Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

janisska
23. kvě 2013

Omlouvám se, že vám sem lezu, bylo to omylem, ale kamarádka má tenhle a je s ním moc spokojená...já zkoušela a jezdí se s tím fantasticky 😎 http://www.babybabyonline.co.uk/brands/jane/jan...

kaktusik007
23. kvě 2013

@jasekd uff... u nas starsi zarezava od januara, mladsi zacne v septembri.... ja sice nepracujem, ale som na nich ostala sama a tiez je to miestami o drzku, ale tak vzdy to moze byt aj horsie 😀

jasekd
23. kvě 2013

@kaktusik007 to ja vim, ze jsi sama, ale co jsem cetla jinou tvoji zpravu, tak jsi nakonec i rada, ze? Moje kamoska je po rozvodu na decka sama, a rika, radeji sama, nez s blbym manzelem 😝 Tak at jste spokojeny a hlavne zdravy!

eveluska
23. kvě 2013

@jasekd tyjo, jak to, ze uz pracujes? co delas?

jasekd
23. kvě 2013

@eveluska no, pracuju, asi 3/4 uvazku, musela jsem necekane nastoupit driv (nahla dlouhodoba nemoc). Jsem zubar. 2x tydne chodim na odpoledni od cca 12 do 19-20 hodin, 3x tydne dopoledne cca od 7 do 13.

kaktusik007
23. kvě 2013

@jasekd presne tak... clovek si aj tie sily behom dna inak rozlozi, resp. nauci sa spoliehat iba a iba sam na seba a ono to ide.... trosku ma stve to moje zdravie, ale tak stale je to nic v porovnani s inymi diagnozami, takze hovorim, vzdy to moze byt este horsie takze sa nemam na co stazovat a som rada ze som rada 🙂

kaktusik007
23. kvě 2013

@jasekd jejda.. kdeze to byvas??? ja mam taketo znamosti uz takmer dva roky a mam problem so zubarmi??? 😀 😀 😀 😀

kaktusik007
23. kvě 2013

@jasekd vlastne... takmer tri roky, sak mladsi uz mali dva a tlachali sme spolu este pocas tehu s nimi 😀 😀 😀

jasekd
23. kvě 2013

@kaktusik007 daleko daleko , severni Cechy... 😀

kaktusik007
23. kvě 2013

@jasekd a sakra... preco nebyvas na morave? take strani... by bolo super 😀 😀 😀 😀 😀

mm_mm
23. kvě 2013

@kaktusik007 Zkoušela jsem si ho hodit do vyhledávače a vyjíždějí mi dvě sedačky vedle sebe (ne za sebou)...

agatice
24. kvě 2013

ahojda- promiňte že vám sem lezu 🙂 ,ale mám dotaz a nevím kde se nejlépe poradit. Mám sedmiměsíční dcerku Karolínku o kterou jsme se snažili 6 let a nic. Přišel zázrak a přirozenou cestou přišla na svět vloni v říjnu. Teď jsem zjistila že jsem opět těhotná a v prosinci čekáme druhé miminko. Je to neskutečný zázrak po těch letech marného snažení´,ale taky hrozný šok. Vůbec bych nečekala ,že budu vůbec znovu těhotná a ještě k tomu takhle rychle za sebou. Chci se zeptat dá se vůbec zvládnout péče o rok a něco staré mimi a do toho novorozeně?????? Můžete mi prosím poradit nějaký kočárek pro takhle staré děti od sebe. Koupili jsme si fialový X lander ze kterého jsem moc nadšená,ale bohužel v prosinci nám bude úplně k ničemu....... Moc vám děkuji

dobromila
24. kvě 2013

@agatice Srdečne gratulujem! Bude to veľmi náročné, ale veľa záleží od pováh detí, od toho, aké sú a budú spavé, či budú zdravé. Môže to byť zvládnuteľné viac, či menej. Každopádne život uľahčí kočík pre dve deti. Čo poznám nejaké mamy v podobnej situácii, tak si chválili kočík Phil & Teds.
Ja osobne som kupovala dvojičkový kočiar, kde boli sedačky vedľa seba, ale neosvedčil sa. Okrem toho, že som sa s ním takmer nikam nezmestila, tak sa aj chlapci navzájom rušili. Ehm, starší mladšieho, aby som bola presná.

lenicka07
24. kvě 2013

@agatice Ahojky, taktéž gratuluju 🙂 Byla jsem na tom podobně, nejdřív pořád se mimi nedařilo a když naší malé bylo 8 měsíců, tak jsem zjistila, že jsem zase těhotná. Zrovna dneska je malému měsíc. Nepřijde mi to nijak hrozné, ale pravda je že obě děti jsou poměrně hodné. Horší mi přišel konec těhotenství, byla jsem už hodně unavená a večer jsem byla fakt už ráda že dávám malou spát 🙂 Teď toho stíhám víc 🙂 Takže si myslím že to chce klid a dcerku vychovávat už od teď k samostatnosti. Já jsem se snažila aby se malá naučila sama usínat, aby si vydržela sama hrát atd. takže díky tomu se to nechá zvládnout. Výhoda je že jak je takhle malá, tak na mimi ještě neumí žárlit. S kočárkem ti bohužel neporadím, já mám jen jeden a starý a zatím asi nebudu jiný potřebovat (bydlím na vsi a jezdit mě moc nebaví). Takže nechávám malého v kočárku na zahradě a s holkou lítáme okolo 🙂

druidee
24. kvě 2013

@agatice ahoj, gratulka k těhotenství a ať vše krásně klape🙂 mám kluky od sebe 19měsíců a máme sourozenecký kočár baby welt, kamarádka má sourozeňák emaljunga (děti má od sebe asi 14m), ale super mi příjde i ten phil teds kočárek-asi jako jedinný ze sourozeňáků, kde jsou děti za sebou a né vedle sebe. viz péče-občas jsou dny velmi náročné, jindy naprosto pohodové, je to dost i o tom, jaké jsou děti povahově, jak jsou samostatné a jak moc potřebují přímý kontakt s rodičem. zvládnout se dá vše 🙂 občas jsem na palici, ale neměnila bych 🙂

kabatko
25. kvě 2013

@agatice Gratuluji. .-) No, zvladnout se to da. mam deti po 12 mesicich a pohoda. tedy, mela jsem kocarek napred spatnej, neovladatelnej a na druhe deti jiz jiz super kocarek. Pravda, mela jsem vedle sebe, sportovni verzy a doporucuji pevnou vloznou tasku na mimi. ne ty mekke. pak se deti rusi. mekke tasky jsou nahouby. mela jsem poprve dorjan Cros duo a fakt nikdy vice, kocarek za trest. pak jsem mela Teutonia Alu S 4 a musim rici ze super. Vevnitr jsem mela vloznou pevnou tasku z kocarku Deltim Skippy. deti se teda nerusily, asi se to naucily,ale nerusily se ani prvni (mezi nimi je 12 mes)a ani druhe (mezi nimi je 15 mes)deti . Hlavne dat na vyvazeni kocarku v pripade prehazovani po a proti smeru jizdy. kdyz je jedno mimi a druhe vetsi, je dobre davat pozor na stabilitu, takze ne 3 kolka. jsou dost nestabilni pro sourozence. taky doporucuji bantam. kola (nenafukovaci) a dobre pruzeni. jsem z vesnice, tak jsem neresila siri, ale s tou Teutonii jsem jezdila z mukarova do Prahy busem. takze to bylo i dost prestupu a musim rici, ze vsude jsem se vlezla, kocarek zvladla vytahnout s 2 detma a s brichem .-) Sanozrejmne s pomoci druheho .-) Kdyz jsem zkousela kocarek za sebou se starsima detma, tak je to des makacka na uzvednuti na obrubnik a v terenu. nechtela bych ho. Hlavne predni dite nedas do komplet lehu. Ikdyz ted to u nekterych modelu jde, ale pak je to jedno dite zase nizko u zeme ☹ Splodiny, chlad, pruvan ... Ale kazdy ma jine zkusenosti. JA bych sla zpatky do Teutonie. Ted ji zrovna prodavam. Jsem si ji dlouho syslila, ze co kdyby 🙂 Jurka , ten posledni byl na zacatku z dvojcat, ale... Jo a taky jsem neplodna, s manzelem jsme meli zadost o adopci a pak.... jedno, druhe, treti a ctvrte .-) a neplodnost jsem mela, vzhledem k operacim. Jsem tehotnela na spendlik. hlavicku jednoho vajecniku. druhy nemam (odoperovany). A jak se darilo a ani jsem se nesnazila .-) takze je nutno brat doktory s rezervou .-) Doufam, ze se nekoho nedotknu 🙂 to bych nerada. Preji dobrou noc 🙂Je cas jit spat 🙂

agatice
25. kvě 2013

holky moc děkuju.My jsme zkoušeli umělé opolodnění 10x a nikdy nic, prostě kupa peněz vyhozených, nervy totálně pryč a vztah taky na nic. Manželství zažilo hroznou a těžkou zkoušku, no a pak přišla Karolínka když jsem to vzdala. Neměli jsme žádný velký problém. Manžel měl málo spermií ,ale jak říkají doktoři- každý něco jinýho. Jeden řekl, že své dítě nikdy nebudem mít a druhý zas že budu těhotná přirozeně.
Je to pro mě hrozný šok takhle brzo děti po sobě, já jsem z vesnice takže kočár hodně používám, hodně jezdíme.Kočárky jste sháněly z druhé ruky a nebo úplně nové???Dají se sehnat přímo v obchodech a nebo je to lepší z netu?? Já teda radši kočár vidím a ošahám si ho abych věděla co kupuji. Navíc mám x lander který byl drahý -20 000kč a teď mi bude asi k ničemu.A to jsem s ním fakt spokojená.

