Děti narozené brzy za sebou. Máte s tím zkušenosti?

smudlinka
28. únor 2007

Ahoj holky, nejde se tady někdo, kdo má zkušenosti s dětmi, které se narodili brzy za sebou. Synovi bude v dubnu rok a právě v dubnu by jsme se chtěli začít snažit o druhé mimi. Kdyby nám to vyšlo hned napoprvé, jako se synem, (samozřejmě by jsme byli rádi), ale synovi by bylo něco málo přes 20 měsíců,kdyby se narodilo druhé mimi. Dá se to vůbec zvládnout, vychovávat novorezence a dítě, kterému nejsou ani dva roky? Nikoho neznám, kdo by měl děti takhle brzy za sebou, většinou mají mezi sebou věkový rozdíl 3-5 let.

dagina
23. srp 2010

Ahojky maminy,

@kaleilah tvůj příběh o poporodním poranění jsem náhodou četla už na jiné diskuse (ani nevím na jaké 😅), to sis teda užila svoje.
Bych chtěla po druhém prckovi na plastiku, také mi to dole docela zmršili(nejsem plně funkční 😀), mě šil nějaký řezník či co.

Holky, to vám píší do zprávy kolik jste měli stehů nebo jak to víte?? Mě to nikdo neřekl a ve zprávě jsem to myslím také neměla...

@marketovna šmarjáááá - po druhé může zavinování bolet víc???? Se na to vyprdnu, no snad aspoň porod bude lepší.
A jaké léky proti bolesti???

Už jdou na mě mrákoty 😅.

krista
23. srp 2010

@kaleilah to je teda síla tolik poranění 😔

Zavinování po druhé bolí opravdu hodně, já dostala Algifen, k ničemu mi nebyl, ale tak třetí den už to bylo lepší 😉 a ještě mi v břiše cosi dost cestovalo, kdybych neměla dítě u sebe myslela bych si že je pořád v břiše 😀

Koukám že děti žádný prcky nemáte, to Kristý byla opačný případ 😀 malá a silná 😅 v roce měla nějak 9400g a 73cm, Luky má teď asi 9000g a 76cm 😉 vždycky záleží jak je úměrná výška k váze, takže tlusťocha tu nikdo nemáte 😉 🙂

kaleilah
23. srp 2010

@dagina já jsem rodila přirozeně, bez nástřihu,léků, nenechala jsem si píchnout ani nic na odloučení placenty,možná i proto tolik stehů vevnitř, oni ze mě rvali vždycky placentu,poprvé i podruhé.
t zavinování u druhýho bolí o hodně víc a čím víc dětí tím je bolestvětší prej, asi jako daň za snadnější porod. 😀 I když pravidlo tosamozřejmě není ani náhodou, že více rodičky tomají jednodušší 😉

já si léky nenechala dát žádný na to zavinování, vždycky jsem to normálně prodejchala jako kontrakci 😀

verusky
23. srp 2010

holky,Vas docist,normalne hodina,musila jsem detem pustit pohadku.
@kaleilah,takze Ty stehy byly kvuli placente?Jinak mi prijde,ze jsi rodila dost prirozene.
Pro me byly tehotenstvi nejhorsi dobou v zivote,ale az budu zase tehu,tak bych si moc prala (a musim na tom do te doby dost pracovat) byt pozitivni a brat to vic v klidu a pokorne (ja jsem cholerik a nervak a chlap mi nepridal).a tak mi i prijde,ze kdyz se budu tesit na miminko,jake bude krasne,ze se lip zvladne i porod.ja po prvnim byla na sebe hrda a druhy byl psychicky totalni katastrofa.tak vim,ze priste to musim zvladnout jinak.
ten ricinak doporucuju.me ho psala svagrova vecer pred druhym porodem,prenasela jsem tyden a nechtelo se uz mi obchazet polozavrene vecerni lekarny a ze zitra.ale to mi znamy dr.dal rano tabletu bez zeptani,ja se tedy zeptala,ale to uz ji mel v ruce a nestihla jsem nic (mela jsem byt drsnejsi a utect).no a to byl tedy masakr.byla jsem nasrana,ze to boli jak krava a kdovi,jestli to k necemu bude.
na zavinovani delohy po porodu si nevzpominam,myslim,ze nic,ja resila to,ze den po porodu jsem mela total odumrenou oblast panve,nemohla jsem chodit,sestra,jak me videla na vizite,doporucila lek proti bolesti,jeste ze,jinak bych peci o mimi nezvladla.dalsi den uz bylo lip.myslim,ze to bylo ciste kvuli te neprirozene tablete.takze radsi ricinak!!!!
holky,ja ted cetla moc peknou knihu o orientalni medicine a normalne jim zdrave a male porce a citim se skvele.tak az porodite (Vy,co mate vyssi vahu),odkojite deti,odrostou,tak je mnoho vyborne literatury,ktera muze pomoci.ja s prvni pribrala 12kg a s druhou 23,fujtajbl,strie na bocich a vim,ze se v pristim tehu budu hlidat a jist zdrave.

kaleilah
23. srp 2010

@verusky nejen kvůliplacentě,ale tím hrabáním mě dotrhaly hodně. Já jsem chtělanaprostopřirozený porod bz urychlování, léků atdproto jsem jelarodit do Kadaně na CAP. jenže jsem chytla mladou PA a bohuželjsemměla trochu zkalenou vodu-ta mi praskl až když jsem bylaskoro otevřená, na 8cm. V porodním plánu jsem měla- pokud to bude možné, nepřeji si nástřih.PA se tím plně řídila bez toho, aby se mnou cokoliv konzultovala,a tak když mi praskla voda takmě posadila na vak a že musim hned tlačit.Já nebyla otevřená, nastřihnutá a tlačila jsemhrozně dlouho, proto jsem se hodně potrhala a ta placenta to dodělala

u druhýho porodu jsem seotevírala hrozně rychle, praskla mi voda na wc a hned jsem šla tlačit, bylo to hodinu po tom, co mi oznámili že jsem na 2 cm. Já jsemměla těch opravdu hnusných kontrakcí jen 6.První na wc, pak na druhou jsem došla k lůžku kde mě vyšetřili, na třetí jsem se dokodrcala na vak, na čtvrtou jsem se uvelebila za manžu a na další dvě jsem porodila adrianku. Pamě nastřihla s tím, že jsemmoc úzká a zbytečně bych se potrhala,souhlasila jsem, stehy jsem měla po druhým porodu jen 3 a bez problémů.

Já jsem rodila s riciňákemv termínu, nepřenášela jsem,alepotřebovala jsem akutně porodit-manža byl půl roku bez práce a pak sehnal práci s tím, že musí okamžitě nastoupit-volali mu v úterý a další pondělí mělnastoupit.ale i kdybych rodila tak by ho nepustili k porodu, nemohl nastoupit až později. ta jsem šla ve středu dooleje, bez výsledku.Pak jsem to zkusila ještě v pátek a vyšlo to.hlavně jsem mělapanickou hrůzu z toho, že bych měla porodit u nás v klasický porodnici, navíc ta chenská je úplně šílená, ani tě nepozdraví a užti píchají vodu, dávají oxitocin a cpou další sračky. a představa že nemám u porodu manžu mě taky dost děsila.při dlších dětech jdu taky doricinu, hlavně bylo super jak jsem se rychle otevírala

marketovna
23. srp 2010

@kaleilah - ty voe, já jsem z tebe normáně vyvalenááá 😲 😲 😲 jak při dalších dětech???? Plánuješ další?????? Jako smekáááááám mladá paní 😎 😎 Já jsem ted posraná ze třetího, nebot mám taky malej rozestup mezi prckama, ale ty jsi fakt hustá.....Jak to dáváš???

@dagina - no mi sestry na šestinedělí říkaly, že s každým porodem to bolí víc a můžu říct, že druhej porod bych si dala vícekrát za sebou, než zavinovačku....myslela jsem že chcípnu....ale já jsem na bolest cíta no.....
Léky nevím jaký...dávaly mi čípek, už jsem zapoměla jméno, musím to zjistit.....protože po třetím porodu asi zhebnu 😕

kaleilah
23. srp 2010

@marketovna tak si zkus zjistit nějaký homeopatika na to zavinování, třeba ti pomůžou.Možná kdybys napsala petje tak by ti něco na to zavinování poradila 🙂

já plánuju ještě dvě děti, ale až dodělám školu a odmakám si aspoň dva roky v práci 😉 třeba i jedno by mi stačilo,ale když budebenjamínek mezi pěti, šestiletýma dětma, takto je jako bych měla jedináčka zase a to nechci, takhle děti po sobě jsou super takže by se mi líbila zase dvě po sobě, tak o ten rok, rok a čtvrt 😉 jen teda nevim jestli přemluvimmanžu,páč on má 11 letou dceru už a nevim jak je na tom s romnožováním on 😀 😀

marketovna
23. srp 2010

@kaleilah - no koukám, že nejsem sama kdo dělá školu s tolika dětma 🙂 Já příští rok končím a pak jdu pokračovat dál ve studiu.....Ale už takhle toho mám plný brejle ti povím....
Tak ty jsi fakt vostrá 🙂

kaleilah
23. srp 2010

@marketovna to budeš mít teda pěknej záhul,smimčem dodělávat školu. Jako řeknu ti, tři děti jsou v poho-i když zuzku nemám na noc, není moje- ale jde to vpoho, nejhorší stav pro mě byl dvě dět a konec těhu, to jsem byla šíleně unavená a pořád podrážděná 😅 😝

já jsem pracovala v podolí na res jipu, na nedonošených, dělala jsem tam dvaměsíce a pak jsem zdrhla,jako tam se to nealo, fakt mazec 😝 a pak jsme se přestěhovali na západ a pracovala jsem na kojeneckým oddělení.Jenže teď se prostě nemám kam vrátit. v nemocnici mi místo nedrží, dělala jsem na dobu určitou a znova se tam vrátit nechci, a k praktickýmu doktorovi se nedostanu, jedině přes známý, a ty já nemám...a navíc tam jsou ještě menší platy nežv nemocnici,protože se dělá málo hodin a odpadaj příplatky za noční a víkendy. A i když bydlim v lázních, tak se do lázeňáku taky není snadný dostat, musela bych mít nějkou známou v lázních, co by mi místo dohodila. takže jsem bez šance tady někde makat, takžeškola byla jediný řešení,protože potřebuju práci, kde nebudu dělat 12tky, musim mít šanci vyzvedávat děti ze školky 😝

a co děláš za školu ty?

kaleilah
23. srp 2010

@marketovna koukala jsem ti na fotky, máš úžasný těhu fotky.a jste pěkná rodinka, jak jsi tam s klukama tak ti to hrozně sluší 😉 A teď čekáš taky kluka? 😉

marketovna
23. srp 2010

@kaleilah - No já a holka??? Kdepááák 😀 😀 další pindour do rodiny 🙂

No hele já jsem taková zabržděná ve studiu víš 🙂 Jsem vyučená cukrářka, nejrchlejší dákový studium byla hotelovka, takže příští rok teprve maturuju....Nejen že nemám holčičku, kterou jsem si přála, ale navíc jako první odnesu státní maturitu 😠 Pak plánuju rok jazykovku a mezi tím se připravovat na příjimačky na VŠ...takže plány do budoucna jsou jen studijní a výchovné 🙂 .....Manžel mě v tomhle podporuje, což je super....Uvidím jak to bude dál...Pokud budu studovat, nemusím do práce 🙂 Motivace jak blázen 🙂 Ale sama chci mít lepší vzdělání, abych si mohla vybírat zaměstnání a né vzít první co se mi naskytne za pár šupů...

