Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

berryl
22. črc 2010

@majatob ahoj
@kaleilah juj tak to muselo být něco, nejhorší je když hlava bolí a malý začné mít povídavou 😀

no holky musíme taky všechno rychle udělat abychom to do porodu stihnuli a navím platit hypotéku a byt ve kterém bydlíme dlouho fin. nezvládneme

kaleilah
22. črc 2010

@majatob ty čekáš mimčo? 🙂

Jak kdy, někdy sourozeňák, zuza chodí už sama, někdy ady v šátku a každýho z jedný strany za ruku, někdy golfky na dana a ady v šátku a zuzka jde sama..podle nálada a kam jdeme

@beryl budete mít teda makačku...Hypotéka je humus, já bych jí chtěla vyplatit, tak za 5 let, jestli se mi povede našetřit ☹ jo a povídavá je u migrény v poho, horší je fňukací a vzekací, ale Ríš vypadá jako hrozněj smíšek a pohodář, ten se určo nevzteká 😀 Dany byl stejnej, do roka šílený zlatíčko a teď tenhle rok je docela za trest 😅

kaleilah
22. črc 2010

Já jsem debil, mám na zápěstí bouli jak hrom a bolí mě ruka, jsem si zavřela ruku (zápěstí) do lednice, no chápete to? 😀 😀

majatob
22. črc 2010

@kaleilah jj, ale jeste nevim presne kdy 😀 nekdy na konci brezna 😀 ono jestli bude Bibi jak Tobik, tak budu mit novorozene, nechodici rocni a Tobika, kterej uz je v pohode, ujde hodne a pekne posloucha, ale kdyz budem treba spechat, tak nevim jak na ne... skejt za tandem by asi vypadal dost blbe, co? 😀

kaleilah
22. črc 2010

maji já budu mít od září ještě jednu hlídací a taky hodim za tandem skate 😅 nebo před tandem 😅

kaleilah
22. črc 2010

@majatob a to jste takhle plánovali? 😀 😀

majatob
22. črc 2010

@kaleilah ty jo, ty ses blazen, ale ja se po hlidacich koukam taky 😀 😀 😀
jo planovali, mela jsem pocit, ze se dvema nemam co na praci 😀

kaleilah
22. črc 2010

maji takhle tomívám já taky, že pořád potřebuju mít co dělat.Jsem psala že dvě jsou o ničem, když jsem měla jen zuzku a danyho tak to byla nuda

majatob
22. črc 2010

jeje, ja je necham chvili o samote a ten hlupacek co si rika BLACHA VEJIKEJ rve sve sestre prsty hluboko do chrtanu a ma strasnou radost z toho, ze se ji z toho navaluje 😀 😀

kaleilah
22. črc 2010

😀 😀 dandoš mi právě vlítnul do ložnice, kde spala ady, rozrazil dveře a kříčí ÁÁÁÁďááááááá, 😠 😠 😠 😠 😠 grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

krista
22. črc 2010

@andu takhle jsem to myslela 😉 tak je to psané jako Sourozenci bez rivality, to se mi opravdu dobře četlo, táhlo mě to jako dál, ty "děti z nebe" se mi zkraje blbě četli, protože se pořád jen opakovalo a nic z toho, ale už jsem přečetla přes 200 stran a líbí se mi to 🙂 zatím bych to tedy stavěla na první místo @dagina, ale to jenom protože je to teď v naši situaci cennější, ty Sourozenci mi taky moc pomohli, ale "jen" co se týče sourozeneckých vztahů mezi dětmi a já v našem případě spíš potřebovala pomoct se vzdorem a tohle se zaměřuje opravdu cíleně na ten vzdor, jsem odhodlaná ty věci dodržovat a uvidím jestli to ponese ovoce.

@berryl tak vám držím palce, ať vám to jde od ruky!!! 🙂

@kaleilah já to celkem chápu s tou vaší baterií, u nás je to stejné, člověk totiž na tom maká tak dlouho až se mu to zhnusí a i blbá prkotina na pár minut stojí hodně přemlouvání 😅 dokonce v té knize trošku radí i jak mluvit s chlapama jelikož tam zastávají názor že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše 😀 že prý na obě dvě pohlaví se musí jinak, stejně tak že máme jinak mluvit s chlapci a jinak s holčičkama 🙂

@majatob vítej, už se těším na ten profil 😀

majatob
22. črc 2010

@kaleilah to mi dela Tobik furt, jak vidi Bibi, ze spi, tak leti k ni, zacne do ni stourat a "Bibi, távej!!!" (vstavej) 😀

jituskak
22. črc 2010

Maja, nakouknu a co vidím... gratulace veliká, i když pro mě představa děsivá. moc tě obdivuju!!! a peg perego dělá kočár i pro 3 děti 😀
http://www.spuntik.cz/peg-perego-triplette-sw-2...
😀

majatob
22. črc 2010

@jituskak nekde jsem videla bozi trojsourozenak 😀 zkusim ho najit a dat sem odkaz 😀

majatob
22. črc 2010

nekde byl aj na fotce se trema ruzne staryma detma, ale to neva 🙂 http://adventurebuggycompany.com/triplebuggy.htm

jituskak
22. črc 2010

@majatob no, ty jo🙂 to je masakr. to musí být náklad. ale snad mají těřiště dobře rozvržený 😉

majatob
22. črc 2010

@jituskak taky by me zajimalo jak se s nim jezdi 😀 a jestli vubec jde vytlacit do kopce 😀 dole na te strance jsou ruzny varianty tak jsou aj to tri ruzne stary 🙂

smardik
22. črc 2010

@majatob ten kočár je teda bomba, já snad půjdu do třetího 😀 😀 😀

majatob
22. črc 2010

@smardik ja su do neho taky zamilovana 😀 ale kvuli nemu jsem do toho nesla 😀 😀 😀

jituskak
22. črc 2010

no, já bych do toho neěla, ani kdyby byl ze zlata 😀

krista
22. črc 2010

@majatob a už to ví rodina? Co na vás říkají? 😀

majatob
22. črc 2010

@krista jeste ne, az bude potvrzeny srdicko 🙂

krista
22. črc 2010

@majatob a co myslíš, jaký budou reakce? Na nás už prvně čuměli dost divně 😅

majatob
22. črc 2010

@krista no na prvni byly hodne bourlivy, druhy vzali vsichni v pohode, s tim se pocitalo a ted si asi opet vyslechnem prednasku o nezodpovednosti 😝 😝 😝

krista
22. črc 2010

Jo tak u nás jen to druhý vzali jako že: "Ty si dáš" 😝 gratuluju nebo tak něco podobnýho to jsme měli akorát od přátel 😝 😉

berryl
22. črc 2010

holky potřebuju poradit už pomalu koukáme po kuchyni a spotřebičích, jakou máte troubu? chtěli bychom vestavěnou, samostatný spodní ohřev a samostatný horní ohřev, koukám na bezpečnostní prvky kvůli dětem (chladnější dvířka 50 - 40 st., pojistky proti zapnutí, otevření - to se dá ale nějak pořešit), chci výsuvy nebo vozík, za kruhové topné těleso se zlobit nebudu, za desky eco clean, katalýzu nebo pyrolýzu taky ne.. i když.. a ráda bych zápustné knoflíky a obrázky kolem knofíku na panelu trouby, abych na ně viděla. Nemám ráda dotykové ani jiné ovládání přes displej.
Jo a jestli máte myčku tak jakou fakt děkuju

berryl
22. črc 2010

u nás bylo první dítě taky bouřlivé, nedařilo se měli jsme jít na to umělé a pak se stal malý zázrak u druhého měli rodiče otevřenou pusu, ale jen pár minut a pak jim to došlo a už se radovali. Kamarádi to vzali v pohodě všem jsme řekli, že jsme to tak chtěli, tak neměli žádné blbé kecy :o)

berryl
22. črc 2010

ty jo ten kočárek pro 3 děti bych teda neuvezla mám celkem slabé ruce
já mám koupený jane powertin, tak snad budu spokojená

jituskak
22. črc 2010

holky, možná blbej dotaz, ale šimonka jsem nekojila a mlíko se mi spustilo až po porodu. ale ted už mi normálně teče skoro samo. neznamená to doufám, že budu brzo rodit???

berryl
22. črc 2010

@jituskak mi mlíko pomaličku ubývalo a pak jsem opět otěhotněla a mám ho zase zpátky, není ho moc, škoda že ho malý nechce
¨ptala jsem se mudr a prý to je ok