Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

andu
4. črc 2010

@dagina : To máš recht, je to jen na zklidnění, lék to bohužel není ☹ To máte naprostou pravdu, že léčit se dá jedině zevnitř... Takže u dětí připadá asi v úvahu ta homeopatie a colostrum (mimochodem, jsem zvědavá na výsledky!). A až budou starší, tak by mohlo pomoct i Aloe. To jsem začala já před každým těhotenstvím a ani jednou jsem to jaksi nestihla dokončit 😀 Tak snad napotřetí to vyjde 😉

dagina
4. črc 2010

@andu aloe jsem pila, pomohlo dost na imunitu, hodně jsem trpěla na virozy, ale také to je na kde co, doporučuje se od tří let, někdo dává i dříve. Ale je to všechno drahota.

krista
4. črc 2010

@dagina ten krém se jmenuje Skin-cap je zinkový a opravdu nám hodně pomohl v nějakých těžších chvílích, ale mažu s ním málo, on se dobře roztírá, jen nám teď už došel tak čekám jaksi na peníze až přijdou abych mohla koupit další 😀 Ta homeopatika, tohle nejsou ta klasická ale takový velký černý koule, no vypadá to že vydrží tak čtvrt roku tak aspoň něco. Ty o kterých mluvíš ty, to budou asi ty v těch malých ampulkách, takový bílý kuličky že? Těch mám taky doma že bych to mohla prodávat 😅
Jinak nejčastěji používáme modrou Indulonu nebo Lipobase, to jsou fakt super krémy na tu kůži 🙂

A Kristý nesmí vůbec nic kde je mléko, sýry, jogurty, podmáslí, UM, dětské sušenky... prostě nic kde je obsažená ta bílkovina, už jsme 7měs. na dietě a asi rok bez UM.

To Aloe jste měli který holky? Taky jsem si koupila knížku o urinoterapii, ale většina lidí kroutí hlavama atd., tak to tady radši nebudu rozepisovat 😅 řeknu na rovinu že na tu vnitřní nemám, ale ta vnější neni tak šílená a mě osobně na můj ekzém pomohla (a to mi nepomáhaly ani kortikoidy a záření na které jsem chodila k Dr. asi 2x týdně).

andu
4. črc 2010

@krista : Skin-cap? to ještě existuje?? Kdysi jsem měla ve spreji. Nechci strašit, ale prývě jsem tenkrát našla článek, že v něm byly objeveny kortikoidy, i když ve složení napsány nebyly ☹Ale je fakt, že to vymizelo, takže pokud se prodává znova, asi už je to pod dohledem!
Ad urinoterapie... Já na vnitřní taky nemám, i když věřím tomu, že pomoct může! Jak říkáš, vnější mě taky docela zabrala, ale nevydržela jsem. Já před těhu vypila lahvičku Aloe tady tuhle http://lekarna.vltava.cz/Nemoci-A-Z/Imunita-Obr... Není tak drahé a dostala jsem se do fáze zhoršení 😉 Bohužel, dál už jsem používat, jak jsem psala, nemohla 😉
A ještě k té urinoterapii, věřím, že děti mají moč čistější, né tolik zanesenou, takže by to drobkům mohlo pomoct...

andu
4. črc 2010

Teď jsem si našla odkaz na ten Skin-cap a už tam píšou, že je bez kortikoidů... Já ho měla fakt hodně dávno a je pravda, že zabíral až zázračně 😅 Ale jestli i bez hormonů zabírá dobře, asi si ho taky pořídím! 😉

krista
4. črc 2010

@andu já jsem o tom před pořízením hodně četla, proseděla jsem hodiny za počítačem a hledala hodně článků zatímco moje holčička se pomalu škrabala do krve a šílela, takže jsem se pro ten Skin-cap nakonec rozhodla a řekla jsem si, že budu věřit tomu že ty kortikoidy tam nejsou když to uvádí výrobce, nikdy jsme ho ale nepoužívali nějak moc, takže i kdyby tam byly... 😒 😉

A to Aloe myslíte si že nějak pomáhá? Už jsem toho zkusila tolik a těch peněz, ani u těch bylinek za 2tis. jsem nevydržela,byla jsem blbá že jsem do toho ty peníze cpala, už do ničeho investovat nechci, mám problémy se žlučníkem, musím jít na operaci a když jsem tak o tom přemýšlela, ten ekzém začal v době kdy tyhle problémy takže já trošku (i když možná naivně) doufám, že až mi ho odstraní zmizí třeba i ekzém 😅

mirip
4. črc 2010

@krista ty si stále adminka?

krista
4. črc 2010

@mirip ano 😉 něco potřebuješ?

mirip
4. črc 2010

nie nie už mi odpísala danu, no je to zvláštne niektoré témy ked sa založia duplicitne tak sa uzamykajú a iné nechajú tak

krista
4. črc 2010

@mirip žádná duplicitní témata se nenechávají jen tak, jen nejsme všude a hned, takže se to třeba zamkne se spožděním nebo nebo nám to unikne. 😉 od toho je nahoře tato položka: " Téma není OK" kterou nás můžeš na takové téma upozornit. Myslím si, že danu ti k tomu napíše totéž 😉

andu
4. črc 2010

@krista : Kristi, chápu, dovedu si představit, co pro tebe je vidět malou jak se dře do krve! Mezi námi, když něco zabere a máš naději, že tam ty kortikoidy fakt nejsou (pohledala jsem a našla, že ta firma měla problémy tak před 5-6 lety, což by sedělo na dobu, kdy jsem to používala já. Teď už by to zas mělo být v pořádku), není nad čím přemýšlet!
No možná to s tím žlučníkem naivní není, uvidíš 😉 Je docela fajn, že máš tip, co to mohlo způsobit. Jinak mi taky trochu pomohla kinezioložka... Myslím, že jste u ní taky byli? Ale pak už jsem neměla penízky, takže jsem to nedotáhla, bohužel, do konce ☹
S tím Aloe, těžko říct. Ale já bych mu i docela věřila 😉 Leč chápu, že vyhazovat prachy do luftu je o ničem!

krista
5. črc 2010

@andu tenkrát když to měla v té akutní fázi tak to bylo strašný, plakala, drapala se a já ji opatrně mazala a brečela jsem taky, ořvala jsem i tu reportáž kdysi v TV (Vizita) o té holčičce s atopákem jestli jste to někdo neviděl 😔 Ano tu kineziologii jsem také zkoušela, ale spíš kvůli Kristý než kvůli sobě, jako že kvůli tomu jejímu řvaní, byli jsme tam jednou a dál se mi nějak nechtělo... nejen peníze, ale i čas neni, je to těžký, kdyby člověk ty peníze měl tak já budu pořád něco zkoušet, ale vyhoď 2tis. jen tak a pak zase znova a znova, to nejde no ... zajímá mě to colostrum taky 🙂

verusky
5. črc 2010

holky,to je trapeni.ja se zajimam o psychosomatiku,nechcete si treba v knihovne pujcit nejakou knihu?treba byste na ten problem prisly samy a nevyhazovaly penize za kineziolozku.treba skvela je kniha Nemoc jako cesta, Dahkle nebo tak nejak je spoluautor.nase mladsi uz snad pul roku s prestavkama kasle,ted zas tri tydny.pres den pohoda,vecer trochu a rano ji to pravidelne budi v sedm.uplne se dusi.a pak zas pres den nic.leky uz ji ani nedavam a ve stredu jdu k dr.bronchitida je pry rozjitrene rodinne prostredi.my navenek pusobime krasne,ale pod tim neco nefunguje,jak ma a ona to mozna citi a dusi se tim.uz me to trochu zacina trapit,at si nekoledujeme o astma nebo tak.psychika je tezka vec,neco se tam ulozi a pak se nam to projevi telesne.

krista
5. črc 2010

@verusky to jo, hodně je to o psychice, já jsem si teď třeba koupila knížku Sourozenci bez rivality a ta mi pomohla jít na Kristý trošku líp, aby nebylo tolik hysteráků kolem všeho, stejně ale trošku doufám, že to bude lepší s věkem, i když nevím jestli nejsem opět naivní 😅

andu
5. črc 2010

@verusky : To naprosto souhlasím, že většina nemocí je způsobena psychicky.. Takže díky za radu, knížku určitě pohledám!
Teda, bych nečekala, že se nás tu sejde tolik s podobným smýšlením 😉
@krista : Ti "Sourozenci" to mi taky něco říká. Čte se dobře?? 😉

michele11
5. črc 2010

Ahojte baby, chcela by som sa spytat, ci je tu niekto s uplne malinkym rozdielom medzi detickami? Moja malicka ma 4,5 mesiaca a s najvacsou pravdepodobnostou som uz opat tehu. Este stale akosi dufam, ze nie, neviem, co teraz, som z toho dost mimo, pripada mi to strasne skoro a vobec netusim, co mam robit, poradte mi, prosim ☹ .

mirip
5. črc 2010

@michele11 hádam len nemylsíš na potrat? sú tu baby čo otehotneli aj hned po šestonedelí a akurát prvé mesiace sú zabijá ale potom ked bude aj to druhé vačšie tak pohoda uvidíš 😉

ojo
5. črc 2010

@michele11 určitě to zvládneš, myslím, že s dvojčaty je větší práce 😉

kammka
5. črc 2010

@smudlinka nečetla jsem předchozí reakce, ale asi takto: jistě že se to dá zvládnout..moje máma to zmákla, ještě mi nebyl rok, když se narodila moje sestra, bydleli v pokojíku v podkroví v malém dělnickém činžáčku ze začátku min. století, záchod byl o patro níž na chodbě suchý, voda o patro níž v umyvadle, o jednorázovkách se jim ani nezdálo, máma je cizinka a babi z tátovo strany ještě chodila do práce a měla to k nám přes 60km, takže pomoc žádná...ty už máš ale určo druhýho sviště doma a tak víš, že na tom všem stejně převažuje to, že ho vůbec máš 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

krista
5. črc 2010

@andu přiznám se, že jsem ji teprve začla číst 😀 ale jsou tam i obrázky a reakce v názorných situacích (jako co je dobře a co špatně) a to už jsme si s manželem projeli oba a celkem nám to pomohlo, snažíme se toho držet 🙂

@michele11 tady asi nikdo neni s takhle malým věk. rozdílem, ale ještě je tu téma "Druhé tehotenstvo len pár tyzdnov po porode...":
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/druhe-te...

A proč si myslíš že jsi zase těhu, dělala jsi si test? Ještě neplaš dopředu a kdyby to vyšlo neber to jako konec světa, bude to makačka, ale rychle to uteče a ty i děti budete rádi že se vzájemně máte 😵

@ojo tak já osobně bych řekla že horší než dvojčata jsou děti po sobě 😅 slyšela jsem to od více maminek a souhlasím s tím, dvojčata jsou ten počáteční záhul kdy asi člověk neví kam dát ruce, na druhou stranu se ale brzo sehrají a mají společný režim... při těch dětech s malým rozdílem se jim musíš také hodně věnovat, ale každému zvlášť protože každý má úplně jiné potřeby. Tím určitě nechci zlehčovat péči o dvojčata aby mě tu někdo nesežral 😅 jen názor 🙂

ojo
5. črc 2010

@krista no já to spíš bralal k situaci, že když se mimčo narodí, když je druhýmu teprve rok, tak to ještě jde, páč to mimi jen krmíš a vesměs nic jiného nepotřebuje a druhému se můžeš věnovat a je čím dál samostatnější 🙂 zatímco dvojčata se rozlezou nebo rozutečou každé jinam a musíš mít na očích obě 😅 ale samo záleží na dětech, já mám opravdu hodné dítě, tak to možná vidím jednoduše 😅

lada82
5. črc 2010

ahoj holky!
tak pod stanem jsme to zvladli 🙂 byla to sranda

@verusky
jsem rada, ze je u Vas vse lepsi a dekuju, ze mi dodavas trochu optimismu, ze az povyrostou a ja treba pujdu do prace a tak, ze bude lip 🙂 dekuju !!!

@dagina
ahooj 🙂 ja to mam s hlidanim absolutne na houby... o chuve jsme uvazovali, ale nejsou penize, a za druhe mame strach (ja uz kolikrat na strach zapomenu, jak bych byla za jakekoli hlidani vdecna, hlavne, kdyz se opravdu musi litat po doktorech, uradech atd.), ale zatim jen jednou tu byla na 3 hodinky studentka (ale ja ji zehlila a varila za zady) - tak planujeme, ze obcas ji pozveme znovu a postupne bychom ji s detmi nechali i samotnou - treba vecer, az budou hajat, a sli bychom treba alespon do kina...

lada82
5. črc 2010

ja si myslim, ze s dvojcaty je to trochu snazsi - alespon to taky slycham od kamaradek, co je maji...

jinak s tim ekzemem -
zlucnikove kameny a ekzem jsou kamaradi 🙂, urcite to spolu souvisi - alespon ja to takto mela

moje deti prosly ekzemem obe, takze Linola a Lipobase jsou u nas v supliku porad..., ale nejvice nam zabirala obycejna Holtova mast... Davidkovi zmizel - ale nasledne mel 3x zanet prudusek, a zjistilo se, ze uz ma astma... takze od 2 let ho cpeme leky na astma 😲 Nastesti ne kortikoidy, ale stoji to tisice, snad to pomuze, je alergik na vsechny roztoce.
Betce to take zmizelo a zatim je jinak v poradku, tak uvidime.

@verusky
ta souvislost astmatu s rodinnym prostredim me trapi 😢 ach jo... ja jsem taky astmatik, ted i malej...

krista
6. črc 2010

@lada82 no nepovídej, to bych byla ráda kdybych měla pak pokoj 😵 a ty jsi po operaci žlučníku?? Linolu máme taky na koupání, teď se cachtala v bazénu u babičky a má zase plný tělíčko ☹ to je trápení když jsou děti nemocný a to člověk na ty peníze vůbec nekouká, i když nemá, snaží se udělat všechno.

Já teď budu postupně odstavovat malýho, ale bojím se co to s tím ekzémem udělá, aby se mu to nějak moc nerozjelo, to bych po tom litovala, ale já už fakt musím nejen kvůli tomu žlučníku.

Ta holtova mast neni to takovej ten smradlák nebo si to s něčím pletu? 😀 je asi na předpis že?

@ojo to nevím, ale když máš doma ještě roční dítě tak je to taky miminko které potřebuje spoustu svých věcí, do toho třeba žárlí na mladšího, to asi ty dvojčata zrovna prožívají jinak, protože jsou dvě odjakživa. Ale určitě to záleží na povaze dětí a na spoustě jiných dalších okolností 🙂

ollski
6. črc 2010

Ahojte ako super ste sa rozpisali, az nestiham citat 😎
my sme sa v nedelu vratili z chaty a obja od vcera teplotuju 39...takze sme v noci spali asi aj 2h 😔 mi to trosku pripomenulo nase prve spolocne dni vo stvorici 🤐 uvidime co sa z toho dnes vyvrbi...
@ojo ja som mala tiez prve babo ukazkovo dobrucke 😉 a tak nejako som si to predstavovala...ze sak druhy prcek bude prve mesiace len spinkat a papat, tak sa v poho budem venovat strasej...hm, len som neratala s variantou, ze sa nam narodi nas Kubinko 😀 male zlobidlo, ktore poriadne nespalo prvy rok, v kociku vobec... 🙄 v aute tiez nic...tak drzim palce nech tie vase deturence su pohodove babenka 😉 ale zvladnut sa da vsetko, ked sa musi 😉 mne pomahaju moji rodicia, za co im velmi mooooc dakujem...
nase detska dr mi hovorila ze mat takto dve deticko hned po sebe je kusok narocnejsie, lebo kazde je uz v inej vyvojovej faze, kazde chce nieco ine...a trva daky ten rocik kym sa im ich rezimi upravia...tak je to aj s hranim a papanim...dvojciatka papaju to iste v rovnakom veku...taktiez nemusis od ranneho veku striehnut ci starsi v zapale hry nestiahne mimco z postele a pod ci ho nenakrmi niecim malickym...ja osobne si dvojicky predstavit neviem, a som rada, ze je to takto bo tie prve dvojickovske mesiace musia byt riadne terno...a aj tie dalsie asi...ked som sa dozvedela, ze som 2x tehu tak som sa straaasne bale aby to nahodou neboli dvojicky 😀
idem citat dalej ako sa mavate 😉

lada82
6. črc 2010

@krista
zlucnik mi vyndali - a od te doby klid...
Holtovka je ta smradlavka, ale opravdu pomohla 🙂
my ji meli na predpis, ale koukala jsem treba i na netu, ze se da normalne koupit

krista
6. črc 2010

@lada82 fakt? Tak to já se poptám v lékárně! 🙂 a jak vypadal ten váš ekzém měli jste ložiska nebo celoplošný? Kristý má právě malinkatý pupínky a když už tak to má po celém hrudníčku a zádech a splívá jí to dohromady ... ono je těch ekzémů víc, Luky ten mívá ty ložiska, ale u něj to opravdu umím vysledovat potravou, u Kristý ne. Tak to jsem ráda, že máš po žlučníku klid, ty jo, kéž bych se taky dočkala, ale nedoufám 😅 a dělali ti ho laparkou, můžeš už jíst všechno? 😀 mám takový blbý dotazy, ale už mi to všechno leze na mozek, jíst nemůžu pořádně, nervy s dětma 😝

@ollski ať se ti děti brzo uzdraví 😒 😉 vy máte dvojčátka v rodině? 🙂 Kamarádka z jinýho tématu má dvouletou holčičku a v únoru čeká dvojčátka 😀

lada82
6. črc 2010

@krista

oba dva meli loziska, kulata - takove cervene/ ruzove vyschle penizky ekzemu hlavne na zadech (David jeste na stehynkach) + obcas cervene pupinky na tvarich...
zlucnik mi vzali laparkou uz pred 10 lety - jizvy nejsou skoro vubec videt, bylo to vse v pohode (lepsi nez porod 😀 ) -
mela jsem klid az doted, ted v cervnu jsem obehala vsechny lekare, protoze jsem obcas zvracela zluc... vysledek = nic mi neni, je to z nervu... 😠 zlucovody nastesti v uplnem poradku...

dagina
6. črc 2010

Ahojky maminy, jsem se nachvíli utrhla 🙂.
@kammka no mě se právě to srovnávání s generací našich maminek moc nelíbí, bo oni měli i trochu jiné priority než se třeba mazlit a povídat s kojencem či batoletem, hold byla jiná doba a fakt se to nedá srovnávat, si teda myslím já. Naše doba má také své mouchy, ale pořád lepší jak dříve.

@krista , počkej počkej, chceš snad říct, že děti s takto malým věkovým rozdílem také na sebe žárlí a řvou...???? Jsem měla za to že ne. Každopádně ta kniha zní zajímavě, kdyžtak si jí pořídím, zatím přelouskávám Respektovat a být respektován a to je také něco 🙄 .
Jinak tu reportáž jsem viděla také, ale např. ta mamina malé nedávala ani bavlněné punčošky, bylo to vidět pouhým okem, ale jinak ta holčička to měla hrozný, to jsme nikdy tak neměly ☹.
Linolu jsme též nemohly mít, ani lipobasi.
Krista, když jsi čekala druhé a malou jsi ještě kojila, bylo znatelné zhoršení ekzému???? Já jak jsem otěhotněla, tak se malé ekzem hodně zhoršil, ale zároveň v té době jsem právě začala podávat to Colostrum, takže těžko říct, mudr mi to nemohl ani potvrdit ani vyvrátit.
@lada82 hm, z toho astmatu mám také lufta ☹ ...

krista
6. črc 2010

@lada82 jo tak to si taky myslím že se mi to hodně pohnojilo nervama, i mě to jen tak ze srandy občas chytne 🙄 😝 ale jsem ráda, že ti jinak bylo dobře, já už bych se chtěla normálně najíst 😅

@dagina řekla bych že děti na sebe nežárlí nijak viditelně, ale co mi sama Dr. říkala - čím víc to drží uvnitř tím hůř a tím pádem mohla malá taky z toho dostat ten horší ekzém, já jsem jí vysvětlovala že Kristý Lukyho strašně miluje, že je to vyloučený, ale ona říkala, že každý dítě žárlí a jestliže to má uvnitř a nedává to navenek znát, tak je to možná ještě horší. Tolik stejných slov v jedné větě, no snad jsi mě trošku pochopila 😅 Já když jsem otěhotněla s Lukym tak mi ekzém úplně zmizel (ten můj) a Kristýnka ten svůj ještě díky bohu neměla, dostala ho asi až dva měs. po tom co jsem přestala kojit a pořád měla jen takovou tečku na obličeji, tak jsem ji zrušila UM na radu Dr. a dávala jen jogurty a sýry, pořád se to drželo v normě až v nějakým 1r. a 9měs. se to po jedné viroze rozjelo do šílených stavů kdy jsme nevěděli co dělat a to bylo každý den, stabilizovala se někdy až v 2r. a 1měs. a teďka to má zase a hodně zlý, snad to brzo zmizí, došel mi Skin-cap tak ho budu muset brzo koupit 😔 takže já jsem ti vlastně na tvou otázku neodpověděla, ale spíš bych řekla že za to může to Colostrum 😉