• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

7. prosince 2016 
@krista tak to my zas chodili procházkovým tempem a byli jsme venku i v zimě 5 nebo 6hodin protože TOm spal jen u prsa nebo v jedoucím kočáru, doma spal tak 10minut a konec takže kočár byl jistota spaní ale nesměla jsem zastavit to hned protestoval :grinning: :grinning: :grinning: a Honzík taky v kočáru spí krásně a je tam rád, žádný problém. a to mi připomíná že jdem asi ven, Honzík má spát ale nějak mu nejde v postýlce usnout tak půjdem ven, poslední 3dny je ve spaní nějaký divný
12. srp 2010 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik já to mám naopak, jak jsem děti doma naučila pořádně usínat v postýlce tak v kočárku ani ťuk, Kristý mi od roka v něm usnula jen jednou v ZOO to byla hodně vyčerpaná. A Luky ten mi tam usne ale spí jen chvilku a pak má celej den rozhozenej a je protivnej, jako miminko mi tam taky spinkal, ale nic moc nikdy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. srp 2010 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krista Honzík mi spí v postýlce krásně, už od porodnice spí celou noc a žádné uspávání-položím,dostane dudlík, plínku a usne ale poslední 3dny se u toho nějak zlobí tak snad to přejde-ale to je tím teplem, v teplech je mu hůř - blběji dýchá, chrochtá takže to přisuzuju tomu že hůř spí ale jak přejdou tepla zas krása :slight_smile: a Tom hrůza, ten se naučil v postýlce usínat až v 8měsících a dodnes mi nespí celou noc - ale už se budí jen jednou za noc tak dobrý
12. srp 2010 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik mě ani jedno dítě nespalo teda nikdy krásně :sweat_smile: a doteď nespí, Kristý už je lepší, ale taky se budí a vstává v těch 5h, to mě ničí nejvíc. Většinou teda do půl roku se mi budiliy, ale po kojení usnuli, po půl roce už vydrželi řvát v noci hodiny (zubama to nebylo) u Kristý pomohlo to přestěhování do pokojíčku, u Lukyho jsme mu taky nechali ložnici ale to nepomohlo, ten se pořád hodně budí, naštěstí už většinou stačí jen pití a dudlík, i když tam někdy jdeme 20x jen do půlnoci.
12. srp 2010 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krista já musím zaklepat Honzík spal už v porodnici 21-5 a pak si to přehodil na 20-5, to se napapá a spí do té 7 ale rekord má zatím 18-7 :grinning: :grinning: :grinning: ale to už jsem ho snad co 5minut kontrolovala zda dýchá. ted se mu sice spaní pokazila ale jen to denní noc je pořád stejná, včera usnul 19:30, 4:45 mu dal manžel mlíko a spal do 6:30
12. srp 2010 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik to je super, náš prcek má taky asi dva rekordy od 21-4h nebo tak nějak, ale to už pak vstane :stuck_out_tongue_closed_eyes: takže pro mě lepší když se budí furt a vydrží aspoň do těch 5h :sweat_smile: Moc se těším až se jednou pořádně vyspím :dizzy_face:
12. srp 2010 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
kris: máme Inglesina Zippy 2009. Je dobrej, ale už je znát ta váha čím dál tím víc. Lituju, že jsem nekoupila Quinny trojkolku, nebo Janéčko - to bych pořád jezdila se sporťákem, protože nic lepšího není, a jde to i líp uřídit a dítě mí víc pohodlí a prostoru než v golfkách.

smardik. já počítám, že se Tobíš bude určo vozit do konce roku a podle mě ještě do jara, pak už asi ne, to už bude mít skoro 3 roky tak by bylo záhodno, aby ťapkal :sweat_smile:
12. srp 2010 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
kris: já takhle kočárkovala s kámoškou, její mlaedej nesnášel kočár a celou dobu ječel jak na nože, upravilo se to až ve sporťáku. To náš mladej se dal do kočárku a ani nepípnul, buď čuměl, nebo spal. V kočárku zlatý dítě :dizzy_face:
12. srp 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ygreen to musela být radost co :sweat_smile: já takhle zásadně s nikým nekočárkovala, protože naše děti budily a rušily ty ostatní :sweat_smile:
12. srp 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tobiáše nic nevzbudilo a já byla jediná s kým kámoška kočárkovala, páč jediná jsem na ní nečuměla jako na neschopnou matku co neumí utišit své dítě :grinning: páč ho jako mimčo znám od narození a vím, že byl uječenej pořád a dodens je to péro jako blázen :grinning: :grinning: každopádně jsem se kámošce smála, páč aby ho zklidnila a zabavila, tak před kočárkem poskakovala někdy jako koza a dělala opičky :grinning: jsem jí říkala, že já bejt mimino tak taky řvu, páč tohle divadlo by mě taky bavilo :grinning: ale prostě její mladej se chtěl jen nosit a pak chvilku dokázal sedět ve sporťáku.

Apropo: holky, řešíte tady některá ten blízkej věk dětí i nosítkem pro mimčo. Mě napdalo, že to by bylo taky super - volný ruce na batole a mimčo pěkně u sebe. Jen nevím, jaké bych měla pořídit. Šátek určitě ne a potřebuju aby to bylo nosítko pro někoho obří velikosti jak na břiše tak na hrudi :grinning: :sweat_smile:
12. srp 2010 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ygreen já jsem to nezkoušela, ale známá co má vek. rozdíl 19měs. si pořídila Ergo, že to bude super miminko nosit a druhý za ručku, ale říkala že na prd, že k tomu druhýmu se neohla když něco potřebovalo a taky se chtělo často nést... ale taky si myslím, že se nedá škatulkovat, asi jako všechno je to o tom konkrétním dítěti :sweat_smile: :wink:
12. srp 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ygreen jak jste vůbec dopadly, už jste byli na gastru? Já tam musím dneska zavolat a vyzjistit jak se na to připravit.
12. srp 2010 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krista včera jsem od ségry získala kontakt na prý největšího odborníka na celiakii v Česku - dělá na Karláku v Praze, ona k němu s dětma chodí, tak se k němu chci objednat. Ale pro zajímavost jsem psala na www.porodnice.cz - myslím, že ten dotaz bys našla v podadně mudr. Honzíka, nebo tak nějak 3.8. - vypsala jsem mu tam výsledky z imuna a napsal, že si myslí, že Tobikovi nebude indikovaná biopsie, ale jen krevní testy. No a ségra mi včera říkala, že ani biopsie není 100%, ale tak 90% - prý se může vzít při biopsii kousek zdravého střeva a postižené může být o kus dál. Ale zase říkala, že co řekne tenhle primář, tak je na 99% pravda a mám to brát závazně.
A co Kristýnka, má atop. lepší?
12. srp 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ygreen to jsem zvědavá jak teda dopadnete :astonished: u nás ekzém jakžtakž dobrý ale že by měla hladkou kůži to se říct nedá, omylem měla posl. pár dní vždycky něco mléčného :frowning2: u tety sebrala na stole čokoládu (její první!!!) tak jsem se strašně bála ale nic se nestalo :confused: musím cinknout právě na to gastro, nevím jak jí chcou dělat testy na mléko když mléko nemá, pak jí to nemůže přece vyjít objektivně nebo jo? No nevím :astonished:
12. srp 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krista to nevím čoveče, jak to dělají s kožními projevy. Každopádně ti možná nařídí jí nějaké mlíko dát, aby viděli výsledek, ale to si pohlídají. A vy tam u vás máte dobré gastro? Jinak bych ti mohla dát kontakt na toho primáře tady v nemocnici na karláku. Já si říkám, že je to tak specializovaná prohlídka a návštěva jednou za uherák, že se to asi vyplatí se projet.
12. srp 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ygreen já ti ani nevím jaký tady jsou, říkám si že ty krevní testy prostě zkusíme a podle toho se zařídíme, ty vyjdou všude stejně a doufám, že bude všechno negativní a malá bude konečně moct ochutnat zase nějakej jogurt a třeba i UM :slight_smile:
12. srp 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krista no snad, ale mě ten mudr na w.porodnice.cz psal, že si myslí, že na tom gastru udělají své odběry ve své akreditované laboratoři - takže zasejc odběry, chudák kluk :frowning2:
12. srp 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jo, to si myslím, že dělají všude :confounded: my jsme tady neměli ani žádný pořádný čísla :rolling_eyes:
12. srp 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ygreen jo já jsem to chtěla tím nosítkem vyřešit ale Honzík byl proti - koupila jsem už u Toma vak a oba mi v něm řvali jak tuři a pak jsme si půjčila pro Honzíčka beco a taky řval a řval dokud jsem ho nevyndala, uvažovala jsem o šátku ale nakonec jsem se na to vykašlala, on se šíleně potí a v těch vedrech by byl asi spocený až za ušima

holky myslete na nás v pondělí, než jsme vyšli volali z Motola a v pondělí Honzíka čeká operace
12. srp 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik nevím co malému je, ale držím pěsti ať je to co je to - malé děti, a vůbec žádné děti by neměli být nemocné :frowning2:
12. srp 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ygreen má vrozenou vadu srdíčka takže musí na operaci, bez operace by tak do 2let zemřel. je to sice vrozená vada ale přišlo se na to až v jeho 3měsících a od té doby čekáme na operaci už měl 2termíny ale padly tak do třetice to snad vyjde, musí
12. srp 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik ježíš, tak to mě moc mrzí :frowning2: tak to držím palce úplně maximálně. Je mi to hrozně líto, pocit to musí být hrozný :cry: já se osypu strachy když má kluk vyrážku a teď čekáme jestli testy neukáží že je celiatik, ale proti nemocnému srdíčku je to prd :pensive:
12. srp 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krista no prý se vejde i do výtahu, ale pokud máte ten s dvojitýma dveřma, tak věřím že je problém.

@ygreen no to je jak zadarmo..., na aukru jsem nikdy nebyla, to něco jako MMB????? Budeme to muset prošmejdit.
12. srp 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik o Honzíčkovi už jsem četla na jiné diskusi dřív..., moc držím pěstičky, ať vše dopadne jak má!!!!!!
12. srp 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik Moc držím malému palečky ať je vše v poho. S chirurgií v Motole máme osobní zkušenosti - jsou fakt super. Malá tam byla na dvou operacích se střevama.
12. srp 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
V rychlosti jsem jukla na aukro a několik Jané power tam bylo, ale vše kolem 7tis a dva roky používaný, což mi přijde dost.
12. srp 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@smardik na pondělí držím palce!!!!

@dagina máme jen jedny dveře a určitě se tam nevejde, tenhle výtah má na délku 105cm, i Phil má asi 115cm stojím tam "na štorc" :wink:

12. srp 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krista to teda nevím, musím se na to ještě kamošky zeptat, ale prý už výtahem jela...., to je divný. Půjdu přeměřit ještě náš výtah :slight_smile:
12. srp 2010 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se teda do našeho mini panelákového výtahu nevejde ani s philem-ani na štorc, ani xlander se tam nevleze máme odzkoušeno ale naštěstí výtahem nejezdím, kočárky mám ve sklepě a zatím tam jsou
12. srp 2010 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dagina to je dost možný, my máme ten nejmenší a do toho se fakt nevejde, do toho cestovního co bývá třeba ve 12tipatrákách nebo do toho nového moderního prodlouženého taky není problém :wink:
12. srp 2010 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek