Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

sofie2015
20. srp 2016

Dá se z něj udělat i mono kočárekB-)

pethy
20. srp 2016

Ahoj😊 já zatím nepovím😊 dneska ukončuju 38tt,těhotenství zvládám dobře i s prckem,jako je to náročnější,ale dá se to😊malému se věnuju maximálně,aby o nic nepřicházel,mám přepnuto na nouzový režim😊 jde moc ráda,že jsme se rozhodli si miminko nechat,ale musím přiznat,že jsem se s tím vyrovnávala hodně dlouho,večery jsem mívala obrovské stavy úzkostí a panik(přes den na to nebyl čas)...naprosto chápu,jak se cítíš...syn začal chodit před týdnem,je mu 17m,takže to stihnul akorát😊 teď mě čeká porod,který si teda ještě dost živě vybavuju😊 ale těším se na miminko😊 strach mám pořád,jak to půjde,ale teď asi dost dobře fungují hormony...😊 Držím palce!!!nejsme první ani poslední,každopádně další těhotenství už se konat nebude,byla jsem neskutečně naivní,ač jsem fakt zodpovědná😊

kaja2016
20. srp 2016

Tak ja hlasim, ze jsme se rozhodlo do toho jit taky zcela planovane na doporuceni gyn. Dceri jsou 4 mesice, nijak to nehrotime, tak jsem zvedava, kdy se to podari. S dcerkou to bylo raz dva🙂

nikollita
20. srp 2016

Tak já čekám neplánovaně třetí a doteď jsem se s tím nesrovnala. Vůbec si nedovedu představit, jak to bude u nás vypadat. Manžel nepomáhá, stačí, že chodí do práce 😝 a prostřední syn je extrémní divoký lezec a běžec bez pudu sebezáchovy. Starší je sice vzteklý a tvrdohlavý, ale dá si říct. Těhotenství je šílené a chtěla bych říct, že po porodu to bude lepší, ale asi nebude (císař) 😀 Na miminko se těším, jen si to prostě nedovedu představit, jak to všechno skloubit a nezbláznit se.

heduska82
20. srp 2016

Teda obdivuju vase odhodlani! 🙂 Mam od sebe kluky rok a 3/4 a uz nikdy vic...teprve ted, po vice nez 2,5letech muzu rict, ze zarlivost starsiho se trochu srovnala a ted asi tyden si kluci spolu hraji, do te doby to byly neskutecne rvacky o vsechno a kraval od rana do noci. Fakt uz jsem neverila, ze to nekdy bude jine a na psychiku to byl zahul!

sofie2015
25. srp 2016

Holky,řeším teď dilema...maléj už je na světě a snažíme se rozkojit....zatím neúspěšně...ale z technického pohledu...když jsou děti tak málo od sebe 13měsíců...je lepší kojit nebo láhev s umělým...mam strach abych starší nezabedbavala...když vidím. Ze ségra kojí hodinu... Co v tu chvíli se starším dítkem....budu na ni sama.?

fifina86
25. srp 2016

@sofie2015 u nas trvalo mesic,ze mladsi se kojil hodinu,pak hodinu vydrzel a pak zase kojit.Starsi bylo 21mesicu,takze byla starsi,ale proste jsem sedela na koberci,kojila a se starsi prohlizela knizky,stavela domecky,kreslila,obcas jsem dala i telefon (miluje prohlizeni svych fotek).Na konci sestinedeli jsem kojila uz "jen" 20min a kolem tretiho mesice jsme to stahli na 5min.

sofie2015
25. srp 2016

@fifina86 diky za odpověď...a jak ti starší mimo spalo v noci?

fifina86
25. srp 2016

@sofie2015 jak kdy,nekdy celou noc (ale to je max.2x tydne),vetsinou se k no vstava 2x-3x ;) Ale u nas k ni vstava manzel,kojenec se totiz koji i 7x v noci a to bych opravdu nedela (kdyz je manzel na sluzebce,spime vsichni tri v nasi manzelske posteli).

