Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

krista
14. kvě 2010

Jééé to vůbec ne, že by mi tam na něj lítal sajrajt 😀 zase tak nízko to neni, asi to tak opticky působí, naopak to starší dítě je dost vysoko 😉 mokrej prcek vůbec nebyl, jak říkám byl aspoň krásně krytý z vrchu a z boků, vozila jsem ho jen ve fusaku, když byla větší zima dostal i kombinézku, ale jinak spíš býval lehce oblečený a bylo to pro něj akorát, nebyl vůbec nemocný celou zimu 😉
Akorát teda nevím jak by se tam líbilo Matyáškovi když je tak velkej, Kristý je tam tak trochu máčklá, když je to pro dva a je roztáhnutá bouda. A malýho jsme tam vozili od toho novorozeněte, já jsem teda prvně sourozenecký nechtěla, že to budou vyhozený peníze tak jsme koupili Buggypod, ten nevyhovoval tak jsme pak koupili Phila, asi začátkem října, takže od nějakých 14 dní nebo měsíce tam malej jezdil 🙂

daszka1
14. kvě 2010

Ahojte tak asi patrim sem k Vam... aj ja budem mat dve deticky tesne po sebe . S vekovym rozdielom len rok a pol .Ale ja som to takto chcela :o)

krista
14. kvě 2010

Daszka u nás to bylo taky plánované 😉

daszka1
14. kvě 2010

Krista: mne sa pacil maly vekovy rozdiel a aspon bude mat mala vzdy kamarata/kamaratku v zhruba rovnakom veku 😝

krista
15. kvě 2010

Taky doufám, že budou kamarádi na celý život 🙂 😵

kaleilah
16. kvě 2010

ahojky holky, sorry že jdu rušit, ale nemátě někdo zájem o sourozeneckej kočár? 😅

bloumik
17. kvě 2010

Kaleilah teda tys to taky vzala hopem. 😅 A ještě seš tak mladinká. 😅 😵 Taky jsem chtěla být mladá maminka. 🙄 No nejsem.

ojo
17. kvě 2010

ahojky 🙂
koukám, diskuze žije 😀

daszka, tak to budem mít s dítkama skoro stejně 😉

krista
17. kvě 2010

Bloumik a kolik ti je stařešino? 😀 určitě kecáš zase tak stará nebudeš 😀 🙂

Kaleilah tři dítka takhle rychle po sobě, máš můj obdiv, asi by mě trefilo kdybych teď byla těhotná 😀 🙂 Dvě jsme plánovali, ale třetí už bych nezvládla hlavně po psychické stránce, už se těším až se vyspím a budu mít taky chvilku klid od toho komandování tady 😀

Ojo už jsi přišla na to jak vyřešit ten flek na kočárku 😅

kaleilah
17. kvě 2010

tak hlavně to nejstarší není moje 😀 😀 Teda skoro je, hlídám zuzku od jejích 4 měsíců, mám jí každý den včetně víkendů a svátků, vánoc atd..hlídám od 9-19(20)hod, takže vlastně moje je. Byla jsem to já kdo objevil první zoubek, ke komu udělala první krok a kdo slyšel první máma.. 😉 Ale jako vždycky jsem chtěla 4 děti, a představa že jsem teď těhotná 😅 😝 🙄 😀 Ne, to bych fakt nedala 😀 😀

mimi21
17. kvě 2010

ahojte babule
tak dnes som nazivo videla phil&teds a je fakticky super 😉

krista
17. kvě 2010

Kalei to zní smutně, že její maminka/tatínek o tohle všechno přišli 😔

Mimi to jsem ráda, že se ti líbí 🙂

veruska007
17. kvě 2010

Ahojte, budu mit od sebe ditka asi 20 mesicu. Starsi je hodne drobny, ale takove male sidlo, hrozny divoch, brzy chodil. Druhe miminko se nam narodi v zime. Tak premyslim, jak to poresime s kocarkem - sourozenecky kupovat nechci, starsi ditko chodi od peti mesicu, ted v roce sice jeste obcas jezdime s kocarkem, hlavne kdyz nekam jedeme na cely den, ale myslim, ze sourozenecky kocarek bychom neuzili.

Tak jsem se chtela zeptat, jake mate zkusenosti se skatem v zime a chtely-li tam starsi deti stat - on totiz ten nas drobek chvili nepostoji, porad beha. A taky co je dobre si poridit. Chodime patro po schodech, kocarek mame v prizemi, jezdime vytahem... proste co se vam u dvou malych deti osvedcilo.

Jinak drobek za poslednich 5 mesicu pribral necely 1 kg, tak porad nema ani 9 kg 🙄 . Ji dost, ale je hodne aktivni, tak uz ani nevim, cim ho nakrmit, aby trosku pribral.

krista
17. kvě 2010

Veruska od 5timěs. jo? 😲 🤐 tak to je fakt rychlík 😉 Naše Kristý v 18timěs. na skejtu stát nechtěla, bála se a projíždět sněhem a dítě nikde nevyklopit, moc by mi to nešlo asi... a s tou váhou bych si nic nedělala, jsou na tom jiný děti hůř, jestli vy jste hubený, tak není co řešit 🙂 já se spíš bojím aby malá nebyla obézní, bude těžký to uhlídat kvůli vrozeným dispozicím 😉

kaleilah
17. kvě 2010

kris je to hrozný, ale vybrali si to sami. Oni jsou denně u stánku a dítě jim roste před očima, ani o tom neví 😝

verus teda a to od 5ti měsíců chodil sám? a v kolika si začal stoupat? a to ti i obcházel sám nábytek? 😲

zuzik28
17. kvě 2010

Tak to teda čumím...aby dítě chodilo v pěti měsících to jsem v životě neslyšela 😲

krista
17. kvě 2010

Kalei jj vybrali si to sami, ale proč takový lidi ty děti maji co? ☹ já je nechci soudit, ale sama jsem si "pořídila" děti pro tohle všechno, pro ten první úsměv, zoubek, starosti i radosti... 😵

lada82
18. kvě 2010

v 5 mesicich? to bude asi preklep

Davidkovi bylo 19 mesicu, kdyz se narodila mala, a ten skejt miloval... respektive on vsude chodil, ale kdyz prisel mirny kopecek - hned sup ne skejta... a jel treba jen 10 minutek a zase dolu, ale osvedcil se nam... mala se ale narodila na jare, takze do zimy uz mela sportak a tam jsme skejt uz nedali, se snehem zkusenost nemam

take chodime patro po schodech, ze zacatku jsem je oba nosila, pak zacal starsi schody zvladat v pohode sam, ted uz mi utece nahoru, nez malou vyndam z kocaru ve sklepe

veruska007
18. kvě 2010

Jo, maly fakt chodil v peti mesicich, sice za ruce, ale zato chtel chodit porad. Pustit se dlouho bal, ale ted uz beha, dokonce se naucil chodit i po schodech, tak jsem rada, ze ho nemusim tahat. Zatim ho drzim za ruku, obcas mu nejaky schodek nevyjde, ale je sikulka. Akorat fakt nevim, jak to budu delat v zime - zda skate nebo miminko do satku a starsiho na sanky nebo do sportaku... a zda zvladnu schody s obema naraz nebo si mam poridit babyvak... mate radu?

ollski
18. kvě 2010

veruska, my byvame na tretom bez vytahu, schody mame dost strme betonove...rozdiel je 15 m, simi zacala sama chodit az v 13m, takze sama schody nehrozili. kociky parkujeme v pivnici, takze malu na ruky, Kubino v prenoske a sup hore alebo dole...ked boli vacsi tak oboch pod pazuchy...ked boli este vacsi alebo jeden spal v kociku, tak jedneho hore do postielky, odkial sa nedalo vyliest...ten co spinkal zatial cakala a pak toho...pak zase dole po nakup..manzel chodil na tyzdnovky...ono to ide proste samo, ked musis, vymyslis aj nemozne 😉

veruska007
18. kvě 2010

Teda, to Te obdivuju, jak to zvladas. Musis byt Rambo 🙂

ollski
18. kvě 2010

...hm ani nie, len som nechcela byt cele dni doma, chcela som ist kuk von, co nove a obcas do obchodu 😎 😎 😎 a to bolo vyhoda dvoch malych deti, simi mala tiez tak do 10kg, kubik 4-5...oboch sup do dvojkocika a nedajboze, ked kubino nereval a spal, uplna parada relax, vonku na prechadzke 😅

sabka
18. kvě 2010

Aj my sme mali skejtik. Tiez sme ho moc nepouzivali lebo Ondrejko je neposedne dieta ale ked bolo treba ist z ihriska rychlo domov lebo ten mladsi v kociku plakal alebo tak bolo to na nezaplatenie. Teraz ked su starsi casto vyuzivam klokanku. My nemame taku originalnu. Len som vystrihla do starsieho ale pevneho ruxaku dierky na nohy a ide sa. Je to pohodlnejsie aj do mesta, kde popri ceste zoberiem starsieho za ruku lahsie ako ked tlacim kocik, aj do lesa kam sa kocikom tazsie dostaneme.

5 mesiacov? Ved to sa deti este len ucia sediet.

bloumik
18. kvě 2010

Kristi je mi 30. TO jsem si kdysi myslela, že už budu mít tak 5ti leté dítě. A ono prd. Ale co už. 🙂

V 5 měsících chodit?? Ty vado. Naše lenoška se plazí jak partyzán rychlostí blesku, ale ani neleze, ani sama nesedí. Líná jak veš. 🙄
Ale co, ve dvou letech budou všechny děti umět totéž. 🙂

kaleilah
18. kvě 2010

já teda jen nevim jak si dítě v 5ti měsícíchřekně že chce samo chodit 😅 😝 Jinak já se snažim prodat sourozeňák a chci koupittady od jedný maminky buggypod. danielmi toho ujde celkem dost, ale zase na nákup to ještě není, tam jo a zpět už se nechytám 😝 Jo a pořídila jsem si i šátek, no nejsem zarytej šátkař, při kolikách byl fajn, Ady pořád šíleně plakala a usnula mi aspoň v šátku večer, nebo když jdeme před barák se psem a je vyspaná tak je šátek fajn, ale když je spací tak beru radši sourozeňák nebo jí dám do kočáru normálně, protože když jdeme třeba za hodinu domů tak abych jí pak nemusela budit a dospí se v kočáru (jí vadí i když spí a sundám šátek, tak se udí a odstrojovat, svlíkat ty dva s ady v šátku jde dost blbě) 😝 😝

krista
18. kvě 2010

Tak sedět náš Luky taky ještě neumí, Kristý si nejdřív stoupala, kolem 9timěs. a až po té si sedla.... lézt začla v 7mi měs. Luky od 6,5měs. leze (nebo teda plazí se, zatím nekolínkuje) a toť vše 🙂 ale je dost rychlej, pro co pro to si dojde, tak nechvátáme 😅 🙂

Je vidět že ty skejtíky, buggypod, kočárky... všechno je prostě o těch dětech, nedá se to škatulkovat 🙂

Bloumik to je dobrý ne 😀 kdysi jsi si myslela že budeš mít jedno pětiletý a teď budeš mít dvě no 😀

kaleilah
18. kvě 2010

kris já jsem nějak mimo...já si absolutně nepamatuju, kdy zažala lést zuzka, kdy daniel 😅 😅 ale fakt vůbec, musim si přečíst zase zpětně maily co jsem psala mamce, abych zjistila od kdy leze 🙄 Ady se začíná o něco pokoušet, jako když je na břiše tak jen zvedá prdku na horu a dává si pod sebe kolínka tak jsem zvědavá co se bude teď dít 😀

krista
18. kvě 2010

Kalei já mám všechno napsaný a neustále porovnávám, proto to vím 😅 jinak bych taky věděla prd 🙂 u Kristý to byl dlouhej proces, nejdřív couvala hodně dlouho než šla dopředu, za to Luky jednou uviděl krém na zadek a od tý doby se pěkně plácá dopředu 😀 Času podle mě na všechno dost 🙂 😵

bloumik
18. kvě 2010

Kristi no aspoň jedno pětileté, ale k němu třeba druhé tříleté. 😀
Ale to je tak, když muže svého srdce potkáš pozdě a pak ještě 4 roky bojuješ s úřady a dělníky. 🙄
Ale už je to všechno krása. 😵

kaleilah
18. kvě 2010

Jo krém nazadek je lákadlo jak svině 😝 😝 😝 daniel je v sedmým nebi když se k němu dostane a může ho na sebe patlat 😝 😀 😀 jinak já jsem lempl, nic jsen nepsala..hlavně že sem píšu jak blb 😅 😝 😀