budem shanet chuvu, soukr, skolku apod. Zatim je to daleko (duben) tak si veri, ale Vendy zatim nehlidala a ani nechce, po dvou hodinach ji z deti boli hlava a Vendy furt rve. Takze taky nevim :sweat_smile:
6. zář 2012 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek