Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

kuchy
20. srp 2010

@krista : já jsem na míči tančila hula hula tanec pánví, bolest do břicha neznám, masáž mi pomohla větrovou mastí ze začátku a Pa ozvy držela u mě na břiše dle rytmu mého krouceníčka....docela sranda, ani jsem nepípla,,,jsem tvrdá holka,ale slzy mi tiše tekly 🙂

krista
20. srp 2010

@kuchy tak při prvním jsem jen drobet nadávala pro sebe a bručela a taky brečela, protože už to bylo na mě opravdu moc jak jsem byla nevyspalá a vyčerpaná s vidinou toho že snad v životě už neporodím 😝 a při druhým už jsem prostě řvala, to mi bylo fuk, já rodím a mě to bolí a vy si trhněte 😝 druhý bolesti byly horší, i když jsem si to těžko uměla představit 😅 😉

kuchy
20. srp 2010

@krista : chápu, naprosto 🙂 Já mám naštěstí vyžší práh bolesti 😎 A taky jsem zaměstnanec nemocnice a náš dr mě potkal na chotbě a ještě se mě ptal, jestli ho budu volat na epidurál, poslala jsem ho někam 😀 , že odrodím bez tišidel a bylo tak 😀 Křičet bych se asi i styděla, hlavně nebylo třeba...bolelo to teda jak prase, jsem málem lezla po zdi a drtila manželovi ruku 🙂 🙂 🙂Ale já řvu jen vzteky, bolestí ne 😀 Snad to bude ted lepší a rychlejší porod 🙂

ygreen
20. srp 2010

no holky já mám taky slušnou odolnost, ale poslední 4 hodiny z 15 jsem už jen prořvala a probrečela a to doslova. Celej porod od rána vyhoněnej oxytocine. Malej se vůbec dolů netlačil, protože visel vysoko na 4x omotaný šňůře kolem krku a po 15 hodinách jsem byla na "pěkných" 8,5cm 😝 a dvě neskutečný kontrakce jsem prožila na sále, když mě kurtovali ke stolu. Když mi dávali narkózu, myslela jsem že jim ten náhubek vdechnu taky 😀

kaleilah
20. srp 2010

@ygreen ty jsi rodila teda nakonec císařem?

já u obou porodů byla úplně zticha, kontra jsem měla do zad, ale pomáhala mi u prvního vana, věděla jsem že musim do vany, u druhýho jsem zase letěla do sprchy. Dula po mě chtěla, abych při výdechu mručela, abych se rozvibrovala, opakovala mi to asi půl hodiny a já prostě nemohla. Měla jsem přesnej rytmus dejchání a bále jsem se že by mě to vyhodilo z rytmu a já zapomněla dejchat. 😀 😀 Tak jsem si celý porody zhluboka prodejchala bez pípnutí. Jen u druhýho jak jsem měla ten ricinovej olej, tak ty kontrakce byly šíleně silný a když mi řekli že jsem na dva cm tak se mi koulely slzy, jsem netušila že za hodinu porodim 😀

dagina
21. srp 2010

@kaleilah a ten ricinák si můžu třeba vypít až po příjmu v porodce (až budu vědět v jakém stádiu je porod...)?? Nebo se pije ještě před porodem průběžně???
Vývar ze lnu jsem pila, ale účinek nulový.

@krista Jak větší bolesti než u prvního porodu??? To snad ani už nejde, né 😅?! Mě řekněte proč to sakra tak bolí. I když bolestí se bojím tak nějak nejméně, to neovlivním, hlavně ať se mimi dostane zdravé ven.

@kuchy jsem přelouskala první stránku o ricinákovi, je to tam takové páte přes deváté.... .
Už začínám mít depku z porodu...

krista
21. srp 2010

@dagina taky jsem si myslela že horší bolesti nebudou, ale byly a říkalo to víc maminek, ale je to individuální... a taky druhý zavinování dělohy je slast sama pro sebe 😅

dagina
21. srp 2010

@krista no potěš 😅. Poprvé jsem zavinování dělohy ani nepostřehla, jen malinko, ale to nestojí za řeč o proti kontrakcím 😅

ygreen
21. srp 2010

@kaleilah jo, jo, CŘ. Malej měl 4x šňůru kolem krku a vesele si nahoře visel (měl dobrej monitor) a všechny moje bolesti byli uměle vyvolaný - ráno prdli vodu a cpali do mě infuze horem dolem, vč. epiduralu, abych sespíš otevřela. No poslední 4 hodiny jsem měla kontrakce kolem 100 - na monitoru - byla jsem pořád připojená a seděla jsem v křesle. Což mi tedy bylo jedno, páč mi bylo hrozně zle všude. No a když po 15 hodinách uznali, že nenahmátnou hlavičku - když do mě mudr a PA vrazili ruku a já byla stejně jen na 8,5cm. Pak začal haprovat monitor a jelo se šupem na sál.
No stejně bych Tobíška neporodila, protože měl 4500g a 55cm a hlavu jak starosta. Bůhví co by se stalo, ještě že si tam tak v klidu visel a necpal se dolů. Ani nechci přemýšlet nad tím, co by se mohlo všechno stát.

Proto se i teď docela bojím normálního porodu a uvítím CŘ se spinalem. Aby toho totiž nebylo málo, epidural už jsem měla 3x než se jelo na sál a na sále, kde mi ho připíchli, tak mi znecitlivěla jen pravá polovina těla 😝 tak mi dali šupem celkovou. Můj gyndař si myslí, že mi znecitlivěla jen ta jedna půlka, proto, že jsem ten epidural měla už od 15 hodin a do půlnoci se mi to mohlo pohnout.

kaleilah
21. srp 2010

@dagina nene, nejdřív piješ, pak se..eš a pak rodíš 😀 😀 většinou je proůběh takovej, že vypiješ koktejl, tak za 2-3hodiny po vypití budeš mít průjem a po něm kontrakce. když se do 6ti hodin po vypití nebude nic dít, tak mimčo není připravený a maximálně budeš průjmovat nebo poslíkovat. Ale hodně holkám neudělá vůbec nic, když ho zkouší moc brzo 😉

jo a @krista má pravdu s tím zavinováním, to byla bolest hrozná, já to normálně rozdejchávala jako kontrakce, ty první dva dny humus ☹

@ygreen jé a ty rodíš za chvilku, držim palce aby to teď teda bylo jiný a lepší, to jsou hrozný tyhlepříběhy kdy mimčo vyndají za pět dvanáct 😒

Jo rozkojila se mi fanka.Máme kotě, mainskou mývalí kočku a začal chodit k Laile-labradorce do pelechu a žužlat cecíky a dneska jsem jí zmáčkla bradavky a teče jí mlíko a Kato je u ní pečenej vařenej a sosá 😀 asi budu muset Lailu nechat připustit, už má čas na štěně 😉

ojo
22. srp 2010

ahojky 🙂

bože.. ani nečtu už ty vaše story o porodech a o durhých už vůbec 😅 mám termín za 3 týdny, tak už si počkám na realitu 😉 😀 dr. říká, že už se to dole začíná připravovat... tak nějak si to pořád nepřipouštím, jen mě občas přepadne vzpomínka na první porod, tak si říkám, ještě neee 😨 😅

no každopádně mám teď na pilno, jak chci vše stihnout do porodu, příští týden chci do raichu nakoupit do zásoby, nějaký kafíčka s kamarádkama, do toho vsunout monitory v porodce a tak... takže ani na to nemyslím 🙂

berryl
22. srp 2010

ahoj holky, tak já jsem zavinování dělohy ani nepostřehla, ale to šití na to nikdy nezapomenu!!!
riciňák jsem taky plánovala, ale nakonec přišlo vše samo a dříve jinak bych ho určitě vyzkoušela

kuchy
22. srp 2010

@krista Ahojky,
no, to se mám na co těšit, mě teda zavinování bolelo dooost 😲 a na břicho to mělo efekt 0. Sice bylo na 2 den dle utz zavinuto,ale břicho povolené až do druhého těhu a to jse denně cvičila, ty strije narušily holt strukturu kůže a je to v pr...po druhé to bude počítám horší.

@berryl : souhlasím, na šití taky pamatuji ☹ , jsem musela dát malého manžovi a koukala na ně a snažila se na to nemyslet, měla jsem 9 velkých vnějších a nějaké ty vnitřní stehy.....brrrr, jak jizva z války. Snad to tentokrát stihnou střihnout a nebude to taková paseka. 🙂

berryl
22. srp 2010

@kuchy no mi malého vzali a odvezli na dětské, takže jsem tam jen drtila ruku manžovi a říkala mu, že to fakt bolí a jestli si ten doktor nepospíší, tak ať mu natříská 🙂 tak se mudr naštěstí smál a snažil se to rychle zvládnout, pak si pamatuju, že ze mě začal téct pot a byla mi strašná zima, tak mu museli zakrýt peřinou a dát mi ponožky na nohy

bloumik
22. srp 2010

Ahoj holky,

tak jsme se s malou vycáchlai v dětském bazénku na terase 😀 teda máme bazén v průměru 180cm, tak se tam vejdem i my 😉 a bylo tu super. Udělali jsme si k obědu ňamózní kulajdu a bylo prima. 🙂
Doufám, že jim nevyjde předpověď o tom, že tohle byl poslední letní víkend roku. ☹

Holky ale já jsem praštěná, já se snad poprvé v životě těším na pozdní podzim. Protože poněvadž se narodí Fík. 😵 Jinak zimu nesnáááášííííím. Moje tělo na zimu prostě není zařízené. 😀

Já jsem zavinování dělohy taky nepostřehla, ale i kámoška, co rodila podruhé, říkala, že je to jak nebe a dudy, poprvé nic a podruhé brečela bolestí a musela mít léky na tišení bolesti. Takže se asi máme na co těšit. 😅

@kuchy no mě stihli střihnou a stejně to byla paseka, asi 20 stehů nebo kolik. Jizvu cítím i na omak... 😖

Zítra jdem na roční kontrolu. A Veruna zas dostala průjem, bo jí roste druhá horní jednička. 🙄 Chcípnu. Snad ji naočkují. Už tak jdem o 14 později kvůli viróze.

Teda a na riciňák jsem asi srab. 😅

@kaleilah poslyš a když jsi měla u porodu dulu, měla jsi tam i manžela? 😕 Já nějak nevím, nikomu nevěřím tolik, jako manželovi...a u porodu odborníkovi, tedy doktorovi nebo PA.

marketovna
22. srp 2010

@bloumik - čtu ted jen tvůj poslední příspěvek a musím potvrdit to zavinování dělohy....Poprvé jsem o tom nevěděla a po druhý to bylo horší než samotnej porod...brečela jsem bolestí, fakt hrůůůůůůůůůůůza ☹ ☹ ☹ 😒 😒 😒 😒 😢 😢 😢 😖 😖 😖 😖
Bez keců strašná bolest......a ted po třetí se na to opravdu netěším 😖

marketovna
22. srp 2010

Jinak musím říct, že první porod byl děsnej a druhej bych si střihla klidně znovu...parádní.....a dala bych si ho radši 3x za sebou, než to zavinování....já si sebou do porodky vezmu tajně asi něco na bolest, nebo chcípnu......sestry mi moc nic dávat nechtěly.....kojení byla hrůza protože při tom to bolí nejvéc....byla jsem tam ještě s jednou druhorodičkou a obvě jsme tam kňučely a nadávaly.....fakt hrůza

kaleilah
22. srp 2010

@bloumik jj mněla jsem tam dulu i manžu, ale rodila jsem v Kadani na CAPu- centrum aktivního porodum, tam dvě osoby můžou. Já to u porodu mněkla opačně, nevěřim a nevěřila jsem nikomu, jen manžovi a dule 😉

