Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

krista
19. únor 2010

Ojo to teda taky čumím 😅 za kolik, pochlub se 😀 no jestli je to dobrá cena tak ho za tu cenu určitě i prodáš dál pokud by se nakonec Tomášek nějak rozchodil moc, ale bude malinkej až se narodí druhej prcek, tak si myslím, že ho fakt užijete, spíš aby nepřišla třeba do tý doby novinka která by se vám líbila víc nebo něco co by vám víc vyhovovalo to by pak byla škoda 😉 já změnila během těhu názor několikrát 🙂 ale kolem 18tt jsem koupila Buggypod a pak si to vyčítala, protože jsem dostala neštovice a chvilku to vypadalo že mě poženou na potrat 😔

ojo
19. únor 2010

Kristý, teda o neštovicích mi nemluv, já je taky ještě neměla 😕 🤐

no paní ho prodává i s vložnou taškou, pláštěnkou a autosedačkou za 6900 😵 to je za půlku, si myslím, že super cena, teď jsem ji teda psala, že tu autosedačku nepotřebujeme (o když je třeba naklapávací), jestli by slevnila a prodala nám to bez ní 😉

no já jsem taková, že jakmile něco koupím, tak už nekoukám dál...to samý bylo s tím patronem, koupili jsme ho taky na začátku těhu...taky jsem byla ňák 12tt 😀 😀 a od tý doby jsem na kočárky nekoukala...když se rozhodnu, tak se rozhodnu 😉 😀 😀 😀

ale je fakt, že kdyby se pak mimi něco stalo, tak je to blbý...no tak váhám, ale zase si myslím, že by se za tu cenu taky prodal 🙂

krista
19. únor 2010

Ojo to je moc dobře že nekoukáš dál, já se teda taky bála třeba koukat dál abych neviděla lepší nabídku 😅 ale i ten Buggypod jsem koupila za dobrou cenu a za dobrou cenu jsem ho prodala dál, o ten se vyloženě ženský popraly 😅 😀 když je to takhle a člověk neprodělá tisíce tak je to fuk 🙂 😵
Na to že by se něco stalo člověk nesmí myslet, jen jsem si to vybavila, že jsem ho koupila a snad ten den mi konstatovaly ty neštovice nebo pár dní na to (já teda měla sama tušení, co jinýho by to asi bylo že) no a pak mě hnaly do nemocnice a že prej asi potrat a takový spekulace kolem, tak to jsem si nadávala, že za to můžu, ale to člověk neovlivní, no a stejně vidíš že všechno dobře dopadlo 😵 a neuvažuješ třeba do budoucna o očkování? Aby si je jednou neměla s dětma 😀 pro dospělýho je to teda něco šílenýho, to by člověk neřekl, nás to odrovnalo na měsíc a jizvy jaký mám a to jsem se ani nedrapala 😒 fuuuj 😖

Cena je super, kdyby pani slevnila aspoň tisícovku bylo by to ještě lepší a jakou má barvičku? 😵

ojo
19. únor 2010

Kristý, je to taková šedá se světle modrou....moooc se mi líbí 🙂 tak jsem o něm říkala příteli a ten schválil, že ho koupíme, když je za tu cenu 🙂 snad teda paní sleví z tý autosedačky, ale i kdyby ne, tak to vemem dohromady a autosedačku prodáme zvlášť 🙂
a co jsem koukala, tak paní dala ten inzerát včera 😀 😀 😀

s tím očkováním, to ani nevím, že se to dá očkovat 😅 tak to se po těhu musím zeptat dr. 🙂

verusky
20. únor 2010

ahoj holky!!
ojo a co kdyz cekas holcicku,nebude ti pak lito,ze mas modry kocar?treba ze bys brala nejaky oranzovy,cerveny nebo zeleny,univerzal.ja bych asi na Tvem miste chvili pockala.
moje cacorky jsou jakesi narocnejsi,mozna je to ve mne,ze chci delat hodne jinych veci.vcera mi pokreslily zed v pokoji (v lete dostaly novy pokojik,tak to jim moc nevydrzelo 😒 ).
nam doma nejde net a ted jsem u nasich,babicka uspava holky a pujdeme na ples.
ale dnes jsme taky slavnostne odnesli nocnik na pudu a chodime uz jen na zachod.anicka to nakonec zvladla,no nemela ani moc na vyber.vetsi natlak a je to.(na natlaky ja jsem expert 🤐 )
toz se mejte,ja nestiham,dva dny jsem v praci a pak tri dny dohanim bordel doma 😅

