Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

shine2015
28. únor 2016

@nikollita 90cm dvermi projedw...nevim jsk jsou siroky pokladny..nejlip kdyz zajdes do prodejny a zkusis si i vic druhu....my zili v cizine a litali sem i na dovce jsme ho meli na ibize,na krete....je fakt ze v zahranici byli velky obchodaky....heled zajdi na kamennou prodejnu a projed se s nimi,vyzkousej....aby sedl primo pro vas....

1miska
28. únor 2016

@shine2015 druhé nekouka, je v hluboke korbe 🙂 a az bude koukat tak doufam, ze uz nebude potřeba sourozenecky a starsi bude jen chodit 🙂

shine2015
28. únor 2016

@1miska vidis...a my prave vyuzili kdyz obe behaly.....ale kazdy to mame jinak. ;)

hafika
28. únor 2016

Potvrzuji, že easy walker projede všemi 80 cm dvěřmi, což je většina normálních dvěří (akorát se nám nevešel do sklepa, který má 70 cm dvěře a museli jsme ho mít v kočárkárně), projede i do krámu přes takové to pro nákupní vozíky, jen někdy byl problém s poladnami, že jsme třeba v našem supermarketu dokázali projet jen okolo jedné, takže když tam občas nebyla prodavačka, tak jsem vyložila na pás u pokladny a pak projížděla okolo jiné (uměla jsem si pak i sama nadzvednout takovou tu zábranu 😉 ). Ale dostala jsem se s ním všude, kde jsem potřebovala. Naopak kočárek za sebou jsem zkoušela a přišel mi mnohem horší na manipulaci, hlavně při najíždění a vyjíždění na chodník a na vytahování do schodů. A navíc je nedoporučují pro dvojčata, bo když už jsou dítka těžší, tak se ty kočárky rády lámou, že je to velká tíha na dlouhý rám. Známá s dvojčátky ho měla a právě kvůli tomuto ho v jejich roce a půl dávala pryč. Ale vy ho máte jako sourozenecký, tak vás to nemusí tolik trápit, tam to tolik nevadí.
@shine2015 Uznávám, že easywalker je oproti jiným dvojkočárům lehký, ale oproti klasickému kočárku je přeci jen znatelně těžší, takže bez něj jsem třeba dokázala projet zkratkou do hodně velkého kopce lesem, kudy bych dvojkočár prostě neutlačila. Nám třeba vyřazení dvojkočáru pomohlo, že se syn rozchodil, když jsme občas brali dvojkočár, nechtěl chodit a chtěl se vozit. U nás vlastně hádky o kočárek moc nebyly, ze začátku jsem holky střídala ve vožení a nošení, to ale byly malé a bylo jim to jedno. Pak měly období kolem 15 m, kdy jedna chtěla hlavně do kočáru a druhá hlavně nosit, ale vždycky se dohodly. Okolo dvou let pak chtěly do kočáru obě, tak jsme se zase k dvojkočáru vrátily.
A přiznám se, že znovu bych do easywalkeru asi nešla, kvůli pitomým stříškám u sporťáku, které nestíní (u nás zásadní bod, bo půlka cesty z/do obchodu byla vždy přímo proti slunci), a kvůli chybějící polohovatelné podpěrce nožiček, protože zrovna toto zřejmě dětem chybělo mezi 9-14m, kdy v kočáře v kočáře dost řvaly. Asi bych šla spíš do dvojkočáru TFK, který je velmi podobný (rozměrově, váhově, ovladatelností), ale má polohovatelnou oporu nožiček a co jsem viděla, tak i stříšky by měly jít o dost více sklopit. Jo, a taky mě štvalo, že když se kočárek skládá, tak zůstává venku ta část, kde sedí děti, takže třeba do kufru dáváte to, na čem děti sedí, nemůžete složený kočárek při nakládání/vykládání na chvíli položit na zem, protože byste umazali sedačky pro dítě... To u TFK není.

shine2015
28. únor 2016

@hafika diky moc...ja tfk neznam....nezkousela jsem ;)

madlisek
29. únor 2016

@hafika na to polohovaní nožiček u easywalker jsem viděla prodávat vychytávku na fleru 🙂

hafika
29. únor 2016

@madlisek Může být, pro nás už je to pasé, dítkám budou brzy tři... Dokonce jsem viděla i nějakou vychytávku přímo v obchodě s kočárky, ale bylo pro easywalker pro jedno dítko a sedačky v dvojkočáru jsou výrazně užší. Aby to nebylo podobné i s tím z fleru.

madlisek
29. únor 2016

@hafika nene, tam to bylo vyloženě pro dvojčecí kočár, paní měla dvojčata 😉

jahodnice
29. únor 2016

Mám 17 měsíční dceru a druhou čekám na konci března. Koupili jsme baby jogger city select, malá v něm jezdí už teď, pak nacvaknu jen druhou korbu. Bez kočárku si to nedovedu představit, nikam bych nedošla. Partner si nemůže brát volno pokaždé, když pojedu s dětmi k MUDr., nákupy by byl taky děs- jedno dítě v kočárku, k tomu nákupní košík a ta naše dračice mezitím zbourá supermarket...

letadlo13
29. únor 2016

Holky, drobci od sebe budou 1 a 3/4 roku. Starší má 13 měsíců s suverénně běhá už teď. Spoléhám na to, že bude pochodovat i nadále a dvojkočár kupovat rozhodně nebudu. V nejhorším odnosím maličké v šátku a starší půjde do sporťáku. Maximálně koupíme skejbortík. Nebo jsem utopista? 😀

basistka
19. dub 2016

Mám 2 chlapce ,věkový rozdíl bez 3 dnů 2 roky.vzhledem k tomu že první je tvrdohlavý jedinec,neustále se vytékající je to super.Mladší má zábavu jen tím že ho sleduje,sice je musím sledovat stále já,ale mužů doporučit.Máme v plánu ještě 3 dítko,zase tak za rok a půl 🙂

sarrafaltysova
25. dub 2016

Ahoj holky mám prosbu resim dilema mám doma dva kluky 3 roky a 1,5 a toužím po holčičce. Starší jde už letos do školky a příští rok by šel i druhy a já bych chtěla zkusit třetí kdyby vyšla holčička byla bych šťastná jako blecha. Chtěla bych aby se narodila až by byli kluci ve školce. Ale resim jestli do toho jít. Za kluky bych dychala ale ta holčička mi prostě chybí a já se bojím co by to se mnou udělalo kdyby to byl třetí kluk. Asi bych se s tím časem smirila. Neprošel si tím někdo? Dal řešíme výměnu auta protože se nám tři sedačky nevejdou do auta ale to všechno bychom asi vyřešili. I prostory . já prostě nevím jestli do toho jít nebo ne. Poraďte? Dekuju

kika_21
25. dub 2016

Pokud bys kluka nedala na smetiště a to doufám ne, tak proč ne?
@sarrafaltysova

fifina86
25. dub 2016

@letadlo13 ja mam deti od sebe stejne,skate doporucuji 😉

letadlo13
25. dub 2016

@fifina86 asi na něj dojde. Ale počítám s nošením menšího v šátku.

charaka
25. dub 2016

@sarrafaltysova Ak tuzis vyslovene len po dievcatku a nie po tretom dietatku, asi mozes zazit velke sklamanie pocas tehotenstva... na tvojom mieste by som si nedavala zistit pohlavie a po narodeni miminka ti to uz bude jedno. Budes ho milovat ci uz bude dalsi chlapcek. Ale tehotenske hormony su svina, tak pozor na to.

