• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

7. prosince 2016 
@nikollita já měla děti rok a třičtvrtě od sebe, kočárek jsme užili, dal se tam i nákup, bylo to tedy na chodnících ve městě. To byl rok 2006, teď už je zase spousta nových i do terénu, já koupila, takový, jaký byl-bazarový.
27. únor 2016 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@shine2015 musím se vůbec podívat, jak to vypadá :grinning: ten sourozenecký.
27. únor 2016 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikollita my ho mame a nefam na nej dopustit....lehky skladny projede dvermi..pokud budes moct urcite ho nekde vyzkousej....krasne se s nim jede a otocis se na miste jednou rukou.....
27. únor 2016 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shine2015 je moc krásný :slight_smile: kolik tak vychází bazarový?
27. únor 2016 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikollita my ho koupili pred tremi lety za 10tis. Jeli jsme pro neho....a pislouzil nam na cestovani nakupy dovolene....neuveritelne nam poslouzil.
27. únor 2016 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smudlinka mám děti 2 roky po sobě pravda, že neplánovaně, ale mám. Zvládnout se to každopádně dá je to trochu honička, ale jde to. :slight_smile:
27. únor 2016 v 18:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikollita taky mám rok a půl mezi prvními dvěma dětmi a sourozenecký kočár jsem neměla, miminko bylo v šátku, starší ve sporťáku. Ty první dva tři týdny po porodu by se mi sourozenecký hodil, než jsem si zvykla na to, že mám mimi v šátku a každou chvíli se ohýbám ke starší, ale pak už by byl velký kočár spíš na obtíž. Miminko jsem v šátku mohla kojit zatímco jsem byla se starší na klouzačce a pod :slight_smile:
27. únor 2016 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smudlinka Ahojky,já mám prostřední a nejmladší dceru od sebe 16měsíců.Nejstaší bylo 4,5roku,když se nejmladší narodila.O děti jsem se starala úplně sama.Takže určitě se to dá zvládnout v pohodě:slight_smile:Samozřejmě to bylo někdy hodně náročné,co se týká vaření a nemocí,ale na druhou stranu si brzy vyhrály samy.Mají i k sobě blízko a rozumí si.Nejmladší se všechno rychle od starších sester naučila:slight_smile:
27. únor 2016 ve 20:29  •  4 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikollita ja mame deti 20 mesicu od sebe, zalezi jake jsou, starsi kocarek miluje, takze sourozenecky využíváme na 100% - neumim si představit dojit k pediatrovi, na kycle atd... tj. vetsi vzdalenosti bez tohoto kocarku, i nakup by nam zabral hodinu a pul ... takze jsem koupil bazarovy, budu ho používat sice v souctu tak 6 mesicu, ale za me dobra investice. Mame ten styl za sebou - sportak a hluboka korba - na zimu jsem nechtěla jen vloznou tasku, ale regulerni korbu na miminkco
27. únor 2016 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@madlisek já právě taky šátkuju, právě proto jsem na vážkách. Zase te prostřední je dost divoký, občas asi bude fajn ho někde "upevnit" :grinning: Třeba ten nejstarší je takový klidný, že jsem s ním mohla všechny doktory oběhat a v pohodě, ale ten prostřední, to je hrůza, hotový živel
27. únor 2016 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Poslední naše děti jsou od sebe všechny rok a třičtvrtě. Soutozenecký kočár jsem nikdy neměla. S prvníma dvěma jsem jezdila ven se dvěma kočáry (nejmenší miminko v klasické kombinačce a za madlo jsem si zahákla malého v golfáči), teď jsem měla v plánu jezdit tak, že miminko zase v kočárku, starší v buggypodu a další na stupátku. Jenže ta naše láska samozřejmě v buggypodu sedět nechce, tak se vozí s bráchou na stupátku. Ale chystám se v nejbližší době používat šátek pro mimi a malou si ještě nějakou chvilku povozit v kočárku.
