Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

janka2121
6. kvě 2010

krista práveže on len teraz zbadal že má ukazováky ukazuje si ich pre seba kuká sa na ne ale neukazuje nič čo vidí aj ja keď mu ukážem kde je lampa tak namiesto na lampu hľadí na môj prst... proste psychicky nestíha keďže fyzicky už od 10,5 v podstate behá... on si nesadne a nekuká na mňa ako mi vysvetľujem alebo ukazujem on proste zdrhne.... kým som nebola u tej lekárky na poradni tak som tomu nepripisovala žiaden význam však každé dieťa je iné ale ako som bola u nej tak začínam stresovať ako prvorodička a všetko si všímam a začínam už aj ja porovnávať 😒 .... presviedčam sa že to bude v pohode a zarzu z týždňa na týždeň bude robiť všetko čo som hore vyššie vymenovala

janka2121
6. kvě 2010

10,5 mesiaca som chcela napísať

krista
6. kvě 2010

Janka já si třeba pamatuju že u naší Kristý jsem se bála že je slepá, když byla miminko, já na ní mluvila a ona koukala pořád skrze mně, taky se dlouho nesmála, nebo teda zasmála se, ale každej úsměv se z ní mámil strašně dlouho. Naproti tomu Luky ten snad reaguje od narození, kdykoliv někdo vstoupil do místnosti tak ho viděl, je to smíšek. Já si prostě myslím, že každý dítě je fakt jiný 🙂 pro jistotu bych na tu neurologii šla, za to nic nedáte, asi se mu kouknou na mozeček (já byla kdysi s Kristý taky, protože pořád řvala - to jí zůstalo 😝 a já se bála že prostě neni v pořádku) člověk má lepší pocit, ví že nic nezanedbal. Ale opravdu si myslím, že to bude v pořádku 🙂

janka2121
6. kvě 2010

krista no on napr. ukazuje ťap ťap ťapušky a kýva papá pre to si myslím že keby mi nerozumel tak nespraví ani to len ma proste tá doktorka vystresovala

krista
6. kvě 2010

To víš že jo, věř svým instinktům, každá známe své dítě nejlíp 🙂 jak říkám na to vyšetření bych asi radši šla pro svůj klid, ale nebála bych se, že něco dopadne zle 🙂

janka2121
6. kvě 2010

krista keď ja sa s ním aj bojím ísť... on totižto dosť hlasno plače... nejdem sa omegať okolo horúcej kaše on proste na každú kravinu vrieska a to také decibely že u pediatričky si ide vykričať plúca a to je rýchlovka vždy u nej, takže si neviem predstaviť ako prežije doktorku ktorá mu bude kontrolovať reflexy 😅 ... asi ešte počkám asi som len vystresovaná.... za Jankom behá chápe jeho hru na naháňačku a schuti sa jej smeje ....idem sa trošku ukludniť 😉

ojo
6. kvě 2010

janka, já si taky mylsím, že doktorka spíš plašila 😅 teď se Tomáš ukazovat naučil na stropní světlo, no ale po dlouhý době..., že ukážu na světlo a on nejdřív čuměl na můj obličej, pak na prst a až teď si všimne lustru 😅 ale to chce furt dokola opakovat, taky jsem ho teď naučila ukazovat na můj nos 🙂 ...a Tomáš neumí ani paci paci o svoje ruce 😅

no a jinak je fyzicky línější, chodí jen kolem nábytku a třeba když něco tlačí, jinak zace vůbec a nevypadá, že by chtěl někam s chozením spěchat 😅

Kristý, tak to tě asi zklamu s tím čistěním...já to právě prala venku, oplachovala hadící, aby voda stékala a dala schnout na slunce 😅 a i tak se to tam udělalo...no ale možná v létě, až budou hice by to šlo líp 😅

krista
7. kvě 2010

Janka no to znám 😖 s Kristý to byl otřes chodit po doktorech, nedej bože když se někde čekalo jak řvala, já nervy už týden dopředu z toho vždycky 😖 No je to na tobě jestli tam půjdeš nebo ne, ale i doktoři musí být zvyklý na takový děti (i když jsem se taky vždycky nesetkala s kladnou reakcí 😅).

Ojo Kristý začla chodit až ve 13ti měs., týden před 14timěs., kolem nábytku chodila snad 5měs., ale byla prostě opatrná, není kam spěchat! 🙂

No to je blbý s tím čištěním, já to ještě můžu sundat ten potah a dát do pračky, ale mám to na šroubky, tak se mi nechtělo to dělat teď, ale asi to do tý pračky dám, jinak je to čistý, jen ty fleky zaschnutý 😉

lennyna
7. kvě 2010

Ahoj holky 🙂
Jdu dočítat, jinak malej od včerejška 38,5 takže čekáme co se z toho vyvrbí ☹
Janka klid bude to dobrý, doktoři se jen jistěj, musíme to holt brát tak, že se bojí něco zanedbat, myslím že v ůposledí době se fakt studuje každá maličkost, ale zase na druhé straně budďmě rády, co by za to maminky v jiných zemích daly 😉 a kdyby něco, tak malej ukáže jak je dobrej v hlasitým pláči, že není žádná kuňka 😀
U nás vše po staru, malá bezvadná, malej hroznej závisláček, už to vypiloval tak že za mnou leze a fňuká i přes den, nesmím se vzdálit jinak začne ječet, usíná na ruce, za noc se budí 2-3x chjo kde mám ty baterky dobíjet???? 😠 🙂
Pomalu se připravuju na vyřvávací metodu, nebo odvezou brzy mě a stejně si budou muset poradit 😀

lennyna
7. kvě 2010

Ještě přidávám aktuální fotečku svých lásek 🙂

krista
7. kvě 2010

Jé Lenny fotečka super, malej už chodí nebo obchází? Šikulín! 🙂

Na tu vyřvávací metodu se taky chystám, ale nějak na to pořád nemám, teď byl furt nemocnej tak se nic nedalo, to se nemá dělat, když jsou nemocný, akorát jsme si tím podělali už to co jsem chvilku předtím vypilovala, tzn. že se budil max. 2x-3x 😅 jinak vstává častěji 😔 Tak vám držím palec ať jste brzo zdravý 😉 Luky měl teploty 3 dny kolem 39,5 😖 ale nevyvrbilo se z toho nic 😕 😉

bloumik
7. kvě 2010

Ahoj holky, ráda bych se vás zeptala, jestli a jaké máte tandemové kočárky.
Po zhodnocení pro a proti mi zatím vychází jako vítězové Jané Powertwin nebo Jané Twin Two. Jenže jsem je neviděla ještě naživo, málokde je mají vystavené, v Malvíkovi je teď vyprodali a budou až v červnu. 😒
Na Powertwinu mě láká ruční brzda, mám ji na teutonce a super, a přeci jen budu vozit větší váhu, zas nevím, jak stabilita u trojkolky...
U Twin Two mě láká možnost nacvaknout pevnou korbu, jelikož mimino bude na zimu...zas ale nevím, jak a jestli se pak dá sklopit přední sedačka, kdyby případně dcera usnula nebo chtěla spát.
Jde přední sedajda polohovat s vložnou taškou?
Který byste mi doporučily?
Moc díky! 🙂

krista
7. kvě 2010

Ahoj Bloumik, já mám Phil&Teds. Powertwina jsem taky milovala, ale odradilo mě nakonec to, že se oproti Philovi nevejde do panelákového výtahu a já bych ho teda musela nechávat někde ve sklepě a pak "vláčet" děti a příp. nákup na rukách.
Powertwina má Ojo, sice ho asi ještě nezkoušela s dvěma prckama, ale věřím že poradí 😀 a Twin Two má jedna známá a je taky spokojená 🙂

ojo
7. kvě 2010

ahoj bloumik, taky jsem váhala mezi těmito dvěma a vyhrál powertwin, je opravdu stabilnější a narozdíl od Twin two odpružený, což velká výhoda...my bydlíme na vesnici, takže horší cesty a s těmi dvojitými koly co má Twin two by to nebylo ok...

jinak já mám termín v září a normálně jsem pořídila do kočáru jen vložnou tašku...prostě prcka nabalím a bude 🙂 🙂 jinak teda možná že Tomáš bude chtít na zimu víc chodit, tak můžu vytahnout kočár po něm...stejně to na velký procházky v zimě nebude 🙂

ojo
7. kvě 2010

jo jinak oba kočárky jsem naživo vyzkoušela a Powertwin se líp i ovládá a přijde mi lehčí 😅 koukám že jsi z okresu Prahy, tak tam by je určo někde měli, jinak já se na ně jela kouknout až do Plzně a to ze Šumavy 😀

sabka
7. kvě 2010

niekde som citala ze caste vyplazovanie jazyku tak ako chodenie po spickach moze prezradzat neurologicke poruchy. No podla mna je lepsie zobrat dieta na kontrolu len tak preventivne akoby sa malo nieco zanedbat.
Moji chlapci su rok a 7 mes. po sebe. Vela sa spolu zahraju, smeju sa ale sa aj pobiju alebo pohadaju. Niekedy neviem ako riesit ich hadky. Ked boli mali lahko som to uhrala do autu a odviedla ich pozornost na nieco uplne ine. Teraz to uz take lahke nie je. Obcas sa stane ze sa pohadaju o nejaku hracku a potom obaja tvrdia ze kazdy z nich ju mal ako prvy. Nie vzdy viem kde je pravda. Ako riesite taketo spory?

krista
7. kvě 2010

Sabka tak to je dobrá otázka 😅

Ojo já to vyřešila na zimu úplně naopak, dala jsem Lukyho místo vložné tašky jen do fusaku a teplo mu bylo až až 😉

bloumik
7. kvě 2010

Ojo dík. 🙂 Jak jsi psala, že jde přední sedačka trochu sklopit..to i ve chvíli, kdy je tam vložná taška? A jak moc "nakloněná rovina" je ty zadní sedajda, když se dá až dolů? Jde skoro do lehu?
No dle netu by na tom váhově měly být stejně,tak nevím. Já sice bydlím v Praze, ale vedle lesa, kam chodím na procházky, a teda netuším, jak mi to půjde s trojkolkou. Přeci jen tam určitě bude méně stabilní než čtykolka, resp. šestikolka. Ale zase to odpružení je pro mě strašně důležité, stačí, že golfky jsou natřásající přes všechna jejich odpružení (máme PP Pliko P3). Nafukovací kola ani tak ne, na Teutonce máme pěnová bezúdržbová a pruží skvěle, jde o to, jak je vyřečeno pérování / tlumení nárazů, pak už není potřeba nafukovací kolo.
No ono fakt není snadné je tady někde najít, počkám do června, jestli teda v Malvíkovi v Hostivicích. Všude jsou vystavené klasické dvojčecí kočáry vedle sebe, ale tandemy za sebou moc ne. 😒

bloumik
7. kvě 2010

Jo a pak je teda ještě všude k vidění Phil a Teds, ale ten nechci, vadí mi, že ta zadní sdačka je tak moc dole a taková "poloviční".

ojo
7. kvě 2010

bloumik, tak si udělejte výlet do Plzně, tam je mají na krámu oba 😉

no já se taky prodavačky ptala, jak se stabilitou, tak sice je pravda, že twin two dobře na cestě sedí, že má kola na 4bodech, ale má horší jezdící vlastnosti, že je víc rachtavější narozdíl od 3-kolky 🙂
teď taky používám sporťák co má přední zdvojená a jen po kostkach jak rachtá 😖

ta zadní sedačka je fakt skoro v lehu, a když jsem tam dala vložnou tašku, tak je to to samý, jako když mám doma trochu podloženou matraci v postýlce, na který normoš Tomáš spává 😉
jo a ta přední jde sklopit i když tam je ta taška, páč jak nemá pevný okraje, tak se taška trošku ohne...my ho máme schovaný v krabici na půdě, tak se nemůžu znovu pořádně podívat 😅

