Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

marcinek
27. bře 2013

@coopanka ahoj, my mame deticky presne po 2 letech a musim rict, ze je to fajn jak uz si spolu vyhraji a delaji blbosti. Sice prvni rok teda narocny (Domca zarlila na mou pozornost), ale od te doby, co ma maly rok se to srovnalo, ji stejny jidla, takze varim pro vsechny stejne, jen hlidam sul a koreni a Domca mi malyho i krmi sama 🙂 Hlavne vecicky nemusis moc dlouho skladovat, my tim, ze mame kluka a holku, tak co se hodi pro oba schovam a holcici vyrazuji. Pouzivam pro ne stejne veci jako vanicku, nocnik, tim padem nam odpadlo porizovani stale novych veci pro dalsi mimco. Delam pro ne stejny program, takze je to bavi oba dva, at je to koukani na pohadky, hrani s hrackama, hriste, sanky, atd..

bambibam
27. bře 2013

moja skúsenosť je jednoznačná - nemusím držať dietu ,večer zhltnem hoci čo ,hádam aj koňa , po unaháňanom dni si večer poviem bude to lepšie, fyzicky som na tom lepšie ako pred 14 rokmi, Naši sa teraz dokážu sem-tam hrať 10 minúúút a ja mám pocit ,že sa to nemení,síce okolie nás chváli. Staršia opakuje po menšom a naopak malý sa snaží dobehnúť staršiu. Zdravo súperia o mamu . No a zabaviť ich je zatiaľ nemožné max 15 minút....Dúfam,že ked budú starší tak sa zahrajú.Inak prvý rok za nami ,a je to poriadna makačka,ale tie rozžiarené očka,smiech a úsmev stoja za to

kacena4
28. bře 2013

@bambibam neboj bude lepsie este tak 1/2 roka kym sa mladsi otuka v chodeni to bude tazsie (starsia ho bude zhadzovat, brat mu veci, ku ktorych sa dostane 😀 😀 😀 ) ale potom sa budu vediet spolu lepsie zahrat a viac si oddychnes vytiahnes plastelinu das obom, vytiahnes prstovky, vodovky das obom 😉 budete varit tak obaja pri tebe sulkat cesto proste dokazu uz potom robit bezne veci a uvidis cez leto vonku bude SUPER drz sa

pejtho
28. bře 2013

Ahoj holky,
já sem občas takhle zavítám a koukám, že se tady obsazení hodně mění 🙂 My máme holčičky 15 měsíců po sobě. Teď je jich 5m a 20m.
Začátky krušné, zvlášť proto, že obě holky stále špatně spí. Ta starší se v noci budí s křikem, takže manžel se většinou po půlnoci stěhuje k ní do pokojíčku a spí s ní v posteli 🙂 Když je manžel na noční a jsem na holky sama, tak spíme všechny tři v jedné posteli 🙂
Ta malinká je stále plně kojená a budí se stále v noci po 2 hodinách na kojení a někdy se vzbudí a chce pak třeba hodinku čučet a smát se. Takže veselo 🙂
Holky prodáváme sourozenecký kočárek ABC Design Tandem Plus v hnědé barvě. Já ho kupovala už použitý a my jsme s ním byli venku snad 4x. Naše starší raději ťape a v kočárku se moc vozit nechce, takže to pro nás byla zbytečná koupě. Ale kočárek je pěkný a zachovalý. Cena cca 2.000 Kč a kdyby jste měla některá zájem, tak nafotím 🙂

slavvicek
28. bře 2013

@romcovaklarka Ahoj, kedze mala mala necelych mesiacov, nedalo sa jejvysvetlit, ze bude mat sestru, ktorej sa tiez treba venovat..... Ked sa trieskala, nevsimala som si ju, nelutovala, l ked mi to trhalo srdce.... Ked som videla, ze ide ku dveram alebo je sama a vymysla, snazila som sa ju rozptylit, volala som ju pomahat-mopy, metly prachvka, to bolo jej..... vzdy som ju za vsetko niekolkokrat pochvalila aj akoze pred mimi aka je sikovna... a zapajala ju do komunikacie s mensou, napr.som ju volala hrat kolo mlynske co mala rada a mensia hrala s nami na rukach, alebo mi priniesla plienku, pomohla priniest vanicku, chytila flasu, chvilu som jej ju dala akoze na ruky ked sedela, stale som ju uistovala, ze mimi i mama ju lubia, v byte som mala stary kociar na uspavanie, tak aj vozila trochu.....skratka vsetko so mnou, inu moznost som jej nedala, len ju motivovala.... prve2 mesiace malinku trapili koliky, tak stale na rukach, tak som si starsiu posadila k nam na gauc, pustila dvd s Majou alebo inou rozpravkou a som jej vsetko komentovala.... alebo ked skladala kocky, sedela som pri nej na zemi a mimi na rukach to akoze ucila, s mimi sme sa i pozerali ako tancuje pri hubde a jej hrkali, tlieskali..... trvalo asi 2 mesiace, kym ju ako tak zacala akceptovat.... a

coopanka
28. bře 2013

@zdezli
@k_a_j_k_a
@marcinek
@madlisek
Jak to píšete, zní to moc hezky 🙂 Na ten první rok jsem upozorňovala manžela už předem, že to bude těžké (stejně tak jako s tím prvním dítkem, ten první rok mi přišel takový průlomový, hlavně když se naučilo chodit už to bylo o něčem jiném a bylo mnohem spokojenější🙂 ) Je ale taky hodně fixované na mě, nebo na tatínka, tak mám největší obavy z toho, jak bychom zvládli porod. Hrozně bych tam manžela chtěla jako u prvního, ale budu ráda, když se dokáže v noci po dobu v porodnici nechat uchlácholit alespoň od taťky, natož od někoho jiného. Přes noc nikdy nebylo mimo domov samo, na hlídání je zvyklé ty tři hodiny, kdyby přišel porod přes den, tak by to zvládly babičky a pak střídačka s taťkou, ale jestli v noci, tak bude muset alespoň manžel zůstat doma. Tak proto teď přemýšlím, jestli už začít přesouvat do vlastního pokojíčku, možná by se tím spravilo i to noční vstávání a že by se navzájem dětičky tolik nebudily, ale možná jsem naivní 😅 😀.
Jak jste to měly vy? Přesunuly jste před porodem do pokojíčku? Nechtěly se potom dětičky vrátit k vám po narození mimča? Zatím spí u nás v ložnici, má tam vlastní postýlku, ale vnímá dost, jestli tam někdo je nebo není. Nebo jsem také viděla, že po narození mimča spí všichni víceméně v jedné posteli či alespoň místnosti a prý se potom všichni vyspí líp, žádné dítě se nebojí. Vím, že se to nedá předvídat, ale musím přemýšlet dopředu s případným odsunem, jestli to má vůbec cenu. Jen dodám, že určitě nechci praktikovat cestu vyřváním jen aby se naučilo spát samo. Děkuji 😵

zdezli
28. bře 2013

@coopanka My dceru "odsunuli" do vlastniho pokojicku uz v 5 mesicich 😅 Ona se v loznici budila co hodinu, tak jsme to ze zoufalstvi zkusili a od te doby spi celou noc. Proste chtela soukromi. Takze u nas spanek problem nebyl. Syn byl s nami do 8 mesicu, ale to spis, ze jsem se bala ja presunu k dceri do pokojicku. Naonec to probehlo uplne v pohode, oba spi jak zabiti 12-14 hodin v kuse, odpolko si daji ty dve hodinky, nekdy mene, nekdy vice 😵

U nas byl prvni rok v pohode, dcera brasku proste ignorovala, takze jsem nemusela mit strach, ze by mu treba ublizila. Do te doby, nez zacal lezt, tak pro ni proste neexistoval - ne ze bych byla nadsena, trapilo me to, ale co se tyce pece, nemela jsem problemy. Ted, kdyz dcera uz by chtela neco tvorit a stavet a syn ji to nici, je to obtiznejsi, to uz chce hooodne diplomacie 😉

marcinek
29. bře 2013

@coopanka my jsme davali starsi do pokojicku ve 2 letech, kdyz se malej narodil, protoze pro 2 postylky v loznici misto nemame. Byla u babicky a kdyz prijela, tak mela brasku a novy pokojicek. Od te doby tam spi bez problemu, z postele si sleze a obcas za nami prijde do loznice.

madlisek
29. bře 2013

@coopanka my spíme všichni dohromady 🙂 Starší tu má svou postýlku, ale často se v noci přesune k nám. Budila se kňouráním miminka jen první dva týdny, pak si zvykla. A ačkoliv do porodu nikdy neusínala sama, vždycky buď přitulená k jednomu z nás ve velké posteli, tak pár týdnů po porodu sama od sebe začala usínat sama ve své postýlce 🙂 Taky nikdy neusínala bez nás, tak jsme to pár dní před porodem zkusili u manželovy rodiny a spala tam v pohodě, takže přes porod jsme ji tam mohli nechat s klidným srdcem. Ono máš ještě spoustu času, nějak se to utřepe.

pele
1. dub 2013

@coopanka u nas bol so spanim po narodeni miminka problem. Starsia dcera nechcela spavat ani s ockom, ani sama v izbe, takze mala postielku v spalni. Ked som sa zaoberala v noci miminkom, ziarlila, hoci cez den sa to neprejavovalo. Miminko zas zle zaspavalo po prebudeni, takze sme museli jeho presunut do osobitnej izby...az do pol roka. Teraz spime vsetci spolu, ale kazdy ma svoju postel/postielku. uvidite, ako to bude u vas, neda sa to velmi naplanovat 😝

olusenka
9. dub 2013

@marcinek @coopanka tak to bych se ráda zeptala, jak snášela tu změnu? J8 to začínám už také řešit, ale asi až pak skutečnost ukáže, každopádně naplánované a vymyslené na ten začátek to budeme muset mít. Teď spí malý v postýlce v pokojíčku sám, a nevím, jak to udělat pak. Jestli mu nějakou změnu neudělat dřív, před porodem, aby to pak nebral, že mu to přineslo miminko a nebylo to ještě o to horší.
Jeho jsme v ložnici nikdy neměli, spala jsem se synem v pokojíčku a na jeho 3měs. jsem se odstěhovala, když jsem měla angínu, a už to tak zůstalo. Mimčo plánujem asi do ložnice, i když je tam málo místa, a na den bych ho asi stěhovala do obýváku, ale nevím jak, je tam taky málo místa. Taky nevím jak v noci, při krmení a přebalování budu budit manžela.... Řeším i, zda dát už syna na velkou postel a miminku jeho postýlku, nebo syna do cestovní s dobrou matrací a miminku jeho polohovací postýlku, nebo zda syna nechat v postýlce a na půl rok koupit mimču kolíbku, a udělat změnu až po půl roce, kdy malému budou 2 a mimču bude kolíbka malá.
@coopanka

evina2904
23. dub 2013

ahojte dievčatá, malá má 9 mesiacov a v decembri budeme mať pravdepodobne druhé bábo. chcem sa vás opýtať či využívate súrodenecký kočík či sa mi oplatí ho kúpiť ďakujem... 😉

ivkaj
23. dub 2013

@evina2904 hodně záleži na tom, jak ti bude "starší" prcek chodit. Já mám děti od sebe 17měsíců a byla jsme ráda, že jsem hlavně na zimu sourozenecký kočár měla. Měli jsme ho vlastně od narození malé a teď s jarem jsme přešli na skejtík za kočár a mrňous je z něho unešený.
Za sebe můžu doporučit Easywalker Duo, dá se přestavět na sourozenecký (korbička pro mimčo a sporťák pro staršího). Mrňous o nás musel mít přehled a to si z kočárku kde jsou děti za sebou neumím moc představit.

amandamath
23. dub 2013

@evina2904 urcite ano my sme kupovali tento http://www.abc-design.de/en/products/twin-tande... (z druhej ruky) a neviem si ho stale vynachvalit.

veruska007
23. dub 2013

@evina2904 Ahoj, já mám dva prcky, čekám třetí, neplánuju ani sourozenecký kočárek ani skate. Oba jsou cca od 1,5 roku bez kočárku, na dlouhé trasy teda beru pro mladšího (20 měs.) s sebou golfky, ale spíš v nich vozím oblečení a batoh. Naši kluci, co objevili nožičky, tak se vozit nechtějí, v kočárku neusnou... mám doma babyvak, šátek a teď jsem si pro jistotu pořídila nosítko - kdybych musela na dlouhou cestu, tak pro miminko a staršímu bych vzala golfky... já mám teda do termínu ještě 3 měs. - a to už bude mít mladší skoro 2 roky, docela si myslím, že už ho na ty golfky neukecám vůbec.

romcovaklarka
23. dub 2013

@evina2904 Ahoj, moji jsou od sebe 20m a taky jsem ráda, že jsem sourozeňák pořídila. Mám Jané Powertwin (sporťák pro dvojčata za sebou). Asi bych si ho nevybrala, ale za ty peníze... 😉 Koupila jsem ho šikovně od známých, je odrbanější, ale poslouží. Kluk sice ujde dost, ale ráda ho naložím do kočáru, když se někam potřebujeme dostat v nějakém realistickém čase 🙂

evina2904
23. dub 2013

@ivkaj
@amandamath
@veruska007
@romcovaklarka dakujem baby za info, veľmi uvažujem nad tým že si ho kúpim, pretože keď sa bábo narodí v zime a malá bude mať len 17 mesiacov skôr sa povozia obidvaja v kočíku aby jej aj zima nebola aby som bola aj ja kľudnejšia.... neviem si predstaviť ísť do obchodu že akosa naložíme :D asi to bude makačka.... pozerala som nejaká z druhej ruky kočíky tak už len manžela potešiť že treba ďalší kočík haha 😀

capricorn
23. dub 2013

Já mám syny 20měsíců od sebe a také bych si to bez sourozeneckého kočárku nedovedla představit 😵 Mám Graco Quatro duo tour, je to trochu autobus, ale je super 😉 hlavně prostorný košík, kam se vleze snad vše 😀

No a teď čekáme třetí.. bude 19měsíců po druhým 🙂 tak jsem na to zvědavá 😵

capricorn
23. dub 2013

My jsme prvního dali do samostatného pokojíčku v 6.měsících. 😉 A druhý šel k němu v necelých 7.měsících 😉

zeleny_cajik
23. dub 2013

@evina2904 My sme ho využili poriadne, máme rozdiel presne 2 roky. Teraz už máličko, ale na dlhšie trasy sa syn ešte zvezie 🙂

dzudka
23. dub 2013

@vivi
@ostrava8

Ahojte tak ja mam medzi druhym a tretim dietatkom rozdiel 17mes.
no bolo to narocne ale zvladli sme to este to len narocne bude teraz ich dvoch krpcekov po vonku striehnut a nahanat aby sa im cosi nestalo lebo syn 2.5rocny je velmi zivy
ale my sme nekupovali surodenecky kocik lebo teda nakoniec ani nam ho nebolo treba syna sme trenovali na chodenie, on zacal chodit dost skoro ako 10mes ale teda bez kocika sme chodili von az okolo 1r a 2mes
zaobstarali sme si kidyboard k velkemu nasmu kociku a ked sa narodil syncek babetko tak jeden bol v kociku babetko a vacsi bol na kidyboarde a este teraz vyuzivame ked sa niekam ponahlam tam si naskoci a bezime kam treba

Vycvicila som si ho ze neodbehoval z kidyboardu a aj v obchode som v pohode sama nakupila

teraz pomaly prichadza cas kedy asi dame prec ten kidyboard a uz bude musiet sam uplne behat aj ked sa budeme ponahlat 🙂

madlisek
23. dub 2013

@evina2904 My máme rozdíl rok a půl a nakonec jsme sourozenecký kočár nepořídili. Chtěla jsem ho, ale máme tak komplikovaný vstup do bytu, že by to bylo náročnější s ním než bez něj. Máme šátek, nosítko a sporťák s vložnou taškou. Když jdeme na hřiště, beru mladší do kočárku a velkou do nosítka a tam jí vypustím, když jedeme do města nebo nakoupit, tak mám mladší v šátku a starší ve sporťáku. Po dvojkočáru jsem toužila jen první týdny po porodu, teď to v pohodě zvládáme bez něj 🙂 Horší to bude, až začnou být ty naše cácorky na nošení těžké, ale to pak asi pořídím skejtík ke kočárku a budeme to řešit tak.

evina2904
24. dub 2013

@madlisek aj ja som rozmýšľala nad tým skejtíkom ale neviem čo to bude robiť v zime 😉 uvidíme ešte tomu nechám voľný priebeh do decembra času dosť 🙂 🙂 ale ďakujem

dana_l
28. dub 2013

@evina2904 tandemovy kocik sme kupili lebo starsia este len zacinala poriadne chodit a nechcela som ju potom nosit na rukach ak by na prechadzke bola unavena a nevladala by. vyuzili sme ho i neskor - na celodennych vyletoch si tam pospali a vsetka batozina isla do ulozneho priestoru takze som nemusela nic vlacit na chrbte.
predstav si nakup - kocik, dalsie dieta beha okolo a ty mas nakupovat? no nemyslitelne. ja i teraz vyuzivam ze vsetok nakup hadzem dole do kocika a pri pokladni potom pobalim do tasiek a hodim do auta.

jaja018
28. dub 2013

Caute baby ja mám ročnú princeznú a čakáme druhé mimi. Rozdiel bude 18 mesiacov. Ako vás tak čítam, mám sa na čo tešiť. 🙂 Ja som rozmýšľala ze surodenecky kočík nebudem potrebovať. Ale ako vás čítam neviem či nezaobstaram nejaký nakoľko bude zima a neviem či mala mi prejde v snehu. No už sa teším ako bude doma veselo 😀

eva5
29. dub 2013

Ahoj.já mám 2letý dvojčátka a 2měsíční miminko,dnes jsem zkusila vyjet s dvojčátky v kočárku,seděly a vzadu za nima napříč kočárkem leželo miminko,chtěla jsem to zkusit,protože se mě nechce pořád posílat nakupovat chlapa apod.děti to zvládly v pohodě,ale já jsem měla problém najet přes obrubník na chodníky-52kg -doufám,že kočár nepraskne 😉máme i kočárek pro miminko,a když vyrazíme všichni,je to sranda,chlap veze dvojčátka a já miminko.Jinak děti jsou v pohodě,už si zvykly,když maminka dává miminku mlíčko,tak musí chvilku vydržet,ne vždycky jsou dostatečně trpělivé,ale není to nic dramatického a miminko spí celou noc v klidu ,kdybych já ho neotáčela a tím trochu neprobudila a sama aktivně nedala k prsu,tak by malá spala od 21h až do 8h ráno - 🙂

olusenka
29. dub 2013

Já mám druhý TP za asi 3,5měsíce a sourozenecký plánujeme pořídit, ale ještě chceme počkat, jak se to dál vyvrbí. Syn zatím nechodí, uvidím, jak a kdy začne, ale jelikož se má mimiko narodit koncem srpna, a bude pak zima, tak si myslím, že kočárek snad docela užijeme, i když by se už syn rozchodil dobře. A to nechodíme po okolí žádné štreky, k dr. pár metrů, do krámu kousíček, jezdíme ven na max. hodinu dvě, jen aby se v kočáře po obědě prospal. Kočár plánujeme koupit z druhé ruky, radši asi sedadla za sebou (abychom se vešli) a v úvahu hlavně vzhledem k nízké váze by připadal Jané Powertwin Pro (i když jsem nikdy trojkolku nechtěla) nebo možná Phil a Teds. Ale ráda bych je viděla někde naživo nejdřív, jenže u nás není kde. Graco a podobné mi přijde že mají malá kolečka na terén a na zimu vůbec do sněhu.

evina2904
1. kvě 2013

@jaja018 ahoj aj ja mám Lilianku a druhé čakáme v decembri 🙂 no verím tomu že to bude náročné na zimu a hlavne asi aj komické 🙂

lublub
1. kvě 2013

ja mam medzi dievcatami rozdiel 1 rok 8 mesiacov... bolo to narocne, nakolko mladsa bola ako babatko velmi zla, stale plakala,nechcela spat, revala nonstop den noc, uspavala som ju 2 hodiny na rukach a spala 10 minut.. a zasé plac...starsej som sa nemohla venovat.. ☹ aj si ju pomenej pamatam z toho obdobia ☹ ale teraz ked su vacsie 5 a 3,5 roka.. tak je to super, prehraju sa cely den, maju k sebe blizko, ani o nich neviem, su zohrate partacky 🙂 tak sa tomu tesim.. ked vidim inych surodencov, medzi ktorymi je vacsi vekovy rozdiel, nevedia sa tak hrat..

tarra27
6. kvě 2013

@pejtho taky mám takhle holky po sobě...a uvažujeme o třetím.... 🙂 ale mě teda celkem spí v pohodě....starší celou noc již dávno a malá už někdy i ted na půl roce taky celou noc, max 1 probuzení za noc a to mezi 4,30-6,30.....a nežárlila starší nikdy....