fifina86
25. dub 2016

@letadlo13 ja mam dti,co noseni nemaji rady 😉

letadlo13
25. dub 2016

@fifina86 já tak mezi. Pokud byl malý, tak to bylo supr. Ale měla jsem šátek od asi 3 měsíců, Škoda, že ne dřív. Kolikrát jsem jela s kočárem prázdným a dítě v šátku, aby nebyl řev. Jak začal chodit, tak jsem s nošením přestala, to byl konec, chtěl běhat, ne být uvázaný 😀

nikollita
25. dub 2016

@sarrafaltysova rozumím ti moc dobře 😀

hanny1994
14. črc 2016

ahoj jsem 5 měsíců po císařském rezu a dneska jsem zjistila, ze jsem nejspíš těhotná :( ..jeden nechráněnej styk a je asi zadelano. Nechci zatím plasit přeci jenom mamatest rad ukazuje falešné, ale ta druha / tam je, chci se optát je tu nějaká maminka, co ma děti tak rychle po sobě ?

lexton
14. črc 2016

@hanny1994 to se stalo nám.. Budou 13m od sebe..

soyevita
14. črc 2016

@hanny1994 Mám holky po sobě 16měsíců,první rok záhul,pak už paráda 🙂

martiruzi
14. črc 2016

@sarrafaltysova rozumím ti velmi dobře ,také máme doma dva kluky a zvažovali jsme třetí.Moc jsem si přála vždy holčičku a u druhého ,když mi řekli,že je to opět kluk,tak jsem to obrečela .Jsem šťastná,že mám úžasné kluky ,ale ta holčička.....Říkala jsem si ,že jestli půjdeme do třetího ,tak to budu brát tak ,že jdeme do třetího kluka a že to bude kluk.Jinak bych do toho těhu nešla,protože šance již není ani 50/50 .

sofie2015
14. črc 2016

Ja 13 mesicu budou milackove 🙂 sem zvedava na ten kolotoc....

kasiopeja_2007
31. črc 2016

@hanny1994 Ahoj, spíš bych měla strach z jizvy. Držím palec. 🙂 a pevné nervy

hanny1994
31. črc 2016

@kasiopeja_2007 dekju, ale díky bohu to byl plánem poplach

wanek
20. srp 2016

@lexton @pethy
Ahoj holky, jsme na tom stejně, v kočárku mi spinká 5.5 měsíců stará dcerka a já včera na testu dvě čárky..jeden nechráněný sex tři dny po MS...šla bych se nejradši zahrabat.
Jak psala @pethy - chytá mě děsná panika! co ted?! Chtěla sem si malou užít a ted mám strach že jí pak budu zanedbávat, že si pak vlastně neužiju ani jedno a budu jen strhaná matka s nervama na pochodu...☹
Jak jste to zvládli? a jak to vidíte s odstupem času ?

lexton
20. srp 2016

@wanek zatím nepovim😊 Ma se narodit za měsíc. Nervy uz ted, ale musím věřit, ze to půjde. Třebas to tak hrozny nebude. Zatím se učím byt trochu sobec a malou uz nenechat dělat, jak chce ona. Ale i ji občas nechat vyvztekat. Podle mě uz ted se učí, ze vztekem nejde dosáhnout všeho. Ač je ji rok, tak uz hodně rozumí.

sofie2015
20. srp 2016

Já vám své první pocity sdělím za několik dní...malá je šikovná, už běhá..pořídili jsme si sourozenecky kočárek.. Tím se mi ulehčí cesty dí obchodu,hřiště...malou chci do vánoc naučit jen na skejt...aby stačil časem jen sporťák nebo golfac.... Já to mám ještě o to zajímavější, že místo tatínka bude tchyně...koupili jsme na jaře domek prodali byt a rekonstruujeme...takže chlap je porad tam....bydlíme s tchyni v byte 3+1.. Ale na vánoce budeme snad ve svém....koupila jsem si nosítka...půjčím si šátek a manduku,abych pro malou měla volné ruce a málem aby nebyl ochuzeny o mou blízkost....a myslím na to, že malé bude hodně...stavej...holky říkám si zvládli to jiné zvládnu to taky....upřímně... Už se těším, až se málem narodí...budu pohyblivosti a víc toho zvládnu...poslední dny s bříškem jsou náročné...

sofie2015
20. srp 2016

Naše kara