Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

editah222
1. srp 2010

@smardik tak s tím bych problém mít neměla, vážím o dost víc než ty 😉 Phil a Teds se mi nelibi, to spíš ten Icandy pear, jen ta cena ☹

smardik
1. srp 2010

@editah222 🙂 🙂 chce to vyzkoušet, ten icandy vypadá dobře 🙂, my jsme naštěstí s philem spokojeni a jen lituju že jsme ho nepořídili hned, ještě jsem uvažovala o jané původně

editah222
1. srp 2010

@smardik já ted budu jezdit od obchodu k obchodu a osahávat všechny sourozenecké kočárky které potkám 🙂

majatob
1. srp 2010

@dagina taky se mi ten cervenej libi 🙂 Tobik uz chodil bez kocaru a jak se mala narodila, tak zase potreboval jezdit 😉

editah222
1. srp 2010

Ten Easywalker je užasný! Sezení vedle sebe je pro děti asi nejpohodlnější, na nákupy s 2 dětma snad taky nebudu muset. 🙂

smardik
1. srp 2010

@editah222 😀 😀 😀 já musím říct že v Ostravě jich teda moc není k vidění, ale ten easywalker jsem viděla a je krásný jen se mi zdáli korbičky strašně úzké a pro nás by byl kočár vedle sebe nepraktický takže jsme zamítli a jak vidím ted Toma dobře jsem se rozhodla pořád by Honzíka otravoval, dneska dostal po hlavně pokličkou ale jinak dobré 😀 😀 😀 😀

majatob
1. srp 2010

@smardik ostrave ve dvojcatkach myslim docela vyber je 😉

smardik
1. srp 2010

@majatob jak jsem tam byla moc toho zrovna neměla, na stránkách jich má hodně to je fakt ale v reálu u ní vidět všechny nejsou

majatob
1. srp 2010

@smardik no vsechny urcite ne, to mas pravdu 🙂

uz jsem si vzpomnela, kde mam ulozeny fotky s nacvaklou autosedackou, akorat zas pro zmenu nemuzu najit tu flashku 😀

bloumik
1. srp 2010

Čus,

jen moje troška do mlýna...iCandy jsem viděla naživo a teda mně hodně vadí (stejně jako u PT), že je ta sedačka dál ode mně níž než ta blíž ke mně. Když se vžiju do mimina, tak se mi to prostě nelíbí.
Powertwin je krásný kompromis - cena, váha, uspořádání, výbava atd.
U PT mi taky vadí, že nemá zpevněná záda pořádně, ta přidavná sedačka je krapet pseudo sedačka...ale chápu, že někomu vyhovuje. 🙂
A ten baby jogger...to je ten "plasťák", jak jsme tu psala. 😅 A jako za tu cenu fakt ne. Byť má stejně jako PT výhodu možnosti přestavby na jednokočár. To raději jako jednokočár použijem naše PP Pliko P3. 🙂

berryl
2. srp 2010

já mám holky tento

berryl
2. srp 2010

ten metrix jde úplně do lehu právě ho tu mám vedle sebe, alee zřejmě do lehu nepůjde na kočárku, protože by vadil sporťáčku co jsem pochopila

berryl
2. srp 2010

našla jsem foto jedné maminky kočárku s vložnou taškou a s autosedačkou

majatob
2. srp 2010

my davame autosedacku na tu predni sedacku a pak se vzadu vyspi v lehu aj starsi 😉

berryl
2. srp 2010

holky možná úplně hloupy dotaz, ale když se mě někdo zeptá ve kterém týdnu jsem počítá se to podle MS nebo podle toho ult ve 12tt to se mi totiž termín posunul o 5 dní dopředu? děkuji

berryl
2. srp 2010

@majatob aha to je dobré, no nějak to pak budu muset pokombinovat snad je někde nevyklopím

berryl
2. srp 2010

@majatob tu vložnou tašku zatím nemám uvažuju zda ji vůbec kupovat?

majatob
2. srp 2010

berryl a doktorka bere kterej termin, ja jsem mela utz termin vzdycky asi o 14 dni driv, ale doktorka pocitala ten podle ms 🙂
a ono prave kdyz tezsi dite sedi vzadu tak je ten kocar jednodussi na ovladani a stabilnejsi 🙂 my tak chodime aj bruslit a bez problemu 🙂

majatob
2. srp 2010

@berryl ja jsem nemela matrix, tak zalezi na tobe 🙂

editah222
2. srp 2010

@berryl mě se termín posunul podle UTZ dokonce o 12 dní a všude říkám termin podle UTZ. Mám to tak zapsané i v těhu průkazce 🙂

Včera se manžel díval na toho Easywalkera a moc se mu líbí. Vypadá to, že si na podzim uděláme výlet do Ostravy na kočárky. U nás mají strašně malý výběr.

berryl
2. srp 2010

@editah222 aha tak já mám v těhu průkazce jen ten termín podle MS 😲

editah222
2. srp 2010

@berryl Já mám v průkazce (na první straně) 2 termíny porodu a počitání týdnů doktor přizpůsobil termínu porodu podle UTZ, je to prý přesnější, hlavně vzhledem k tomu, že jsem po porodu menstruovala jen jednou 🙂

majatob
2. srp 2010

@editah222 hele, ze my jsme se uz potkaly na nejake diskuzi? ale marne vzpominam na jake... 😕

majatob
2. srp 2010

ja jsem rodila vzdycky spis na ten pozdejsi termin podle ms, ale mela jsem uplne vzorny 28dnovy cykly pred otehotnenim 🙂

editah222
2. srp 2010

@majatob taky mám ten pocit 🙂 Ale nevzpomenu si kde, už tady šaškuju asi moc dlouho a zapojuju se do moc diskuzí 😀 Musim si to užit dokud mám jen jedno dítko 😉

editah222
2. srp 2010

@majatob Já mám termín podle UTZ o 12 dní později. Podle MS bych měla rodit 13.2. a podle UTZ až 25.2., ale ono to je stejně asi jedno, miminko si vyleze kdy mu se bude libit.

majatob
2. srp 2010

@editah222 ja uz asi vim 🙂 pred druhym porodem jsem psala do prostejovske diskuze jestli jste nekdo nerodil KP 😉 myslim, ze jsi tenkrat reagovala 🙂

majatob
2. srp 2010

@editah222 jj, stejne na terminy koukat nebude 🙂 ikdyz muj prvni vykouk presne na termin 😀 a druha teda uz o tri dny driv 😀

editah222
2. srp 2010

@majatob máš pravdu, ptala jsi se tam, ale já snad nereagovala, protože bych ti neporadila 🙂

editah222
2. srp 2010

@majatob Já teda zatim rodila jen 1x a to o 14 dní dřív.