Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

najjulinka
20. dub 2009

No kočiar máme MARCO SKY LONGHORN - najkratší čo existuje. Rovnakú dlžku ma aj golfačový tandem Youpala. Vojde tak na struhaný vlas. Má 89cm , aj výťah má 89cm... Pred seba nič nedám v tom výťahu, na chrbát ruksak... Aj to tie ruksaky su spotrebný tovar, lebo ako sa rvem do výťahu vedla kočiara, tak sa mi utrhavaju remene... Výťah má šírku vo dverách niečo medzi 60 a 65cm (presne neviem, ale 60cm ešte vojde na šírkua 65cm už neprejde cez dvere), ale samotný výťah je trošku širší. Jeden roh, kde su tlačítka je skosený, takže nie je to uplne obdlžnik...
Minule som kupila 12litrov mlieka a som maturovala ako to naskladať do výťahu 😀 😀 😀
Ešte máme dole v kočíkarni Inglesinu Biposto - do zimy a pre 2 ležiace bába suprový kočiar. To som nosila jedno na rukách vo výťahu a druhé v golfáčoch.

najjulinka
20. dub 2009

No a ešte jednou rukou v tom výťahu držím to zadné sedadlo kočíka v uplnom kolmom sede, aby sme sa vopchali... A druhou držím gombík, inak tiež debilný výťah, lebo treba držať gombík až kým sa výťah nepohne, proste nestačí stisnuť a ide sa, ale stisnem a drží sa až kým zavrie vnutorné dvierka a pohne sa... 😒

ronie
20. dub 2009

najj-jak to máte s těmi dětmi-máte všechny z domova? Kristiánek a Lucinka jsou dvojčátka? Oni už jsou ale velký tak ťapou sami ne? To bych řešila těma dvojgolfkama a ergem(babyvak je blbost když to bude půlroční dítko), ty golfky jdou lehce složit ne? Tak bych jela tim výtahem se složenýma golfkama a ergem s dítkem na břiše, batoh na zádech(ten dáš potom na rukojet golfek,bys nebyla ověšená z obou stran) dvojčata si sednou do kočáru až sjedeš dolu a složiš kočár-jde to i s ergem na břichu 😉

najjulinka
20. dub 2009

Kiko bol u nás,a le už nie je... Momentálne je zostava Lucinka a Kristián a tento rok sa chystáme na dalsie mimčo z domova... Odhadujem, že bude mimčo, ale možno to až také mimčo nebude a bude mať okolo roka... Lucinka je dosť pozadu, ale už chodí. Nehrozí aby som golfky skladala... Nie je to len tak šup šup. Proste Lucku by som vypustiť ešte nemohla, lebo by došla po schody a pod... A držať ju a aj niečo stvárať by bola asi fuška... Mám aj popruhy - vodítka... Len neviem kam ju uviazať... aby nedosiahla na žiadne kvety čo su na chodbe a neliezla do schodov (schody ešte nezvládame vobec po vlastných u nej) a pod... Tie golfky Marco čo mám, tak aby tam mohla byť Domča, tak som si vypodložila takou doskou umelohmotnou (takže aj tu treba vybrať, ked ich chcem zložiť... No a vo výťahu okrem detí ešte držať 13kilové golfače poskladané.. .no dosť fuška... preto som si ich kupila, že vojdu do výťahu, inak by sme ostali len pri Inglesine...

najjulinka
20. dub 2009

Jáj n a žiadne bábo vpredu mať nemožem ked ten kočík tlačím, lebo by som už na ručky nedosiahla... aj tak som v miernom predklone pri tlacení... a neviem ako aj dole schodmi a hore schodmi by som vytiahla....... to som uvažovala, že Lucinku priviažem pred branou vždy a zatial vytiahnem kočík s dvoma detmi hore, pripadne dole... Len potom ten pohyb vonku a hlavne výťah doriešiť mi treba... som myslela, že sa tam s tými tandemovými golfáčmi vtrepem asi tak ako so solo golfačmi, ale nejak je v tom výťahu menej miesta 😅 Aj tým, že tie tandemové golfáče su aj vyššie... čiže sa doslova vtrepavam k nim... a neviem sa ani zohnuť ani nič pri nich....

najjulinka
20. dub 2009

OPRAVA: Momentálne máme zostavu Lucinku a Dominiku....
Kristián už u nás nie je...
Som ja ale polepetko 😅

ronie
20. dub 2009

tak ještě to jde tak: Ohrádka doma, děti do ohrádky, golfky svezeš výtahem a k zábradlí přiděláš zámken na kolo. Vrátíš se pro děti-dvě do ruky, jedno do nosítka..takhe bych to dělala já, mám podobnou zkušenost z baráku-5.patro bez výtahu 😉

ronie
20. dub 2009

pokud bude obava, by se nepokousali 😀 😉 tak každé dítě do nějaké jiné ochranné ,,věci,,(postýlka, cestovní postýlka, ohrádka atp...

ronie
20. dub 2009

jo a pak ještě jeden nápad po zkušenosti z domu bez výtahu-kočár sme taky někdy nechávali v autě před domem 😉 , ale to jde jen když se dá parkovat fakt přímo před barákem

miriamkac
20. dub 2009

Caute...jooooj ake brutalne kombinacie 😀 😀 😀 ....
U nas to uz vyzera dobre....kazdy po svojich dole aj hore schodmi (byvam v bytovke bez vytahu na tretom poscodi) 😝 ...takze preeeesne viem ako rozmyslate..... 😀 😀 😀
Tiez som kombinovala..... 😉 az som skoncila pri rieseni: vsetci naraz nech ich vidim....mala po svojich a chlapcov naraz na ruky (kocik som nechavala vo vestibule...)...takze ani posilnovnu som nepotrebovala.... 😀 😀 😀

najjulinka...badam, ze ste sa rozrastli....vam to ide.... 😀 😀 😀

najjulinka
20. dub 2009

no to máme kočikaren... hm... tak jedine 2 do nositka dajakého a jedno na ruky, lebo mi treba volnu ruku na ten gombík... 😀 😀 😀 Inak to je des... To aj iní susedia nadavaju ked nesu nakup.. .Predtým stačilo stisnuť a hotovo... Ale s nakupom v rukach človek tak vysoko ruku neudrží tak dlho, takže aj susedia sa musia vo výťahu zložiť a až tak stlačať gombík.... hrúúza... no a samozrejme aj volnu ruku treba mat na zamykanie bytu.... 😀
Inak svokra bývala asi na 9. alebo 11.poschodí.. .A došla raz domov aj s nákupom a výťah nešiel... Zložila dvojčatové golfáče, zavesila cez ruku, 2 deti pod pazuchu a nákup v taškách do ruky a vytrepala sa hore, ale odvtedy už nikdy nerobila velký nákup , lebo sa bála 😒
Inak aj mne sa pri Lucinke a Kristianovi raz stalo, že nešiel výťah... To bol des... oni ešte nevedeli sedieť ked som im to nakazala, ale pohyblivý boli až až.. .Som ich nevedela nabrať z kočíka na ruky... prvé ešte pohoda, ale druhé nie a nie... Kým som vyšla na tretie, tak už boli také zošmyknuté, že už som mala pocit, že ich okolokrku pomaly držím... obaja sa rehotali ako najväčšia sranda keby to bola... odomykanie dverí bolo čerešničkou na torte už.. .jak som vtedy s nimi dvoma cvičila už sa ani nepamatam.. a to sme mali len jeden zámo vtedy ešte, teraz už máme dva.......
Dala som ich do postielok a šup po nákup dole do kočíka.... Odvtedy bola klokanka v kčíku stále, že keby dačo, tak aby jedno bolo v klokanke.... až do doby kedy nepostáli na vlastných aspon chvílu...
Ronie a ako si ty vlastne zamykala a tak proste s dvoma detmi na rukach.. .a este ako ich skladať a priputavat do kocikov.... tieto ukony su s plnými rukami des.. .a s plnými rukami živej váhy si to ani neviem predstaviť......

ronie
20. dub 2009

jo tak za posilovnu už taky nějaký ten měsíc šetřím 😀 😀 😀

najjulinka
20. dub 2009

miriamkac nerozrastli, len vymenili kus za kus... 😉 😀 😀 😀 😀 😀
Presne na teba som aj myslela, že ty maš troch drobcov, resp. si mala, lebo trojročné dieťa už ako tako postojí a aj trolilinku na povel posluchne....
Dnes som si od kolegyne vonku požičala asi na pol hodiny chalana,a le ten už bude mať čoskoro 4 roky a to už je pohoda... To už ako tak počúva, rozumie všetkému.... no proste velkáč... ale trošku som trenovala, že ako s troma človek funguje vonku.. .aj cez cesty sme išli a tak proste...

Jáj a ešte s Kristinaom raz taká sranda... Vo výťahu Lucnka bola v golfáčoch a Kika sme trenovali aby vedel pekne postať vedla golfáča... a on sa mi v tej medzere nejak zosunul.. .proste padol... a ako na potvoru dole na prízemí sused čakal na výťah.. .ten ked otvoril dvere.... no asi mal z nas srandu... a tá sranda ešte len začala, ked som Kika z tej medzery začala sukať von... 😅 😅 😅 Tak trapne mi tam bolo vtedy.. .Neznášam svedkov v takýchto situáciach... 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

ronie
20. dub 2009

tehdy sem měla jen jedno dítko 😉 ale vypomáhala bych si těma nosítkama 🙂

miriamkac
20. dub 2009

najjulinka tak ja som s chlapcami "vybabrala":....ked som ich niesla oboch do kocika, najskor som posadila toho do zadu (mam tandem)....potom toho do predu, rychlo priputala a potom dopriputala toho vzadu... 😝
A ked som robila nakup, brala som si ruksak....na chrbat.... 😉 a tasku od kocika na pleco...vyzeralo to hrozne ... bola som ovesana, no mala som volne obe ruky...co je veeeelmi podstatne...to vies aj sama... 😀

ronie....teraz mi posilnovna skoncila a zacala atletika....sprint... 😀 😀 😀 a hlavne ked chalanom dam von odrazadla motorky....tak to mas vidiet ako po nich trielim.... 😀 😀

najjulinka
20. dub 2009

miriamkac, ta moje ked už akože v kočíku sedeli, tak ja som ich musela lámať... boli napnuté jak dosky... jednou rukou som ich držala a druhou zatlačila na panvovu kost na booky či ako to mam nazvať.. prost enech sa zlomia... hlavne Lucku tka som musela... to aj dne občas vzdávam s nou... normálne ju necham chvilu a potom druhý pokus.... no zvádzame proste boje... ale ževraj mna tiež bolo treba lámať... že tiež ked som dačo nekcela, tak som bola jak doska rovná napnutá..... Lucku som ešt ena nočnik nezlomila..... proste nekce a hotovo..... Jaká je malá, tka taká pevná vie byť.... a najlepšie ak do toho začne zapájať aj kusanie a štipanie a ťahanie za vlasy... a to už reveme obe.... 😢 😀

sasiki
20. dub 2009

najjulinka, ale sa vám tá rodinka rozrastá 😉 😀 😀 😀

najjulinka
21. dub 2009

No dnes som obzerala, že kam Lucinku prichytím vždy ked sa s kočikom potrepem hore alebo dole... Som myslela, že okolo zabradlia schodoveho, ale to asi nebude ono... Ale oproti brane je lampa a tá sa mi pozdáva viac... len nech neprší a nie je blato, lebo t kým zídem dole, tak možem iť hore Lucku prezliekať... Keby sa tak chcela doma ukladať do postielku ako sa vonku na zem ukladá, že "haji" 😅

jarunka1
24. dub 2009

Ahoj holky, nedávno jsem se vás ptala na radu, mám 14-tiletou, 5-ti měsíční dceru a jsem těhotná - malá bude mít 13 měsíců.Rozhodli jsme se, že si to necháme. Včera jsem byli na očkování u dětské doktorky a ta mě tak vytočila -vpodstatě mě poslala i se sestřičkou rovnou na potrat - prý jestli chci, aby malá říkala někomu jinému mamo, že rok je nejhorší věk a odnese to všechno ona, protože mimino se nedá ošidit a tak. No říkám, tak mě vykolejila...

krista
24. dub 2009

Jarunko já už ti psala do druhého tématu, jsem ráda, že jste se pro miminko rozhodli, na nikoho nedej, kdyby si si ho nenechala možná by si na něj potom často myslela a vyčítala si to... takhle věř, že litovat nebudeš, i když to bude záhul ze začátku, pak ti to vynahradí 🙂

Najjulinka to je krásný, že si berete dětičky z dětského domova 😵

A obdivuju vás co chodíte s dětma pěšky po schodech, šla jsem párkrát protože nám tady často nejezdil výtah, do 8. patra - s dítětem, s nákupem, s přebalovací taškou a myslela jsem že zdechnu 😝 😅

sasiki
24. dub 2009

ja som išla na tretie a myslela som, že zdochnem. Niesla som len Sašku a bruško 😝

jarunka1
28. dub 2009

Ahoj holky, prosím, když jsem se ptala na radu, psala jste mi některá, že máte 2 děti po sobě a 16-tiletého syna. Chtěla jsem se zeptat, když jste se rozhodovali, zda si druhé mimi nechat, neměla jste výčitky, že na syna nebudete mít čas? A jak to nesl on?

krista
29. dub 2009

Jarunko já teda nemám zkušenosti, ale kolikrát si myslím, že takový 16ti letý klučina už moc nestojí o to aby ho maminka opečovávala 🙂 určitě je potřeba snažit se vymezit čas s každým dítětem, aby se některé necítilo odstrčené, popř. si o tom popovídat. Já teda nevím jestli bych ty výčitky měla nebo ne, fakt nemůžu porovnat.

najjulinka
7. kvě 2009

Tak neviem ale asi som prišla na to ako sa budeme prepravovať ked bude dalsie bábo. AK uvažujem, že dalsie bude mladšie ako Domča.
Takže Kočík Marco Sky Longhorn bude len na prepravu výťahom. Budu v nom sedieť Lucinka a Dominika, tak ako sedia aj dnes... A to najmenšie snad ozaj bude malilinké a nejak ako mača ho budem asi v zuboch držať 😀 😀 😀 No nie.. .Proste dajak ho budem musieť držať... Zídeme dole... V kočíkarni mám kočík Inglesina Biposto, dám do neho to malinké. Preložím Dominiku do neho. Znesieme sa dole po schodoch pred bránu - cez prednú bránu, tam su kolajničky a na Inglesinu sú dobré. Odparkujem kočík a vrátim sa po Lucinku, ktorá celý čas bude v kočíku Marco priputana a zídeme dole po vlastných a možme ist.. .Inglesina sa dá pekne jednou rukou kočíkovať a Lucinka za ruku, alebo na obojku už pekne pošlape... 😉 Cítim sa ako génius... Normálne ma osvietilo z ničoho nič, že ako to vyriešiť... 😉
A ked pojdeme späť domku, tka vyjdem s Lucinkou, posadím ju do Marca , ktorý nas počká v koikárni, priputam ju a pojdem sa vytrepať hore s Inglesinou s detmi a zas Domču preložím do zadu do Marca a to maé mača dajak do zubov... 😉 😀 😀 😀
No som prost egeniálna 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 Fuuu.. No bude to riadna sranda... Ked teraz som spotená jak myš, tak už budem mokra ako zo sprchy... Ale nevadí, však sranda musí byť...

sasiki
7. kvě 2009

juli a nepremýšľala si aj nad vodítkom pre dieťa??? Znie to otrasne ten názov, lepšie by bol popruhy, ale možno by sa ti na Lucku hodili, ak budete mať doma ďalšie mimi.

najjulinka
7. kvě 2009

Voditka mám. Ak bude treba, tak použijem.. .Jasne... Ja som kupila ešte pred rokom, rátam s tým, že sa zídu. 😉 Ja to volam obojok 😉

sasiki
7. kvě 2009

alebo nahovor manžela, aby doniesol pár krát väčšiu výplatu 😀
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2461635
alebo na to marco:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=2306653
😀 😀 😀

sasiki
7. kvě 2009

no pekne si to pomenovala 😀 😀 😀
ale určite to zvládneš tým výťahom, moja svokra mala 4 chalanov rok po roku a zvládla to. A to nemala ani dvojkočík 😉

najjulinka
7. kvě 2009

Buggypod je dost o nicom... Sklopený zabere až 15cm miesta... To je viac ako ja vo výťahu potrebujem pre svoju osobu 😒 Proste drahá a nespratná záležitosť...
Ten PP je suprový... Ale as koli dvojročnému decku už kupovať nebudem... A manžel momentálne nezamestnaní, takže výplatu nenosí žiadnu 😝 😀 Ale čo mám Inglesinu Biposto, tak stačilo by dalsiu korbu a dá sa, alen potom je ten kočiar aj široký, ale podvozok mám stavaný na 4 deti, takže by sa dalo,a k by náhodou... 😉 Co mi trošku vadí, že Lucinka nevie sedkať pri nohách bábätka... Chcela som s nou tak ist, lebo som potrebovala s nou výjst len pred blok na ihrisko.. .proste blízko... a ona tonevie.. .ona proste by mi Domču prilahla... A skusala som viackrát,a le ona zo samej lásky by Domču najradsej pripučila, rozpučila ona tam proste kce s nou "haji" 😀 😀 😀

sasiki
7. kvě 2009

no šak to, tie prachy 😒 my nemáme ani súrodenecký kočík, tak kočíkujeme buď spolu, alebo chodí Saška pešo. Ale keď som potrebovala, tak chvíľu usedela pri Adamkových nohách (to sme mali ešte štvorkombináciu), ale dlho ju to nikdy nebavilo, treba skúšať ďalej, možno raz......... 🙂