demetritis
25. srp 2016

Tak pokud se chcete zasmat syn bude mit 42mes dcerka 21mes a ktomu bude novosek , dve stenata .krecci protoze je ma syn uz dlouho pocitam ze misto nich koupime neco jako zelvu aby mi nehrablo . Ma je od 1 narozenin

fifina86
25. srp 2016

@demetritis ja ti i trochu zavidim ;)

demetritis
25. srp 2016

@fifina86 koukala sem ja mela v unor biochemicke mi chteli menci rozdil ale neklaplo rijen prosine a unor biochemicke pak. Atb pak trhani zubu mezi tim se mela rozhozeny cyklus a na gynde ze jak sem zhubla a stale kojim ze kdyz neprestanu ze mam nabech na chemickou menopauzu a ze by jsne meli pichnout vyvolavacku tu sem odmitla A ze sem tehu sem zjistila az v 8tt

fifina86
25. srp 2016

@demetritis tak at je vse ok ;) (jen,abych to ujasnila,sama bych si treti prala ;) )

demetritis
25. srp 2016

@fifina86 jestli to dam protoze ty spunti doma se rubou ja jen muzou ale dnes me rozesmali vlezli si do postilky a jedli polu krupky a starsi ze uz neni a ja nane vazne ne mala kejvala a mali kricel ze ne , a nevim jak dam autosedacky do auta

verusky
25. srp 2016

@heduska82 ja mela holky 16 mesicu, taky jsem si rekla, ze uz nikdy... ale jak sel cas, zase byly dve sestnact mesicu... mensi bude mit ted osm mesicu, takze je nejhorsi doba, je tezky, porad na rukach a me dochazi sily, ted se hodne v noci budi, budi se k nemu i ta skoro dvouleta..... mazec 🙂 a to teprve tyden umi jist prikrmy (ne ze by tomu moc daval, takze jsem vykojena, unavena, ale uz to neni ta hruza, kdy se snazis a k nicemu...).
tak ja uz tedy opravdu nikdy vice 🙂
ale je to nadhera ty deti 🙂 a jak jsou spolu 🙂

verusky
25. srp 2016

@sofie2015 jak bylo psano, se starsi musis delat vse, co doted... v podstate spis zanedbavas to mladsi... preju hodne sil a hodna ditka 🙂 ja chtela taky hned za sebou, ale me se dari az rok a ctyri mesice.
drzim palce! kdyby byla krize, pis... rady dame 🙂

wendie
25. srp 2016

@heduska82 naprosto s tebou souhlasím ve všem co píšeš. mám kluky 19měsíců od sebe. začátky děsný, druhý řval až do 4 měsíců :( první žárlivka, nestíhala jsem nic, kolem 6ti měsíců mladšího to vypadalo celkem fajn, pak zase mazec, jak se začal plazit, chodit, hlídání obou aby se nepozabíjeli. teď jim je 4 a kousek a 2 a třičtvrtě a tohle léto bylo opravdu super. krásně si hrají a vůbec o nich nevím. takže ovoce se asi fakt vrací. ale bylo to náročné. navíc to tak strašně uteklo, mám pocit, že jsem si je ani neužila a už jdu do práce. zkrátka jako vše, i toto má své plusy i minusy.

verusky
25. srp 2016

@sofie2015 a urcite koj..neni nad stastne miminko u prsa (az bude za par mesicu odezva). a klid hlavne, at mas mlecko... neboj, vsechno si sedne, na vsechno najdes reseni, bude to narocne, ale krasne... a budes na sebe hrda... a spat kdykoliv to jde...

katharinka4222
25. srp 2016

Tak já se přidám. Zkušenost zatím nemám. Starší je 3,5 a mladšímu 9 m. A nyní jsem ve 20tt. Takže malí špunti budou od sebe cca 13m. No jsem zvědavá, protože teď konečně se začínají ty dvě první sžívat dohromady a do toho přijde další.. K tomu ještě rozestavěný domek a pes poděs 🙂 Ale trávíme co nejvíc času venku, takže se to dá. Malej teď začal chodit, tak se vyběhají všichni a pak to celkem jde. Ale doma je to mazec 🙂 No uvidíme.. Ale zvládli to i jiní, tak to snad zvládneme taky :D

kaja2016
26. srp 2016

No zeny, jste hrdinky. Ja jsem zvedava, jak se to vyvine. U nas bude velka zater financni, nekojim a pochybuju, ze by to u druheho bylo jine. Aktualne dcerka probumba 3500Kc mesicne, ale uz zacinam prikrmy, tak uvidim, jestli to pujde dolu. Ale i tak nejak to dame, deti jsou dar.