kaktusik007
23. srp 2010

@kaleilah jeeejda.. tri deticky tak blizucko po sebe?? parada.... my by sme tak chceli styri, len.... prvy siel cisarskym, a tak to, ze druhy pojde ani nie cely rok opat cisarakom, urcite znamena ze si budeme musiet dat pauzu 😀 😀 😀

kuchy
23. srp 2010

@bloumik : no 20 je děs, mě tech 9 stačilo, měla jsem to až ke konečníku a pak se bála jít na WC, jizvu když ji hledám , taky najdu, ale stehy se vstřebaly za týden a do 14 dnů jsem o porodu nevěděla 🙂 Tak snad to na podruhé bude ještě lepší.....

kaleilah
23. srp 2010

já jsem měla přes sto stehů, a byl to humus. hlavně jsemměla hrozně vnitřních, a mě dany odtrhnul velký pysky po obou stranách, takže j mám sečitý z obou stran jako zip 😝 😝

ygreen
23. srp 2010

@kaleilah no potěš koště, taky paráda ten popis šití ☹ a teď co je lepší, být vyšívaná dole nebo mít jednu jizvu po CŘ 😅

kaleilah
23. srp 2010

@ygreen to si asi nevybereš. 😝 Jen teda jizva po císaři je rovná, to je asi jediná výhoda,spodek byl dotrhanej ze všech stran a střapatej, takže vevnitř mám uzlíky a manža tocítí i při sexua jdou ty boule nahmatat i rukou.ale když se jizva po císaři zanítí tak je to taky masakr 😝

bloumik
23. srp 2010

@kuchy já jsem seděla na nafukovacím kruhu 2,5 měsíce. 😒

Holky to naše dítě má v roce 10,6kg a 82cm. 😅 Mastodontka. Ovšem tlustá opravdu není. Ale má atletickou postavu, to jo. 😀

kuchy
23. srp 2010

@bloumik . klid, malý měl v roce 12,3 kg a 84 a taky nění tlustý, je vazba, má těžké kosti...vypadá prý dle dr tak na 2 roky 😎

kaleilah
23. srp 2010

@kuchy dany byl taky 13kg na roce,manža je velkej, švára taky, Dany je hrozně podobnej švárovi stavbou tělaale zase v ksichtidle je celej manža 😅
Danyá měl vpůl roce 9 kg, tonemá Ady ani teď. ta má necelých 8. Dany měl i velikosti šouplý, na půl rocemi nosil vel 6-9měsíců (74) ale ta 74 mu byla akorát, takže jí nosil už od těch 5timěsíců. na roce měl velikost 92 a teď se nějak seknul a nosí mi tu 98
Riuška je prcek,ještě teďmi tahá bodána vel 0-3 měsíce a běžně jí jsou overálky 3-6 měsíců.Sice akorát,ale jsou 😀 😀 😀 a já debil jí na léto nakoupila samý 74 a 80, takže jí je všechno veliký a spoustu věcí neměla ani na sobě a léto končí 😢 😢

kuchy
23. srp 2010

@kaleilah : my ted nosíme větší 86 a 92 😀

kaleilah
23. srp 2010

@kuchy jo, dany na tom byl stejně a pak v roceapůl se zastavil,jako jo,roste, přes léto mu jsou krátký všechny kalhoty co měl v 92, takže teď mě čeká velkej nákup 😠 😠 a nebo mu všude našiju náplety 😀 😀 😀 ale nějak se ustálil a roste tak akorát. 🙂

kuchy
23. srp 2010

@kaleilah :dobrá zpráva, tak snad se Maty zarazí taky 🙂

kaleilah
23. srp 2010

A jak byl velký při narození? Dany měl 3140 a 50 cm. Ady byla tlustější 🙂 měla 3160 a 47 cm a je z ní šílenej prcek. ale podle růstových tabulek v normě,já jsem taky malá takže ok 🙂