mm_mm
28. kvě 2013

@agatice Zkoumám sourozenecký kočárky už pár týdnů a na každým mi něco vadí. Na tomhle jsem zatím nic nenašla. http://www.prenasedeti.sk/obchod/action/product...

kaktusik007
28. kvě 2013

@agatice da sa to zvladnut... miestami je to o nervy, ale miestami je to super 😝 😀
mame bumbleride indie twin, totalna spokojnost, v cervenej farbe, vojdes s nim do kazdych dveri uz 80cm sirokych.... teda je pravda, ze uz chalani dost chodia a asi rok ho ani nepouzivame, ale som leniva ho nafotit a dat inzerat 😀 😀 😀 😀

saminomimino
28. kvě 2013

@agatice Ahoj,to jsou ale krásné šoky,po tolika zklamáních ne.-)Gratuluji
Nás sice snažení o děti nestálo tolika nervů,syn byl vcelku hned,první dcera plánovaně ale trochu to trvalo a jsou se synem od sebe 2,5 roku,což je úplně v pohodě,ale šok přišel když jsem otěhotněla 5 měsíců po porodu dcery,holky mám od sebe 13 měsíců k tomu byl 3 leťák,a myslím že jsem to vše čekala horší,dá se to,vše se dá když člověk chce a hlavně když musí,teď je vše lešpí,i když náročnější,malá začíná chodit,děti dovočí,ale je to krása,jsou to sourozenci jak se patří a neměnila bych 😉

saminomimino
28. kvě 2013

@kaktusik007 ten jsem taky chtěla,ale ceny vyšší,nakonec nám posloužil easy walker,taky spokojenost,ale už ho nemám.děti i nosím a je to praktičtější

kaktusik007
28. kvě 2013

@saminomimino tak ja so srobikmi v chrbtici som deti donosila 😉
inak, to myslis vazne ze sa snazite o stvrte??? 😀

veruvojtkova
28. kvě 2013

Ahoj holky, psala jsem sem nedávno svůj příběh a jen chci říct, že miminko jsem si nakonec nechala...tak se k vám početným maminkám, co máte děti brzo za sebou přidávám a snad to všechno zvládnu, mám z toho docela strach 😝 🙂

saminomimino
28. kvě 2013

@kaktusik007 snažíme se ala až za čas,chci si dodělat školu tak pak,mám to tu vyhozené,možnost že 4 té plánujeme později tam není

saminomimino
28. kvě 2013

@veruvojtkova no koukámani netuším že máte neplánovátko jako jsme měli my🙂dobrá volba,je to krásné

veruvojtkova
28. kvě 2013

@saminomimino ahoj...já třetí nechtěla, máme momentálně blbou finanční situaci a doma to taky extra kvůli tomu nefunguje, je to na prd...otěhotněla jsem přes Cerazette..doktorka říkala, že na to zřejmě měly vliv lokální antibiotika na angínu☹ díky domácí situaci jsem měla už i termín interupce, ale nakonec jsme tam nešla, já bych to pak nezvládla se s tím vyrovnat, hlavně když jsem to vnitřně nechtěla...ale víš co, já jsem na to úplně sama, chlap s dětma nepomáhá, neni skoro vůbec doma i o víkendech v práci a ted ještě ta finanční stránka, no mám fakt strach..ale musim věřit že se to všechno otočí k lepšímu🙂

lubika39
28. kvě 2013

@agatice ja mam medzi detickami rozdiel 14 mesiacov a kocik mam iCandy Pear tandem, vojdem sa s nim aj do toho najmensieho vytahu, co bola pri vybere kocika najvacsia podmienka 🙂

lili1986
28. kvě 2013

Ahoj mám 8.měsíčni dceru a zjistila jsem že jsem těhotná 😀 Ještě že mám hodně dítě co spí celou noc sama si hraje,neřve, prostě anděl 😀 Tak uvidím co bude dál 😀

saminomimino
28. kvě 2013

@veruvojtkova tak za to velký obdiv,jsi maka jak se patří,v takové situaci by jiná dávno na potrat šla,věřím že díky tomuto úctyhodnému rozhontutí se vše obrátí v lepší časy!já když neplánovaně otěhotněla měli jsme rozpadající vztah,teď jsme rodina spojilo nás,přeju to i tobě,moc ti fandím!

saminomimino
28. kvě 2013

@lili1986 gratuluji,tenhle šok znám,já tatko nečekaně přišla ke třetímu když druhátko mělo 5 měsíců a dá se to,je to krásné!