Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

jaja018
17. led 2013

Ahojte baby som na RD a snazilkujeme na druhom babu. Keby sa to podarilo tak ked sa babo narodí mala bude mať cca rok a pol. Ako to bude s materskou? Stopnu mi rodičovský a budem mať materskú? Budem mať nárok na jednorazové príspevky pri narodení dieťaťa?

jaja018
17. led 2013

A baby nemá tu niekto skúsenosť s kocikom graco stadium duo?

kacena4
17. led 2013

@jaja018 ja som s nim nebola spokojna - inak dobry kocik , len zopar drobnosti mi vadilo, male kolieska na 2 deti najma na horsom terene a v zime, prednemu fukalo cez striesku a nemohol lezat lebo tlacil na nohy zadneho, tem mu potom kopal do chrbtovej opierky... vyhoda velky super velky nakupny kosik a cena a tiez manipulacia s otacamim pri 2 malych prednych kolieskach nebola najidealnejsia ale cena bola/je super no potom som kupila P&T alebo nieco podobne hauck duett , obaby xi v tej istej cene ako tato a SUPER neviem si vynachvalit, len tam nemozu byt 2 leziace babatka

ostrava8
18. led 2013

ahoj holky tak se hlásím do klubu máme doma 9ti měsíční miminka dvojčátka a čekáme další. docela šok ale snad to přežijeme,

katuska169
18. led 2013

ja mam medzi mojimi 2roky rozdiel 🙂

nikissek28
18. led 2013

@ostrava8 si děláš sranduuuuuu? :-O 😀 hezky, gratulace 🙂

pele
18. led 2013

Ahojte baby,
chystam sa prihlasovat starsiu dceru do skolky, kedze pocet deti este u nas nie je uzavrety, je mozne, ze ju budem v buducnosti odprevadzat aj s dvoma drobcami🙂. Do akej vzdialenosti max. by ste mi odporucali si najst skolku? Najblizsia je cca 10 min. peso, ale je 1 dobra aj 30 min peso, slo by to este? Co je podla vas lahsie, napratat deti do auta a skratit cas dojazdu, aj s rizikom, ze niektore si to odplace alebo zaspi, alebo ist dlhsie peso?
@ostrava8 gratulujem, po 2 naraz uz budete profici s 3-tim🙂

romcovaklarka
18. led 2013

@ostrava8 Týýýýýbrďo 😲 No tak gratuluju a držím palce 😵 😅

ostrava8
19. led 2013

holky díky, ale nebojte je jen jedno, né dvě, ted jak čtu po sobě , tak někoho jsem možná uvedla do omylu 🙂 No bude to náročné, ale my nikdy neměli život lehký, takže tak ... jste tu taky některá, která budete mít 1,5 měsíců rozdíl ??

ostrava8
19. led 2013

@pele taky si říkám, že když už zvládám dva takk snad tři nebude takový velký rozdíl 🙂

pajusa
19. led 2013

@ostrava8 tyjo gratuluju! tak snad budete natrénovaní z dvojčátek...já mám teď rozdíl 17 měsíců, ale k tomu mám aspoň pětiletého, ten mi dost vypomůže 😀

jasekd
19. led 2013

@ostrava8 ja mam rozdil rok, ale mam jen dve deti. Ale pri druhem tehotenstvi jsem se trochu klepala, abych necekala dvojcata 😀 Gratuluju
@pajusa gratuluju k cerstvemu prirustku 🙂

ostrava8
19. led 2013

@pajusa jé děkuji , gratuluji k holčičce je nádherná .... takže konečně dcerka to byl vždy můj sen dva klucí a holčička 🙂 tak možná se nám to splní 🙂

ostrava8
19. led 2013

holky a jak jste to řešily s kočárkama? skate nebo sourozenecký?

jasekd
19. led 2013

@ostrava8 Ja rozhodne sourozenak, ale ve tvem pripade si to moc neumim predstavit 😕 nejaky trojceci kocar nebo narvat na skejt vedle sebe dvojcata 😀 Budete mit narocny i tyhle organizacni veci, to mi pripada varianta jedno starsi dite a pak dvojky jednodussi. @majatob ma tusim zkusenost s vozenim tri deti, i kdyz to asi Maji byly spis nejaky provizoria?

kacena4
19. led 2013

@pele z vlastnej skusenosti odporucam co najblizsie,ak budes mat deti chore, bude fujavica, alebo proste nieco sa vyskytne (napr. deti zaspia neskor a nebudees mat ako vyzdvinut starsiu zo skolky) tak ti dobre padne mat ju "pod nosom" a dosah ruky ako sadat do auta v zime napratat 2 deti - ja to robim hruza stres pre mna aby som stihla na cas, stres pre deti aby som 4 poobliekala.... z mojej skusenosti odporucam co najblizsie. ja najmensiu idem prihlasit cca 5. min. od domu hoci ostatne mi chodili dalej, ale proste su veci ktore nechcem zazit znova, napr. ked mi zo skolky volaju dieta ma horucku ci grca pridite si po nu a mladsie mi spi tak tych 10 min. vybehnes a nemusis utekat autom....

@ostrava8 gratulujem a nebudem ti nahovarat, ze to zvladnes bez problemov. tieurcite nastanu, zalezi ake mas deti ci kludasov ci zivych ake bude babatko ci si motoricky "pojazdna" a vsetko si vybavis aj s detmi 😀 😀 😀 😉 😉 ale o take 2 roky bude uz len lepsie a lepsie deti sa ti KRASNE spolu zahraju budu mat rovnake hracky, spolu izbycku bez velkeho vekoveho rozdielu... treba zatat zuby a vydrzat a bude dobre. hlavne nech si ty ok v tehu a nemusis ist do nemocnice. sa som 3x musela a bol to najvacsi stres pre mna nechat doma male deti na muza same - este ze mam uzasneho chlapa ktory vie asi vsetko obriadit deti (bola som uz aj na lieceni a on sam s nim,) upratat, navarit, oprat, okna umyt, proste poklad 😵 😵 😵 😵

ostrava8
19. led 2013

@kacena4 jaj ty máš 8 dět??? děkuji za rady jj vše vím, ale dej to pryč, když už víš jak to vypadá

kacena4
19. led 2013

@ostrava8 no tak ja som nad tym vobec neuvazovala, ani som najprv nepochopila ako to myslis 😔 mam ich doma "len" 4-roch ostatne uz maju svoju rodinu - som profirodic a tak sa staram o deticky z domova, ktorym sa hladaju novy rodicia 😉

ostrava8
19. led 2013

@kacena4 jé aha tak to klobouk dolů,takové lidi obdivuji a říkala jsem si žedle foto vypadáš na osm dětí docela mladě🙂

madlisek
19. led 2013

@ostrava8 Gratuluju! Kamarádka mi říkala o své kamrádce, která má dvojčata a k nim o rok a půl mladší miminko. Řešila to prý buď dvojčata v kočáru a miminko v šátku a posléze manduce nebo miminko v kočáru a dvojčata na takových těch "vodítkách".

ivia123
19. led 2013

@kacena4 obdivujem ťa ,držim vam palce

kacena4
19. led 2013

@ostrava8 dakujem ze mlado, ja este aj v 30-tke som musela ukazovat obciansky ze som plnoleta 😀 😀 😀 😀 a ked idem niekam s detmi tak mi nechcu verit ze su moje 😀 😀 😀 😀 a k praci, je to super pocit, naplna ma, ze pomaham prave zranenym detickam a moji prvy co maju po roku, tak mam teraz uzasnu krasnýu dcerku, ktora mi robi radost a som na nu hrda (ked sme doma oznamovali, ze ju cakame, syn mal vtedy tusim 5 mesiacikov - tak prve co sa ma spytali, ze ci si ju nechame a ja reku, ona nie je moja, dostala som ju do starostlivosti tak ju nemozem dat prec, musime sa o nu starat ako budeme vladat....) deti nemaju znackove veci, dovolenky neviem kam ale maju nas rodicov a sme tu pre nich 24 hodin denne a milujeme ich neustale 😵 😵 😵 😵 😵 😵