jinak fakt to chce naživo, já jsem tu přesně psala, že chci JENOM 4-kolku, že budu jezdit po horších cestach a tak, ale jakmile jsme kočáry viděli naživo a vyzkoušeli, tak i přítel odsouhlasil, že ta trojkolka bude lepší 😀 a je rozhodně lepší na ovládání 🙂 nevím jak to napsat, prostě při twin two jsem si připadala jak bych řídila tank 😅 strčila jsem dopředu i Tomáše, jak se bu bude sedět 🙂
a strašně oceňuju tu přední brzdu, že až půjdu z kopce, tak můžu přibržďovat 🙂 🙂 a taky má polohovací rukojeť, což twin two nemá...

jo a taky mi teda paní tvrdila, že vložná taška do toho neni, že jen korbička...tak mi tam něco nasadila, že se to může použít i jako autosedačka a byli uvnitř popruhy, ale taky neměla rovný záda, ale trochu sklon 😅 ...přitom samozřejmě záda ty přední sedačky sklonit nešla 😖 nakonek jsem koupila kočár na MMB i s vložnou takšou za půlku než na krámu a vložná taška má cca stejnou dýlku jako ta korbička.. 🙂

ojo
7. kvě 2010

Kristý, tak možnost 🙂 já to nijak nehrotím, nějak se to prostě udělá 😀

verusky
7. kvě 2010

ahoj holky,tak nevim,co psat driv.
janka,vis co bych udelala? zamerila bych se tyden,dva na cinnosti a urcite poznas,zda chape a jde mu to.musis ho nejak motivovat,zkus to pres brachu.moje mladsi byla v roce na operaci s usima,do toho selest na srdci,takze nas vysetrovali vickrat a vim,co je to rev a rev a jak psala,myslim,kristy,nektery personal to tezce nese,takze nic prijemneho.kdyz se zameris na hry,urcite poznas,zda je to vysetreni nutne.
pak tu byl dotaz ohledne patrove postele,starsi dostala k tretim narozeninam novy pokojik a tam byla patrovka.prvni den tam vylezt neumela,cekali jsme,ze snad za tyden se to nauci a hned druhy den uz to bylo v pohode. je to skvele,holky jsou krasne "uklizene",kdyz vecer spinkaji.
kdy byly samy v pokojiku-byly od narozeni spolu,jen jsem tam spala s nema.a do loznice jsem se prestehovala,kdyz mela mladsi sedm nebo osm mesicu.
tak a ted prisel pritel a ja uz nevim,co jeste jsem chtela napsat 😠
jo,jeste ten dotaz,co delame s tema hadkama!je to tezke a je to pekny napor na nervy.ja mam rvouna tu mladsi,takze kdyz spusti,je to na spunty do usi.ale dnes jsem je parkrat nechala a kdyz neprisly,rev za chvili prestal a hraly si dal.takze mam v planu zkusit nechat je byt a neplest se do jejich hadek.jak resit to,ze na sebe svadi,kdo co komu vzal,tak proste beru hracku,ze kdyz se neumi domluvit,hrat si s tim nebudou.je to trochu nespravedlive (vetsinou ale zareaguji,ze se domluvi),jenze jsem zjistila,ze jsou jedna za osmnact a druha bez dvou za dvacet,takze jedna asi strada vic,nicmene ne zas o tolik.
tak to asi vse,dnes jsem vubec nemela silu je zvladat,ale uz spi a je dobre 😎

bloumik
7. kvě 2010

Ojo no já myslím, že do toho snad musí jít dát i univerzální vložná taška, třeba emitex, ne? Kdyby Jané žádnou nevyráběla...a určitě by to bylo i levnější. 😅
No nahlodáváš mě nahlodáváš pro trojkolku, kterou jsem nikdy nechtěla, ani na jednokočáru. 😀

ojo
9. kvě 2010

bloumik, no věci se mění...já něchtěla trojkolku ani zadarmo 😀 😀 😀 no s univerzálem nevím...chce to podle délky, jak jsem psala, já už mám kočár s vložnou taškou a myslela jsem si, že tam budu moct dát tuhle, ta je 80cm dlouhá, ale do toho tandemu je potřeba o víc menší 😅

