Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

pethy
5. pro 2016

Ahoj holky,tak jsem se konečně dostala k tomu vám napsat😊 máme dva chlapečky věkový rozdíl necelých 18 m,3/15 a 9/16,strašně jsem se toho bála,zjištění těhu byl šok a vlastně jsem se s tím srovnávala tak půlku těhotenství...hlavně se na to člověk nepřipraví,proto radím žít přítomností a užívat si to těhotenství,první jsem si užila,druhé s prckem uteklo strašně rychle až je mi to líto,protože už další nezažiju😊 nejtěžší byl poslední měsíc těhu(asi jak si tělo moc neodpočinulo a znovu těhu,tak se ten konec projevil,do toho syn začal chodit až v 17m,takže nošení taky nepřidalo)porod hodně rychlý,vlastně mám spíš zážitky v sobě z prvního porodu)no a šestinedělí mám v mlze😁ono se dost zapomíná např jaké je to s novoušem,když už člověk zažil relativní pohodu s 18měsíčňákem😊 teď po třech měsících je to už dobrý,na starším jsou ty 3m znát,na mladším taky,jsme z nejhoršího venku😁 starší vůbec nežárlí a nikdy nežárlil,z toho jsem nadšená,jediné,co jsem řešila bylo,že jsme zůstali v porodnici 9dní a malý se upnul na tatínka a ke mně nechtěl,ač mě denně navštěvovali,uvítání doma bylo chladné...hodně špatně jsem nesla to odloučení...tatínek hodně pomáhá,jako bez mě si to nedovedu představit,jde o to si nastavit řád,prostě to všechno vychytat😊 nákupy obstarává taťka,domácnost řeším po večerech,každý den něco,je to kolotoč a občas psych.náročné,proto je potřeba si i odpočinout,ničeho se nebojte,všechno se zvládne a člověk si na všechno zvykne😉

poirot
6. pro 2016

Díky holky za názory a slova podpory. S tím, že si nejde nic plánovat, už jsem se smířila. Malá mě to naučila už porodem 🙂 Ale přesto se snažím se alespoň trochu připravit. Snažím se, aby si holčička vystačila co nejdéle při hraní sama, snažím se striktně dodržovat denní režim - snídaně, procházka, svačina, hraní, oběd, spánek, sváča, hraní, večeře. Teď se jí mění trochu spánkový režim, tak přizpůsobuji stále. Muchlám jí, to neodolá, hraji si s ní, usínám s ní, ale velkou část dne si "musí" vystačit sama. Do toho se muchlám s pejskem, aby věděla, že jsou i jiní v rodině na muchlání 🙂 Z toho porodu mám také obavy, přála bych si, aby tam manžel byl, ale jak už jsem psala, malá není moc hlídací typ. I když teď se babička začala snažit se s ní skamarádit, tak snad to do porodu stihneme tak, že s ní malá vydrží doma sama. Když ne, nedá se nic dělat. V porodnici mám plán si zaplatit nadstandart a malou tam mít co nejčastěji u sebe, pokud to zdravotní stav dovolí.

Ještě jednou díky za slova podpory, ve svém okolí i od rodiny (od manžela ne, ten mě podporuje a těší se) slýchám spíš věty typu - to bude masakr, to si užiješ, budeš mít záhul a pod. Já to spíš beru tak, že jsem vděčná, že se mi podařilo mít druhé miminko, obzvlášť když vím, jaké problémy některé ženy s otěhotněním mají. Moc se na to těším, i když se trochu bojím. Ale ono všechno stejně bude jinak, než si člověk plánuje 🙂 ttakže uvidíme. Nicméně rady od zkušených se hodí vždy 🙂 Já mám největší obavy právě z těch začátků, z těch třech měsíců. Ty byly i u malé zlomové.

properjoey
6. pro 2016

Cetla jsem jen posledni 2 strany,ale je tu na to skupina😉mam deti 14m od sebe.po porodu to bylo super,dokud malej hodne spal,horsi je to ted,kdyz je mu rok. V podstate si musi starsi vystacit dost sama a nema s tim problem,spis ji vadi,ze se ji bracha do vseho mota a bere ji veci.vyresila to tak,ze se zavira v pokoji a tam si hraje.jinak je to nekdy mazec,ale da se to. Oba byli s nama v loznici do 11m mladsiho.pak sli do pokojicku rovnou spolu.spej od cca 19:30 do 6h, stihame vsecko,prani,vareni,uklid,hrani,prochazky...vsecko se da.uprimne jsou dny,kdy brecim,ze to nedavam jako vcera,ale pak jsou dny,kdy ve 12h mam naklizeno,navareno i na vecer,napecene cukrovi,deti v pohode a rikam si,jak se budu odpoledne nudit.jako dneska😂

wanek
6. pro 2016

Prosim kde najdu tu skupinku. Díky 😉
@properjoey

tomikjoejoe
6. pro 2016

Projela jsem si poslední dva stránky diskuze 🙂 Mám tři děti narozené 2013, 2014 a nejmladší 2015. Stíhám uvařit a to je asi tak všechno :D Prádlo je nekonečný boj a o úklidu (vyjímkou je WC, koupelna a dětský pokoj), radši nemluvím. Musím říct, že bych se někdy strašně ráda vrátila do období, kdy byl nejmladší ještě malé miminko a celé dny spal. Teď je mu rok a všude vleze a musí všechno vidět 🙂 Nejstarší syn je schopen celý den lítat po bytě a venku jako blázen a není uvanený, dvouletá dcera už ho začíná dohánět a kdybych neměla přesně nastavený řád, tak bych se asi zcvokla, navíc to nejde vždycky dodržet. Ven se teď chystáme skoro hodinu a půl a vždycky, když jsou všichni úplně oblečení, tak někdo potřebuje vyměnit plínu nebo na záchod. Na nákupy mi jednou týdně naštěstí dvě děti pohlídá babička, ale např. nedávno jsme začali chodit na cvičení. Já se starším synem a babička s malou. Protože pro nejmladšího nemáme hlídání a malá potřebuje ještě se cvičením dost pomoci, tak od příštího týdne budu poskakovat po tělocvičně s ročním dítětem v nosítku na zádech (naštěstí je na to zvyklý) 🙂

Přesto všechno, děti za sebou jsou skvělá věc, ikdyž se občas poperou, tak jsou to parťáci 🙂

poirot
7. pro 2016

@properjoey Taky bych uvítala nějaký odkaz na tu skupinku. Díky 🙂

poirot
7. pro 2016

JInak s tím pláčem, to je hrozný, já jsem strašný hormon - čím vyšší stádium těhotenství, tím hůře, po porodu a kojení úplně nejhorší. Pak když se to začalo rovnat, tak jsem zase otěhotněla (ale přála jsem si to). No teď to bude mazec i pro manžela, už jsem ho upozorňovala. 🙂 Nemáte někdo něco na vyrovnávání hormonální nerovnováhy během kojení po porodu 🙂 ? Na mě tohle hrozně působí, pila bych to po litrech 🙂

properjoey
7. pro 2016

https://www.modrykonik.cz/group/4167/
Skupina se jmenuje Deti narozene brzy po sobe😉snad bude odkaz funkcni,obcas me to v tel.zlobi