Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

ojo
26. únor 2010

jéé pardon za poslední příspěvek, ten měl být jinde 😅

krista
6. bře 2010

Ahojky holky,
koukám, že tady řeč stojí, asi moc nestíháte co? Ani se nedivím, u nás taky nestíhačka 😅 pořád nějaký doktoři s dětma, jsem ráda, když si chvilku najdu na ten PC 🙂 zrovna dneska peču dort, Kristý má v pondělí dva ročky a už se těším až jí budou aspoň tři, protože vzdor jede v plné síle 😲 😝

Co vy, jak se tady máte? 🙂

Ojo ten odbarvovač, o tom už jsem taky slyšela ale pořád jsem ho domů nepořídila, vidíš to, zase si to napíšu na nějakej seznam, kterej později ztratim 😀

ollski
8. bře 2010

Kristyyyy vsetko NAJ!!!!!! nech je stastna a vesela 😉
si sikulkaaaa ja torty neviem piect 😒

My sme taki akysi chori... 😒 uz vyse tri tyzdne sa to s nami taha, v piatok som sa jaj ja konecne dokopala k Dr...po 9 rokoch a dokonca som aj atb nafasovala, tak sa liecime, Simi je uz fit, uz aj Kubinka to prechadza, ma stafylokoka v nosteku, tak snad to bude vse ok.
tu je straaaaaaasna zima, kosa mraz, brrrrr, kazdiu chvilu snezi 😝 , moje prosby ohladne pupav stale visia kdesi ??? v nedozierne 😠
mame doma neuveritelneho maleho chlapa, kazdu chvilku vyvedie nejaku hovadinu, normalne nechapemm ako to stiha tak rychlo vymyslat, cele dni nerobim, nic ine, len chodim a likvidujem....zbieram....a pritom je vsade nonstop neuneritelny neporiadok 😔 ale kdesi som citala stare ceste prislovie: "Neporadek v byte- znamena stastne dite!!" 😀 ta tie moje musia byt veeeeeeeeeelmi stastnue deti 😒
ojo ja som kociky prala vzdy v rukach, islo to v pohode....do pracky by som sa ja osobne to dala bat, bo mam obcas take skraty...ani vam nejdem pisat, ake blbiny sa mi obcas podari pri prani povyvadzat 😝 proste viem ze tam nejaky kus nemam dat, a ja ho tam aj tak dam, alebo sa mi tam nejako "zahadne" dostane....pak my vyleze roznofarebne pradlo....u destkeho bieleho, sa mi osvedcilo, hodit to na 90 samozrejmeto to, co sa tak moze prat, prasok na biele a dllllhe pranie, celkom pekne mi tak popustali omylom pofarbene vecicky
drzte sa, liecte sa!! uf ja idem varit a krmit a snad pojdu aj hajat 😀
no bezim, bo zburaju cely byt...

lennyna
9. bře 2010

Kristy malíčký s dením zpožděním vše nej!!!!!!! A neboj dva roky jsou zlomový, už bude se vzdorem určitě líp, další vlna prý ve třech letech 😀 😀
Já si musím postěžovat na Jéňu, normálně se půlku noci budí po hodině a chce prso, přitom je jasný, že hlad to není, jsem pak ráno celá zmlácená a protivná a nejvíc to odnese ta moje zlatá holčička 😠 tak jí to potom vysvětluju a ona na Jéňu...Jéňo ty lošťáku musíš spinkat, maminku pak bolí hlavička 😀 😀
Ollski...my máte teda v tom případě taky moooooc šťastné děti 😀 😀

krista
9. bře 2010

Ahojky holky 🙂

Děkujeme za přáníčka 🙂

Ollski ty jo tak koukám, že taky furt něco, nějaký nemoce, hlavně ať jste brzo zdravý! Kristý je taky raubířka, pořád uklízím, nadávám, kárám 😅 je ale fakt, že třeba teď dva dny je zlatá, za to Lukýs je zase jako vyměněj, pořád brečí a já nevím proč ... o noci nemluvím, tam se ztotožňuju s tebou Lenny a myslím si, že to půjde tak daleko že začne celou noc se takhle budit nebo už rovnou spát nebude 😖 on mi fakt od mimina ještě v noci pořádně nespal, víc jak 3h z něj nevymáčknu a posl. tak 3měs. ani víc jak 2h 😝

No jednou se snad vyspíme, už bych ale ráda aby to bylo brzo 😀

dada07
9. bře 2010

Ahojte,
nepatrim medzi caste diskutujuce, ale enda mi, aby som sa o toto nepodelila:
Na materskej tretím rokom
cítim sa byť už otrokom.
Každé ráno pripravená,
že ma čaká dáka zmena,
ale večer s hrôzou zistím,
že to bol deň zas ten istý:
Plienky, hračky, kašičky
a dve zlaté detičky.
Starší o pol šiestej vstáva,
pyžamko si dole dáva.
Do práce sa s tatom strojí,
ten sa toho právom bojí:
"Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
veľa roboty má tatko.
Mamička má času more,
pozri sa, už vstala hore!"
Ja strapatá, pomalá,
nočnú som zas ťahala,
lebo malý nechcel spať,
iba cicík cumľovať.
Manžel zdrhá: "Láska idem.
Navar niečo, hladný prídem!"
Tak bez seba od radosti,
začnem plniť povinnosti.
V ruke nočník, v druhej plienka:
"Pozri, v knižočke je lienka!
Chvíľu si tu čítaj, seď,
malého prebalím hneď."
Tvár umytá, zúbky čisté,
musia niečo papať iste.
Smerujem ich do kuchyne,
cestou otvárajú skrine.
Šaty, šperky, knihy, spreje,
zrazu nič na mieste nie je.
Dve stoličky, podbradníky,
k tomu svorný krik veliký.
Jeden nechce kašu jesť,
pritom reve o 106,
druhému sa šunky máli
a čajík vraj strašne páli.
Po raňajkách hrôza čistá,
na vychádzku oboch chystám.
Obliekaciu vojnu zvediem
a keď ich už pred dom vediem,
pri malom mi nos vykrúti,
nervovo sa takmer zrútim,
cítim to aj cez pančuchy,
pos... sa až pod pazuchy!
Druhý pokus upotená,
zvládnem ako superžena,
do auta ich oboch pútam,
"Kam ich dneska zobrať?" hútam.
"Už viem, k rieke pri kačičky,
to je ten raj pre detičky!"
Ubieha nám rýchlo cesta,
na sedačkách divo vreštia.
O hračku sa naťahujú,
zvyšných dvesto ignorujú.
V parku je to čistý des,
holub, kačka, mačka, pes -
na všetkých sa s chuťou chystá
môj dvojročný terorista.
Nemôžem ho spustiť z očí,
do jazera by hneď skočil.
Z kočíka sa rev ozýva,
celý park sa na nás díva.
Malý mi chce zvestovať,
že ho musím pestovať.
Na rukách ho teda vláčim,
ťahám tašku,kočík tlačím.
Na staršieho pritom vrieskam,
nech nespadne na preliezkach.
Keď lavičku voľnú zbadám,
od únavy na ňu padám.
A pre moje detičky,
vyťahujem čajíčky,
mandarínky, keksíky,
veď majú hlad veliký.
Po desiatich minútach,
dogebrení sú až strach.
Tak oznámim: "Moji milí,
výlet sa ku koncu chýli."
Cestou domov - radosť veľká,
zaspia obe strašidielka.
Do postieľok ich vyklopím,
varešky sa s chuťou chopím.
A pre blaho rodiny,
varím zo dve hodiny.
Priebežne periem a suším,
upratať nestihnem, tuším.
A hľa - už sú krpci hore,
musím sa mať na pozore,
výtržnosti totiž množia,
snáď len požiar nezaložia.
Vo dverách sa manžel zjaví:
"Hotový som" smutne vraví.
"Daj mi niečo na večeru,
to bol zas deň, namôjveru!"
Kým papá ja kŕmim deti,
umývam riad, zhŕňam smeti.
Posťažovať sa mu snažím,
že po chvíľke kľudu bažím.
Chápavo mi hlavou kýva,
do novín sa pritom díva.
Vytratí sa nenápadne,
na mňa ďalšia šichta padne.
Že mal prácu, musím chápať,
počujem ho z gauča chrápať.
Chalanov do vane súrim,
"Zas nestihnem seriál!" zúrim.
Mydla, šampónu sa stránia,
do postele sa ísť bránia.
V pyžamách (mám radosť veľkú)
chcú sa hrať a kukať telku.
O polnoci, chvalabohu
nevidno už ani nohu.
Hore je len mamička
a kamoška žehlička.
O pol druhej zbitá líham,
vlasy si zmyť zas nestíham.
Sníva sa mi krásny sen,
že mám zajtra voľný deň

ollski
9. bře 2010

Ahojte, dada paradna na par malickych detailikov uplne sedi 😀 😀 😀 a myslim, ze asi na nas vsetky 😉
teda ja som sa na tej basnicke nasmiala as pred tyzdnom az mi slzy tielki, no denne mi do smiechu teda nie je 😝
ja idem zehlit, malych uspava mangel...tak bru nocku

renejaarudolf
9. bře 2010

dada-super basnicka, som sa na smiala 😀 ako si to krasne vystihla vo veršoch 😀 😀 😀 😀

krista
10. bře 2010

Dada básnička je opravdu super 🙂 😵 manžel teda pomáhá víc, ale hodně věcí tam sedí přímo na nás 🙂 😀
Akorát s tou žehličkou (já žehlím přes den když je manžel doma, protože v noci mi malej nespí 😖 😝).

ojo
10. bře 2010

Ahojte 🙂

básnička super, už jsem ji četla jinde 😀 😀 😀

já už mám taky těhu průkazku 🙂 zatím vše ok, chodíme stále s Tomáškem plavat, ještě nebyl nemocný 🙂 🙂 taky už jsem nám objednala dovču, pojedem do Jizerských hor na konci června 🙂 tak se moc těším 🙂

krista
10. bře 2010

Ojo to je paráda - všechno 🙂 hlavně že se vám daří a co ten kočárek, zvládla jsi to nějak přeprat? 🙂

ojo
10. bře 2010

kristý, no ani jsem se k tomu nedostala 😅 jak je teď venku kosa, tak máme v koupelně 15stupnů, tak čekám, až se oteplý a pak to vyperu 🙂 🙂 s tímto naštěstí nemusím nikam spěchat 😀

fuj a dneska tu máme pořádnej vichr 😝

dada07
10. bře 2010

Ozaj, to som nenapisala, ale autorka basnicky nie som ja. 🙂

ollski
12. bře 2010

ahojte, ako sa mate?? tu je stale zima, kosa, mraz a kopa snehu, jar je asi poriadne daleko 😠
snazim sa vybavit skolku pre Simi...no nevyzera to moc ruzovo, ak tak trosku daleko od nes, ale co uz...budem rada aj tomu asi...
no idem ja lebo ze im mam pustit nema...tak kuknu kusok nema a snad pojdu spat 🙂

jituskak
12. bře 2010

ahojky holky, jak se máte? my kupujeme byt, takže starostí bude až až. hlavně doufám, že to finančně utáhneme. ale snad jo, hold se uskromníme. myslím, že až moc rozhazujeme za kraviny. a pak hlídání mám, tak můžu jít třeba za rok do práce. ale už se těším. moc. budeme mit 4+1 takže spoustu místa 😵 jinak počaís je tu na prdlačku i tu. občas svítí sluníčko, ale zima je pořád. ted jsme u tchánovců. už od dvou a ještě tu budu tak do 9 😝 , manža tu má nějaký povinnosti, tak musím vydržet, ale naštěstí je tu dneska dobrá ¨nálada.

verusky
12. bře 2010

holky,zavidim pohodu,ja nezvladam.dnes jsem jecela jak tur snad pul hodiny a byla jsem dost drsna.anicka byla ctyri dny v nemocnici (horecky,dehydratace,angina),tam pry byla zlata (v nem.byla poctvrte) a doma si vybiji negativitu.vzdoruje jak prase pred porazkou a ja to nezvladam.navic ma rymu,kasle,takze by vubec rvat nemela,at se ji to nedostane do usi.verka kaslala a byla v haji minuly tyden a zacala se chovat tak strasne nerozumne,ze na ni cucim,co to mam za hloupou holku (to dnes nastesti trochu ustalo).uz jsem vzala i chytrou knihu o chovani k detem,ale rady jsem dnes absolutne nemohla aplikovat ☹
spime s nemocema spatne,takze jsem nervozni,do toho jsem cele dva dny v praci a deti me samozrejme nechteji pustit.
no pred sebou mame vikend a tatinek je doma,tak snad bude lip.
je stejne zajimave,jak ja si snadno necham pokazit naladu.a kdyz je krize,zapomenu na to pekne.nemate to nekdo taky tak?