27. únor 2016 ve 20:53  •  4 děti - čeká miminko, termín má v listopadu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikollita jestli šátkuješ, tak to už je půl hotovo :slight_smile: U nás to bylo vyřešeno tím, že se nám domů dvojkočár nevešel, máme úzké vchodové dveře, úzkou chodbu, nebylo by ho kde nechat, proto jsem o něm ani neuvažovala. Bylo pro mě důležité, aby miminko bylo u mě, a abychom se starší v rozumném čase došly, kam potřebujeme, takže šátek a sporťák byla jasná volba. Když starší pobíhala po hřišti, mohla jsem miminko ve sporťáku přebalit a nechat ho tam chvilku pokopat nožkama. A měli jsme vložnou tašku do sporťáku pro těch pár případů, kdy se hodilo jet někam jen s miminkem v kočárku - třeba nějaké mé vyšetření a pod.
27. únor 2016 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@soyevita my name dve holky o cca 14mes a chlapecka - od nejstarsi o 4roky :slight_smile:
27. únor 2016 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj. Ja mam syna ve veku 13mesicu a za cca mesic mu pribude braska... Taky mam obavy jak to zvladnu,ale jsem pripravena snad na vsechno... Podpora manzela a tchyne mi dava silu :wink:
27. únor 2016 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@madlisek jo, šátkuju docela dost. Spíš jsem přemýšlela, že bych ke sporťáku dokoupila hlubokou korbičku a buď vozila korbičku a malého v šátku/nosítku/onbuhimu nebo sporťák a miminko v šátku. Asi to tak udělám. Sourozenecký se mi moc pořizovat nechce. Maximálně pořídím klasický houpací bazarový, když půjdeme na větší výlet, že manžel vezme jeden kočár a já druhý. Už tak s normálním kočárkem mi všechno přijde bariérové a ne tak s dvojčecím. Možná změním názor, ale to bych usela prodat náš milovaný britax go a to bych musela jít hodně s cenou dolů
27. únor 2016 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nikollita Easy walker duo je dobrý, že v nejhorším případě zvládně převést i tři děti - měla jsem dvojčata jen 2 roky 4 měsíce od prvního a všude do obchodů a k doktorovi daleko, že to malý celé nezvládnul. Pokud jsou na něm dvě hluboké korbičky (a asi by to fungovalo i s jednou), tak si dítko může stoupnout na podporu nožiček pro sporťák a chytit se korbičky, když je jako sporťák, tak se za něj dá dát stupátko. Jen si myslím, že malé mimčo k němu opravdu potřebuje hlubokou korbičku, protože sporťák (aspoň v novější verzi kočárku) nemá polohování zad až do rovna.

Ale ač se s kočárem jezdí velmi dobře, všude se vejde, tak je přeci jen dost těžký (zvlášť do kopce nebo při vytahování do schodů) a přeci jen méně obratný než normální kočár. Když se dvojčatům po přechodu na sporťák v 9m v kočárku prostě nelíbilo a většinu jízd prořvaly, vytáhla jsem ze sklepa sporťák po prvním a druhé dítě nosila na zádech a najednou jsem si připadala mnohem více mobilní a dokoce i do kopců to bylo mnohem lepší (přeci jen jsem najednou přišla tak o 7 kg váhy kočárku). Na milost vzaly kočár až v 14m, kdy jsem si oddychla, bo bylo zrovna velké horko a nošení přestávalo být úplně příjemné kvůli pocení.