sofie2015
26. srp 2016

Čím krmis? My taky netopili a max 3000... A ti smě měli beru senzitivní 400g 259kc...příkrmy sou v pohodě...dělám si je doma sama...a teď už jí v podstatě všechno...je ji13 mesicu

sofie2015
26. srp 2016

@sofie2015 melo byt nekojili

messias
26. srp 2016

@smudlinka
Ma to tak moje sestra a jeji slova jsou takova, ze uz by to nikdy neudelala. Dokud teda maly jeste nechodil, tak se to dalo, ale jak zacal chodit, tak je na prasky, kluci se neustale provokujou a krici a ona to podle me nezvlada. Neumi je uklidnit a kluci si tak nejak delaji co chteji.. vecer se hadaji kvuli pohadce na spani (pousti jim mluvene pohadky) a jsou schopni se kvuli tomu i pomlatit.. takze rada moji sestry je, abych s druhym ditetem pockala 😀

kaja2016
27. srp 2016

@sofie2015 hipp HA, sni jich mesicne 11. Nasla jsem ve sleve na netu za 314Kc. Jinak 399Kc☹ Je to mazec, ale prvni mesic jsme zkouseli kde co a potom, co jsme zacali tohle prestala mit zacpu, tolik zvracet, v noci spala. Takze to zatim menit nechci, zacinam ted prikrmy, tak az je zajedeme zkusim ask normalni hipp. Jinak ja ty prikrmy chci delat bio a nemam aktualne pristup k tyhle zelenine, tak davam sklenicky od hippu.

holubice.petra
27. srp 2016

No i my mame doma veselo 😉 starsi 4roky a devet mesicu...mladsi syn 20mesicu..a dceri budou v pondeli tri tydny 🙂 a musim rict ze zatim v pohode..vubec nezarli a holcicku si hyckaji 😉

poirot
2. zář 2016

Jé, holky, můžu se k vám přidat? Já hledám diskuze na toto téma a většinou už jsou to starší příspěvky. Tak mám radost, že jsem našla něco aktuálního 🙂 Máme doma osmiměsíční holčičku. Začali jsme se snažit o druhé mimi a zdá se, že se nám zadařilo 🙂 (musím zaklepat). K doktorce jdu v pátek, nicméně test pozitivní. Ufff 🙂 Máme hroznou radost. Teď se vrhnu na čtení příspěvků zpětně 🙂

Ale jen se zeptám, jak to máte se žárlením? Já si myslím, že v 17 měsících je miminko ještě malé na žárlení, ne? Nevím, holčička je moje první, tak nemám zkušenosti a představu, jak je na tom mimčo v roce a půl.

zlatik1
2. zář 2016

@poirot ahoj, taky jsem ráda, že je tu něco čerstvého.. já mám doma 27 měsíčního klučíka Kubíka a v neděli půl ročního Honzíka... Ptala jsi se na žárlení..tak jak jsem byla těhotná tak si hladil bříško a hrozně se těšil, co jsme malého přivezli domů tak také Ok a je to tak týden tak začal hrozně žárlit.. chytá úplné záchvaty, když malého chovám nebo mu dávám mléko nebo něco jiného a nic zatím nepomáhá... přestal z toho jíst a nemluví s námi je to očistec a já z toho ztrácím nervy.. máme kluky od sebe skoro 22 měsíců.

ojo
2. zář 2016

@poirot první kluci od sebe 16 měsíců a žárlení vůbec žádné, co jsem tak odkoukala z okolí od spousty kamarádek, tak to žárlení bývá až třeba, když je staršímu dítku víc jak 1,5 roku, to už prostě víc chápou...teď budu mít děti rok po sobě 😀 já jsem s tím malým rozdílem spokojená, já to moc neřeším 😀

kocvarovas
2. zář 2016

@poirot Píšu jen k tomu zarleni, protože my máme doma 2 holčiny, co jsou od sebe 2 roky a 7 měsíců. To není málo. Nicméně mladší je 13 měsíců a žárlí neskutečně. Jen se za mnou přijde starší pritulit už valí, odstrkuje ju a dere se ke mně..

jahodnice
3. zář 2016

Naše holky jsou od sebe 18 měsíců, aktuálně mají 23 a 5 měsíců. Starší žárlí od prvního momentu kdy jsme malou přivezli. Teď dokonce musí jíst i jeji příkrmy, dokonce i ovocné přesnídávky, které jí nikdy nechutnaly. Když malou krmím stojí vedle mě, cucá mi vlasy, jakmile se školním nad postýlkou leze mi do náruče......je to boj, ale dá se to vydržet