Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

majatob
5. srp 2010

@ojo my jsme chodili rovnou na zachod, mame tohle sedatko a je fakt super 🙂 vodu jsme pousteli v koupelne vedle, ale ono to jde v panelaku slyset vsude 😀 http://www.mimistar.cz/zbozi/3747/KIDDYLOO---se...

ojo
6. srp 2010

@majatob to sedátko vypadá dobře takhle se schůdkama 🙂 no my bychom to sem nemohli ani kam dát, mame dost malý záchod i koupelnu, vchod je z kuchyně, takže žádný místo na odkládání 😅 zůstanem u nočníku a pak pořídíme jen to stupátko a možná i ten nástavec na prkénko 🙂

krista
6. srp 2010

@majatob nad těma schůdkama jsem taky uvažovala, ona Kristý si umí na záchod vylézt i bez nich už dost dlouho, ale vždycky touží po mé asistenci tak nevím jestli by to u nás něco řešilo 😅 jinak jsou moc hezký, tak nevím nevím 🙂

petardice
6. srp 2010

Ahoj všem, máme roční holčinu a na přelomu ledna a února se nám narodí druhé mimčo, takže budou od sebe cca 18 měsíců. Zatím máme Jané Slalom Pro komplet, ale nebyli jsme s ním moc spokojení, navíc malá je celkem drobek a v Jané sporťáku úplně zapadne a nevidí přes hrazdičku, takže jsme koupili Zopa golfky. Teď přemýšlíme nad kočárkem pro dvě děti. Trojkolka je fajn, ale asi bych už šla radši do čtyřkolky. Rádi bychom velká nafukovací kola (máme psy, takže chodíme i do terénu, tak ať z těch dětí nevyklepeme duše :D) a pro snadnou ovladatelnost (přece jen trojkolka je neskutečně snadno ovladatelná) bych byla ráda, kdyby nebyly jen otočná kolečka, ale celá přední (případně i zadní - i to jsem viděla, ale na jednokočárku) náprava + aby bylo možné jednu sedačku vycvaknout a jet jen s jedním dítětem. Je tu někdo se stejnými požadavky? Jaké máte kočárky? Manžel uvažoval jen nad tím skejtíkem ke kočárku, ale to se mi moc nepozdává - i když se mimi narodí v zimě, kdy budeme dělat výlety jen kratší a v létě bude mimču půl roku a malé dva roky, nedovedu si představit, že pojedu ven s kočárkem, až malá nebude chtít chodit, postaví se na schůdek...ale co když bude unavená a ospalá? Máte někdo zkušenost i s touhle variantou?

bloumik
6. srp 2010

@petardice no jediný kočár, který mě napadá, ale stejně nesplňuje požadavek otočné celé nápravy (to podle mě žádný tandem nemá) bude novinka Baby Jogger City Select. TO je 4kolka s otočnými předními s možností aretace a jde z něj udělat jednokočár. Ale je teda MEGA drahý.
http://www.kocarky.cz/kocarek-baby-jogger-city-...
Viděla jsem ho naživo a teda kvalitou provedení mě moc nezaujal a už vůbec ne cenou... Na dvě děti, starší a novorozeně, potřebuješ dvě sportovní sedačky plus nástavbu na vyrobení hluboké korby, samozřejmě podvozek. Jen tohle dohromady stojí 23 tisíc. Plus pláštěnka a taky je to bez madla před dítě, to se taky dokupuje zvlášť. To už jsem se raději ani neptala, kolik to stojí. 😅 Neboť manžel prohlásil jasné NE. 😀
No a pak Phil a Teds, ale to je trojkolka. Nicméně z něj jde taky udělat jednokočár.
Jo a ještě si vzpomínám, že značka i'Coo dělá tandem, co jde přestavět na jednokočár. Ale váží snad 30kg. 😕 Tenhle http://www.detskydum.cz/detail/i-coo-platon-duo... A jo, 32kg. 😅 Ale ten dokonce i vypadá, že má natáčecí celou přední nápravu. Ovšem ta váha...plus dvě děti, ani se nenaděješ a tlačíš 50 kilo i s nákupem a přebalovací taškou. Teď si představ, jak to tlačíš někam do kopce...
A hlavně teda taky není zrovna zadarmo. 😝

My budeme mít rozdíl necelých 15 měsíců, tudíž u nás skejt nepřipadá v úvahu, kdo ví, jestli Veru bude vůbec chodit. 😅 A rozhodně by nevydržela dlouho stát. A přesně, přijde únava a co s ní pak. Bez dvojkočáru bych se nehla.

Proč jste nebyli spokojení s Jané trojkolkou? Kvůli stabilitě? Zase tandem Powertwin je delší, takže i stabilita bude větší tím, jak jsou ty tři opěrné body dál od sebe.
A hodně holek tady má Phil a Teds a jsou s ním maximálně spokojené. 🙂
Bohužel v tandemech zase takový výběr není a člověk si pak musí seřadit, co je pro něj opravdu to nejdůležitější jako parametry.

bloumik
6. srp 2010

@petardice a koukám máme stejně staré dcery. 🙂

smardik
6. srp 2010

@petardice my máme phil a teds a spokojenost ale do terénu to kočár fakt není ale zas je fakt že já sama s oběma v jednom kočáru na hory apod. nejezdím a jak jdem někde kde je blbý terén berem kočáry 2každý svůj, kdykoli když jdu s někým bereme 2kočáry nebo jeden kočár pro Honzíka a manžel pak nese TOmáška když nechce chodit. mám mezi nimi rozdíl 15měsíců a skejt nehrozil a ještě nehrozí, jak se Honzík narodil Tomík ještě ani nechodil a ted sice chodí a už hezky ale na skejtu by nevydržel, zrovna dneska byl tak utahaný že mi v kočárku usnul

krista
7. srp 2010

@petardice já mám taky Phil & Teds a řekla bych že kočárek do terénu to je, záleží co si kdo pod tím představí, já s tím jezdím po špatných silnicích na vesnici, v lese, po loukách už jsem taky byla 😉 (není to ale každý den) máme rozdíl 18měs. a 10 dní a já si tenhle kočárek nemůžu vynachválit 😉 teď už jezdíme jen v golfkách asi čtvrt roku, vozí se jen malý a Kristý hezky ťape tak jsem koupila skejt/sedátko seat2go, ještě čekám až mi dojde, uvidím jak se bude Kristý líbit a jak to bude v zimě a kdyžtak Phila prodám 😉

jituskak
7. srp 2010

tk já mám odedneška Peg perego Duette SW. je fakt dobrej a není moc velkej, ani těžkej mi nepřipadá. a vypadá dobře i s autosedačkou. je to jinej styl řízení, má to natáčecí přední nápravu a řídí se to volantem,a le je super. už se těším na září, jak budu vzbuzovat rozruch po městě 😀

smardik
7. srp 2010

@jituskak tak rozruch po městě určitě vzbuzovat budete, aspon my ho teda vzbuzovali s tím PP 😀

petardice
7. srp 2010

@bloumik Tak z toho všeho mě zaujal asi ten Phil a Teds, nevypadá to špatně. My se chystáme vyrazit do nějakého krámu a podívat se, co je vůbec v nabídce, ale je fajn mít nějaké reference dopředu, že 😅
S tím Janéčkem jsme měli spíš smůlu jak na kočárek, tak na prodejce - při jakémkoli zrychlení začalo vibrovat přední kolečko, časem začalo vypadávat jedno boční kolečko, ve sporťáku nedrželo madlo. No a protože jsme kupovali přes net poměrně zdaleka a prodejce neposkytoval zápůjční kočárky, museli jsme s tím přečkat do doby, než malá začala sedět (a že začala sedět hodně pozdě), pak jsme koupili golfky a teprve pak šlo Janéčko do reklamace. takže teď už víme, že kočár koupíme v Praze v kamenném krámě a ideálně tam, kde v případě potřeby mají zápůjční. A co se stability týká, párkrát nám malou málem vyklopil můj taťka, ale je to asi o zvyku. Faktem ale je, že když už si začala Lucka sedat a blbnout v kočárku, jsem si jistější, když je ve čtyřkolových golfáčích 😀

@smardik U nás je terén nejhorší, když jedeme na chatu, ale tam už jsem se stejně zařekla, že kočár vozit nebudeme, tam byl problém i s Janéčkem 😀 Pak ještě když jdeme venčit psy, tak to občas není v úplně pohodlném terénu, ale to teď Lucka zvládá v golfkách s nenafukovacíma kolama, takže by to snad přežilo i mímo. navíc se narodí v zimě, takže ty terény přijdou v úvahu stejně až někdy na přelomu jara a léta a to už zas bude o něco větší. Rozhodně se na ten Phil a Teds někde v krámě podíváme. Objevila jsi nějaká negativa nebo nedostaty? 😉 Jen jsem nepochopila z obrázků, jak to tam je? Mimino je v autosedačce nebo může být v úplném lehu?

krista
7. srp 2010

@petardice mě jsi se neptala tak snad nevadí že odpovím 😅
Miminko máš v hlavní sedačce do úplného lehu, příp. ještě ve vložné tašce a nad něj se dá double kit (přídavné sedátko které se pak využije pro dvě sedící děti dolu), líp je to vidět na těchto obrázcích, případně jukni na některá videa na youtube:
http://i.mimibazar.cz/h/bc/6/090824/22/f2237181...
http://i.mimibazar.cz/h/bc/6/090824/22/f2237178...
http://i.mimibazar.cz/h/bc/6/100711/18/f3006819...

https://www.youtube.com/watch?v=2dJBKoX3_90

Případně mrkni na téma:
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/kocik-ph...

jituskak
7. srp 2010

@smardik vy jste měli to PP duette?ten volant na tom je asi nejvtipnější🙂

smardik
7. srp 2010

@jituskak měli asi měsíc ale nebyla jsem spokojená a šel z domu a koupili jsme phil a teds a to jsem teda rozhodně spokojenější 🙂

smardik
7. srp 2010

@petardice jak je mimčo v philovi už ti tu krista psala, já jsem teda spokojená a na nějaký vážný nedostatek jsem zatím nepřišla

dagina
8. srp 2010

Ahojky maminy,

@krista tak u nás v knihovně mají všechny knihy, které jsme tady probíraly, tak tam někdy naběhnu 🙂, sice je lepší mít vlastní jak jsi psala, ale nejdřív je omrknu a uvidím, někdy je opravdu potřeba přečíst vícekrát 🙂.

@petardice my máme slalomek a nemůžu říct ani slovo špatného, právě proto se mě nechce do žádného tandemu, sourozeneckého..., protože jsem zvyklá na luxusní jízdu u Slalomu, budu malou pěkně honit ať chodí sama 🙂. Pravdu, na pouštěníz kopce není, to se kolečko opravdu rozkmitá, ale zatím jsem nikdy neměla potřebu takové rychlé jízdy, aby mi kolečko kmitalo. Ani s případným převržením jsem nikdy neměla problém...

Phill a teds vidím poprvé (z odkazu Kristy) a úplně se mi tají dech..., to mě příjde dle fotky docela drastické, aby mimi nemělo žádný kontakt a koukalo na černý záda kočárku sourozence. Nebo to ve skutečnosti je jinak????

petardice
8. srp 2010

@dagina teprve teď jsem dostala se k fotkám a odkazům a to bylo právě to, co jsem chtěla někde pořádně vidět. jak se tam dají dát dvě děti naráz - taky si říkám, jak se to tomu menšímu asi bude po čase, až už bude koukat, líbit, že kouká zblízka "do zdi". Zase je mi jasné, že díky tomu není kočárek zbytečně dlouhý a snadno se ovládá. Jinak co se rychlé jízdy s Janéčkem týká, nešlo o nic závratného, rozkmitalo se i při chůzi, když jsem zrychlila, abych třeba stihla zelenou na semaforu, nedej Bože, když jsem chtěla trochu popoběhnout. Prodejce nám sice poslal odkaz s radami, jak vibrace odstranit, ale nikdy to nezabralo. No a teď jezdíme z 90% s golfkami, i když je už Jané opravené. Lucka je v tom prostě utopená a nevidí přes to madlo, což ji dost rozčiluje (a to měří 75 cm). U vás je to asi o chlup lepší, vaše Lucinka by měla být téměř dvouletá, až se prcek narodí, náš malej čert bude mít rok a půl a vzhledem k tomu, že se jí zatím dvakrát moc nechce pouštět do chození v prostoru, nevím, jak na tom bude s chůzí, až bude prcek na světě. Navíc děláme delší výlety a to pochybuju, že by to celou dobu malá ušlapala a při představě, že jdu ven s kočárkem, Luckou bez kočárku, dobrmanem a šeltií, asi by mi miglo, kdyby mi Lucka řekla, že se jí chce spinkat 😀
Ovšem teď jsem narazila na kočárek, co je poměrně hodně variabilní - ABC Design ZOOM (http://www.malvik.cz/Kocarky/kocarky-pro-dvojca...). Nemá ho tu někdo? Jak je to s ovládáním?

dagina
8. srp 2010

@petardice hm, tak to opravdu bylo nějaké porouchané..., také máme kupovaný přes net docela z dálky, jsem ráda, že nemusíme nic reklamovat...ťuk ´tuk ťuk.
Ještě s pejskama se takhle táhneš, tak to bych nedala, já jsem ráda že se nějam vypravíme, teď co jsem těhu nám to hrozně trvá, než se někam dostaneme 😅

krista
9. srp 2010

@dagina to bych právě neřekla že nemá dítě žádný kontakt - to miminko, navíc je prokázané že z ml. věku maji děti raději tmavé body než světlé (z bříška) a ono to dítě vidí podle mě ještě líp než z korbičky, tam je vidět na těch fotkách, že může koukat dozadu, aspoň hezky Luky viděl na mě než šel spinkat vždycky 😉 a v zimě je hezky krytý, odnikud na něj nefičí. Já jsem si Phila koupila hlavně kvůli výtahu, jinej kočárek se mi sem nevejde a táhnout dvě děti + nákup (nechávat kočárek někde ve sklepě) a ještě trnout hrůzou kdy mi ho štípnou.. no nic pro mě.



dagina
9. srp 2010

@krista asi jsem už trdlo 😅, ale koukat do zadu jsi myslela to, že dítě jakoby vyvrací oči do zadu na maminu - to asi není moc ideální...., nicméně se mě začíná líbit, právě kvůli výtahu, a určitě s ním je i dobrá manipulace, u nás ty chodníky za nic nestojí, jsou místy často tak metr široké...,nedovedu si představit jezdit s buggypod. Teď jsem z těch kočárků jelen..., dnes jsem mluvila s kamoškou, čeká každým dnem mimi, má dvouletou holčinu, je to takový cvrček prťavý, jsem měla za to, že dvouleťáci už jsou větší..., to ta naše cácorka na tom lépe nebude, něco budeme muset asi pořídit....
Ještě se zeptám - Phil a teds je vhodný i pro dítě narozené v zimě??? A kolik tak stojí????

smardik
9. srp 2010

@dagina malý se moc na druhého sourozenece nekouká-já vyjíždím s přidavným sedátkem v košíku takže normálně vidí a kouká se,sedátko nasazuju až jak se chce staršá vozit a Honzík pak usíná a jak nespí hraje si s plínkou nebo kouká na mě dozadu-moc dobré to není ale není to pořád ale jen chvíli tak myslím že to nevadí. Starší chvíli jede, pak zas jde,jede takže když je te Honzíček vzhůru a chce koukat sedátko sundám. já ho kupovala hlavně kvůli autobusu-nemáme auto a dlouho mít nebudem a s jiným kočárem bych se do našeho autobusu nevlezla takže pro nás byl phil nejlepší řešení. na zimu v pohodě-šup do vložné tašky a je to a platila jsem 11 500 i se sedátkem ale to bylo zrovna v akci

dagina
9. srp 2010

@smardik díky za info. Stejně bych si ho ráda prohlédla v reálu, ale u nás v okolí nehrozí, neblíže tak 80km...

smardik
9. srp 2010

@dagina třeba narazíš na nějakou maminku co ho má, je tu přímo diskuse o philovi tak se poptej zda někdo z nich nebydlí blíž. U nás fakt ale o tom kočáru rozhodla praktičnost-není těžký a nemusím se tahat, můžu jet s oběma klukama kde potřebuju. a jak je doma manžel chodíme každý se svým

krista
9. srp 2010

@dagina na zimu určitě vhodný je, náš malej je v září, ty čekáš prcka v prosinci takže tam strávíte ještě míň zimních měsíců, nemusíš mít ani strach že by ti vyrostl z "korbičky" jako u jiných kočárků, to sedlo je fakt velký, mě se tam malej vešel do 8měs. a možná by se tam vešel pořád, ale my jsme pak začli jezdit s golfkama 😉

Jinak ten Phil & Teds jsou čtyři druhy:
- Classic (nejjednodušší a nejlevnější)
- Sport
- Dash
- Vibe
- poslední je novinka Hummer nebo jak (to je čtyřkolka)

Dá se říct, že jsem to seřadila i podle těch cen. Já mám Classica, mě bohatě stačí a stál mě s double kitem 9,6tis., jestli Kristý bude pořád chodit tak hezky jak chodí tak ho na zimu prodám, ještě ale čekám co právě s námi ta zima udělá, když se to tak vezme, užili jsme ho na chvilku, ale rozhodně tý investice nelituju, stálo to za to 😉

A s tím koukáním, jak říká Smardik pokud tam není to sedátko kouká hezky dopředu 😉 tyhle kočárky jsou o kompromisech, tentokrát jsem opravdu hleděla na praktičnost a pohodlné to bylo pro nás všechny, navíc ta váha - 11kg je opravdu bomba 😉 V reálu bych ho být tebou chtěla taky vidět,nikdy jsem nekupovala zajíce v pytli, vždycky jsem si to ohlídla někde a pak koupila přes net 😉

smardik
9. srp 2010

jo my máme ten sport ale rozdíl pořádne nevím, byl zrovna v akci a i se sedátkem vyšel na 11 500 tak jsem ho brala, neměla jsem zrovna peníze tak jsme ho brali na splátky a pak zaplatili s daní-platili jsme to asi měsíc potom co došel takže jsme neměli ani žádné navýšení 🙂 a rozhodnutí pro něj bylo u nás stejně jak píše krista o praktičnosti

petardice
9. srp 2010

Tak jsme dnes byli kupovat autosedačku (mimochodem nechápu, že je Jané Strata psaná tuším do 12 kil, naše malá nemá ani devět a 75 cm a už mám pocit, že aby se tam vešla, musela by být přinejmenším skládací) a při té příležitosti jsme jukli na kočárky a dost mě zaujal tenhle - http://www.e-broucek.cz/kocarky/icandy/icandy-p.... Výhled mají oba dva, není nijak extra dlouhý a je poměrně snadno ovladatelný (do jedné sedačky jsme dali malou a do druhé panenku, vycpanou šroubama, takže dostatečně těžkou :D). Jen ta cena, to bych brečela. Výhoda je, že jde použít jako jednokočár i dvoukočár a mimino může být v hluboké korbě. Navíc pak děti můžou sedět jak za sebou, tak proti sobě. Snad jediné, co bych vytkla (krom ceny), je nemožnost sklopení sporťáku do lehu, ale to asi u těchhle "krátkých tandemů", nebo jak to nazvat, nebude mít asi žádný. Nemáte někdo tenhle kočárek?

smardik
9. srp 2010

@petardice kočár vypadá dobře, kolik stojí jen tak ze zvědavosti

petardice
9. srp 2010

@smardik nevím úplně přesně, ale nějak kolem 20 000 (podvozek se dvěma sporťáky) + se musí dokoupit hluboká korba za cca 2 000 (nechápu, proč neprodávají kombinace hluboká korba + sporťák nebo dvě hluboké korby), ale já to z hlavy nevím, někde to máme v autě a to je momentálně i s manželem v čudu 😀 pak má icandy ještě jeden, hodně podobnej, ale má vpředu dvojkolečko a to se mi tak dobře neovládalo, navíc tenhle je složenej o něco menší. takže ač jsme chvíli zvažovali, že necháme Janéčko trojkombinaci + Zopa golfky a hold budeme jezdit se dvěma kočáry (takže kdyby byl manžel pryč, sama prostě nevyrazím - nutno ale podotknout, že je doma poměrně hodně času) a časem se uvidí, po dnešku přišel manžel s tím, že bychom Janéčko vystřelili ven a koupili icandy, ze kterého je možné udělat i jednokočár. je teda úžasnej, lehce složitelnej a není ani extra těžkej. Na fotce je vidět složenej a má ještě vychytávku, že tam je ucho, takže je možný si to hodit přes rameno a snáz odnést do auta.

smardik
9. srp 2010

vypadá dobře ale náš rozpočet na kočárek byl poněkud menší 😀 😀 😀 😀

petardice
9. srp 2010

No právě...ta cena ☹ To je snad to největší negativum. Pak mi ještě došlo, že oproti Janéčku byla korba nižší, a když si vzpomenu, jak dlouho Lucka neseděla a co všechno v korbě dělala (klečela, vstávala...museli jsme koupit kšírky), pochybuju, že by to tahle korba zvládla 😀 ale jinak nemá chybu.
teď jsem ještě objevila videa -

https://www.youtube.com/watch?v=fSy1fNNwnXc

a

https://www.youtube.com/watch?v=hPeQbQ-AXj0

(asi se na to budu muset podívat ještě jednou, ale nějak nechápu, jaký je rozdíl mezi Peach Blossom a Peach Blossom Twin - zřejmě jen ten, že ve Twinu můžou být 2 autosedačky nebo 2 hluboké korby, takže je spíš pro dvojčata, zatímco obyč Blossom je pro dvě děti různého věku, takže je to spíš kombinace korba + sporťák nebo sedačka + sporťák). Taky jsem na žádném obrázku nenašla, že by mohly sedět děti proti sobě (ale bylo nám to řečeno, tak snad nemysleli posazení hlubokých korbiček proti sobě :D), takže na to bych se případně znovu zeptala.