lennyna
13. bře 2010

Ahoj holky 🙂
Veru to je normální, každý má někdy den blbec 😉 už je líp? holčičky máš od sebe fakt jen 9měsíců nebo to neukazuje přesně? a vůbec jsou moc roztomilé, určitě přeháníš 😀 😀 tak hlavně aby už jim bylo lépe, nemoci jsou naprd, to jde vše pak hůř, hlavně ty noci, ale já už ani nedoufám, malej duracelek nedal za těch 9apůl měsíce jedinou noc, co noc, ale 4hodiny v kuse jsou zázrak a to nemluvím o tom, že se jako rozhodl vstávat kolem 6ráno 😠 zlatíčka naše 🙂
Jitu supr zpráva s bytečkem, to bude paráda v novém, uvidíš 🙂

verusky
13. bře 2010

lenny,od tri let ukazatel neukazuje mesice,holky mam od sebe rok a ctyri mesice (obdivuju maminky,co maji deti jeste bliz!).dnes je trochu lip.mozna i tim,ze nas holky v noci nechaly spat,jinak vzdycky jedna dolezla (kdyz jsou zdrave,tak nechodi,nebo jim to nedovolime).taky jsem si nakonec udelala pekny vecer,na netu jsem si vybrala a objednala novy sici stroj k narozeninam.mam je pristi tyden,jen den pred nimi jdu k zubari vydelavat osmicky 🙄 ,takze je stejne proziju nadopovana,to mi asi nikdo nepomuze, ani sici stroj 😉
dnes jsem holkam udelala z detskeho pokoje ordinaci (daly jsme tam kuchynske zidle jako cekarnu atp.) a fakt dobry,hezky si tam hraly.snad se to dneskem zlepsi,anicka uz ma vic sily,tak se spolu umi domluvit (jinak nebyly schopne skoro ctrnact dni,ale to jsem psala vcera).
tak se mejte hezky a mejte hodne deti 😵

ollski
14. bře 2010

ahojte, verus, som rada, ze uz sa to trosku ukludnilo...tvoje male vyzeraju ako dva anjeliky 🙂
aj ja na nich hucim furt :P az mi je zo seba zle 😝 , su chvilky kedy su ku sebe dobruckii, ale vacsinu casu si robia zle, natahuju, biju, revu, kricia a ja pak do toho tiez...nikdy som tak nekricala...az teraz posledne mesiace, ked si skodia navzajom ☹ kubko je taky truhlik, on same hovadiny vyvadza jednu za drohou, nestihnem zlikvidovat jedno uz vyvedie daco dalsie, je sama modrina :P , ale koli tych chvilkam, co su zlati sa opati zit 😀 ked spinkaju neviem sa na nich vynadivat 🙂 teraz opat pozeraju Nema, tak ja bezim rychlo varit 😉
krasnu nedelnu pohodu!!!

krista
15. bře 2010

Ahojky 🙂

Tak koukám, že je to všude stejný, taky moc nestíhám, řvu 😝 zatím jenom na jedno dítě, ale i tak z toho nemám dobrej pocit,jenže s naší Kristý musí jít všechno tvrdě, po dobrým neposlechne ani za nic 😖 má strašný vztekací stavy. Lukýs ten je hodnej, ale v noci řádí, pořád nechce pořádně spát, pár dní zpět jsem s ním byla dvě noci skoro celý vzhůru, hrůza 😲 tady si člověk uvědomí rozdíl mezi jedním a dvěma dětma 😝 🙂

Jius to je paráda s tím bytečkem, držím palce ať jde všechno jako po másle 🙂

Verus to je paráda jak si s holkama hezky hrajete 😵 doufám, že už jste zdravý 🙂

Lenny jak to hodláš u vás řešit to spaní? Budeš vyčkávat až se to upraví nějak samo? Já už teda nemohla a malýho jsem občas potrápila a začal mi spát lépe, ale pořád to neni ono, když vstávám tak 5x tak skáču štěstím 😝

Ještě jsem se chtěla zeptat jestli je to jen u nás? U nás pravidelně jeden celý den prořve, pořád se střídají, ještě se mi nestalo že by byly oba dva hodní, buďto oba řvou nebo řve aspoň jeden 😅

jituskak
15. bře 2010

ahojky, tak jsme dneska po kontrole a mimísek pěkně roste. ve středu jdu na velkej UTZ, tak jsme zvědavá. jinak, i já budu asi žvat. já jsme nervák... ale zase Šimonek je moc hodnej. je to takový zlatíčko.
pořád koukám na kočáry, tak jsme zvědavá, co z toho bude🙂

lennyna
15. bře 2010

Ahoj holky 🙂
Krista ještě vydržím, má už skoro venku horní 2-4zoubky, tak mu dám ještě šanci drobečkovi mojemu 🙂 dneska to bylo trošku lepší, vstávačka 3x, ale jen se napil a spinkal dál do 7.20h a malá skoro do 8h, tak jsem nějak vyspalá 😀 😀
JInak s tím dětským řevem u nás jak, už jsem psala, naštěstí jsou oba neřvavý, takže řev skoro neznám ťuk ťuk, samo až na to když se jeden nebo druhý bouchne nebo něco podobnýho. Jo ale co teda malej umí je se vztekat u oblíkání 😠 ale jestli nějak moc řve nevím, protože u toho řvu víc já 😀 😀 😀
Malá je fakt úžasná, šikovná a moc mi pomáhá až je mi kolikrát líto, že dost odnáší můj vtek..kterej se prostě nahromadí ze všeho a pak to buchne no a většinou když něco udělá Anička...a to není nic hrozného, jen už je prostě čas 😉 ale je docela v klidu...někšič maminko, nekšič na mě a hrozí prstíčkem 😀 😀

Holkyje to normální že na ně občas, dost občas 😀 zakřičíme, jsme lidi a oni určitě tu obrovskou lásku cítí, takže se z toho nestřílí, alespoň se pak nebojí hlasitých zvuků 😀 😀

krista
16. bře 2010

Lenny jéé tak vám rostou zoubky jo 🙂 kolik jich máte? U nás je zatím zubatá jen Kristý, ta jich má 16, ještě nás čekaji ty pětky, to bude síla ty jo 😲 😖 To je fajn, že máte obě dvě děti neřvavý, moc vám to přeju 😀 😵

Jitus držím palečky na ten UTZ 😵

My jdeme zítra na sondáž s malým, nevím jestli jsem to psala, obě děti měli od narození problémy s neustálým hnisáním očí, Kristý byla v 5timěs. taky na sondáži, horší je, že Lukymu už je půl roku skoro, tak nevím jak ho vezmou... takhle velkým dětem už se to často dělá pod narkozou, tak nám držte palce ať je zítra hodnej a zvládne to bez 😉 🙂

Jinak u nás sněží, už se fakt nemůžu dočkat jara!!! 😎

lennyna
17. bře 2010

Ahoj Krita, škoda že jsem včera nečetla, abych vám držela palečky. Jak jste dopadli, jak to malej zvládl???? My jsme na tom s Jéňou taky byli, ve 4m.
Malej má dva zoubky dole, tak uvidíme co se vyklube nahoře 😉

jituskak
17. bře 2010

tak budemem mít druhýho kluka 😉 já jsme si to myslele. manžel si přál princeznu, ale jsme rádi, že je vše v pořádku. jen jsme pod drobnohledem kvůli té Šimonkově VVV. ale nic neříkal o odběru plodovky 😵 taky jsme objely obchody s materiálem a tak a já mám vybraný obklady a kuchyň. vlastně mám vybranou koupelnu komplet🙂

ojo
17. bře 2010

Ahojky 🙂

Jitu a to už víte tahle brzo?? 🙂 🙂 my se opět necháme překvapit 😀 😀 😀 já jdu do další poradny za 14dní a udělat tripply 🙂