zuzik28
10. kvě 2010

ahoj holky, tak to vypadá, že se přidám k vám do "klubu". Ondrášek má 11 m a já teď zjistila, že jsem nejspíš těhu. Nemám to ale ještě potvrzené od mudr. Děti jsme chtěli brzy za sebou, ale je pravda, že jsem nepočítala, že se zadaří napodruhé 😅 Každopádně máme hroznou radost, ale taky se bojím jak to všechno zvládnu. Ikdyž Ondra je hrozně hodnej, takže to určitě nějak půjde...noo vlastně, bude muset, že jo? 😉 🙂

krista
10. kvě 2010

Zuzik gratulace k těhotenství, ať je všechno bez problémů, v naprosté pohodě 😵 😵 😵
Určitě to zvládneš, on člověk fakt musí 😅 kolikrát už jsem z toho ale pěkně na budku posl. dobou 😝

Verusky to je paráda jak holčičky spolu hezky spinkají, koukala jsem na fotečky, někde vypadají jako dvojčátka 😵 ty hádky bych řešila asi stejně, to je podle mě rozumné... když u toho člověk neni, těžko dát jednomu za pravdu.
A jak ti spinkaly holčičky spolu v tom pokojíčku od narození, to teda obdivuju, taky bych je potřebovala dát k sobě, ale malej po nocích tak strašně řve, že by se nikdo nevyspal a nevyspaná Kristý to by teda stálo za to 😲 😝 takže nevíme jak na to, někdy spíme v obýváku a necháváme ho v ložnici v klidu, abycho ho nerušili, ale nechceme o takhle natrvalo, máme "jen" 3+1, bodl by nám 4+1 😝

sabka
10. kvě 2010

My sme kocik riesili tak ze som ich oboch mala v mojom starom jednokociku golf. palicich . Ked sa Martinko narodil bol malicky ondrejko sa k nemu lahko zmestil. Nastastie bola jar nepotrebovali sme fusak len klasicku perinku. Postupne ako matrinko rastol zistili sme ze ved vlastne aj tak ma rozkrocene nohy Ondrejko sa tam stale zmestil. Takto sme stale odkladali kupu surodeneckeho kocika az sme nakoniec zistili ze sme ho ani nepotrebovali. Deti sa rychlo prisposobia situacii. Do teraz ich tam este z casu na cas posadim oboch (Martinko sedi na sklopenej opierke chrbta a ondrejko na sedacej casti) aj ked to sa stava naozaj len obcas. Z kocikovania sme vyrastli.
Zuzik28 drzime palce a blahozelame.

krista
10. kvě 2010

Sabka tak to je dobré řešení, aspoň jste ušetřili, děti se vezli oba a tak se nehádali 😀 zrovna jsem kápla na tuhle knížku tak si říkám jestli si to nekoupím aspoň pro pobavení 😅
http://interlink.tsbohemia.cz/img.asp?stiid=99675

averena
11. kvě 2010

krista: ahoj koukám ,že máš děti hezky blízko sebe a plánuji to podobně, jestli se nepletu páč neumim dobře počítat 😅 tak se malej narodil v říjnu. Jak si je zvládala v zimě, už malá šlapala vedle kočárku aspoň trochu nebo si je měla v kočárku oba?

krista
11. kvě 2010

Ahojky Averena já jsem měla malýho v září 🙂 Kristý byl rok a půl, než se malej narodil, tak šlapala hezky, prakticky kočárek nepotřebovala, ale jak se narodil tak se chtěla vozit pořád, asi na truc, nevím 😝 takže jsme nakonec museli koupit sourozenecký kočárek, máme Phil & Teds a paráda 🙂 malý se mi pořád vejde dolů bez problémů 🙂 teď chodíme už hodně s golfkama a malá ťape, ale jakmile vezmu ten sourozenecký tak se chce vést a pro mě je to praktičtější že nakoupím v obchodech bez toho aniž by mi někde rabovala 😅