Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

smardik
12. srp 2010

@krista tak to my zas chodili procházkovým tempem a byli jsme venku i v zimě 5 nebo 6hodin protože TOm spal jen u prsa nebo v jedoucím kočáru, doma spal tak 10minut a konec takže kočár byl jistota spaní ale nesměla jsem zastavit to hned protestoval 😀 😀 😀 a Honzík taky v kočáru spí krásně a je tam rád, žádný problém. a to mi připomíná že jdem asi ven, Honzík má spát ale nějak mu nejde v postýlce usnout tak půjdem ven, poslední 3dny je ve spaní nějaký divný

krista
12. srp 2010

@smardik já to mám naopak, jak jsem děti doma naučila pořádně usínat v postýlce tak v kočárku ani ťuk, Kristý mi od roka v něm usnula jen jednou v ZOO to byla hodně vyčerpaná. A Luky ten mi tam usne ale spí jen chvilku a pak má celej den rozhozenej a je protivnej, jako miminko mi tam taky spinkal, ale nic moc nikdy 😝

smardik
12. srp 2010

@krista Honzík mi spí v postýlce krásně, už od porodnice spí celou noc a žádné uspávání-položím,dostane dudlík, plínku a usne ale poslední 3dny se u toho nějak zlobí tak snad to přejde-ale to je tím teplem, v teplech je mu hůř - blběji dýchá, chrochtá takže to přisuzuju tomu že hůř spí ale jak přejdou tepla zas krása 🙂 a Tom hrůza, ten se naučil v postýlce usínat až v 8měsících a dodnes mi nespí celou noc - ale už se budí jen jednou za noc tak dobrý

krista
12. srp 2010

@smardik mě ani jedno dítě nespalo teda nikdy krásně 😅 a doteď nespí, Kristý už je lepší, ale taky se budí a vstává v těch 5h, to mě ničí nejvíc. Většinou teda do půl roku se mi budiliy, ale po kojení usnuli, po půl roce už vydrželi řvát v noci hodiny (zubama to nebylo) u Kristý pomohlo to přestěhování do pokojíčku, u Lukyho jsme mu taky nechali ložnici ale to nepomohlo, ten se pořád hodně budí, naštěstí už většinou stačí jen pití a dudlík, i když tam někdy jdeme 20x jen do půlnoci.

smardik
12. srp 2010

@krista já musím zaklepat Honzík spal už v porodnici 21-5 a pak si to přehodil na 20-5, to se napapá a spí do té 7 ale rekord má zatím 18-7 😀 😀 😀 ale to už jsem ho snad co 5minut kontrolovala zda dýchá. ted se mu sice spaní pokazila ale jen to denní noc je pořád stejná, včera usnul 19:30, 4:45 mu dal manžel mlíko a spal do 6:30

krista
12. srp 2010

@smardik to je super, náš prcek má taky asi dva rekordy od 21-4h nebo tak nějak, ale to už pak vstane 😝 takže pro mě lepší když se budí furt a vydrží aspoň do těch 5h 😅 Moc se těším až se jednou pořádně vyspím 😵

ygreen
12. srp 2010

kris: máme Inglesina Zippy 2009. Je dobrej, ale už je znát ta váha čím dál tím víc. Lituju, že jsem nekoupila Quinny trojkolku, nebo Janéčko - to bych pořád jezdila se sporťákem, protože nic lepšího není, a jde to i líp uřídit a dítě mí víc pohodlí a prostoru než v golfkách.

smardik. já počítám, že se Tobíš bude určo vozit do konce roku a podle mě ještě do jara, pak už asi ne, to už bude mít skoro 3 roky tak by bylo záhodno, aby ťapkal 😅

ygreen
12. srp 2010

kris: já takhle kočárkovala s kámoškou, její mlaedej nesnášel kočár a celou dobu ječel jak na nože, upravilo se to až ve sporťáku. To náš mladej se dal do kočárku a ani nepípnul, buď čuměl, nebo spal. V kočárku zlatý dítě 😵

krista
12. srp 2010

@ygreen to musela být radost co 😅 já takhle zásadně s nikým nekočárkovala, protože naše děti budily a rušily ty ostatní 😅

ygreen
12. srp 2010

Tobiáše nic nevzbudilo a já byla jediná s kým kámoška kočárkovala, páč jediná jsem na ní nečuměla jako na neschopnou matku co neumí utišit své dítě 😀 páč ho jako mimčo znám od narození a vím, že byl uječenej pořád a dodens je to péro jako blázen 😀 😀 každopádně jsem se kámošce smála, páč aby ho zklidnila a zabavila, tak před kočárkem poskakovala někdy jako koza a dělala opičky 😀 jsem jí říkala, že já bejt mimino tak taky řvu, páč tohle divadlo by mě taky bavilo 😀 ale prostě její mladej se chtěl jen nosit a pak chvilku dokázal sedět ve sporťáku.

Apropo: holky, řešíte tady některá ten blízkej věk dětí i nosítkem pro mimčo. Mě napdalo, že to by bylo taky super - volný ruce na batole a mimčo pěkně u sebe. Jen nevím, jaké bych měla pořídit. Šátek určitě ne a potřebuju aby to bylo nosítko pro někoho obří velikosti jak na břiše tak na hrudi 😀 😅

krista
12. srp 2010

@ygreen já jsem to nezkoušela, ale známá co má vek. rozdíl 19měs. si pořídila Ergo, že to bude super miminko nosit a druhý za ručku, ale říkala že na prd, že k tomu druhýmu se neohla když něco potřebovalo a taky se chtělo často nést... ale taky si myslím, že se nedá škatulkovat, asi jako všechno je to o tom konkrétním dítěti 😅 😉

krista
12. srp 2010

@ygreen jak jste vůbec dopadly, už jste byli na gastru? Já tam musím dneska zavolat a vyzjistit jak se na to připravit.

ygreen
12. srp 2010

@krista včera jsem od ségry získala kontakt na prý největšího odborníka na celiakii v Česku - dělá na Karláku v Praze, ona k němu s dětma chodí, tak se k němu chci objednat. Ale pro zajímavost jsem psala na www.porodnice.cz - myslím, že ten dotaz bys našla v podadně mudr. Honzíka, nebo tak nějak 3.8. - vypsala jsem mu tam výsledky z imuna a napsal, že si myslí, že Tobikovi nebude indikovaná biopsie, ale jen krevní testy. No a ségra mi včera říkala, že ani biopsie není 100%, ale tak 90% - prý se může vzít při biopsii kousek zdravého střeva a postižené může být o kus dál. Ale zase říkala, že co řekne tenhle primář, tak je na 99% pravda a mám to brát závazně.
A co Kristýnka, má atop. lepší?

krista
12. srp 2010

@ygreen to jsem zvědavá jak teda dopadnete 😲 u nás ekzém jakžtakž dobrý ale že by měla hladkou kůži to se říct nedá, omylem měla posl. pár dní vždycky něco mléčného ☹ u tety sebrala na stole čokoládu (její první!!!) tak jsem se strašně bála ale nic se nestalo 😕 musím cinknout právě na to gastro, nevím jak jí chcou dělat testy na mléko když mléko nemá, pak jí to nemůže přece vyjít objektivně nebo jo? No nevím 😲

ygreen
12. srp 2010

@krista to nevím čoveče, jak to dělají s kožními projevy. Každopádně ti možná nařídí jí nějaké mlíko dát, aby viděli výsledek, ale to si pohlídají. A vy tam u vás máte dobré gastro? Jinak bych ti mohla dát kontakt na toho primáře tady v nemocnici na karláku. Já si říkám, že je to tak specializovaná prohlídka a návštěva jednou za uherák, že se to asi vyplatí se projet.

krista
12. srp 2010

@ygreen já ti ani nevím jaký tady jsou, říkám si že ty krevní testy prostě zkusíme a podle toho se zařídíme, ty vyjdou všude stejně a doufám, že bude všechno negativní a malá bude konečně moct ochutnat zase nějakej jogurt a třeba i UM 🙂

ygreen
12. srp 2010

@krista no snad, ale mě ten mudr na w.porodnice.cz psal, že si myslí, že na tom gastru udělají své odběry ve své akreditované laboratoři - takže zasejc odběry, chudák kluk ☹

krista
12. srp 2010

To jo, to si myslím, že dělají všude 😖 my jsme tady neměli ani žádný pořádný čísla 🙄

smardik
12. srp 2010

@ygreen jo já jsem to chtěla tím nosítkem vyřešit ale Honzík byl proti - koupila jsem už u Toma vak a oba mi v něm řvali jak tuři a pak jsme si půjčila pro Honzíčka beco a taky řval a řval dokud jsem ho nevyndala, uvažovala jsem o šátku ale nakonec jsem se na to vykašlala, on se šíleně potí a v těch vedrech by byl asi spocený až za ušima

holky myslete na nás v pondělí, než jsme vyšli volali z Motola a v pondělí Honzíka čeká operace

ygreen
12. srp 2010

@smardik nevím co malému je, ale držím pěsti ať je to co je to - malé děti, a vůbec žádné děti by neměli být nemocné ☹

smardik
12. srp 2010

@ygreen má vrozenou vadu srdíčka takže musí na operaci, bez operace by tak do 2let zemřel. je to sice vrozená vada ale přišlo se na to až v jeho 3měsících a od té doby čekáme na operaci už měl 2termíny ale padly tak do třetice to snad vyjde, musí

ygreen
12. srp 2010

@smardik ježíš, tak to mě moc mrzí ☹ tak to držím palce úplně maximálně. Je mi to hrozně líto, pocit to musí být hrozný 😢 já se osypu strachy když má kluk vyrážku a teď čekáme jestli testy neukáží že je celiatik, ale proti nemocnému srdíčku je to prd 😔

dagina
12. srp 2010

@krista no prý se vejde i do výtahu, ale pokud máte ten s dvojitýma dveřma, tak věřím že je problém.

@ygreen no to je jak zadarmo..., na aukru jsem nikdy nebyla, to něco jako MMB????? Budeme to muset prošmejdit.

dagina
12. srp 2010

@smardik o Honzíčkovi už jsem četla na jiné diskusi dřív..., moc držím pěstičky, ať vše dopadne jak má!!!!!!

casiopeia
12. srp 2010

@smardik Moc držím malému palečky ať je vše v poho. S chirurgií v Motole máme osobní zkušenosti - jsou fakt super. Malá tam byla na dvou operacích se střevama.

dagina
12. srp 2010

V rychlosti jsem jukla na aukro a několik Jané power tam bylo, ale vše kolem 7tis a dva roky používaný, což mi přijde dost.

krista
12. srp 2010

@smardik na pondělí držím palce!!!!

@dagina máme jen jedny dveře a určitě se tam nevejde, tenhle výtah má na délku 105cm, i Phil má asi 115cm stojím tam "na štorc" 😉

dagina
12. srp 2010

@krista to teda nevím, musím se na to ještě kamošky zeptat, ale prý už výtahem jela...., to je divný. Půjdu přeměřit ještě náš výtah 🙂

smardik
12. srp 2010

já se teda do našeho mini panelákového výtahu nevejde ani s philem-ani na štorc, ani xlander se tam nevleze máme odzkoušeno ale naštěstí výtahem nejezdím, kočárky mám ve sklepě a zatím tam jsou

krista
12. srp 2010

@dagina to je dost možný, my máme ten nejmenší a do toho se fakt nevejde, do toho cestovního co bývá třeba ve 12tipatrákách nebo do toho nového moderního prodlouženého taky není problém 😉