• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

7. prosince 2016 
@berryl - to není zrona lehký rozhodování....Já mám kluky teda dva roky od sebe, takže Míšovi jsme koupili velkou postel a Honzíkovi nechali Míšovu postýlku.....Ted půřemýšíme, že Honzíkovi taky koupíme postýlku, ale pro mimi máme kolébku....Ale kdybychom Honzíkovi koupili postel, tak on by ráno vylézal a to my nepotřebujem..spíme totiž do půl desátý :grinning: :grinning: :grinning: někdy jen do devíti :slight_smile: Kluci mají pokoj spolu, protože Méíša se nevybudí ani gdyby vedle něj bouchnul granát :slight_smile:)))
Takže spíš to vezmi ze stránky výhod a nevýhod :slight_smile:)))

Nějak vás budu dočítat, jsem ještě v prosincovkách, navíc tohle není uzamčené téma, tak z toho nemám brej pocit, nebot mě tu dřív sledovala jedna osoba, tak se mi nechce moc rozepisovat :frowning2:
18. srp 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krista - no až se narodí prcek, tak budou další atentáty :grinning: :grinning: Jinak rozhodně nebudu riskovat dalšího kluka :grinning: :grinning: A když, tak volám Gottákovi, to je mašina na holky :grinning: :grinning: :grinning: Navíc chodím ještě do školy, příští rok končím, chci ještě studovat dál, tak to budu muset nějak vymyslet :slight_smile:
18. srp 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketovna to je škoda :frowning2: klidně navrhuju nějaké uzavřené téma založit, taky by mi to vyhovovalo, protože tohle je jediné veřejné téma kde píšu, jinak jsem taky v uzavřených, taky jsem sledovaná a propíraná :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: koho to baví že :wink:
Jinak super že máte kluky spolu a spaní do půl desáté či do devíti, co to je? :grinning: my vstáváte v 5h-6h bléé :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. srp 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketovna ty jo ty jsi blázen, ale obdivuju vás s těma školama, to je tady víc takových maminek, tuším že majatob taky něco dělá :slight_smile: jste fakt šikovný :slight_smile: :dizzy_face:
18. srp 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@krista - tak někdo školy stihl, někdo néé, to s epak nedá nic děla, když to člověk fakt chce..,dá se to, ale je to fuška :slight_smile:
To jsi teda dobrá! Fakt obdiv, nebot mě by nikdo v tuhle hodinu z postele nedostal......i na krev v 7 ráno jsem vztávala na 2x :grinning: :grinning:
18. srp 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketovna co máš dělat viď, vstát musím :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: to už nepočítám ty dny kdy mě malej vytáhl ve 4h a že jich taky bylo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
No já mám jen SŠ :sweat_smile: na víc jsem se jaksi nezmohla :zipper_mouth: aspoň něco :slight_smile:
18. srp 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketovna spaní do půl desátý? to beru jako provokaci :grinning: nás takhle nechala lucka spát prvních pár měsíců a já se nechala ukolíbat představou, že to tak bude napořád. hmmm, takže pak to posunula na šestou a teď jak kdy - sem tam šestá, sem tam sedmá, ale většinou máme budíček o půl sedmý. žádná sláva. já jsem vždycky byla noční pták, byla jsem schopná dělat do půlnoci a dýl, ale vstávání byl vždycky děsnej teror. teď chodíme spát pomalu se slepicema :slight_smile:))
18. srp 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petardice - no on se Honzík vbudí třeba na sedmou....ale manža tam jde, dá dudu, ukonejší a spíme dál... :slight_smile: neumím si tohle vůbec představit, mě by normáně jeblo :confused:

@krista - však já si dělám nástavbu teprve :wink: pak chci zkusit VŠ
18. srp 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketovna tak u nás se krmí o půl sedmý večer, na sedmou už je v posteli a často už i spí, takže když se po tý šestý probudí, už chce snídani, dýl už by nám asi o hladu nevydržela :grinning: teda ale máš můj obdiv, vejšku se třema dětma, to už je slušnej nářez :wink: já jsem na vážkách, jestli jít teď do rekvalifikačního kurzu, protože by měl končit kolem vánoc a všechny víkendy bych měla od září zabitý (nehledě na to, že bych musela vysolit dvacku :zipper_mouth: ), takže variantu několikaletých studií si nedovedu ani představit :grinning:
18. srp 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
mimochodem, holky, máte některá nosítka? buď ergo nebo manducu? sháním zkušenosti a rady, přece jen jsou místa, kam se s kočárem nedostaneme, takže chceme jedno nebo druhý koupit :wink:
18. srp 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
18. srp 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ríša se taky umí dělit, jen nevím jestli v tom pravém slova smyslu
18. srp 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petardice já mám jen šátek, ale šetřim na manducu. :cry: teď lkítáme pořád po lese a chodíme na houby a já prostě neumim uvázat šátek na záda, nakopnec jsme Ady uvázaly tak, že já si jí hodila na záda, manže nás obmotal šátkem :sweat_smile: :grinning: no, zhruba to i batoh byl, ale pak ta látka co měla mít ady přes záda se vytáhla nahoru a ady mi "držela" jen na těch pruhách mezi nohama :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a vepředu už jí neunesu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. srp 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@berryl :grinning: :grinning: ten je boží :grinning:
Daniel si zase každý ráno nosí deky, polštář a spacího míšu Laile do pelechu, Lailinu vyhodí akže spí na zemi a Dandoš dospává v jejím pelechu :sweat_smile:
18. srp 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaleilah nejdříve na něj Bára žárlila a teď si spolu fakt vyhrají, Ríšulka jí hází balónky, no užijeme si srandu
18. srp 2010 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@berryl jojo, zvířata jsou doma super. Ady taky hází balonky, ale víc si vyhraje s kocourem, máme teď kocourka, Mainskýho mývaláka a nějak se zamiloval do ady, pořád jí skáče na nožičky :slight_smile:
18. srp 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaleilah :o) já jsem ráda, že bude na zvířátka zvyklý hlavně aby na ni nebyl alergický máme to sýpání, ale vypadá to na tu potravinovou alergii zatím
18. srp 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, prave vas zacnem asi poctivejsie citat.... vyzera to tak, ze medzi mojimi babatkami nebude ani ten jeden rok :grinning:
18. srp 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaktusik007 to je krásné !!!
18. srp 2010 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

nějak zanedbávám koňa nebo co...v mé domovské diskuzi už na mě holky asi zanevřely. :sweat_smile:

Včera jsme byli koupit tašku do powertwinu, je z hartanu, vyndala jsem z ní všechny nepotřebnosti jako karton za hlavičkou, který držel tvar, pak takový ty nosníky, do kterých se zacvakávají poruhy (protože si ani při nejlepší vůli neumím představit, jak z t zadní sedačky vytahuju tašku i s dítětem uvnitř...) a taška se krásně poddala a je i dost prostorná, tak mám radost.
Tak už chybí jen fusaky a kombinéza pro mimino.
A postýlka. Koukám, že jste to tu řešily.

@krista kdy teda malá začala spát ve velké posteli? A syn už taky spí ve velké posteli?? Že píšeš, že jste už prodali i druhou postýlku...
No Veru bude těch necelých 15 měsíců, to mi přijde nějak brzo na to, aby byla ve velké. Zatím ani nechodí, taky mám strach, že by z ní vstávala a odcházela. Já jsem naopak měla představu, že v postýlce vydrží klidně třeba do dvou let, možná i dýl vydrží. A pak koupíme takovou tu dětskou postel, 160cm. Máme děti (teda budeme mít, teď je tam sama :grinning: ) provizorně v pokoji, co bude pracovna, až budou starší, půjdou o patro výš, tam jsou dva dětské pokoje. Ale to nebude dřív jak za 4 roky, až budou umět sami bezpečně chodit po schodech. A tenhleten pokoj/pracovna má asi 10m2, takže se tam toho moc nevejde...
No tak já nevím, jak to řešit, ale asi nakonec skončíme u dvou "klecí". :grinning:

@kaktusik007 ty vado. :sweat_smile: Teda klobouk dolů, já když jsem zjistila, že jsem těhotná, tak jsem z toho byla celá vedle, a to budeme mít oproti vám "velký" rozdíl skoro 15 měsíců. :grinning:

Studium při mateřské teda taky obdivuju, mně prostě jen úspěšně měkne mozek. :rolling_eyes: Ale nějak mi chybí motivace či co. Já jsem asi v životě maximálně spokojená a nic víc nepotřebuju...no třeba ta potřeba se dovzdělat jednou přijde. Ale zatím ne...zatím mám pocit, že by mě to akorát prudilo. :sweat_smile:

Jdu si udělat nějakou jednoduchou polívku, asi kmínovou, nebo česnekovou, nebo krupicovou...já nevíííííííím. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. srp 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bloumik malá spí od cca 15ti-16timěs. ve velké posteli (někde mám přesně ten datum i napsaný), malý spí v postýlce od narození (nikdy nespal s námi), čili nebyly potřeba dvě postýlky - druhou jsme prodali, první nechali - ta byla lepší, je rodinná putovní :wink: nepsala jsem "i druhou" ale "druhou jsme prodali" tam bude asi ten rozdíl :slight_smile:
18. srp 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme doma 3 čuvačky...a Veruna je naprosto miluje, když je vidí, začne radostně hýkat a pištět. :sweat_smile: :dizzy_face: Horší je to obráceně...ony ji milujou, ale když ji vidí, jak se k nim briskně blíží s jekotem a smíchem a plácáním, tak se raději klidí z cesty. :sweat_smile:
@krista :grinning: dyť píšu, že mi měkne mozek :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@bloumik to je v pohodě, těžko se to vysvětluje takhle psaním :slight_smile: hlavně doufám, že všichni pochopili, že jsme Lukáškovi neprodali postýlku, aby tu nezazvonila sociálka kde ten chudák spí, kdyžtak vložím foto :sweat_smile: :grinning: :grinning: :grinning:
18. srp 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
18. srp 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@berryl
@bloumik tak dakujem ze mam psychicku podporu :grinning: asi si zacnem uzivat, ze mam len jedno narocne babatko, ktore mi cez den spi spolu tak 60 minut, a aj to na tri ci styri krat.... :grinning: ale hlavne aby sme zdravi boli.... to je najdolezitejsie :slight_smile:
18. srp 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
děkuji za rady s postýlkou mám nad čím uvažovat :slight_smile:
18. srp 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaktusik007 :slight_smile: neboj, než se druhý prcek narodí, malý bude hezky spinkat. :slight_smile:

Jo a zapoměla jsem napsat...můj dr mi začal krapet vyhrožovat císařem. :confounded: Zhoršují se mi křečáky a to jakože hodně, mám je už i v tříslech, rodidlech, prostě všude, a jelikož budu těhotná ještě přes dva měsíce, bůhví, kam to dojde. No a pak by hrozilo, že se při spontánním porodu můžou tím tlakem potrhat. Chjo.
Ale tak výhody by to mělo, mohla bych hned po porodu normálně sedět a ne až za 3 měsíce. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. srp 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bloumik ja sa planovaneho cisaraku celkom bojim, lebo je pod lokalnou anestezou... a fakt pocuvat skalpel prosim, odsajte to tu, a podobne hlasky nejako nemusim :unamused: na druhej strane, maly bol akutnou sekciou, cize narkoza celkova, a to nie je pre babatko dobre, dlho dlho mi spaval, pomaly sa rozbiehala laktacia a velmi rychlo aj skoncila... :angry:
ale zase som sa zobudila vyspinkana do ruzova :grinning:
18. srp 2010 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bloumik mě by se císař líbil jen z toho důvodu že bych neměla bolesti při porodu, ty už bych fakt nemusela :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale starat se potom o dítě se zašitým břichem (i o to starší) to si moc neumím představit jelikož jsem na ně hodně sama :frowning2: ale ty nebudeš mít na výběr, tak ti moc držím palce ať to dopadne co nejlíp!!!

@berryl no pak dej vědět jak to vyřešíte :grinning:

@kaktusik007 promiň nějak jsem tě přehlídla, ty jsi znova těhotná po císaři?
18. srp 2010 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek