Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

smardik
20. čer 2010

@krista jo souhlasím ale zas ta paní mělo snad 20kočárků,mění je jak ponožky takže si myslím že úplně nekecala.

nene na to se přišlo úplně náhodou ve 4měsících, dr.zjistil Honzíkovi ve 3měsícch na srdíčku šelest a poslal nás na kardiologii-on říkal že pro svůj klid a jistotu,že to má hodně děti a ve většině případů to nic neznamená ale že by nemohl klidně spát kdyby tam nějaké dítě neposlal tak jsme šli no a dopadli jsme tak že Honzíček má vrozenou srdeční vadu která je do budoucna neslučitelná se životem, poslali nás do Motola tak jsme tam 3.června byli a oni to potvrdili, že je to dost vážné a že by fakt bez operace umřel, že tam jsou teda ještě další vady ale ty zatím na operaci nejsou a jen se budou sledovat a časem se uvidí, možná to bude na operaci nebo taky ne a jen se to bude sledovat, to uvidíme dál.takže ted jen čekáme na pozvánku na operaci

krista
23. čer 2010

@smardik 20 kočárků tak ta je dobrá 😀 manžel by mě zastřelil, tohle je náš třetí (první kombinovaný pro Kristý, pak golfky a teď Phil) mezitím jsme ještě zkoušeli Buggypod 🙂
Tak to je dobře že nad tím Dr. jen nemávl rukou a bude se to řešit, přeju vám hodně štěstí!!! 😔

germik
25. čer 2010

babenky, potrebujem poradiiiiiiit!!!
Ako ste to riešili s papaním u detičiek? Kojili ste a popritom dávali papat staršiemu mimi alebo nakojili a potom dali papat staršiemu /alebo opačne/
Moja malá ešte sama nepapa ani náhodou a myslím že do mesiaca ju to naučit určite nezvládnem 😕 😕

zuzu82
25. čer 2010

Ahoj, germik! My sme papali asi takto- ranajky sme papali bud najprv Dominik a potom som dojcila Patka alebo aj naraz, na desiatu som ich krmila osobitne, obed podobne ako ranajky, olovrant osobitne, vecera vacsinou osobitne.Ale to vsetko zavisi od deticiek, od ich nalady, aky maju den, my sme boli a vlastne doteraz sme nespavci, takze aj pri krmeni starsieho musel byt mladsi aspon pritomny, aby nas videl,pripadne sa pri nas hral.No to vsetko uvidis az po narodeni Jakubka. Ale myslim, ze sa nemusis bat, system si popar dnoch dnoch najdes, ani nebudes vediet ako. Aj nas to este caka, ale ja som toho nazoru, ze vsetko sa da, ak sa chce.

germik
25. čer 2010

zuzu - moc dakujem za odpoved, ja si sice nad tým teraz lamem hlavu ale viem že to aj tak potom budem riešit za pochodu, záleží fakt asi všetko na detičkách ako sa budú správat.
Aj kočík som riešila pomaly už pred pár mesiacmi, ale potom som od toho upustila a uvidím ako to bude po porode. Hlavne že už ho mám vyhliadnutý 🙂
A vy čakáte tretie babo takto skoro po sebe? 😕 To už by som asi nedala 😵 😵

verusky
25. čer 2010

zuzu82,obdivuji Te!Ja ted musim mit s detma pauzu,jinak bych byla na blazinec.
germik,ja byla zpocatku ze vseho trochu vystresla,ale ono se opravdu vsechno nejak zabehne.moc si toho nepamatuju,ale casto se stavalo,ze starsi jedla,koupila jsem ten gumovy bryndak s kapsou a ja kojila na zidli vedle ni.to jsem ji obcas treba neco pomohla,ale bylo to v podstate jen na ni.radsi jsem se nad tim usmala (neslo ji to),nez se rozcilovat.na druhou stranu se driv naucila sama jist.kroky byly skoro milove.zacaly jsme,padalo ji ze lzicky vsechno,za tyden uz bylo mnohem lip,za dalsi tyden uz jedla moc pekne.vsechno zvladnes a budes mit za dva roky skvele partaky!!
ja si ted,holky,uzivam.devcata si krasne pohraji,pomahaji mi a vubec je skvele.skoro se cloveku nechce do prace.ale zatim jsou úred nama prazdniny 😎

ollski
25. čer 2010

@zuzu82 teda taktiez mas moj obrovsky obdiv!!!!! 😉
@germik u nas to slo tiez dako samo a postupne sa to utraiasalo a zosuladovalo 🙂 niekedy som Simi krmila kym Kubko spinkal a naopak...ked bol cas krmit oboch, tak Simi v stolicke a Kubika som kojila...vtedy mala Simi obdobie, ze jedla sama a krajsie ako dokonca teraz... 😝
@verusky ja si tiez strasne malo pamatam prveho roku zivota Kubka...dni ked som mala len Simcu sa mi zdaju ako vcera...hm zvlastne, ale zvladli sme to vzdravi 😀 uz su len pekne aj ked matne spomienky 😉
u nas sa to tiez trosicku zlepsuje, dokca za trdielka moje zacali objimat a bozkavat 🙂 stale sa sice biju hodne, no dufam, ze uz to pomaly skonci 😅

zuzu82
26. čer 2010

Baby dakujem za obdiv. Planovali sme este tretie, ale trosku neskor, a aj tak si nas Karolinka nejako vyhliadla najpriek dojceniu Patka a uzivaniu antikoncepcie 🙂 . A tak sa nu uz tesime teraz.
Verusky ma pravdu - doma mas partakov, mne Dominik od zaciatku pomahal s Patkom (aj ked len take veci ako odniest plienku do kosa), ziarlivost sme u neho nepoznali, Patka pekne prijal, strasne ho lubi a uz teraz vidno, ze aj Patko jeho. Dokazu sa uz trosku spolu pohrat, aj ked je to este skoro na to, aby sa hrali spolu, ale su aj taketo chvile, a najradsej sa spolu salia. Tak verim, ze aj malicku tak dobre prijmu a bude to bez vacsich problemov.
Germik my sme kociar pri Patkovi neriesili, kupili sme Buggypod, pretoze Domko chcel chodit hlavne peso a na taku malu pauzu na oddych mu Buggy uplne postacil (aj to v nom bol asi mesiac a potom sme ho nosili ako ozdobu 🙂 ) Teraz sme ale kociarik museli riesit, pretoze Patko bude v case narodenia malinkej mladsi, myslim, ze s chodenim by problem nebol, lebo uz teraz by len pochodoval, ale kvoli zimnym mesiacom a hlavne kvoli vychadzkam spojenymi so spankom sme sa museli rozzhodnut, ci surodenecky kociar alebo buggy. Kedze v buggy by mu v zime bolo zima, ale hlavne by sa tam nevyspal, tak nakoniec zvitazil surodenecky kociar.

berryl
30. čer 2010

ahoj holky můžete mi prosím poradit
ke konci ledna čekáme miminko a malému v tu dobu bude 16m poradíte mi jak to je s mateřskou? slyšela jsem, že si musím vzít automaticky na 4roky 😲 teď mám na 3 děkuju

andu
30. čer 2010

Hehehe, Berryl, ahoooj! 😀 😉 no totok, to jako fááákt? 😉 Jůůů, tak to gratuluju, tak to budeš mít ještě větší fofr, než my, co? 😉 Bohužel já ti neporadím, páč na mateřskou jsem neměla nárok 😒

berryl
30. čer 2010

jééé Andu ahoj 🙂

krista
30. čer 2010

@berryl pokud máš zaměstnavatele (neskončil ti pracovní poměr) tak ti určitě nikdo nemůže cpát RD na 4 roky.

@zuzu82 taky obdivuju, další už bych si neuměla představit, ale ono to nějak půjde, my máme věk. rozdíl 18měs., taky to šlo, vy budete mít trošku větší, ale jedno dítě na víc 😀

@germik s tím krmením si nedělej takovou hlavu, ono se to nějak udělá, u nás to bývalo tak, že malej jedl třeba jindy než malá (kojím) nebo malá chvilku počkala, teď je to spíš bych řekla horší 😅 malá se sice sama nají, ale musí to mít honem honem připravený a malej totéž, jinak ječákuje 😝 a malá má alergii na bílkovinu kravského mléka, takže málokdy mají něco stejného k jídlu.

ojo
30. čer 2010

Ahojky 🙂

jsem tu po delší odmlce, už máme za sebou skvělou dovču v Jizerkach 😎 tomáše teď trápí zuby, má nateklá dásna a od pondělka horečky 38 🙄 no ale na náladě mu to neubírá 😀 😀 a zatím pořád nechodí, jen už se sám pouští na stavění 🙂
těhu v poho, žádný otoky, rochnim se v bazenu, slunim na slunci, tak docela pohoda 🙂 teď jsme teda doma, ale nějak mi to neva, když jsou ty tropy 😀

jsem koukala, že jste zase probírali kočárky 😀 😀 ještěže už mám ten powertwin koupený a nemusí mě to hlodat 😀

no a s krmením jsem taky zvědavá, jak to u nás bude 😀

@berryl máme to podobně 🙂 jak píše Kristý, jestli máš stále trvající pracovní poměr, tak máš nárok na PPM ze zaměstnání a z toho pak výběr rodičáku 😉

berryl
30. čer 2010

holky děkuji ano mám zaměstavbatele O2 a pokračuju dál :o)

berryl
30. čer 2010

holky děkuji ano mám zaměstavbatele O2 a pokračuju dál :o) super zprávy

lada82
30. čer 2010

ahoj!
@berryl, jojo, to byl nějaký šum asi, určitě nemusíš na 4 roky - ale já musela, kvůli studiu 😝
jinak koukám, jak máte(budete mít) všechny ty děti opravdu BRZY za sebou, a moc Vás obdivuju - já to moc nezvládám, a to jsou od sebe měsíců 19

zrovna zase máme těžké časy 😖 malá začala chodit, což je super, ale nechce být ani za nic v kočáru, tak je to náročné...
držte se!

berryl
30. čer 2010

@lada82 děkuji u studia je to zřejmě zase jinak, určitě to bude náročné. Ríša je zlatý od 2 m spí celou noc, usne kdekoliv a hlavně mi spinká hodně i přes den je to spavé miminko po nás. Skoro nepláče a pořád se směje, je takový samostatný, ale to se může samozřejmě otočit, Každý mě straší, že to druhé dítě je většinou opak, tak se máme na co těšit!!! přesto se moc těšíme a vidíme v tom pozitiva 🙂

mirip
30. čer 2010

ahojte tak sa pomaly pridávam k vám ešte sú zatial len // na teste a u dr som ešte nebola lebo je skoro ale ak bude všetko ok tak budeme mať medzi deťmi rok a pať mesiacov

germik
1. črc 2010

ojo - tak si plná sily, zregenerovaná 🙂 🙂 nám sa dovolenka tento rok vyhne,lebo sme sa stahovali 😒
Písala si,že si kupovala Powertwin,hm? 🙂 Ja ho mám tiež vybraný, ale kupovat budem až po porode, uvidím ako sa situácia vyvinie. Ale uplne náhodou som sa dostala k info, že zadná sedačka sa nedá sklopit uplne do lahu, ako to budeš riešit? Ja by som rada keby mi Jakubko spinká na prechádzke a to,že by sa predná nedala sklopit do lahu mi voobec nevadí, malá i tak na prechádzkach nespí,len doma v postielke. Alebo záleži od roku výroby a kolekcie? 😕

Mirip - vitaj medzi nami 😀

editah222
1. črc 2010

Chci se zeptat jak reagujete na blbé poznámky jako: - proboha, to neznáte antikoncepci?
- no, jo, no libí se ti prát prachy od sociálky, co? (přitom nebereme nic jiného než rodičák 😠 )
- jak to zvládneš?
- chudák ta starší, vůbec si neužije maminky
- to já počkám aspon 3 roky (4,5,6...), tahle brzo po sobě rodí jen blázni......

Já už toho mám plné zuby a nevím jak normálně reagovat. Začinám být protivná a na dotazujici se utrhuju, ale copak já někomu říkám, že je pako, když má jedináčka? 🙂

@germik Powertwin se mi moc líbí, ale vadi mi, že nejde polohovat ta horní sedačka. Pokud vím tak to nejde u žádné kolekce ☹

krista
1. črc 2010

@berryl tak takovýho prcka závidím 😀 😵 my máme obě dvě děti dost nespavý, malá se to teda už naučila, ale šlo to tvrdě a malej ten ještě celou noc nespí, ani víc jak 3h v kuse 😒 snad se jednou dočkáme 😉

@lada82 proč myslíš že to moc nezvládáš? Určitě se jen podceňuješ 🙂

@mirip gratuluju!!! Ať jde vše jak má 😵

@editah222 to máš kolem sebe teda samý protivný a závistiví lidi bych řekla 😠 vzala bych to postupně:
- proboha, to neznáte antikoncepci? - naše děti byli plánované, chtěli jsme je i dřív, ale nedařilo se 😉
- no, jo, no libí se ti prát prachy od sociálky, co? - sociálce ušetřím, protože narozdíl od někoho kdo má děti od sebe tři roky a bere rodičák 6 let, já ho budu brát jen 4,5r. a pak budu makat až do důchodu nebo spíš dokud neumřu 😝
- jak to zvládneš? - budu muset
- chudák ta starší, vůbec si neužije maminky - není to pravda, starší pomáhá, mladšího má ráda, až budou starší krásně si vyhrajou a budou mít parťáka na celý život
- to já počkám aspon 3 roky (4,5,6...), tahle brzo po sobě rodí jen blázni...... - tvoje věc, já nechci mít doma dva jedináčky 😝 každej ať si rozhodne jak chce sám