eva5
19. led 2013

Ahoj Holky konečně diskuze ,kde můžu získat zkušenosti a cenné rady 😉

kacena4
19. led 2013

@ostrava8 presne ako pise @madlisek vsetko zalezi od detoch ake maju povahy, mozno ti bude stacit 2 kocik a dvojicky sa budu striedat. alebo ti odporucim P&T popr. Obaby lacnejsia verzia. tak odvezies aj 3 deti na prednom kolese - ja som tak vozila a bolo to super, na kratsi i dlhsi presun, ked som s nimi sama bola... alebo kocik pre trojicky kamoska ma peg perego a je veeelmi spokojna je tazsi ale na dlhe cesty je super @najjulinka ty si v tom edpert 😉 ale preprava bude asi najmensia starost, skor zvladanie 3 deti bude trosku chaos, ale neboj zvladnes 🙂 🙂 🙂

eva5
19. led 2013

@ostrava8 Ahoj,taky se chystám vozit dvojčata v kočárku a miminko v šátku,nebo v nosícím vaku na zimu na břichu něco jsem na netu našla.pokud budu muset vyrazit se všema třema dětma,jinak to budu řešit ..tatínek hlídá dvojčátka a já pojedu s malým mimi sama,naštěstí chodí táta domů po 14h,takže to se ještě něco dá venku udělat a vyřídit,ale k doktorovi to bude celá výprava 🙂

ostrava8
19. led 2013

@madlisek jj ot tom taky přemýšlím ale budu se snažit malé co nejdříve capat a asi to budu řešit skatem ale máme termín září takže další kočárek bude potřeba tak jak tak

kacena4
19. led 2013

@eva5 @ostrava8 hlavne sa nedajte vystresovat nejakymi xxx v obchode ci u lekara ci kde, ked vam bude niekto vyvadzat ci plakat, su to deti a mate ich na starosti 3 a hned malilinke v obdobi vzdoru.... tak nech si to niekto iny vyskusa sam - ja som to tak riesila 😲 😎 😎 😎 a hned stichli - treba mat sebavedomie a nie ze deti obtazuju niekoho, svojim placom, skakanim... su to len deti tak nech sa tak spravaju a dospeli nech sa prisposobia im 😵 😵 😵 😵 😵 😵 drzte sa baby

ostrava8
19. led 2013

@eva5 jé taky máš dvojičky a čekáš další? prosím te jak se to zvládnout? hlavne to těhu s tema dvěma? v pohodě nebo jsi se šetřila? me je ted strašne zle po ránu je to docela síla, ale bude určo huř. tím že jsem musela těhu s dvojkama proležet tak se toho docela bojím

kacena4
19. led 2013

@eva5 @ostrava8

https://www.youtube.com/watch?v=_Yn0c1hQnZM

pozrite si cca 31 sekundu tam je krasne vidiet ze tam mozete vozit aj novorodenca, aj vacsie aj dalsie vacsie na prednom koliesku - super vec - vyskusane a je to jednokocik prakticky skladny ... 😉 satka mi moc nesedela ani manduca ani babyvak, lebo bolo v tom straasne teplo ked som musela behat za mladsim a na dlhu cestu som potom nemala kam tak babatko ale na kratke vzdialenosti bolo super. ale kedze som sofer tak som furt len nahadzovala a vykladala babatko zo satky ale ako kazdemu vyhovuje

ostrava8
19. led 2013

@kacena4 jé díky neboj já jsem silná to žena.. takové věci jdou kolem mě, lidi jsou mi v tomto směru tam dole ")