verusky
20. únor 2010

jeste jsem chtela napsat k tem nestovicim,ze holky je mely a jsem rada,ze to maji za sebou.anicka mela rok,ani se neskrabala a nasledky nema zadne,verka mela dva a ctvrt a ma jen dva dolicky u nosu,kdyz si je ke konci (rekla bych spis nechtene a nevedomky) seskrabla a nekdy na zadech jdou trosicku videt cervene flicky.nebylo to hezke a jsem stastna,ze si to odbyly takhle malinke a verce se to,myslim,casem ztrati uplne.
a kristy v tom tehu to muselo byt hrozne,jeste ze to dobre dopadlo!

jituskak
20. únor 2010

ahojky, tak jsme se asi rozhodla pro kočárek peg perego duette sw. použitej se dá koupit za 7500, coý není taková hrůza. ted mám peg perego gt3 a budu kupovat navettu, tak aby mi to všechno pasovalo. ale chtělo by to ho vidět naživo. no, uvidím, kde ho budou mít.

ojo
21. únor 2010

Veru, kočárek jsem si dala do albíčka (Kulihrášek nebo kulišanda?), tak se můžeš juknout, že je určo i pro holčičku 😉
nicméně stejně i kdyby byli modré, tak mi to nevadí, teď máme taky modrý kočár a kdyby se místo Tomáše narodila holka, tak bych ji tam taky vozila a teď chci kupovat i golfky na léto a asi taky budou modré nebo možná ty zelené, ale ta už se mi tak nelíbí a pak dělají jen černý nebo červený 😒 no myslím, rozhodně lepší než kdyby kluk jezdil v růžovém 😀 😀 😀

lennyna
21. únor 2010

Ahoj holky 🙂
Jitu a Ojo, koukám, že máme skoro stejně staré chlapečky 🙂 ten můj mi dnes spadl ze schodů, byl to mžik a zmizel, než jsem kápla Aničce do nosu už byla rána a malej pod schodama ☹ jsem zase přišla o tisíc vlasů během vteřiny 😒

ojo
22. únor 2010

no teď koukám, že mi zase admini smazali kočárek 🙄 tak ho vyfotím, až přijde 🙂

lenny, no my budem určo dávat zábranu na schody, tohohle se bojím 😅

lennyna
22. únor 2010

Ojo my je už dávno máme (už když byla malá Andulka), jsem jí právě zapomněla zavřít 😠 Jenže pacholíček je tak rychlej a poslední dobou jsou to samé karamboly, pořád někde stojí a žuchá 🙂 dneska jsem ho tahala ven když byl na půl v pračce 😀 už aby bylo teplo a mohli jsme být venku 🙂

krista
23. únor 2010

Ahojky,
dlouho jsem tu nebyla 🙂

Ojo já ti kočárek nesmazala, ale jestli jsi tam měla webový odkaz, tak je mi líto 😅 Jinak koupě teda klapla s autosedačkou nebo bez ní? 🙂
Očkovat se na neštovice určitě dá, ale nesmíš být těhu ani kojit 🙂 (teda myslím) nebo ti můžou jen z krve nabrat protilátky a zjistit jestli jich máš dost nebo málo, kdyby si jich měla dost tak to neznamená že je nemůžeš chytit, ale že kdyby si je chytla, tak budeš mít hladký průběh. My s Kristý jsme to měly horší, neštovice fakt všude, pomalu jedna na druhý nalepená, nejhorší cca týden mýho života 😲 😅 neštovice + sama na 13timěs. dítko 😖 pak po 14ti dnech je chytla Kristý, ale přestože to měla taky hnusný tak to nesla mnohem lépe než já, myslím, že snad ani teplotu neměla nebo jen jeden den a neškrabala to, byla moc hodná, hezky držela při mazání atd.