Jsem se úplně vytočila při těch odpovědích, mě tohle někdo říct tak se asi nezdržuju a rovnou ho pošlu do hajzlu 😅

lada82
1. črc 2010

@editah222
Docela jsem se nasmala, i u nas tyto otazky padaly - asi jsem na ne ani nereagovala, s blbcem se tezko o necem mluvi 🙂

@krista
Zrovna ted je to u nas dost hekticke... Brr... Nejak to tezce snasi nase manzelstvi, ten vecny shon a stres. Ale to je na delsi vypraveni, a porad dokola vlastne. Snad to nejak ustojime.

krista
1. črc 2010

@lada82 my se třeba taky hádáme kvůli dětem, ani ne tak o výchově, jako třeba kvůli tomu jak jsou uřvaný, já už těžce snáším 27měs. řevů od Kristý a manžel 9měs. od Lukyho 😖 a to hlavně těch nočních, ale nějak to vždycky vyřešíme, uvidíš že bude taky dobře, tohle období když jsou děti malý je hodně těžký a i když to nevypadá rychle uteče a pak nastane ta kýžená pohoda 😅 doufám 🙂

ojo
1. črc 2010

germik, jo ta zadní nejde úplně do lehu, je to jako by si prockovi podložila trochu zádíčka v postýlce, což se normálně praktikuje, že dítka můžou spát trochu z kopce...jen musí být na rovném 😉 a to vlastně bude v té vložné tašce a přinejhorším můžu přeci na straně nožek to taky podložit, aby byla taška rovně 😉

přední jde polohovat do dvou poloh 🙂

@editah222 teda takový hnusný otázky ti pokládají 😝 já odpovídám, nebo bych odpovídala takto:
proboha, to neznáte antikoncepci? - už se stalo, nám to ale nevadí a těšíme se 🙂 v našem případě jsme měli hezký vánoční svátky 😀 😀 😀 aspoň si to udbudu při jednom
- no jo, no libí se ti prát prachy od sociálky, co? - viz Krista, já si dala rodičák na 3 roky a stejně z něho budu brát jen 9 měsíců 😅
- jak to zvládneš? - zvládli to jiný, zvládnu to taky...a když se mě někdo zeptá na konkrétní situace, jak budu dělat to a to, tak řeknu, že to prostě teď neřeším a budu to řešit až to přijde 😉
- chudák ta starší, vůbec si neužije maminky - nemyslím si
- to já počkám aspon 3 roky (4,5,6...), tahle brzo po sobě rodí jen blázni...... jo víc jak 3 roky bych teda nechtěla, naopak si myslím, že to starší v tomhle rozdílu bude odstrkováno, páč ono už bude větší a vše umět 😅

krista
1. črc 2010

Já stejně nevím co se lidi do toho pletou a takhle blbě se ptaji 😝 😝 😝 fakt je to každýho věc kdy má děti, jestli někdo chce mít dvě děti třeba s rozdílem 10 let, tak je to taky jeho věc (já osobně bych to takhle nechtěla a proto mám děti blízko) a taky mě rozčilujou řeči typu, že si to miminko ani neužiju a bla bla bla, na užívání je dost času a láska se nedělí, ale násobí 😝 😉 😵

@ojo @germik s tím ležením souhlasím, kdysi jsem to i někde četla, podstatný je aby dítě nesedělo na zadku (nevyvíjelo tlak na páteř) ale pokud to má jen takhle nahnutý tak je to naprosto v pohodě, dokonce dětem co blinkají se často zádíčka podkládají nebo postýlky, myslím si, že není co řešit, úplně rovná ta plocha opravdu být nemusí 🙂 😉

berryl
1. črc 2010

tak já mám teda asi štěstí na lidi kolem sebe, protože jsem se s něčím takovým ani nesetkala, ano jsem v šoku, ale v takovém tom krásném jako že super, děti si vyhrají to máš fajn...
já mám vybraný jane powertin

berryl
1. črc 2010

mělo tam být ano jsou v šoku ...

berryl
1. črc 2010

mám takový krásný popis a návod i s fotkama na powertin pokud byste některá chtěla pisněte mi do IP email

editah222
1. črc 2010

Díky všem za super odpovědi, budu je použivat 😀

Nevim čím to je, ale mám takových "blbečků" ve svém okoli nějak moc a to ještě o mém těhu moc lidi nevi.

krista
1. črc 2010

@editah222 asi ti blbečci jen závidí 😅 protože normálnímu člověku je to takových věcí velký prd, starat se o ty děti budeš muset ty, ne oni tak co to řeší 😅 😉 mě se akorát lidi ptali jestli je to plánovaný a já odpovídala že ano, že jsem chtěla děti i dřív, ale dřív se nedařilo, že to vyšlo jak to je a že jsme prostě rádi 😵