marketovna
23. srp 2010

@kaleilah - Jo a moc děkuju za pochvalu, taky jsem na tebe koukala a jsi kočka 😉 a děti krásný x

kaleilah
23. srp 2010

@marketovna já si teď dělám budu dělat VOŠku Sociální práce, nechtěla jsem být úplně mimo obor. Manža je chudák smířenej s tím, že každých 14 dnů bude mít pátek a sobotu na starost mláďata, tak snad to zvládnou všichni.pak bych si chtěla dělat ještě Bc, ale uvidim jak to půjde dál 😉

a tobě manža hlídá?nebo babičky? a jak to zvládají děti? Státní maturu teda nezávidim, když jsem maturovala tak jsme je měli zkušebně, a nebylo to tak hrozný, ale zase nevim jaký budou naostro 😝

verusky
24. srp 2010

teda holky,zaplatpanbu,ze mam skolu za sebou,chtela jsem sice s detma zkusit doktorat,ale to jsem vzdala.klobouk dolu!ale ja jsem holt starsi,takze mi spis dost trvalo prizpusobit se detem,protoze tech sil moc neni,clovek sam zpohodlnel a pak to byl prilis zaprah.
kaleilah,mas pravdu,kdyz clovek po letech hodi jeste benjaminka,je to jedinacek,takze ja taky beru dve co nejdriv k sobe,snad priroda dovoli,ted musim do prace a vydelavat.
a holky,budte rady,ze Vas manzele podporuji,u me nic...

verusky
24. srp 2010

kaleilah a chebska nemocnice je sila,zila jsem tam pet let s pritelem vozickarem...

kaleilah
24. srp 2010

@verusky já doma taky podporu nemám, ale už to neřešim.Manža dělá 12tky, takže přijde domů, a s prominutím jak se nažere, tak jde. Jako postará se o "svoje dítě"- daniela, ten je prostě taťánek, takže mu udělá večeři, vykoupe, uloží, já zatim obstarám adrianku a zuzku, připravim zuzku na předání domů a ukládám ady. ířakdyž je doma -pátky a víkend má volno, tak se fláká a s dětma nepomáhá, blbý je že si neuklidí ani po sobě. prostě se zvedne a jde a neřeší.

právě se těšim na tu školu, že bude muset. Jako on mi tvrdí, jak to zvládne levou zadní, i s tím dalším dítkem, no nevim nevim, když ráno budu opuštět uklizenej byt tak se chci i do uklizenýho večer vrátit, a ať nepočítá s tím, že mu budu vařit.Nejdřív jsem chtěla, ale má pořád silácký kecy, tak at sito užije sám stejně jako já 😉

kaleilah
24. srp 2010

já jsem praovala v chebu na kojencích, do porodnice bych si tam nešlalehnout ani kdybymě za to platili. To už radši domporod.I když mě se představa domporodu líbí 😉 😀

dagina
24. srp 2010

@verusky s tím zdravým stravováním (nejen) v těhu jsem za jedno, ale nadruhou stranu je člověk rád, že při těch šílených nevolnostech člověk do sebe něco dostane. Já kupodivu mám v těhu chuť na samé hnusné věci, které bych normálně nevzala do pusy, ale lepší než být o hladu. Nějak se nepřecpávám, dlouho jsem jen zvracela a 12 kg už mám teď ☹, šíleně se zavodňuji. Potom ale chci na postavě také pracovat 🙂.

Jste holky dobrý s tím studiem, opravdu..., je to masakr. Jsem dělala dálkově SŠ, končila jsem před 6ti lety, takže sjem neměla ještě děti, ale bylo dost hustý - žádná dovolená, žádná televize, zábava, navíc jsem makala od nevidím do nevidím, splácela jsem hypotéku, s manžou jsem teprve začínala chodit, takže se na ničem finančně moc nepodílel, ale pomáhal s učením, hlavně s matikou 😀. Byl to horor, ale stálo to za to. Na VŠ jsem se nedostala, naštěstí 😅, bo bych byla zralá na chocholouška.

A jednorázově mě riciňák také může pomoct??? Když si třeba vemu do porodky místo vyvolávání nebo i jen tak na podporu lepšího porodu???

@kaleilah jsem také rodila přirozeně 😀. Nikdo se mě nic moc nevšímal, pouze manža 🙂.

kaleilah
24. srp 2010

@dagina takhle ten riciaňák nefunguje 😉 prostě buď vypiješ a do šesti hodin kontra a rodíš, nebo prostě máš třeba jen průjem, poslíky a mimčo připravený není a basta. Do porodky bych ho nebrala, oni to tam nevidí rádi, i v lékárně se občas cukají a nechtějí prodat, takže je lepší i u porodu se o tom nezmiňovat, ale samo to neublíží, jen prostě ty doktoři mají pocit, že jak si člověk pomůže sám, tak že ho musí šíleně nutněvyděsit a říct takovou tu oblíbenou větu že tě to mohlo i s dítětem zabít a abys jim plně důvěřovala 😝 😝

a s tou podporodu lepšího porodu, co jsme měli riciňák ve stejnou dobu, tak myslim bocinka ho dala taky, neporodila po něm, alemimčo jí aspoň kleslo dolů a pomohlo jí to připravit por.cesty..jako myslim že riciňákem se nic neskazí, minimálně se pořádně pročistíš 😉

dagina
24. srp 2010

@kaleilah no právě při prvním sjem se hrozně pomalu otvírala, bolesti jak prase a co cenťák to několik hodin..., tak si myslím, že v tomhle případě by mě pomohl, nebo né?! Aspoň na to sestoupení dítěte... . By o něm ani v porodce nevěděli 😅, bych ho vyžahla potají 🙂.
No ale samozř. nevím jak bude postupovat druhý porod..., a jak teda poznám kdy ho mám vzít??? 🙂

kaleilah
24. srp 2010

@dagina vzít až tě to nebude bavit -jako těhu 😀 😀 takže až ti řeknou na gyndě už se se to chystá a nebo naopak že se to nechystá a budeš tmu chtít pomoct 😉 takže zhrubaod 3á-39 tt můžeš vyzkoušet

kaleilah
24. srp 2010

a ty si myslíš že budeš v porodce? jako že tam budeš ležet a čekat na vyvolání? nebo že t tam budou nějakmonitorovat ke konci porodu?

berryl
25. srp 2010

@dagina no já taky s tím zdravím jídlem teda moc nedám mám chuť na samé smažené a v podstatě jídla které normálne nejím :o)

kaleilah
25. srp 2010

@berryl to jsem měla taky 🙂 jenže já celkově smažený mám ráda a jim jak dobytek, jsem zvyklá mít první jídlo za den až tak v těch půl sedmý večer kdy se vracímanža a jíma všichni spolu.s dětma neobědvám, protože potřebuju na jídlo klid,občas si dám kolem druhý kdy mi děti spí ke kafi sušenku, ale většinou mám fakt první soustu v puse až večer. a pak si dělám třeba v jedenáct večer smažák, nebo langoše. jsem tak zvyklá 😅 😝 😀

berryl
25. srp 2010

@kaleilah to já bych umřela hlady jím fakt pravidelně :o) několikrát za den

kaleilah
25. srp 2010

@berryl já jsem dřív než vbyly děti jedla celek normálně, ale já nesnesu když se nemůžu najíst v klidu, to mě popadá fakt hysterie, nejednou mě chytil rapl a třískla jsem talíř o zem že fakt jíst nebudu 😅 😅 😅 prostě na tohle jsem hrozná, i když třeba jim a někdo zazvoní, tak já už se k jídlu nevrátim. Nenávidim když musim od jídla vstát 🙄

ojo
25. srp 2010

Ahoj holky 🙂 tak jsem stále 2v1 🙂 dooufám, že ještě do termínu vydržím 😀

ad zavinování dělohy - poprvé jsem necítila vůůůbec 🙂 ale slyšela jsem, že podruhé už to bolí...tak toho se docela bojím 😅

ad vyvolávací nápoj - tudle se o něm holky baví v zářijovkach, že chtějí zkoušet a tak 😅 ani to neznám...no snad nebude potřeba, Tomáš šel sám, tak by mohlo i druhé 🙂

kaleilah
25. srp 2010

@ojo a jak ti jinak je? už to aspoň vypadá že se mimčo chystá? 😉

berryl
25. srp 2010

@kaleilah :o) tak to já jím za pochodu a pořád

kaleilah
25. srp 2010

@berryl koukám ti do pasu a ty si nenechášříct, co to bude? 😉 a máš nějaký tušení?