Tomášovi taky roste druhý zub, už je prořízlý...včera byl pořádný protiva, ale dneska zase sluníčko...taky měl průjmík a myslím, že ho bolelo bříško 😖 včera a předevčírem se vzbudil ve 4h tlačením a hodinu čučel...byl teda hodný, někdy kvákal, ale já nemohla zaboha zabrat, ani když pak po pátej usnul 😒 ale dneska jsme si to vynahradili oba, chrněli jsme krásně celou noc...jestli ono to taky nebylo tím, že taťku jsme nechali spát dole 😀 😀 😀 😀

jituskak
17. bře 2010

to žimonkovi rostou už 7. a 8. zoubek. dolní dvojky, chudák, tentokrát ho to bolí. ted jsme mu dala slabší dávku nurofenu, protože celej večer už pláče. já jsme taky koukala, že to je tak brzo,a le viděla jsme to tam na vlastní oči 😀

krista
19. bře 2010

Ahojky 🙂

Lenny sondáž zvládl Luky dobře, celou dobu držel, až ke konci začal brečet (asi mu vadilo jak ho drželi) já tam posera poslala manžela 😀 ne že bych se až tak bála, byla jsem na to s Kristý, ale ono to vycházelo tak blbě že někdo musel zůstat doma, protože Kristý přes oběd spala a já nerada řídím a parkuju, tak jsem vyslala manžela, no za půl hoďky byl zpátky doma 🙂 akorát to teda malýmu teče snad ještě víc než před, tak jako nevím 😕 😖 Už máme za sebou i první mrkev a kaši včera... tak se mi hezky osypal 😝 no bude veselo.
A s Kristý jsem byla před cca 14ti dny na krvi, něco měla dobrý, ale ostatní výsledky jsme se dozvěděli včera a máme podezření na celiakii (jak má ekzém), tak budeme zase trošku lítat po doktorech, no uvidíme jak to dopadne 😉

Jitus páni takhle brzo to víte? 😲 to teda čučím, tak gratulace ke chlapečkovi, budou to bezva parťáci! 🙂 😵

Ojo to je super, že jste se vyspinkali, já chci taky 😀 ty zuby jsou hrůza, u Kristý nebyl zub o kterým bychom nevěděli 😲 😅

germik
22. bře 2010

jitus - musím sa len smiat, že máme podobné problémy 🙂 Tiež sa budeme stahovat do 4+1, ak to vyjde tak do mesiaca by sme mali byt v novom 🙂 Čakáme chlapca, ale ja som to tak nejak tušila od druhého mesiaca, bo som mala uplne iné chute ako u malej - viac mi chutili kyslé veci,slané a dokonca i pikantné na začiatku tehu 😅 A v 13tt mi to doktor potvrdil na UZ 😀

inak sa mooooc teším že už je konečne jar, už som vyprala fusak,zimné veci, kombinezku....a skryjem to konečne hlboko do skrine 😀 Malá už zachvilku bude chodit, tak som rada že už bude vonku teplučko 🙂

verusky
25. bře 2010

devcata,
to jste me potesily s tim kricenim,ze nejsem sama.omlouvam se,ale potesi to 😅 !!holky uz jsou zdrave,jaro prislo,takze je mnohem lip,jen mi zubar trhal osmicku a jak jsem brala leky (na otoky,proti bolesti a antibiotika),tak mi to nejak vzalo silu,navic me boli patro od kousani patrem,je to cele odrene.a je mi jaksi smutno (zas to neni moc dobre s mym pritelem).
dnes (za chvili) pojedu k rodicum,tak se snad rozptylim.
devcata trhulky,uzivejte si to a spinkejte,protoze pak se dlouho nedockate.kristy,jeste vydrz,ja vim,taky jsem z toho vecneho vstavani byla znicena.
u nas se taky porad nespi (anicka pres den nic a v noci porad kasle) a nekdy jsem na ni skareda,protoze mi vetsinou vzbudi verku (a ta ma ted pekne papirove spani).ale jen cekam,kdy to pomine,protoze ten pul rok predtim byl UZASNY.to mi spinkaly obe dve celou noc bez jedineho vzlyknuti (maji v pokojicku nizkou patrovou postel a jsou tam pekne "uklizene").
vypsala jsem se a je mi lip 😵
mejte se krasne a uzivejte slunicka !