27. únor 2016 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@hafika děkuji za obsáhlý komentář, mám o čem přemýšlet :grinning:
27. únor 2016 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám dvě dětí, 2 roky a 4 měsíce po sobě, nejnáročnější byl asi první půl rok, kluci měli oba podobný režimy a byli velmi fyzicky zdatní, o pár měsíců ve všem napřed než měli být, takže i o to náročnější, ale zase byli krásné výlety - nosítko a staršího nožičky ušly vše, v kočárku si moc mladší nepobyl :slight_smile:
27. únor 2016 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já má 7let kloucka,1rok také kloucka a na konci července se mi narodí dcera. Koupili jsme sourozenecký kočár na bazaru ABC design zoom. Už se Těšim až vyjedem :slight_smile:
27. únor 2016 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hafika me tezky neprisel...oproti jinym pro dvojky ;) ale treba starsi dcera zacala a chtela jezdit az s tou mladsi....driv by ji do kocaru nikdo nedostal. Byl to rev celou cestu.....ale s mladsi se v tom uplne nasla....ted jak mame syna jednou jsme vyjely s holkama ve dvojkocaru a syn mel svuj ktery byl kdysi koupen pro dceru. Mutsy. A kdyz ted kamkoliv jedeme i jdeme,tak s jednim to je pohoda....ALE! Holky poslechnou a jsou velke. V momente kdy jedne byl rok a druhe dva si neumim predstavit bez kocaru. A tri a dva podobne plus dohady a otazky proc jedna muze a druha ne a kdo bude na zadech a kdo se poveze toho jsme byli usetreny! :slight_smile: navic presne jak pises uveze klidne tri a das je tam a jedes vcetne batohu nakupu atd atd. A ze se tam vejde veci a stale se jede zlehka....
28. únor 2016 v 05:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kittynka abc design zoom mame z bazaru taky a nemuzu si stěžovat :slight_smile: na první pohled jsem mu rikali "autobus" jak je dlouhej, ale tim se vejdu všude do dveri, u pokladen projedu, do MHD v brne v pohode... krasne variabilni jak se daji ruzne nacvaknout korby, aby mala videla dopředu, aby videla na me, aby mohla spat .. jen do kratkych vytahu se nevejde:( ale jinak jsem moooc spokojena
28. únor 2016 v 07:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@1miska mě se strašně líbí. Nemám ráda ty co mají sezení/lezení vedle sebe....nikde nepojedete. :slight_smile: vidíte a já si ho z Brna dovezla před 14ti dny :slight_smile:
28. únor 2016 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kittynka me se na pohled zas tak nelibil - prisel mi jako autobus :slight_smile: :slight_smile: ale funkci splnil nad ocekavani, tak co vic si prat :slight_smile: jen ty vytahy jsou problém :slight_smile:
28. únor 2016 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@1miska jasný :slight_smile: jsem ráda,že funkce nad očekávání. O to víc se těším až vyjedu :slight_smile:
28. únor 2016 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@smudlinka Já jsem prostřední ze 3 sourozenců a jsme všichni rok po sobě. Nevím jak to máma zvládala, ale měla ségru a přesně rok po ní jsem se narodila já, za další rok pak brácha. Takže možný je všechno a já jsem ráda, že mám tak věkově blízko sourozence ;)
28. únor 2016 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kittynka easywalker projel vsude - 90cm dvere. Me se nelibi za sebou protoze kam kouka druhe dite??? A neustale resit kdo bude ve predu....my i chteli aby mely stejne podminky aby to ze mame druhou tak brzy nebylo na jeji ukor ze proste musi stat misto toho aby se vezla atd atd
28. únor 2016 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shine2015 každému se nemůže líbit to samé. Na naše a podmínky dona a u příbuzných mít ani nemůžu a taky rozhodovala cena, mám z bazaru a nebyl drahý. Korbicky se poprehazuji jak se mi bude chtít,mě to vyhovuje.
28. únor 2016 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kittynka vsak to je nejdulezitejsi, ze vam sedi ;)
28. únor 2016 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@shine2015 a fakt s tím všude projedeš? Já jsem kdysi měla jeden x-lander (pro jedno dítko samozřejmě) a v bille jsem nemohla projet přes pokladny :confounded:
28. únor 2016 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Procetla jsem jen par posledních příspěvku, tak se tedy taky muzu přidat. Synovi budou koncem března 2 roky a 10.4. mám první TP. Jsem na sebe zvědavá, ale nic jiného než zvládnout to, mi nezbyde :slight_smile: my jsme tři sourozenci, segra se narodila, když mi byl rok a půl a bracha za necelé dva roky po ni.
28. únor 2016 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek