Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

berryl
22. črc 2010

@jituskak krásné jméno Šimonek se nám líbí 🙂

jituskak
22. črc 2010

ale já mlíko u šimonka neměla od 6 ti týdnů, takže tím to nebude

berryl
22. črc 2010

@jituskak aha já si myslím, že to nevadí, ale raději se poptej

majatob
22. črc 2010

@berryl ja mam taky powertwin a su spokojena 🙂

andu
22. črc 2010

@jituskak : Já myslím, že to brzský porod neznamená 😉 Mlíko jsem neměla od Amelinčiných cca 3 měsíců a už ho zas mám 😝 Ne teda moc, ale mám...

@majatob...hehe, úplně vidím, jak na tebe čumí lidi v MHD 😀 Ale tak za rok už bude Tobík chodit v pohodě, ne??

majatob
22. črc 2010

@andu on uz ted ujde hodne, v kocaru ho vozim uz minimalne jen kdyz jsme venku pres odpoledni spani a nestezuje si 🙂 takze k vanocum dostane skejt a nazdar 😀

andu
22. črc 2010

@majatob : Jojo, to ho určo nadchne víc, než kdyby ses snažila ho ve 3 letech nacpat do kočáru 😉 I když kdo ví... Jsem sama zvědavá na Ameli, jak to v prosinci vůbec bude... Nicméně na toho půl roku minimálně ten dvojkočár prostě chci!

majatob
22. črc 2010

@andu uvidis, ze aj kdyby predtim uz pekne tapala, tak jak nalozis mimi do kocarku bude chtit taky 🙂 ja bych se bez dvojkocaru ze zacatku asi neobesla 😅

berryl
22. črc 2010

@majatob já jsem ti vlastně psala o radu s powertinem že ?

lada82
23. črc 2010

ahoj holky, ten trojkocar je mazec 🙂)

@majatob gratuluji a obdivuji...

my treba dvojkocar meli jen pujceny a nevyuzil se, Davidek od toho roku a pul do kocaru vubec nechtel a v podstate od te doby porad tapal, jen pro pripad nutnosti zrychleni jsme nakonec meli na X-Landeru skejt... taky po narozeni male prestal pres odpoledne spat... 😔
Betka chodi asi 2 mesice a uz taky v kocaru nehodla byt, ja se z nich zblaznim 😀 uz chodime ven vetsinou bez niceho, i do autobusu - lepsi nez ten jekot v kocaru ... a nebo bereme motorky...
kazde ditko je jine 😲

smardik
23. črc 2010

@lada82 fakt každé dítko je jiné, my bychom bez dvojkočáru být nemohli TOm se pořád rád vozí-on jeden den v kočáru řve a nechce v něm být a jen chodí a další den ujde 10metrů a konec a už nastupuje do kočáru, fakt jak na houpačce. máme phil a teds a spokojenost,ten kočár pro tři od maji je fakt bomba ale nechci ho vyzkoušet v praxi 😀 😀

lada82
23. črc 2010

@smardik
synovec se nehnul z kocaru do 3 let, a i v nem spaval... uz se tam vubec nevesel, ale furt v tom jezdil 🙂
a ti moji dva raubiri jako na potvoru nechteji !!!

smardik
23. črc 2010

@lada82 mi malý chodí ja kdy, záleží na náladě ale kočár prostě potřebuje a myslím si že ještě dost dlouho bude

gumkacka1
23. črc 2010

no divčence, obdivujem vás. Ja mám 13 mesačnú dcérku, tiež sa pohrávame s myšlienkou na druhé dieťa, ale akosi mi chýba odvaha, že či to zvádnem. Keby sa zadarilo, tak Lucka by mala okolo dvoch rokov, keď by sa jej narodil súrodenec. Len ona je také neposedné, živé dieťa. Celý deň behá a nezastaví sa. Neviem, ako by som pri nej zvládala tehotenstvo, keďže pri prvom som bola strašne unavená, stále sa mi chcelo spať a o nevoľnostiach ani nehovorím. Momentálne mávame také dni, že mám dosť aj jedného dieťaťa, vtedy si poviem, že by som určite dve malé nezvládala. Máte niektorá prvé dieťa náročné - hyperaktívne? Ak áno, ako to zvládate?

smardik
23. črc 2010

@gumkacka1 já se nudím jak jede třeba Tom k rodičům a mám jen jedno dítě 😀 😀 😀 fakt to ještě chce to třetí ale finančně to ted nejde a ještě chvíli nepůjde

kaleilah
23. črc 2010

@gumkacka1 Daniel je hyperaktivní, potvrzeno i doktorkou 😀 Ale v pohodě, sice lítá jak zrubka, skáče mi z oken dolů-neště stí vevnitře vyleze si na parapet a ksáče na sedačku,pořád má boule, neposedí, ale dá se to zmáknout v pohodě 😀

Lada28 ty jo tak to ti závidim, že takhle ťapkaj. Dany mi nechodí, teda jo, on by chodil, ale nechce za ruju, neposlechne a bojim se že by m vlítnul do silnice. Jediný možnost je, že si vezmu ady do šátku, a z každý strany jedoho za ruku. když jdu s kočárem tak každou chvilku chce dany nahoru na ruku nebo do kočáru. když je beru na pěšo tak vidí že mám ady v šátku a vzít ho nemůžu a jde, ale kolikrát mi hází hysteráky, válí se po zemi a buší pěstma 😅 a poslední týden zase chce dolů z kočáru, po 5ti metrech nahoru, po 10 metrech dolů a po 5 dalších ušláplých metrech nahoru a po necelývh 10 metrech v kočárku kdy řve dolů většinou nervy povolí a dostane jednu přes prdku 😝 😀

bloumik
25. črc 2010

Ahoj holky,

jak se máte? Jen vám jdu sdělit, že jsem našla naprosto geniální sourozenecký kočár, ale sakra drahý. 🙄 ☹ Je to tento http://www.kocarky.cz/kocarek-baby-jogger-city-..., tak abyste taky mohly obdivovat. 😉 V úterý ho uvidím naživo, třeba nakonec vyměkne i manžel. 😅 Zatím se zasekl na ceně, no není divu, vychází dráž než naše Teutonia... 😒

majatob
25. črc 2010

jejda, jeste ze mam doma dva klidny andilky 😀

smardik
25. črc 2010

@bloumik vypadá super

@majatob ty jsi pro mě nebezpečná, začínají mě honit nápady na třetí dítě 😀 😀 😀

majatob
25. črc 2010

@smardik 😀 😀 😀 to me tesi 😀 😀 😀

smardik
25. črc 2010

@majatob ale manžu ne 😀 😀 😀 ale nehrozí to protože spolu nespíme, manža nějak nemá o sex ted zájem ☹ doufám že je to jen tím stresem co ted je

eeefffaaa
27. črc 2010

Ahoj holky!! vcera jsme zjistila,ze jsem tehotna...jsme z toho dost zarazena a nejsem z toho nadsena...druhe dite jsem chtela nejdriv za sedm let,pritel je strasne nadseny,ale ja tedy ne...jak to zvladate vy s detma takhle brzy za sebou???ja mam z toho desnej strach,protoze syn je od malicka strasnej na nocni spani a i v noci se treba neustale budi,prave proto kdyz vim jaky to bylo se synem mam strach jak zvladnu dve jestli to bude to same...navic jsme meli v planu prestavet a ted z toho asi nic nebude...povzbudte me prosim 😅

eeefffaaa
27. črc 2010

majatob uplne koukam,ze cekas treti,divala jsem se na albicko kdyz si cekala holcicku a uplne si me teda ted vyrazila dech 😅

jituskak
27. črc 2010

@eeefffaaa vždyť davídek má už rok 😉 to bude v poho. mě amlej teprve ted začal chodit. ale jako že už ho ani nenapadne lézt po kolínkách. prostě má nožičky. konečně. taky jsem z toho měla hrůzu. jako na rovinu říkám, že tohle těhu pro mě není žádná prdel. jsme pořát moc unavená, pořát mě hrozně všechno bolí. dokonce mám i tušení, že to nevydržím do konce a budu rodit dřív. ale dneska jsme začala vatahovat věci po Šimonkovi a jsem zase nějak roztála🙂 no co nám zbývá že 😀
ale úplně chápu, jak ti je. já už se tomu směju. ale nabrečela jsme se dost ☹

kaleilah
27. črc 2010

eeefffaaa super zprááva, gratuluju. Tak v první řadě, neboj, zvládnete to. 😀 Davídek bude mít souroznce, přes den kolem něj bude lítat, bude ti podávat plínky, ubrousky, tlačit kočár a večer bude z míma tak vyřízenej, že padne do postýlky, ani nebudeš vědět jak. 🙂

Náhodou děti takhle po sobě jsou ooobr výhoda, už jen kolikmísta ušetříte, nebudeš muset xlet skladovat krabice s oblečení, protože spoustu věci využiješ na druhý mimčo. Kočárek taky, takže to šetří i peníze. Navíc představ si, že třeba za 5 let by jste chtěli jet někam na pořádnou dovču, Davča už by byl velikej, a vy y jste nemohli, protože bys byla těhule neo měli zase novoška a s tím se nikam moc jezdit nedá. Pak i třeba tábory a podobně, děti budou spoustu těchle aktivit mít spolu, tak se jim nebude stýskat po mamince, protože na to budou dva. Taky se můžeš rychleji vrátit do práce, takhle půjdeš třeba za 4 roky, kdybys měla druhý později, může se stát, že bys otěhotněla když by byly Davídkovi 3 roky, pak další 3 roky doma a mezi lidi bys šla za 6-7 let a to je hrozná doba 😀 Já vidím samé klady, a ten podstatnej je i to, že za 7 let už by to třeba nemuselo jít tak snadno...Buď ráda, že se to povedlo a pak nejste za několik let vystresovaný, že nemůžeš otěhotnět a neříkáš si že já nezačala dřív. A kdyby si tělo myslelo, že to nezmákneš, tak ti druhý mimčo nedá. Všechno má svůj důvod. Taky za 7 let by byl davídek prvňáček, to bys měla mnohem těžší, prvňák potřebuje spoustu času, učení, úkoly, první písmenka.. a do toho uřvaný mimino, který tě v noci nenechá vyspat, v šest ráno by jsi vysílená padla, za půl hodiny by tě budil budík, odvést Davídka do školy, vzbudit konečně spící mimino, hodit do kočárku, a pak kojící mozek nějak zmátořit aby počítal se synátorem úkoly? nemyslitelný 😀 😀 😀 😀 Ne, trošku přehánim, ale opravdu, neboj se toho, a buď spokojená maminka

jituskak
27. črc 2010

@kaleilah ty jsi skvělá. nechceš mi poradit, kde brát tolik pozitivní energie? ale jenom ta tvá reakce mě ohromně povzbudila, opravdu 😉

kaleilah
27. črc 2010

@jituskak jsem vyspinkaná do růžova, odpoledne jsem si chrupla s dětma -naučila jsem si je spát všechny najednou, tak tomám pozitivní energie až až 😀 😀 😀

eeefffaaa
27. črc 2010

jituskak no prave mam strach jak vubec zvladnu tehu...mam sice vedle sebe pritele,kterej maximalne pomaha,ted v noci uz ani nekrmim kdyz je malej vzhuru uspava ho on,je s nim treba od 1 do 3 vzhuru a v pet vstava...v tomhle mam oporu maximalni,doma mam mamku,protoze bydli dole,my nahore,ale stejne,budu urcite desne utahana a lehnout si nebudu moct jit...

kaleilah naspala si to fakt krasne 😵 az jsem tomu uplne uverila a musim se spoustu veci souhlasit,teda skoro se vsim 😀 ja puvodne druhy nechtela vubec,pritel jo a je ted uplne nadsenej...ja totiz jeste ani nepracovala,s Davidkem jsem dodelavala posledni rocnik vysoke...Davidek byl planovany,o toho jsme se pokouseli skoro 4 mesice a ted se nam to jednou zvrtlo a hned tohle 😅

eeefffaaa
27. črc 2010

kaleilah ja vubec nechapu jak muzes zvladat tri deti,takhle brzy po sobe...jako fakt pro me je to neco nepredstavitelnyho...to vsechny byly planovany??

kaleilah
27. črc 2010

@eeefffaaa tak v první řadě všechny 3 nejsou moje 😉 Holky co mě znají to už ví, psala jsem to as 3 stránky dozádu, že zuzka je vietnamka co hlídám. Ale hlídám jí od jejích 3 měsíců začala jsem hlídat kdyžjsem byla ve 3tím měsíci těhu s danýskem. Ale píšu že je moje,protože jí mám každý den, včetně víkendů, svátků, vánoc, prostě opravdu každý den, rán od 8-9 hodin večer do 20 hod, takže 11hodin denně. V září mi přibude ještě jednou vietnamčátko, 5ti měsíční holčička, už se hrozně těšim 🙂 Hlavně od áří budu chodit na školu, dálkově na VOŠku , takže pátky a soboty se o všechny bude starat manža a to je dokonalý představa. Už ho vidim jak patlá kašičky 😀 😀 no aspoň si mě začně konečně vážit 😀 😎

Jinak daniel byl plánovanej, vysadila jsem prášky v lednu, předmaturou, ale zadařil se až za rok. Když se pak narodil a já jsem zjistila, že batole a novošek jdou zvládat úplně v klidu, tak jsme se rozhodli, že do toho půdeme hned znova. Otěhotněla jsem když bylo danymu asi 5 měsíců. včera jsem si dělala těhu test, páč jsem to po porodu dostala poprvé v červnu a teď zase nic, ale naštěstí negativní..teď bych další nedala, když bude ještě v září mimčo a mě čeká škola. Ale do budoucna se chci rozrůst minimálně jednou, optimálně dvakrát 😀 😀

a vidíš, ještě jsi nepracovala, tak aspoň nebudeš tak dlouho doma, ten rok navíc už tě nezabije a leší jeden rok než třeba 3 😉