Verusky jste šikulky s tím záchodem 😵 Já jsem teď v takový slepý uličce, malá přestala hlásit když se vyčůrá nebo vykaká, prostě úplně přestala, na nočník vůbec nechce - to je pořád stejný, navíc má otřesnej ekzém a kdybych ji teď měla nechat počůrávat, tak se jí to strašně zhorší ☹ nevím co budeme dělat, asi budeme na plenách do školy 😔

Jitus ten Peg Perego jsem viděla, je to pěknej kočárek 😵

Lenny fuj to zní strašně ten pád a jinak je v pohodě? Oni jsou ty děcka naštěstí gumový, už několikrát se mi to potvrdilo 😲 😔

lennyna
23. únor 2010

Krista - já bych malu asi nemučila, zřejmě to bude nějaký projv vzdoru, nech ji ona se zase srovná, spíš ať se nestresuje, já vím ono se to radí, ale alespoň nebudeš ve stresu Ty. Jo a ve věku Tvé malé je spusta dětí s plenkama, i děti o dost starší tak neboj 🙂
Jo pád malej přežil v poho, má chudinka zelené čelíčko, ale snad bude bez následků, pamatovat si to neude, aby mi to mlátil o hlavu až mu to nepůjde ve škole 😀 😀
Kristý co jinak už se to usazuje? U nás už docela paráda 😉
Neštovice jsem nechala Aničce očkovat a mám to v plánu i u malýho.

jituskak
23. únor 2010

ahojky holky, tak jak se tu máte? já dostala včera průkajdu, tak to asi pomalu řekneme rodičům. i když, moc se mi do toho nechce. už jsme to řekla švagrovi a jeho přítelkyni, ale ti jsou tak nějak víc v pohodě... jsem si říkala, že udělám takovej jakoby pohled, kde bude fotečka a něco napsaný. asi Jsme Pospíšili, tak jsme si pospíšili... 😀 a taky jsme se dneska objednala na screening ve 13. týdnu, tak jsme zvědavá... malej se narodil s VVV, tak doufám, že mě nebudou posílat po všech čertech...

krista
23. únor 2010

Jitus třeba to rodiče vezmou naopak v pohodě a když ne, tak si z toho nic nedělejte, je to opravdu vaše rodina, vaše radost i starost, vše záleží jen na vás, budete určitě moc šťastní a nebudete litovat 😵

Lenny u nás je to jak kdy, jako děcka se milujou moooc, malá to až s tou láskou přehání, pořád malýho líbá, objímá, jsou sladký 😀 malej posl. dobou nějak vymrzuje, málo spí a pak je akorát protivnej, v noci tomu pořád moc nedá, to je síla, jestli on se někdy naučí spát dýl jak 2h v kuse tak já budu skákat až do stropu od radosti 😝 člověk ani večer neví na jak dlouho má klid 😅 jdeme si za chvilku s MM lehnout, protože jsme za ty měsíce už fakt vyřízený 😲 🙂 S malou a těma plínkama to nechám fakt max. do léta 😲 Zrovna jsem si četla na stránkách školky kdy maji zápis, tak abychom do školky bez těch plínek byly 🙂 pak už to začnu brát fakt tvrdě, po dobrým to asi nepůjde ☹
Jinak ten pád si Honzík určitě pamatovat nebude 😀 Kristý ta by mohla o pádech vyprávět, kolikrát mi spadla, ach jo 😔 u malýho mě to ještě čeká, když jsou to jen boule, tak jde o prd že 🙂
No a co vy, jak spinkáte atd.?

lennyna
24. únor 2010

Ahoj holky 🙂
Jitu co je VVV?
Krsitý...no noci pořád bídný, když se zadaří že spinká 4hodiny v kuse tak sláva, takže taky se dost vyřízená, na dnešek dokonce byl úplnej prúšvih, má rýmu tak nemohl pořádně spinkat a vstával ve 4!!!Ještě že byl hokej 😀 no ale teď má prdelka 38, tak čekám co z toho zase bude ☹ jsem zvědavá, jestli nám to ty dětičky jednou vrátěj a budou na nás hodné 😀

jituskak
24. únor 2010

tak dneska jsme to řekli manželovo rodině. a reakce byly nečekaný. tchýně mě skočila olem krku a začala mě pusinkovat na tvářích😀
VVV jsou vrození vývojové vady. trochu se bojím, jeslti mě pošlou na plodovku a tak...

ojo
24. únor 2010

Ahoj holky 🙂

Jitu, no tak super reakce od tchýně 😀 😀 tak snad bude dostačující ten screening 🙂

Kristý, jj bylo na tý fotce webovka...to mi taky pak došlo, že to bylo kvůli tomu 😉 a kočárek už je doma 😵 😵 sice teda paní psala, že je vyčištěný, ale teda, byl pěkně špinavej 😝 jsem ty potahy sundala a dám je do čistírny 🙂 ale jinak je fain...je starý 4roky, tak na to vypadá, ale myslím, že nám to stačí 🙂

když tak je to tento http://kocarky-autosedacky.sbazar.cz/jane-power... 🙂

a ty neštovice, no myslím, že mám dost obraných látek, páč jsem byla ve styku s infikovanýma několikrát a prostě zaboha nechytit 😀 😀

lennyna
24. únor 2010

Jitu a co má Šimonek za VVV? Jinak se vůbec neboj, já na plodovce byla, vůbec to nebolí, jasně že potom stres , ale pak zase úleva!
Jitu super, tchýně zabodovala 😀 já mám taky tchýni pohodovou a na děti suprovou 🙂

jituskak
24. únor 2010

narodil se s omfalokelou a bylo zjištěno že je to VVV. ono to totibýt nemusí. a narodil se v 36 tt a vážil 3,6 kg, takže mám i strach, že když vydržím do termínu, tak budu mít 5kg dítě. první porod byl pohodovej, tak bych brala i druhej.
jako tchýně je pohodová, když pominu, že na nás sere. ta její rekce byla dobrá, ale ona je taková. pořád Šimonkovi posílá pusinky, pořád na něho mylsí, ale dojedou jednou za měsíc a nezavolá vůbec. když jsem byli v nemocnici, tak volala pořád dokola a dnem, co nás pouštěli to zase bylo ve starých kolejích. ke švagrové jezdí 3x týdně... to mě štve. ale jako jinak je v klidu. rozhodně mě nemučí 😀

krista
25. únor 2010

Jituš no vidíš, to je paráda ta reakce tchýně 😀 jinak držím moc palce, aby si neměla s druhým mimi žádné problémy a s tou váhou - snad ti budou prcka hlídat a kdyby se vidělo že moc nabírá, tak to nějak pořeší 😉

Lenny to mě mrzí, že jste marodný ☹ už aby bylo pořádný jaro a léto a pryč s nemocema 😝

Ojo kočárek vypadá moc hezky 😵 K těm neštovicím, jako dítě mě máma posílala k nemocným dětem pořád a já je prostě nechytla, myslím si, že jako těhotná jsem měla víc oslabenou imunutu, proto to na mě sedlo 😉 kdybych věděla, že existuje očkování neváhala bych ani chvilku.

Holky s tou plodovkou vás obdivuju, taky bych teda do toho šla kdyby něco hrozila, ale strašně se toho bojím, já jsem taková posera, i u braní krve mám stresy 🤐

lennyna
25. únor 2010

Krista já musela, měla jsme špatné výsledky u 2.screningu, takže potom jsem chodila jak mátoha a čekali jsme co bude, ale za 3dny už nám volali že je vše v pohodě, samotný odběr není vůbec cítit, pak trošku bolelo bříško, ale blbý je, že potom týden by člověk měl být úplně v klidu a nic nezvedat, což samozřejmě s Ančí nešlo.

Jitu držím palečky, bude to dobrý uvidíš! 🙂

krista
25. únor 2010

Lenny no právě to jsem si hned vybavila, že jsi asi těžko mohla dodržovat úplný klidový režim viď 😉 no ale je to za vámi a děti jsou OK, to je hlavní 😵 já bych teda taky určitě šla kdyby něco vyšlo špatně, v tom jsme byli s manželem za jedno, prostě ta nejistota by mi asi nedala jinak... naštěstí se to obešlo bez toho, tak máte můj obdiv jak jste to zvládli 😵

ojo
26. únor 2010

ahojky 🙂

tak mám smůlu, v čističce mi to nevyčistí, že se bojí ždímání 🙄 no nic, zkusím to namočit doma do vany s vanishzm a trochu vykartáčovat a pak nechám usušit 🙂

já bych se taky bála jít na plodovku, slyšela jsem špatný zkušenosti ☹ ale zas jistota je jistota 🙂

jituskak
26. únor 2010

ojo, já teda nevím, z jakýho to je materiálu, ale já kočár čistila tak, že ve vaně jsme ho jemnýk kartáčkem a mýdlem s jelenem vydrhla a dala do pračky na máchání s aviváží (aby to vonělo) a snížila otáčky ždímání. dělala jsme to několikrát a je to stále jako nové...

krista
26. únor 2010

Ojo já bych to taky lupla do pračky 😅 i když jsem teda slyšela že někomu se to zcvrklo tak hlavně jen studenou vodou 😅

ojo
26. únor 2010

holky, to víte, že mě napadlo to dát do pračky....JENŽE se to tam nevejde 🙄 prostě ty potahy se sundají s tou pevnou vložkou uvnitř a ta nejde vyndat a bohužel takhle to tam nenarveme 😒 o to scvrknutí bych se nebála, jelikoš je tam ta vložka 😀
no ještě to zkusíme nějak vymyslet...ale bojím se, že to pak nevyndáme 😅 😀 😀 😀

já taky normoš prala vše z toho patrona v pračce, narvali jsme tam i boudu 😀 😀 😀

a teda chtěla jsem koupit to žlučový tekutý mýdlo v DM, prý je to dobrý na skvrny, nevypralo se mi jedno jablko 🙄 tak koupím toto a zkusím to místo vanishu 🙂

krista
26. únor 2010

Ojo já to žlučový mýdlo mám, ale třeba na ty toxický hovínka mi nepomáhá 😝 ani na různý jiný skvrny, teď se mi zrovna stalo že jsem přepírala Kristý veškerej šatník v jiným prášku (kvůli podezření na alergii na ten předešlý prášek) no a nevím co se stalo ale prostě všechno prádlo jsem vyndala strašně flekatý, jako kdyby se tam zatoulal kousek banánu někam 😠 (to těžko, jen to prostě tak vypadá) takže mám radost, nemá jediný čistý body, pěkný trička co jsem jí šetřila zničený, no když se daří... 😒

ojo
26. únor 2010

Kristý teda to nasejří 😒

mně se jednou stalo, že se mi zatoulala modrá mikina k světlýmu...no kdybys to viděla, co jsem vytahla z pračky, málem se mnou šlehlo...všechny věci flekatý a některý teda nehorázně a to jsem tam třeba měla ty nejhezčí věci 🙄 🙄 🙄 ale koupila jsem odbarvovač pro omylem obarvené prádlo a fakt to pustilo 🙂 nechala jsem teda všechno to prádlo ve vaně namočený, aby neuschlo a pak jsem to tam přidala....no je pravda, že třeba růzový body už je slaběrůžový a něco se odbarvilo úplně do běla 😅 ale hlavně že to bylo nositelný...

tak třeba zkus toto, když se ti to stalo při praní 😉 třeba jen na jednom kousku 😉

no a teda holky z jiný diskuze si ho chválí 😅 a že prý nevypere jen banán 😀

ojo
26. únor 2010

zkus se zeptat u své OSSZ a ještě pro sicher i na stránkách ČSSZ, hned na hlavní je uvedeno číslo na nemocenské pojištění...páč někdy ty ženský na okrese ví kulový 😅